Erasmus akreditacija

Erasmus akreditacija u područjima strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, školskog obrazovanja i obrazovanja odraslih

Erasmus akreditacija je alat za organizacije u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (VET), školskom obrazovanju i obrazovanju odraslih koje se žele otvoriti prekograničnoj razmjeni i suradnji. Dodjela Erasmus akreditacije potvrđuje da je podnositelj zahtjeva postavio plan za provedbu visokokvalitetnih aktivnosti mobilnosti kao dio šireg napora za razvoj svoje organizacije. Ovaj plan se zove Erasmus plan i ključni je dio prijave za Erasmus akreditaciju.

Kandidati se mogu prijaviti za pojedinačnu Erasmus akreditaciju za svoju organizaciju ili za Erasmus akreditaciju za koordinatore konzorcija mobilnosti, kao što je objašnjeno u nastavku. Za prijavu nije potrebno prethodno iskustvo u Programu.

Organizacije koje već imaju Erasmus akreditaciju mogu dobiti oznaku izvrsnosti kao priznanje za njihov dosadašnji rad i predanost kvaliteti.

Kako pristupiti mogućnostima mobilnosti s Erasmus akreditacijom?

Uspješni podnositelji zahtjeva za Erasmus akreditaciju dobit će pojednostavljeni pristup mogućnostima financiranja Key Action 1 u svom području. Godišnji poziv za financiranje akreditiranih projekata predstavljen je u poglavlju posvećenom svakom od područja koja pokrivaju Erasmus akreditacije.

Ciljevi akcije

U sva tri polja:

Jačanje europske dimenzije poučavanja i učenja putem:

  • promicanje vrijednosti uključenosti i različitosti, tolerancije i demokratskog sudjelovanja

  • promicanje znanja o zajedničkoj europskoj baštini i raznolikosti

  • podupiranje razvoja profesionalnih mreža diljem Europe


U oblasti školskog obrazovanja

Povećanje kvalitete poučavanja i učenja u školskom obrazovanju:

  • potpora profesionalnom razvoju učitelja, ravnatelja škola i drugog školskog osoblja

  • promicanje uporabe novih tehnologija i inovativnih metoda poučavanja

  • poboljšanje učenja jezika i jezične raznolikosti u školama

  • podržavanje dijeljenja i prijenosa najboljih praksi u nastavi i razvoju škole

Doprinos stvaranju Europskog obrazovnog prostora putem:

  • izgradnju kapaciteta škola da se uključe u prekogranične razmjene i suradnju te provedu visokokvalitetne projekte mobilnosti

  • učiniti mobilnost kroz učenje realnom mogućnošću za svakog učenika u školskom obrazovanju

  • poticanje priznavanja ishoda učenja učenika i osoblja u razdobljima mobilnosti u inozemstvu


Kriterij prihvatljivosti

Tko se može prijaviti?

U oblasti školskog obrazovanja:

  1. Škole koje pružaju opće obrazovanje na predškolskoj, osnovnoj ili srednjoškolskoj razini 1

  2. Lokalne i regionalne javne vlasti, koordinacijska tijela i druge organizacije s ulogom u području školskog obrazovanja


Prihvatljive zemlje

Organizacije koje se prijavljuju moraju biti osnovane u državi članici EU-a ili u trećoj zemlji pridruženoj Programu.


Gdje podnijeti prijavu?

Prijave se moraju podnijeti nacionalnoj agenciji zemlje u kojoj je osnovana organizacija podnositeljica zahtjeva.


Rok za predaju

19. listopada u 12:00:00 (podne po briselskom vremenu)


Erasmus standardi kvalitete

Podnositelji zahtjeva za Erasmus akreditaciju moraju se pretplatiti na Erasmus standarde kvalitete koji su predstavljeni na web stranici Europa: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/documents/erasmus-quality-standards-mobility-projects-vet-adults -schools_en

Erasmus standardi kvalitete mogu se ažurirati tijekom razdoblja valjanosti akreditacije. U tom će se slučaju zatražiti suglasnost akreditiranih organizacija prije nego što se mogu prijaviti za sljedeću potporu.


