Виховна система школи

Виховна система навчального закладу – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності освітнього процесу. В навчальному закладі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. В реаліях сьогодення основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя. Виховна система школи розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту школи.

Виховна мета:

«Створення сприятливих умов для становлення громадянина з високими моральними якостями, формування національної свідомості, громадської активності, відродження національних традицій».

Завдання:

Сприяти вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формуванню соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, створенню умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації творчого потенціалу молодих громадян.

Педагогічний колектив Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працює над створенням цілісної моделі виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей, що дає можливість створити єдиний виховний простір, який забезпечить виховання справжнього патріота, сім`янина, професіонала.

Пріоритетом навчально-виховного процесу школи стало створення виховного середовища, яке б сприяло формуванню духовно багатої, фізично досконалої, соціально адаптованої, високоерудованої і національно свідомої особистості школяра.

Завдання виховної діяльності педагогічного колективу:

Виховна робота реалізується за такими напрямками:

Взаємодія сім'ї та школи

Структура виховної роботи навчального закладу включає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей та учнівської молоді в тому чи іншому аспекті.