Лекційний матеріал

На початку вивчення теми проводиться лекція, яку студенти записують у спеціальні зошити для конспектів. Для сприйняття студентами нових навчально-виховних цілей, актуалізації опорних знань студентів, мотивації до навчання, формуються в них відчуття власної компетентності, створювати сприятливий психологічний клімат довіри між студентом і викладачем.

Лекція звичайно проводиться в формі евристичної бесіди, в ході якої використовуються елементи проблемного навчання, пошукового методу. Матеріал лекції значно ширший, ніж той, який дається в підручнику, тому що при підготовці до неї використовується багато додаткових джерел інформації.

Такі уроки вимагають зосередження уваги студентів, включення механізмів запам'ятовування. Тому, під час лекції необхідно намагатися використовувати такі прийоми, які допомагають утримувати увагу студентів та сприяють запам'ятовуванню матеріалу: наочність, складання опорних схем, стисле конспектування основних моментів, тощо.

Готуючись до лекції, розробляється її план-конспект, визначається характер самостійної роботи студентів на лекції, а також передбачаємо форми навчальної діяльності, за допомогою яких здійснюватиметься розвиток і закріплення набутих на лекції знань.

Мета лекції: вивчення теоретичного матеріалу і навчання способів і прийомів його застосування. За структурою теоретичній частині частіше відводиться перша година здвоєного заняття, а практичній — друга. Якщо виклад нового матеріалу вимагає одночасного відпрацювання практичних умінь, то в структурі лекції відбувається чергування теоретичного і практичного компонентів.

Рівень сформованості математичної грамотності студентів визначається їх умінням розв’язувати задачі. Тому після лекції проводимо декілька уроків розв'язування стандартних задач.На цих уроках актуалізуються знання студентів, отримані на лекції за допомогою різних видів опитування, математичних диктантів, розв'язування усних вправ.