Історія освітнього закладу

Розвиток освіти у селі Гуменці


 В 1860 р. в Гуменцях вперше відкрито церковно-приходську школу. У 1870 р. у школі навчалось 18 хлопчиків і 10 дівчаток, учителем був псаломщик. До 1883 р. шкільного будинку не було. Діти навчалися в найманих селянських хатах та церковних приміщеннях. Школярів вчив лише один вчитель, який одержував 10 карбованців на місяць. В 1883 р. на старому шляху на кошти селян Гуменець та Колубаєвець при допомозі земської управи була збудована школа. Тоді селяни сіл Гуменець і Колубаєвець внесли на будівництво школи 600 карбованців.

 Протягом 1892-1894 р. дітей навчав Дручинський, в 1914-1915 - Сагалай. Часто вчителі були жорстокими, панувала палочна дисципліна. Але й були прогресивні вчителі, які навчали методом свідомого впливу на учнів. До таких вчителів належала Віра Федловська. В 1913-1914 р. вона одна навчала три класи, в яких було 60 дітей, намагалась дати їм добрі знання.

 У 1883 р. в селі Гуменці Маківської волості було засновано народнеучилище-школу у приміщенні приватного будинку. Училище перебувало надержавному утриманні - 226 крб. і від общини 450 крб. Навчалося там 45 хлопчиків і 13 дівчаток. Вчителькою була Олена Чорняєва, яка мала посвідчення домашнього вчителя. Закононавчаючий священик Олексій Іванович Угринович, вчитель на пастирській посаді з 20-го грудня 1883 р. мав наперсний хрест з одержанням 100 крб. При училищі була одна десятина землі, на якій було засаджено сад і город.

 Церковно-приходську трирічну школу, яка раніше існувала при церкві, було перетворено на Гуменецьку трудову школу. На 1922 - 1923 рр. тут навчалось всього 41 учень, з яких заняття регулярно відвідувало 22 - 23 учні. Тоді директором школи був Боровець І., а згодом Сікора М. та всього два вчителі: Куншевич В. та Іванюк А.

 У1933 році початкова (трудова) школа була перетворена на семирічну, а через три роки збудували двоповерховий будинок для школи, на високому пагорбі, де колись жив священик. Станом на 1 січня 1940 р. тут працювало 12 учителів і навчалось 273 учні.

 В 1954 р. Гуменецька неповна середня (семирічна) школа була перетворена на середню, в якій навчалось 390 учнів і працювало 27 вчителів.

Нове приміщення загальноосвітньої школи було збудоване в 1984 р. і навчалось у ньому близько 500 учнів. Трьома роками раніше споруджено чотирьох- квартирний будинок для вчителів.

 З приходом у школу Цішевського Семена Семеновича відбулись якісні зміни. Новий керівник зумів згуртувати навколо себе досвідчених педагогів, що позитивно позначилось на якості навчально-виховного процесу, впровадженню нових прогресивних форм навчання, патріотичного виховання підростаючого покоління.

 Семен Семенович взявся за будівництво нової школи, разом з тим не забув і про старе приміщення. За чотири роки з допомогою шефів з цементного заводу у школу було проведено водопровід, відкрито шкільну їдальню. А місцеве сільськогосподарське підприємство виділило для потреб школи вантажний автомобіль та трактор, що дало змогу орієнтувати учнів на одержання механічного фаху, привчати їх до трудової діяльності. Цьому сприяло І створення при школі кролеферм, а також ферм по відгодівлі свиней. Згодом для перевезення учнів виділили спеціальний автобус. Почав діяти інтернат для учнів з навколишніх сіл: Вербки, Колубаївець, Слобідки-Гуменецької та Велике Залісся.

 У 2000 р. на базі Гуменецької загальноосвітньої школи був створений Гуменецький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія". На сьогодні є 7 класів гімназії з гуманітарним напрямом навчання, 2 класи з технологічним профілем навчання та 9 загальноосвітніх класів.

 2017 рік. рішенням  сесії VII скликання  Гуменецької сільської ради №11 від 26.06.2017 р. Гуменецький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія" визначено опорним закладом, до якого увійшли дві філії.