Гурток "Основи робототехніки"

Багато хто за старою звичкою сприймає конструктори від LEGO як цікаву іграшку, якою можна гратися дома. Проте не все так просто. LEGO дозволяє допитливим та активним учням на 100% проявити свої можливості та творчі нахили.

Щорічно в рамках фестивалю ROBOTICA проходить виставка-конкурс LEGO-творчості, де учасники демонструють свої LEGO-моделі, сконструйовані не за інструкцією, а створені за власною фантазією! Тема конкурсу в 2019 році – «Розумне місто». Ми вирішили провести такий фестиваль у власному навчальному закладі.

Перший LEGO-фестиваль

У стінах рідної школи (Оріхівська філія №5 КЗ «ОЗЗСО «Сузір’я») відбувся перший LEGO-фестиваль. Учасники демонстрували свої LEGO-моделі, сконструйовані не за інструкцією, а створені за власною фантазією! Тема конкурсу – «Розумне місто».

До нас на свято завітали шановані гості.

Діти представляли свої проекти, фантазуючи про парковки, які містять датчики, що сповіщають водіїв про вільне місце; вуличне освітлення, яке починає працювати з появою перехожих; мобільні застосунки, які сигналять про потребу в невідкладній медичній допомозі, цифрові лабораторії із сучасним обладнанням, електромобілі та багато іншого. Жоден класний колектив не залишився осторонь фестивалю.

Першокласники демонстрували проект стадіону «Мрія», який вразив присутніх своїми масштабами. Третій клас нарахував 8 мостів у нашому місті та продемонстрував новинки у їх архітектурі. Учні другого та п’ятого класів представили проект сучасного «Розважально-торгівельного центру». Четвертий клас запропонував новинки для роботи Базару та Поліцейського відділку. «Юні хіміки» 6 класу не лише представили сучасний кабінет хімії, але й «похімічили» із слаймами, а їх проект їз Велосипедним паркінгом не залишив нікого байдужим. Учні сьомого класу у своєму широкому проекті забажали модернізації різних секцій ДЮСШ і «запалили» зал рухливою зарядкою. Учень восьмого класу розробив проект з електромобілем та заправною станцією для нього. Учні дев’ятого класу підняли питання про вироблення електроенергії за допомогою альтернативних джерел та очищення берегів нашої Конки. Гурток авіамоделювання представив проект злітно-посадкового майданчику "Сокіл". Якщо в майбутньому хтось із Вас побачить нашу емблему на міжнародних авіарейсах, знайте, щойно Вас перевозили наші Соколи.

Очі розбігались від цього різнобарв’я. Сподіваємось, що фантазії дітей стануть реальністю.

Справжнім подарунком для нас стало вручення міським головою Сертифікату на придбання 10 комплектів робототехніки. Мрії збуваються!

Гурток «Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання»

Школа для нас - це не просто місце, де навчаюся діти та працюють дорослі. Це місце, де вирує бурхливе життя: ми навчаємося та відпочиваємо, сваримося і миримося, дружимо, допомагаємо один одному і змагаємося. А коли на базі нашого навчального закладу відкрилися гуртки комунального закладу «Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради, наша шкільна родина додатково отримала можливість конструювати, моделювати, творити, бути учасниками різноманітних змагань за межами нашого міста.

З 14 вересня 2019 року розпочав роботу гурток «Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання» під керівництвом Стоячко Валентини Олександрівни. Група учнів 2-4 класів працює з наборами Lego WeDo 2.0, а група учнів 5-9 класі - з наборами LEGO MINDSTORMS EV3. Намагаємося дати розуміння дітям, що ми повинні навчитися керувати роботами для майбутнього. Кожне заняття – це «веселка» дитячих емоцій від досягнень, адже ще ніколи наші моделі не оживали.