Broj prijava

Organizacija se može prijaviti jednom u svakom od tri područja obuhvaćena ovim pozivom: obrazovanje odraslih, strukovno obrazovanje i osposobljavanje te školsko obrazovanje. Organizacije koje se prijavljuju za više od jednog područja moraju podnijeti zasebne prijave za svako polje.

Organizacije koje već imaju Erasmus akreditaciju ne mogu podnijeti zahtjev za novu akreditaciju u istom području.

Vrste aplikacija

Prijavitelji se mogu prijaviti kao individualna organizacija ili kao koordinator konzorcija mobilnosti. Nije moguće podnijeti zahtjev za obje vrste akreditacije u istom području.

Erasmus akreditacija za koordinatore konzorcija mobilnosti

Konzorcij za mobilnost skupina je organizacija iz iste zemlje koje provode aktivnosti mobilnosti kao dio zajedničkog Erasmus plana. Svakim konzorcijem mobilnosti koordinira jedna vodeća organizacija: koordinator konzorcija mobilnosti koji mora biti akreditiran s Erasmus akreditacijom.

Koordinator konzorcija za mobilnost može sam organizirati aktivnosti (kao i svaka organizacija s pojedinačnom akreditacijom), a osim toga može pružiti prilike za mobilnost drugim organizacijama članicama u svom konzorciju. Za članove konzorcija nije potrebna Erasmus akreditacija.

Podnositelji zahtjeva za koordinatore konzorcija mobilnosti morat će u prijavi opisati svrhu i planirani sastav svog konzorcija. Sve planirane organizacije članice konzorcija moraju biti iz iste države članice EU-a ili treće zemlje pridružene Programu kao i koordinator konzorcija mobilnosti. Međutim, u ovoj fazi nije potreban točan popis članova konzorcija. Za više pojedinosti pogledajte kriterije prihvatljivosti za akreditirane projekte mobilnosti u relevantnom području.

Za dodatne pojedinosti pogledajte pravila za akreditirane projekte mobilnosti.

Potporne organizacije

Svaka organizacija aktivna u obrazovanju i osposobljavanju može sudjelovati kao organizacija za podršku akreditiranom korisniku. Uloga i obveze potpornih organizacija moraju biti formalno definirane između njih i akreditirane organizacije (uključujući i slučajeve kada je podupiruća organizacija istovremeno član konzorcija mobilnosti koji vodi korisnik koji prima potporu). Svi doprinosi organizacija koje podupiru moraju biti u skladu sa standardima kvalitete Erasmusa.

Kriteriji odabira

Podnositelji zahtjeva moraju imati dostatne operativne i stručne sposobnosti za provedbu predloženog Erasmus plana, uključujući najmanje dvije godine relevantnog iskustva u području prijave i, u slučaju koordinatora konzorcija mobilnosti, odgovarajuće sposobnosti za koordinaciju konzorcija.

Pročitajte dio C ovog vodiča kako biste saznali više informacija o općim kriterijima operativne sposobnosti i ovim posebnim zahtjevima za podnositelje zahtjeva za akreditaciju

Kriteriji isključenja

Podnositelji zahtjeva moraju podnijeti potpisanu izjavu časti kojom potvrđuju da se ne nalaze ni u jednoj od situacija navedenih u kriterijima za isključenje navedenima u Dijelu C ovog Vodiča , da predani Erasmus plan sadrži izvorni sadržaj čiji je autor organizacija podnositelj zahtjeva i da nikakve druge organizacije ili vanjske osobe nisu plaćene za izradu prijave.

Istodobno, prijaviteljima se dopušta i potiče da traže savjete o politici od relevantnih obrazovnih tijela i stručnjaka ili da razmjenjuju dobre prakse s organizacijama sličnim njihovima koje imaju više iskustva u Erasmus+. Podnositelji zahtjeva za koordinatora konzorcija mobilnosti mogu se konzultirati s potencijalnim članovima konzorcija prilikom izrade svoje prijave. Kandidati mogu potkrijepiti svoju prijavu strateškim dokumentima relevantnim za njihov Erasmus plan, kao što je strategija internacionalizacije ili strategija koju su razvila njihova nadzorna ili koordinacijska tijela.

