Історія конкурсу

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2017".

УРОКИ ПЕРЕМОГИ

У черговий раз найголовніше педагогічне змагання «Учитель року» довело, що учителі Житомирщини мають високий рівень фахової майстерності, відкриті до нових педагогічних ідей, впевнені у своїх досягненнях, бажають змін та готові до самовдосконалення. Обласний оргкомітет створив всі умови для забезпечення якісного проведення конкурсу. Зробити його відкритим і прозорим допоміг створений сайт «Учитель року» Житомирська область» де висвітлювались всі етапи проведення змагання.

В 2017 році були представлені такі номінації як: «Біологія», Інформатика», «Початкова освіта» та «Музичне мистецтво». В обласному турі конкурсу взяло участь 109 кращих педагогів області, переможці обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2017» представили Житомирщину на Всеукраїнському турі.

Уперше за всю історію конкурсу конкурсанти з Житомирщини вибороли перші місця одразу в трьох номінаціях. Перемогу в номінації «Інформатика» здобув учитель Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30 Віталій Шатківський. Кращим учителем початкових класів було визнано Тетяну Біжан із Коростенської міської гімназії, а переможцем в номінації «Біологія» стала Наталія Пудрій, учитель біології загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 м. Бердичева. У номінації «Музичне мистецтво» конкурсант Роман Болсуновський, вчитель Денишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. В.Г. Бондарчука Житомирського району увійшов до списку лауреатів.

Конкурсні випробування оцінювали висококваліфіковані журі: науковці, вчителі-методисти, і переможці попередніх змагань. Голови журі звітували про результати змагань. Вони зазначили, що розрив у балах між конкурсантами подекуди складав соті бала.

Результати третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» закріплено наказом МОН України від 17. 05. 2017 року № 707. Зокрема, переможцям конкурсу буде присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України», а лауреатам, які посіли другі та треті місця, Почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Шановні переможці! Педагогічна громада Житомирщини щиро вітає вас з перемогою у найзначущому вчительському фаховому конкурсі Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2017», пишається вами та бажає нових злетів і вчительських перемог!

Знайомтесь – Пудрій Наталія Георгіївна:

Пудрій Наталія Георгіївна – переможець фінального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Біологія».

Пудрій Наталія Георгіївна зарекомендувала себе як відповідальний, досвідчений педагог та вмілий організатор. Досконало володіє інноваційними методами й технологіями, активно їх використовує і поширює у професійному середовищі, застосовує широкий спектор стратегій навчання, вміє продукувати оригінальні інноваційні ідеї, ефективно використовує нестандартні форми проведення уроків.

Наталія Георгіївна має високий рівень науково-теоретичної та методичної підготовки. Викладання нею навчального матеріалу відзначається науковістю і доступністю. Вчителька враховує психологічні особливості учнів, їх реальні навчальні можливості, стимулює позитивне ставлення дітей до навчання, пізнавальної діяльності.

Наталія Георгіївна вважає, що справжній вчитель це: вчитель-наставник, вчитель-мудрий співрозмовник, вчитель-майстер і, безумовно, це успішна особистість.

На думку Наталії Пудрій, учитель має бути мобільним, йти в ногу з часом, бути сприятливим до усього нового, здатним до наукового пошуку і вміти повести за собою. Педагогічне кредо Наталії Георгіївни – це слова Джона Дьої: «Якщо ми будемо навчати сьогодні так, як ми навчали учора, то ми ризикуємо відібрати у наших дітей завтра».

Я – вчитель із династії

Н. Пудрій

В житті кожної дитини повинен бути свій «дзвіночок», який пробудить в ньому все найсвітліше, добре, що може бути в людині. Цим дзвіночком може стати і хороша книга, і добрий учитель, зустріч з прекрасними людьми. Для мене це – моя родинна династія вчителів, перша вчителька, яка викликала в мені інтерес і любов до школи, викладач ЖДУ, який переконав мене у вступі саме до біофаку. І мені теж захотілося пробуджувати в своїх учнях мислення, уяву, захоплення предметом, тобто бути тим дзвіночком, який не дає спокою, примушуючи розмірковувати, допитливо шукати відповіді на поставлені мною питання. Переконана, що в серцях і розумі моїх учнів звучить і буде лунати той самий мій дзвіночок, який допомагатиме знаходити і приймати їм правильні рішення в будь-яких життєвих ситуаціях.

Я вчитель і учень

Н. Пудрій

Сучасний учитель це: вчитель-наставник, учитель-мудрий співрозмовник, вчитель-майстер. Це, безумовно, успішна особистість. «Педагоги не можуть успішно когось вчити, якщо в цей же час ретельно не вчаться самі», - Алі Апшерони. Учитель в сучасному світі – той же учень. Поки він освоює нові методики, впроваджує інновації і вивчає літературу – він вчиться сам. Вважаю, що вчитель повинен не тільки віддавати знання учням, але і вміти вчитися і прагнути до професійного росту.