В Оріхівській філії №5 КЗ ОЗЗСО «Сузір’я» працює шість гуртків і кожна дитина може знайти собі справу до серця. Гурток «Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання» об’єднав у дві групи однодумців 2-4 та 5-9 класів. Кожне заняття – це «веселка» дитячих емоцій від досягнень, адже ще ніколи наші моделі не оживали. За цей короткий час ми стали учасниками різних конкурсів та змагань: Відкритий Турнір «Robotic Ум» м. Запоріжжя, відкритий обласний етап Всеукраїнських змагань з робототехніки «Роботрафік-2020 м . Дніпро, обласний конкурс проектів з робототехніки «Роботи на службі Збройних сил України» м. Запоріжжя.

Участь в конкурсах

Пeрший крок зроблeно. 23 листопада, 60 команд, більше ніж 100 учасників з Києва, Дніпра, Харкова, Кам'янки-Дніпровської, Запоріжжя та Запорізької області зустрілися на відкритому турнірі з робототехніки "RoboticУм" у Запоріжжі в чудовому місці з мальовничим краєвидом - ПНЗ"МПДЮТ"!!!

Змагання з робототехніки, розваги, нові зустрічі та знайомст.

Приємно, що ми стали учасниками цього чудового турніру та отримали пeрший досвід.

6 грудня у Дніпрі відбувся обласний етап Всеукраїнських змагань з робототехніки «Роботрафік 2020». Три вихованці гуртка “Робототехніка” також стали учасниками змагань у категорії B2 - рух з максимальною швидкістю по гоночній трасі (2-сантиметрова лінія). Хлопці довели, що можуть подолати поставлені перед ними задачі на першому році свого навчання і здивувавати своїми результатами. Молодці, так тримати!!!!

Дякуємо батькам наших учасників за підтримку

Обласний конкурс проектів з робототехніки

21 грудня на базі КЗ "ЗОЦНТТУУМ "Грані" ЗОР відбувся очний етап обласного конкурсу проектів з робототехніки "Роботи на службі Збройних сил України". Наші хлопці, члени старшої групи гуртка "Основи робототехніки та комп'ютерного моленювання", були запрошені до участі у другому етапі конкурсу. Під час роботи над проектом хлопці створили детальну інструкцію збирання моделей, запрограмували їх та підготували захист. У дружній атмосфері проходив захист та демонстрація можливостей моделей, де хлопці вибороли призові місця.

Дякуємо організаторам конкурсу за чудові враження, отриманий практичний досвід та приємні подарунки.

Дякуємо батькам наших конкурсантів за підтримку.

Обласний конкурс "Роби як Я"

Проект «Наукова експедиція на планету Дурія»

Скажіть, хто з вас в дитинстві не мріяв стати космонавтом, підкорювати на космічних кораблях безкраї простори космосу, відкривати нові зірки і галактики? Безумовно, всіх хлопчаків манять загадкові глибини космосу і далекі таємничі зірки... Нас завжди чарує нове, мрії про далекі країни, пригоди. Але на Землі, здається, все вже відкрито і освоєно, а космос, адже він безкрайній - це така нескінченна пригода! Тож будьмо знайомі, це я - капітан міжпланетного космічного корабля Роздобудько Єгор Андрійович.

А чи відомо вам, що моїми друзями-науковцями на далекій планеті Дурія були знайдені великі запаси цінних мінералів? Тому, не гаючи часу, на цю планету було споряджено експедицію, яку я і очолив.

Для розробки родовищ та видобутку мінералів ми оснастили експедицію різноманітними роботами.

«Луноходом» ми, науковці і працівники станції, доправляємося до місця призначення. Хто не бував за межами Землі, тому важко уявити величну красу Всесвіту! Фіолетово-рожеві, темно-сині, чорні, абсолютно непроникні ділянки космосу оточують нас на шляху до мети. Повз корабель пролітає безліч космічних тіл: астероїди, метеори, комети... Тільки встигай ухилитися! Пролітаємо Місяць! Ого! Він обсипає нас зоряним пилом! А погляньте-но у ілюмінатор! Подібно до намиста з дорогоцінних каменів, простягнувся від одного краю галактики до іншого Чумацький Шлях! Він змушує нас пригальмувати і деякий час зачаровано спостерігати за цією красою. Але зволікати не можна! Летимо на Дурію!

