Тест на виявлення педагогічних здібностей

Пропонуємо вам визначити рівень власних педагогічних здібностей, використовуючи методику "Педагогічні ситуації" (за Р.С. Нємовим).

Перед вами — низка складних педагогічних ситуацій. Після ознайомлення з кожною з них, Вам необхідно вибрати з числа запропонованих варіантів такий, який, на Ваш погляд, буде найбільш ефективним з педагогічної точки зору. Якщо жоден із запропонованих варіантів Вас не влаштує, то можна вказати свій, оригінальний варіант відповіді. Це, як правило, буде 7-й та наступні варіанти відповідей на ситуацію.


Оцінка результатів та висновки.

Кожна відповідь респондентів оцінюється у балах відповідно до ключа, який подано в таблиці. У першому стовпці таблиці вказано педагогічні ситуації за їх порядковими номерами, а в інших стовпцях - альтернативні відповіді на ці ситуації. У самій таблиці визначені бали, якими оцінюються різні варіанти відповідей на різні педагогічні ситуації.

Здатність правильно розв'язувати педагогічні задачі визначається за сумою балів, набраною респондентами за всіма 14 педагогічними ситуаціями, поділеною на 14.

Якщо респондент отримав середню оцінку, вищу за 4,5 балів, то його педагогічні властивості (за даною методикою) вважаються високорозвиненими. Якщо середня оцінка знаходиться в інтервалі від 3,5 до 4,4 балів, то педагогічні властивості вважаються середньо розвиненими. Нарешті, якщо середня оцінка виявилася меншою, ніж 3,4 бали, то педагогічні властивості розглядаються як слабко розвинені.