Я – мобільний вчитель

Н. Пудрій

Учитель «нової школи» повинен бути мобільним, що йде в ногу з часом, сприйнятливим до всього нового, здатним до наукового пошуку і вміє повести за собою. Високотехнологічний конкурентний світ вимагає особистість креативну, вміє орієнтуватися в стрімкому потоці інформації, переробляє її і застосовує в житті. Я повинна допомогти моїм дітям в цьому світі – навчити їх думати, швидко знаходити необхідну інформацію і самостійно приймати рішення.

Знайомтесь – Шатківський Віталій Миколайович:

Шатківський Віталій Миколайович – переможець фінального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Інформатика».

Реалізація теми «Використання можливостей технології квестів на уроках інформатики та у гуртковій роботі» дає можливість учням Шатківського Віталія Миколайовича ефективно добирати, упорядковувати, використовувати інформацію, отриману з Інтернету; навчає працювати в групах (від трьох до п’яти чоловік), розвиває критичне мислення, конкурентність і лідерські якості, пізнавальну та пошукову діяльність. Педагог розробив квестові презентації з різних тем для використання учнями у навчальному процесі. Одним із пріоритетних напрямків педагогічної діяльності вчителя є естетичне виховання учнів, формування творчої активності та залучення їх до проектної діяльності.

Віталій Миколайович – керівник гуртка «Програмування та дизайн», який працює на базі школи.

Учні та вихованці вчителя вирізняються винахідливістю, оригінальністю суджень, вміють аналізувати, класифікувати, узагальнювати та практично застосовувати отримані знання.

Про високу результативність роботи педагога свідчить стабільність учнівської успішності, зокрема 90% учнів мають оцінки високого та достатнього рівня. Результатом наполегливої і відповідальної роботи Шатківського В. М. з учнями є призові місця на шкільних, міських, обласних, всеукраїнських конкурсах (Національні етапи міжнародних конкурсів Intel-Техно Україна 2016-2017, INFOMATRIX – 2015, Всеукраїнський чемпіонат «Екософт» - 2016).

Творчий доробок Шатківського В. М. занесений у каталог ІV, VIII Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, робота: «Адміністрування комп’ютерного класу із використанням локальної мережі» надрукована у IV випуску видавництва ЖДУ ім. І. Франка «Науковий пошук молодих дослідників».

На Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2014» Віталій Миколайович посів І місце.

Вчитель – член міської творчої групи вчителів інформатики, у рамках діяльності якої розроблено цикл практичних робіт «Комп’ютерні мережі» для 6 класу та методичні рекомендації з теми «Національно-патріотичне виховання на уроках інформатики».

Шатківський В.М. нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді, сумлінну працю та високий професіоналізм.

«Я – педагог і особистість»

В. Шатківський

Усім відомо, діти проводять багато часу в Інтернеті, обожнюють комп’ютери та гаджети, які є в кожного. Тому моя задача - навчити та виховати учнів – справжніх користувачів-професіоналів. З одного боку доступність технологій дає неймовірні можливості для цього, з іншого – це дуже складно: треба іти завжди в ногу з освітніми та інформаційними тенденціями. Ось і вигадую, що ж такого сучасного та корисного для життя їм необхідно дати.

Сьогодні, крокуючи по дорозі педагогічного пошуку, розумію, що маю багато чого зробити. Необхідно вдосконалювати свої знання з педагогіки, треба освоювати новітні програми і технології, вивчати методичну літературу. У цьому вирі педагогічної діяльності важливо не схибити, не загубити жодної дитячої душі, тому я не маю права зупинятися на досягнутому.

Свого часу Платон сказав: «Майстрами не народжуються, ними стають». І я наполегливо йду до цієї мети, адже обрана мною професія – це щоденне навчання. Тільки так я досягну вершин педагогічної діяльності і матиму змогу формувати учня і як носія компетентностей, і як сучасну освідчену людину.

Знайомтесь – Біжан Тетяна Володимирівна:

Біжан Тетяна Володимирівна – переможець фінального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта».

Нова українська школа вимагає нового вчителя, який володіє сучасними методами навчання, ІКТ-технологіями для якого визначальним у діяльності є дитиноцинтризм, компетентністний підхід. Саме такою є вчитель початкових класів Коростенської міської гімназії Біжан Тетяна Володимирівна, яка заохочує учнів до навчально-пізнавальної діяльності, проводить постійний аналіз та рефлексію, ініціює альтернативи в існуючій педагогічній практиці, сприяє процесу змін і розвитку початкової школи.

Педагогічний такт у спілкуванні, уміння «бачити» всіх учнів сприяють успішній взаємодії педагога і вихованців. Методи навчання, якими користується Тетяна Володимирівна, мають сутнісну ознаку – діяльнісний характер, передбачають вироблення самостійності у застосуванні програмового змісту.