Нарешті на місці. До роботи! Ось науковці обробляють інформацію на «Дослідницькій станції». А це Робот-Розвідник займається пошуком нових родовищ. Він передає усю інформацію науковцям.

Робот-Копуха виймає верхні шари ґрунту, а Робот-Бурильник прокладає шлях навіть крізь гірські породи.

Моє головне завдання як капітана - дбати про безпеку членів експедиції. Тому у нашому арсеналі є Велетень-Охоронець. Своєю лазерною зброєю він може знищити навіть астероїди!

Коли наша місія буде завершена, члени експедиції зможуть повернутися додому на космічному кораблі «Дурія-1».

Скажете, я – фантазер. Ні! Я – мрійник! А мрії збуваються, вони можуть стати реальністю. І я дуже на це сподіваюся!

Знаєте, мрія - дуже корисна штука! Тільки вона надає життю барв, змушує йти до мети більш твердими і впевненими кроками. Це говорю вам я - капітан міжпланетного космічного корабля Роздобудько Єгор Андрійович!


Проект «Робот-Олень В-612»

Я розповім вам про зустріч, яка трапилася зі мною одного зимового дня, коли я опинився сам далеко від людських очей. Я випробовував свого нового робота, якого збирався відправити в далекий космос для вивчення орбіт астероїдів. Я так втомився, що не зчувся, як задрімав. Уявіть же собі моє здивування, коли раптом мене збудив чийсь дивний голосок.

– Будь ласка... зроби мені північного оленя. Такого, який домчав би новорічні подарунки і до моєї далекої домівки.

Я протер очі. Побачив незвичайного хлопчика і відразу упізнав його. Це був Маленький Принц. Його домівка дійсно була далекою - астероїд В-612. Цей астероїд бачили тільки раз – 1909 року, його помітив у телескоп один турецький астроном. І, звичайно, жоден, навіть чарівний олень, дістатися туди не міг!

Ми відразу стали друзями, і мені страшенно хотілося допомогти здійснити його мрію. І я взявся до роботи! Мені необхідно були сконструювати такого Робота-Оленя, який би міг дістатися через космічний простір до астероїда В-612 і доставити Маленькому Принцові такий омріяний подарунок. Уявіть, жодного разу в його житті не було справжнього Нового року!

Робота кипіла, мій новий товариш в усьому допомагав мені, і дуже скоро ми змогли випробувати новий космічний апарат – «Робот-Олень В-612».

Ось і прийшов час розставатися… Мені було сумно…

Мій друг сказав:

- Так трапляється. коли даєш себе приручити, потім доводиться й плакати. Твій Олень обов'язково прилетить до мене? Ти не забудеш?

- Звісно ж, ні!

- Це добре, я буду дуже-дуже чекати. І буду щасливий. Мій товариш Лис навчив мене, як бути щасливим. Просто потрібно знати, коли все станеться. Якщо я буду знати, що Олень прилетить о дванадцятій годині, я вже з одинадцятої відчую себе щасливим. І чим ближче до призначеного часу, тим щасливішим. Я знатиму, на яку годину готувати своє серце ...

Маленький Принц полетів до своєї далекої домівки. Я сумую за ним. Кожної ночі я дивлюся на небо в надії побачити загадковий астероїд В-612. Але я впевнений, що 31 грудня мій космічний Робот-Олень В-612 летітиме, розрізаючи космічний простір, пробиваючись між комет, метеорів та метеоритів, долаючи у повній тиші мільйони кілометрів шляху, шукаючі серед 5000 астероїдів саме той – В-612. Я знаю, він буде вчасно, бо на нього там чекають.

А ви знаєте, навіщо світяться зірки? Я – знаю! Для того, щоб рано чи пізно кожен міг відшукати свою!

А ще Маленький Принц навчив мене простому правилу: людина живе у своїх справах та вчинках. Ти - це твої дії, і немає іншого тебе!

Проект «Залізничний вокзал»

Привіт! Пам’ятаєте мене? Ми з вами давні знайомі! Це знову я, в минулому – капітан міжпланетного космічного корабля «Дурія-1», а сьогодні – машиніст потягу Роздобудько Єгор Андрійович!