Kriteriji dodjele

Prijave će se ocjenjivati ​​odvojeno za školsko obrazovanje, strukovno obrazovanje i osposobljavanje te obrazovanje odraslih. Kvaliteta prijava ocjenjivat će se dodjeljivanjem bodova od ukupno 100, na temelju dolje navedenih kriterija i ponderiranja.

Da bi bile uzete u obzir za dodjelu, prijave moraju prijeći sljedeće pragove:

  • Najmanje 70 od ukupno 100 bodova, i

  • Najmanje polovica maksimalnog broja bodova u svakoj od četiri kategorije kriterija dodjele

Relevantnost - Maksimalna ocjena 10 bodova

U kojoj mjeri:

  • profil prijavitelja, iskustvo, aktivnosti i ciljana populacija učenika relevantni su za područje prijave, ciljeve ovog Poziva i vrstu prijave (pojedinačna organizacija ili koordinator konzorcija)

  • osim toga, za koordinatore konzorcija:

    • profil planiranih članova konzorcija relevantan je za svrhu i ciljeve konzorcija kako je definirano u prijavi, za područje prijave i ciljeve ovog poziva

    • stvaranje konzorcija donosi jasnu dodanu vrijednost za njegove članove u smislu ciljeva ovog poziva

Erasmus plan: Ciljevi - Maksimalni rezultat 40 bodova

U kojoj mjeri:

  • predloženi Erasmus plan u skladu je s ciljevima ovog Poziva

  • predloženi ciljevi Erasmus plana odnose se na potrebe organizacije podnositeljice zahtjeva, njezinog osoblja i učenika na jasan i konkretan način

    • za koordinatore konzorcija, ovaj se kriterij primjenjuje na cijeli planirani konzorcij i zahtijeva da ciljevi Erasmus plana budu usklađeni sa svrhom konzorcija kako je definirano u prijavi

  • predloženi ciljevi Erasmus plana i njihov raspored realni su i dovoljno ambiciozni da postignu pozitivan učinak na organizaciju (ili konzorcij)

  • predložene mjere za praćenje i evaluaciju napretka ciljeva Erasmus plana su prikladne i konkretne

  • ako je prijavitelj svojoj prijavi priložio strateške dokumente: postoji jasno objašnjenje veze između predloženog Erasmus plana i uključenih dokumenata

Erasmus plan: Aktivnosti - Maksimalni rezultat 20 bodova

U kojoj mjeri:

  • predloženi broj sudionika u aktivnostima mobilnosti proporcionalan je veličini i iskustvu organizacije podnositeljice

    • za koordinatore konzorcija u obzir će se uzeti planirana veličina konzorcija

  • predloženi broj sudionika u aktivnostima mobilnosti realan je i prikladan za ciljeve postavljene u Erasmus planu

  • profili planiranih sudionika relevantni su za područje prijave, predloženi Erasmus plan i ciljeve ovog poziva

  • gdje je relevantno i ako podnositelj zahtjeva planira organizirati aktivnosti mobilnosti za učenike: uključivanje sudionika s manje mogućnosti

Erasmus plan: Menadžment - Maksimalni rezultat 30 bodova

U kojoj mjeri:

  • prijavitelj je predložio konkretne načine doprinosa temeljnim načelima Erasmus akreditacije opisanim u Erasmus standardima kvalitete

  • prijavitelj je predložio jasnu i potpunu raspodjelu zadataka u skladu s Erasmus standardima kvalitete

  • prijavitelj je dodijelio odgovarajuće resurse za upravljanje aktivnostima Programa u skladu s Erasmus standardima kvalitete

  • postoji odgovarajuća uključenost na razini menadžmenta organizacije

  • definirane su odgovarajuće mjere kako bi se osigurao kontinuitet programskih aktivnosti u slučaju promjena u osoblju ili rukovodstvu organizacije podnositeljice zahtjeva

  • prijavitelj je predložio konkretne i logične korake za integraciju rezultata svojih aktivnosti mobilnosti u redoviti rad organizacije

    • za koordinatore konzorcija, ovaj kriterij se odnosi na cijeli planirani konzorcij

Maksimalan broj dodijeljenih Erasmus akreditacija

U zemljama u kojima je interes za Erasmus akreditacije vrlo velik, Nacionalna agencija može odrediti maksimalan broj akreditacija koje će se dodijeliti. Odluka će biti donesena zasebno za svako od tri polja i objavljena na web stranici Nacionalne agencije zajedno s ovim Pozivom.