Інтенсифікація навчання на основі окремих та знакових моделей (інтелект-карти), широке застосування навчання в групах, дискусії, методу проектів, учнівських досліджень створює систему роботи вчителя-агента змін Нової української школи.

«Я вчитель – сканування душі…»

Т. Біжан

Найдорогоцінніша пам'ять – це пам'ять дитинства. Саме дитячі спогади завжди зігрівають душу, надихають і підтримують. Мені пощастило мати таку гарну родину, що іноді сама собі заздрю. Сімейні свята, гостини і довкола такі рідні педагоги: мама, тато, рідна тітка, бабусина сестра з чоловіком. У їхніх розмовах завжди відчувались і відданість роботі, і любов до дітей, і бажання творити, щось змінювати. Та ще в цих дитячих спогадах – найкраща перша вчителька, мудрі, добрі і розуміючі педагоги.

Хіба я могла піти іншою стежкою? Можливо. Але мріяла лише про цей шлях, сповнений труднощів, великої самовіддачі і постійного навчання. Адже лише він дає змогу все своє життя бути молодим і енергійним оптимістом, романтичним і закоханим мрійником, працьовитим і креативним творцем. Тому з гордістю кажу: я – учитель.

Це велике щастя заходити в клас і бачити очі своїх дітей, насамперед вони мої діти, а вже потім учні. Тому любов, доброта і розуміння завжди попереду знань, досвіду, інноваційних технологій, методів та прийомів, з якими щодня поспішаю до школи. Поспішаю, бо хочу встигнути, а значить досягти успіху. А мої успіхи – це перемоги моїх учнів у всьому, за що б вони не бралися . Проте не лише знання мають бути найціннішими для школярів, а й спільне створення атмосфери дружби, підтримки і взаємоповаги в класній родині.

І хоча часто не вистачає часу на свій відпочинок і дозвілля, переконуєш себе в тому, що улюблена робота є кращою за будь-яке хобі. А для гарного настрою достатньо зустрічей з людьми, для яких ти не просто вчителька, а частинка їхньої родини.

Знайомтесь – Болсуновський Роман Сергійович:

Болсуновський Роман Сергійович – лауреат фінального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Музичне мистецтво».

Болсуновський Роман Сергійович працює на посаді вчителя музичного мистецтва Денишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.Тетерівської ОТГ Житомирського району.

Має високий науково-теоретичний та методичний рівні фахової підготовки, досконало володіє ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу, технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів.

В педагогічній діяльності дотримується принципів проведення сучасного уроку музичного мистецтва, а саме: поєднання національного та загальнолюдського аспектів змісту музичної освіти, взаємодії компонентів соціального досвіду людини, музичних знань, умінь та компетенцій, творчості та спілкування, варіативності.

Роман Сергійович ефективно використовує ІКТ під час підготовки та проведення навчальних занять. Вчитель формує в учнів вміння аналізувати факти, розвиває творчу думку, стимулює потребу в самовдосконаленні. На уроках педагог забезпечує диференційований підхід до навчання, вдало поєднує індивідуальну, групову та колективну роботу учнів, створює умови педагогічного та психологічного комфорту. Завдяки емоційному настрою на заняттях, різноманітній наочності, художньому слову, діти живуть у світі мистецтва й почувають себе творцями прекрасного.

Провідним засобом реалізації загальнокультурної компетентності школярів вчитель вважає розвиток творчих здібностей дітей через музично-творчу діяльність, яка представлена різноманітними видами роботи, застосуванням нестандартних форм проведення уроків, що відзначаються продуманістю, цілеспрямованістю, багатством змісту, різноманіттям видів робіт, чіткою структурою та емоційним піднесенням.

Одним із основних своїх завдань Болсуновський Роман Сергійович вважає не тільки залучення учнів до музики, не просто ознайомлення з мовою музичного мистецтва та розвиток художнього смаку, а й створення умов для виникнення в учнів бажання виразити свої враження і переживання у процесі сприймання музики та виконавської діяльності.

У своїй педагогічній діяльності значне місце вчитель відводить інноваційним формам роботи та технологіям, що їх активно використовує та поширює в професійному середовищі. Вчитель володіє широким спектром стратегій навчання, вміє продукувати оригінальні інновацій ідеї.

«Правильно навчає той - хто навчає цікаво»

Р. Болсуновський

Я – педагог і особистість. Навчаю і сам вчуся. Займаюся самокритикою і постійно в пошуці нових методів діяльності. Цікавлюсь і зацікавлюю. Збагачую учнів новими знаннями та емоціями і сам від того багатію. Маю невеликий педагогічний досвід і тому відкритий для нових ідей. Вважаю педагогічну діяльність складною, але цікавою. Люблю свій предмет і це мене надихає. Працював на різних роботах, але думками завжди в школі. Гордий тим, що музика – одна з древніх наук, і розумію, що її горизонти – безкраї.

Переможці