Скажіть, хто з вас в дитинстві не мріяв подорожувати залізницею, милуватися краєвидами за вікном під стукіт коліс? Особисто мене завжди чарує нове і невідоме! Звичайно, дуже складно обрати маршрут з більш ніж півтисячі українських міст і містечок! Але ж це так цікаво!!! На власні очі побачити замок-корабель на Тернопіллі, козацькі церкви на Чернігівщині, видертися на величну Говерлу, пірнути у Шацькі озера, познайомитися із привидами Підгорецького замку! Я кожного дня мрію подорожувати незвіданими куточками України і усього світу.

«А як же твоя маленька Батьківщина?» – запитаєте ви.

Я відповім: «Я дуже люблю своє містечко і вивчаю його історію. Можу розповісти про нього і вам! Мій Оріхів – місто в Запорізькій області, колишній центр Мелітопольського повіту Таврійської губернії. Офіційно Оріхів був заснований у 1775 року, після падіння Запорозької Січі. Раніше це поселення мало назву «Оріхова балка». Вигідне географічне розташування міста сприяло швидкому його зростанню та появі навколо нього нових поселень. У середині XIX століття через Оріхів проходили 8 важливих шляхів, зокрема чумацький Кримський та Старий чумацький шляхи. У 1842 році Оріхів пережив велику пожежу. Вигоріло майже півміста, у тому числі вся його торгова частина. Оріхів втратив статус повітового міста і був переведений до розряду заштатних міст. Попри всі негаразди, місто продовжує розвиватися.»

Я вірю в краще майбутнє рідного міста. По-перше, місто буде чистим і його охайними краєвидами захочуть помилуватися подорожуючі. По-друге, будуть працювати підприємства і мої рідні будуть завжди поряд. По-третє, моя затишна школа матиме сучасне оснащення, адже вона найкраща!

Скажете, я – фантазер. Ні! Я – мрійник! А мрії збуваються, вони можуть стати реальністю. І я дуже на це сподіваюся!

Впевнений, кожен з вас вже потайки мріє стати машиністом потужного потягу, подорожувати рідним краєм...

Тож приготуйтеся – наш потяг відправляється від станції Оріхівська.

Проект «Краєзнавчий музей»

Секрети існують не тільки в людей. Таємниці та загадки мають і створені ними речі. А чи знаєте ви, що вночі усі речі і легенди оживають. Тому я вирішив на одну ніч перетворитися в персонажа актора Бена Стілера з фільму «Ніч в музеї» і спробувати заснути поруч із стародавніми артефактами, козацькими шаблями, археологічними знахідками, тривожно прислухаючись до сторонніх звуків, гадаючи, чи не шастають музейними залами динозаври (а раптом?).

Звичайно, нічого з цієї витівки не вийшло. Але працівники музею запросили мене прийти наступного дня, щоб провести «день у музеї». Я з радістю погодився! Я ходив залами, слухав неймовірні історії про знахідки і відкриття, захоплювався експонатами старожитностей рідного краю у залі етнографії… Уявляєте, у фондах Оріхівського музею зберігається понад 6 тис. експонатів!!!

Навіть будівля музею – справжній експонат. Адже побудована ще в 1893 році. Це великий і просторий одноповерховий будинок — взірець архітектури кінця ХІХ століття. До 1917 року в цьому приміщенні розміщувалася міська управа, пізніше - народний суд, виконком, державний банк… А з 1972 року - Оріхівський краєзнавчий музей. Сама будівля відноситься до пам`яток архітектури і охороняється державою.

Я захопився вивченням історії рідного краю після відвідування місцевого краєзнавчого музею. Пишаюся тим, що живу у невеличкому місті Оріхові славетного козацького краю, давня історія якого розпочалася 1775 року. І не полишаю думку зазирнути за лаштунки нічного життя музею, щоб

прогулятися століттями у повній темряві з ліхтарем і знайти відповіді разом з видатними історичними постатями.

Тому мій вибір - Оріхівський районний краєзнавчий музей. Усім гостям міста рекомендую відвідати це захоплююче місце!

