Сайт Есманьської ЗОШ І-ІІІ ступенів

https://www.facebook.com/groups/149076219097943/


9 листопада День української писемності та мови

9 листопада, у День української писемності та мови, в Есманьській ЗОШ І-ІІІ ступенів під гаслом "Пишемо разом" відбулося написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. До акції долучилися і учні 5-11-х класів школи разом зі своїми учителями Сотником С.В, Авраменко Л.О., Курган О.В., Коротя Т.І., Слишай А.В., Шульга О.В., Дарменко Ю.І., та Зуй А.В.(усього 60 осіб)

Об 11 годині за київським часом на хвилях Українського радіо традиційно диктант начитував Олександр Авраменко – мовознавець, педагог, лінгвіст, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників із української мови та літератури.

Цьогорічна його назва "Крила України".

Есманьські школярі із великим задоволенням долучилися до акції єднання з іншими шанувальниками рідного слова!

Всеукраїнський диктант – це унікальна подія, яка традиційно відбувається на Українському радіо та телебаченні.

Роботи можна надіслати поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада), засканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Вчитель інформатики М.Б.Приходько

Осені золоті акварелі

Осінній бал, осінній бал!

Сьогодні всіх він тут зібрав.

Нудьгувати, сумувати не дамо,

Зараз грати й танцювати почнемо...

Осінь – чудова пора. Вона може бути водночас сонячною й похмурою, теплою й холодною, сухою й дощовою. Та яка б там не була погода за вікном наші учні – старшокласники ніколи не нудьгують. Протягом жовтня місяця вони активно готувались до проведення осіннього балу.

Концертно – розважальна програма «Осені золоті акварелі» відбулась 26 жовтня і включала в себе багато цікавих і сучасних музичних композицій, гумористичні інсценізації , сучасні танці , жартівливі конкурси для гостей. Особливою окрасою заходу стала королева Осінь , яка запросила всіх учасників заходу на осінній вальс . Всі учасники та гості отримали максимум задоволення та гарного настрою!

Телефони гарячих ліній, куди батьки, учні могли б звернутися з метою підтримки, допомоги та уточнення інформації

НУШ В Есманьській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Уперше в українській історії шкільна реформа супроводжується суттєвою фінансовою підтримкою. 1 клас Есманьської ЗОШ обладнаний інтерактивною дошкою, пробковими панеляии, для змінної інформації, у кожної дитини є нетбук та багато іншого. Навчаємось по-новому.

Свята Покрова - захисти Україну

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни. Учнівська громада Есманьської ЗОШ традиційно вшановувала ці свята.

Протягом тижня ,серед учнів початкової школи, були проведені години спілкування «Ми – нащадки козацької слави» та конкурс малюнків «Славні козаки». Учні середніх і старших класів віддали шану загиблим воїнам і партизанам , впорядкувавши могили та поклавши квіти до пам’ятників полеглим в роки війни в боротьбі проти нацизму.11 жовтня для учнів 5-11 класів проведено усний журнал «Історичний екскурс : від козаків до воїнів сучасності» . Діти висвітлили походження свята Покрови , як захисниці всіх воїнів , створення УПА , борців за волю і незалежність України , вшанували захисників України , які боряться на Сході нашої держави за цілісність нашої країни. 12 жовтня серед учнів 6-8 класів проходили спортивні змагання «Козацькі забави». Цікаво й радісно було спостерігати за хлопцями, які стали учасниками веселих конкурсів і продемонстрували спритність та інтелект. Конкурси відображали козацьке завзяття дітей , мали виховне і пізнавальне значення про роль козацтва в історії України. Учасники гуртка «Джура» рій «Характерники» брали участь у святковому концерті , що відбувся в районному будинку культури з показовим виступом стройових вправ. Патріотизм і відданість Україні ми можемо спостерігати в діях наших учнів , що будуть активними продовжувачами слави козацтва , борцями за волю і незалежність нашої держави.

Всі проведені заходи були спрямовані на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів українських - козаків.

Хай буде мир у всьому світі

Під таким гаслом було проведено ряд заходів в Есманьській ЗОШ І-ІІІ ступенів. А розпочався тиждень конкурсом авторських віршів « Ми – за мир!» Цікавими і змістовними, з проникливими ідеями досягнення якнайшвидшого миру в нашій країні були вірші учениць 11 класу Ворони Поліни та сестер Дмитрієвих Даші та Світлани – 6 – 7 клас. Цікавими дослідженнями поділились з присутніми учні 11 класу Сенченко Рита та Мурач Дмитро, які провели заочний екскурс в історію «Україна - мирна держава: від давнини до сьогодення». Вони проаналізували історичний розвиток нашої держави і зробили висновок , що наша Україна - мирна держава і завжди хотіла миру, але і ніколи не здавалась ворогам, відстоювала честь і незалежність свого народу.

Цікавим заходом також був брей-стормінг « Україна прагне миру». Учні висловили побажання всім, хто прагне миру , бути єдиними, йти до своєї цілі, захищати мир і спокій в Україні, цілісність і незалежність нашої держави.

В рамках тижня миру був проведений і флешмоб «Голуб миру – лети, країну від війн захисти». Діти виготовляли голуби миру, записали побажання і всі разом виконали флешмоб, а завершилося свято миру відкритим мікрофоном « Чому я хочу миру». Учні висловили свою думку, що мир , це найголовніше чого прагнуть всі діти і дорослі. І вчителі і учні Есманьської школи побажали якнайшвидшого закінчення війни, повернення бійців додому цілими і неушкодженими.

Педагог – організатор Есманьської ЗОш І-ІІІ ступенів Слишай О.В.

Осіння толока в рамках акції «Чиста Україна – чиста Земля»

Вся учнівська молодь та вчителі завжди докладають максимум зусиль для того, щоб зробити рідне селище Есмань затишнішим та чистішим. Ця осінь також не стала виключенням. В рамках акції «Чиста Україна – чиста Земля» вся шкільна громада приклала багато зусиль для впорядкування території рідного села.

Спільна праця на свіжому повітрі об’єднує дитячий колектив у міцну дружню команду. Під час такої суспільно-корисної праці вихованці школи вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному.

«Джура-Прикордонник» знову у дії

Уже другий рік поспіль вихованці військово-патріотичного гуртка «Джура» Есманьської ЗОШ І – ІІІ ступенів приймають участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник», де збираються справжні патріоти зі всіх прикордонних районів України. У цьому році вишкіл проводився на базі Кінологічного навчального центру у місті Великі Мости, на Львівщині. Організаторами цього вишколу є Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Державна прикордонна служба України та «Мінмолодьспорт: національне патріотичне виховання»

.Протягом семи днів були проведені дуже цікаві заняття та лекції. Прикордонники розповідали про свою службу, були проведені навчальні стрільби з АК-74, лекції з вогневої підготовки. Крім цього були практичні заняття з тактичної медицини, слідопитства, затримці порушника, дресирування службових собак. На базі Кінологічного навчального центру кінологи показали нам цікавий виступ зі службовими собаками, які швидко та спритно знаходили контрабанду та затримували порушників.

Відвідавши відділ прикордонної служби «Рава-Руська», юнаки та дівчата ближче познайомилися зі службою прикордонників: як проходить охорона кордону, перевірка документів та поглиблений огляд автівок.

Цей вишкіл залучає молодь до національно-патріотичного виховання, до формування в них кращих цінностей українського козацтва.

Ця поїздка стала можливою завдяки спільним зусиллям Глухівської райдержадміністрації, відділу освіти, школи та батьків.