Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Damasławku

Informacje o dyżurze:

W związku z obecną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV- 2 informujemy, że osoby potrzebujące pomocy w szczególności starsze, samotne, niepełnosprawne i objęte obowiązkową kwarantanną, nie mające w swym otoczeniu bliskich, którzy wsparliby je w zaspokajaniu codziennych potrzeb (np. zabezpieczenie niezbędnych zakupów), mogą zgłaszać swoje potrzeby w tym zakresie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Damasławku pod następującymi numerami telefonów:

516 191 682 / 505 129 030 / 512 914 771

(w godzinach 7:30-19:00)


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Damasławku informuje, że od 1 lipca 2020 roku drogą elektroniczną można składać wnioski na:

- świadczenie Dobry Start (300+)

- świadczenia rodzinne

- świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Jednocześnie informujemy, że świadczenia wychowawcze są przyznane do 31 maja 2021 r. w związku z czym nie ma konieczności ponownego składania wniosków od lipca 2020 roku.

„Twój parasol” – aplikacja dla osób poszkodowanych przemocą w rodzinie

Aplikacja przeznaczona jest dla osób doznających przemocy. Można ją pobrać za darmo na telefon poprzez Google Play i Apple Store. Aplikacja oferuje dostęp do materiałów edukacyjnych oraz do bazy organizacji oferujących wsparcie osobom dotkniętym przemocą.

W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji.

Aplikacja jest dostępna na stronie: https://twojparasol.com


ŚRODKI HIGIENICZNE DLA PODOPIECZNYCH GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Damasławku uprzejmie informuje, iż otrzymał bezpłatnie od firmy SERPOL-COSMETICS z siedzibą w Mieścisku mydło w płynie z przeznaczeniem dla osób korzystających z pomocy Ośrodka. Mydła te zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin z terenu naszej Gminy.


KOMUNIKAT

Od 1 kwietnia 2021r. przyjmowanie wniosków „500+” będzie odbywać się poprzez wykorzystanie skrzynki podawczej na wnioski znajdującej się w tut. Ośrodku.

Wypełnione wnioski będzie można wrzucać w godz. od 7.30 do 15.30,

od poniedziałku do piątku.

Złożenie nieprawidłowo wypełnionego wniosku może spowodować opóźnienie w ustaleniu prawa do świadczenia wychowawczego!!!

W przypadku wątpliwości przy wypełnianiu wniosków prosimy o kontakt

telefoniczny z pracownikami Ośrodka.

Numery telefonów:

67 26 86 011

516 191 682

505 129 030


Zasady bezpiecznego kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Damasławku

Ze względu na sytuację związaną z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) informuję, że zostały utrzymane zasady bezpiecznego kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Damasławku. Osoby, które chcą załatwić sprawę w GOPS mogą to zrobić :

1.Osobiście od 7:30 do 12:00 lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym

2.Droga elektroniczną, drogą telefoniczną , za pośrednictwem poczty elektronicznej: gops@damaslawek.nowoczesnagmina.pl,

za pośrednictwem platformy ePUAP -

W siedzibie Ośrodka stosowane są środki zabezpieczające zarówno mieszkańców jak i pracowników.

Wizyta w Ośrodku powinna odbywać się w maseczkach zakrywających nos i twarz. Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce dostępnym w GOPS płynem znajdującym się w pojemniku z dozownikiem.

Mimo znoszenia ograniczeń, prosi się o ograniczenie wizyt w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Damasławku do niezbędnego minimum. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Damasławku obsługuje w bezpośrednich kontaktach tylko w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.

Sprawy pozostałe można załatwiać poprzez kontakt telefoniczny i e-mailowy ,platformę e-puap

Numery telefonów: 67/26-86-011, 516-191-682, 505-129-030


KOMUNIKAT

W związku z rozpoczynającym się od 1 czerwca 2021 r. nowym okresem świadczeniowym 2021/2022 ruszy kolejny nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres.


Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r., wnioski będzie można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną czyli przez Internet za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia 2021 r. także drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej lub za pośrednictwem poczty.

Szczegóły na stronie Ministerstwa:

https://www.gov.pl/web/rodzina/terminy-skladania-wnioskow-o-swiadczenie-500-w-2021-r