Koosloome projekt


Futuclass

Futuclassi meeskonnas on 9 inimest, kes usuvad, et tulevikus on virtuaalreaalsuse abil õppeprotsess kaasahaarav, personaliseeritud ja kuluefektiivne. Selleks, et "tulevik" jõuaks kätte pigem varem, kui hiljem, loob Futuclass harivaid virtuaalreaalsuse põgenemismänge füüsika ja keemia õppimiseks.

Probleem ja tehnoloogia

Füüsika ja keemia on õpilaste jaoks keerulised õppeained. Huvitavaid katseid ja praktilisi ülesandeid, mis aitavad õpilastel keeruliste teemade sisu mõista, tehakse koolides liiga vähe. Järgneb huvi puudumine ning kehvad hinded.

Virtuaalreaalsus võimaldab teha keerulised teemad huvitavate katsetega arusaadavaks ja põnevaks.

Virtuaalreaalsus (VR) on seadmetega kättesaadav kodukasutajal ja järjest enam ka koolides. Kolmemõõtmeline keskkond võimaldab kaasata rohkem meeli ning seetõttu ka efektiivsemalt õppida.

Lahendus ja sihtgrupp

Futuclass põhineb aktiivõppel, kus mängijal tuleb teema läbimiseks lahendada virtuaalmaailmas elulisi ülesandeid ning teha teaduskatseid. Mängustamine läbi põgenemismängu kontseptsiooni hoiab õpilasel üleval huvi lahendada ülesandeid ning jõuda mooduli lahendamiseni - ruumist põgeneda.

Moodulid ehk erinevad põgenemistubade mängud on koostatud Futuclassis temaatiliselt ehk üks õppeteema on üks minimäng. Kõik moodulid on loodusainete suunitlusega ning eelkõige 8 ja 9 klassi keemia ning füüsika teemade kohta.

Ettevõtte meeskond

Kristen Tamm

CEO

Jens-Stefan Mikson

CTO

Karl Lomp

Õppedisainer

Märt Lume

Tootejuht

Gleb Skibitsky

Unity arendaja

Arnold Rein Tatunts

Õppedisainer

Põltsamaa Ühisgümnaasium

Põltsamaa Ühisgümnaasium on Kesk-Eesti jätkusuutlik ja uuendusmeelne kool, kus on turvaline ja esteetiline õpikeskkond, toetatakse iga õppija arengut, väärtustatakse kõiki inimesi ja usaldusel põhinevat koostööd.

Miks soovime projektis kaasa lüüa?

Alates detsember 2019 alustasime koostööd Futuclassiga VR prillide integreerimisel ainetundidesse. Soovime olla teerajajad antud valdkonnas ja oma kogemusi ka teistele jagada. Oleme koostööga väga rahule jäänud ja ootame edasi põnevaid VR ainetunde.
Rainer Tõnnis, haridustehnoloog

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi meeskond

Rainer Tõnnis

Haridustehnoloog, ametis alates 2017

Hendrik Sikk

Keemiaõpetaja, ametis alates 2019

Tarvo Talvistu

Füüsikaõpetaja, ametis alates 1991

Tallinna Kuristiku Gümnaasium on Lasnamäe suurim eesti õppekeelega liikuma kutsuv kool. Oleme innovaatilised ja huvitatud erinevate õpetamismeetodite mitmekülgsest rakendamisest.

Miks soovime projektis kaasa lüüa?

Tallinna Kuristiku Gümnaasium osaleb koosloome projektis, kuna soovime leida uusi võimalusi ja mõtteid, kuidas tänapäeva tehnilisi lahendusi rakendada õppeprotsessis ja seeläbi aidata eriti neid õpilasi, kelle jaoks on õppeaine omandamine keerukas. Samuti soovime anda panuse koostöösse ühise eesmärgi nimel ning pakkuda õpilastele tunde, et nad osalevad uue ja põneva reaalse lahenduse loomisel.

Haridusasutus 2 meeskond

Aivar Metsaveer

IT-juht, projekti koordineerija

Margit Onga

Loodusainete õpetaja (keemia, bioloogia ja loodusõpetus) ning töötanud sellel alal alates 2018.

Kirsti Vooglaid

Põhikooli loodusainete ja valikainete õpetaja juba 15 aastat.