Проект «Траса для мотокросу та ралі-рейдів»

Мотогонки по пересіченій місцевості - доля сильних, сміливих і витривалих молодих хлопців, таких , як я! А знаєте, чому я впевнений в цьому? Бо народився у містечку, яке з давніх давен славиться своєю трасою для супермотокросу! Запитайте у будь-кого і ви почуєте: «Оріхів без мотокросу – не Оріхів!»

Уявіть об’яву: «19 вересня відбудеться Чемпіонату України з мотокросу, присвячений Дню міста Оріхова»

І ось з раннього ранку до Преображенської балки вже тягнуться вервечки оріхів’ян, причому тут і дорослі, і діти, і бабусі з дідусями, і пішки, і машинами, і велосипедами…. Здається, вся атмосфера міста пронизана святом мотокросу. Усі приходять задовго до початку перегонів, щоб зайняти найвигідніші місця: де і трасу видно добре, і ведучого, який оголошує учасників заїздів, і чути чудово. Вже до початку змагань всі схили балки «окуповані» глядачами, які передчувають майбутнє видовище. У повітрі пахне мотокросом.

І ось - старт змагань! Поступово, від заїзду до заїзду напруга і видовищність перегонів зростають: все небезпечнішими стають стрибки, подолання перешкод і проходження поворотів мотогонщиками. Мотоцикли Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki просто літають перед твоїми очима, а ти шукаш заповітний номер, за який так уболіваєш!

Буря глядацьких емоцій стихає лише після того, як ведучий оголошує про церемонії нагородження і закриття змагань.

Так було до 2016 року… Зараз моє місто, як і уся країна переживає нелегкі часи.

Але я вірю і навіть анітрішечки не сумніваюся, що усе зміниться на краще. І вже наступного вересня ви в черговий раз зможете стати свідками цієї феєричної події! А я… Ну а я, звичайно, буду учасником. І виступати буду на баггі, змайстрованому власними руками: з ексклюзивним обладнанням, максимальним захистом і надзвичайним виглядом. Ви отримаєте справжній адреналін від потужності і драйву!

Тож запам’ятайте: 19 вересня 2021 року – наша зустріч у місті Оріхові на супертрасі для суперперегонів!

Проект «Торгівельно-розважальний центр»

Усі справжні дівчатка знають потаємні можливості цього суперзасібу і використовують його на повну: від поганого дня - цукерочка, для прекрасного настрою – новенька спідничка, від розбитого серця - гарні босоніжки, потеревенити з подружкою – філіжанка кави! Як би не змінювалися часи, жінки всією душею любитимуть шопінг! І кращого місця, ніж крутий супермаркет, для цього не знайти!

Тож запрошую вас на закупи до нашого містечка!

Якщо вам до вподоби знаходити хенд-мейд аксесуари та інші оригінальні штучки, тоді вам потрібно зазирнути до відділу «Skillful hands». Поряд ви знайдете дуже цікаві магазинчики, які пропонують кераміку, біжутерію, речі для затишку у вашому домі, виготовлені місцевими майстрами.

А ось відділ кулінарії, де можна замовити свіжоспечену піцу, яскраве тістечко чи запашну булочку. Поруч кав’ярня, аромати якої розносяться як у різдвяній рекламі «Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!..»

Не секрет, що в магазинах «продають» не тільки необхідні для життя речі, а й комфорт, приємне проведення часу. Така зручність, як парковка біля нашого супермаркету, є важливим стимулом для клієнтів приходити ще і ще раз.

Тож я впевнена, що шопінг робить людей щасливими, покращує настрій і дарує позитивні емоції!

Роботи гуртківців


ПРОЕКТ

«БРОНЕМАШИНА «ДОЗОР-Р»

Підготували вихованці гуртка

«Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання»

КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» ЗОР

Роздобудько Єгор Андрійович, Мирошниченко Анна Олександрівна

Керівник гуртка: Стоячко Валентина Олександрівна



ПРОЕКТ

«Ракетна установка»

Підготували вихованці гуртка

«Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання»

КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» ЗОР

Білоус Андрій,

Мирошниченко Анна Олександрівна

Керівник гуртка: Стоячко Валентина Олександрівна