  • Ako Nacionalna agencija ne odredi maksimalni broj odobrenih akreditacija za određeno područje, odobrit će se sve prijave koje zadovolje minimalne kriterije postavljene u ovom Pozivu.

  • Ako Nacionalna agencija odredi maksimalan broj odobrenih akreditacija za određeno područje, uspostavit će se rang lista prijava koje zadovoljavaju minimalne kriterije. Akreditacije će se dodjeljivati ​​počevši od prijave s najviše bodova do postizanja maksimalnog broja dodijeljenih akreditacija. U slučaju da više od jedne prijave ima isti broj bodova kao posljednja koja se dodjeljuje, maksimalan broj dodijeljenih akreditacija će se povećati tako da obuhvati sve prijave s tim brojem bodova.

Valjanost

Erasmus akreditacija dodjeljuje se za cijelo programsko razdoblje do 2027. Kako bi se osiguralo realno planiranje, dostavljeni Erasmus plan pokrivat će kraće razdoblje od dvije do pet godina, te će se povremeno ažurirati.

U slučaju da je Erasmus akreditacija potrebna za sudjelovanje u bilo kojoj akciji nakon završetka programskog razdoblja 2021.-2027., Nacionalna agencija može produljiti valjanost akreditacije pod uvjetima koje definira Europska komisija.

Akreditacija se može ukinuti u bilo kojem trenutku u slučaju prestanka postojanja organizacije ili sporazumom Nacionalne agencije i akreditirane organizacije. Nacionalna agencija ili akreditirana organizacija može jednostrano prekinuti akreditaciju ako tijekom najmanje tri godine nije podnesena prijava za financiranje na temelju te akreditacije.

Izvještavanje, praćenje i osiguranje kvalitete

Završna izvješća na kraju svakog ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava

Na kraju svakog ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava odobrenog u okviru Erasmus akreditacije, akreditirana organizacija će podnijeti završno izvješće o provedenim aktivnostima i ciljevima.

Izvješća o napretku akreditacije

Na temelju sadržaja odobrenog Erasmus plana, a najmanje jednom u razdoblju od pet godina, akreditirane organizacije bit će obvezne:

  • izvijestiti o tome kako su osigurali poštivanje Erasmus standarda kvalitete

  • izvješćuju o tome kako napreduju njihovi ciljevi Erasmus plana

  • ažuriraju svoj Erasmus plan

Nacionalna agencija može odlučiti zatražiti izvješće o napretku za različite gore navedene elemente u isto vrijeme ili odvojeno.

Nacionalna agencija može odlučiti zamijeniti svako izvješće o napretku akreditacije strukturiranim nadzornim posjetom.

Na temelju učinka akreditirane organizacije koji proizlazi iz izvješćivanja, praćenja i provjera osiguranja kvalitete ili kao rezultat značajnih promjena u organizaciji, Nacionalna agencija može promijeniti broj i raspored izvješća o napretku.

Osim toga, akreditirane organizacije mogu dobrovoljno zatražiti ažuriranje svog Erasmus plana. Na temelju obrazloženja organizacije, Nacionalna agencija će odlučiti je li ažuriranje opravdano. Ažuriranje Erasmus plana može uključivati ​​zahtjev za promjenu akreditacije pojedinačne organizacije u akreditaciju za koordinatora konzorcija mobilnosti ili obrnuto.

Praćenje i provjere

Nacionalna agencija može organizirati formalne provjere, nadzorne posjete ili druge aktivnosti za praćenje napretka i učinka akreditiranih organizacija, osiguravanje poštovanja dogovorenih standarda kvalitete i pružanje podrške.

Formalne provjere mogu biti u obliku uredskih provjera ili posjeta akreditiranoj organizaciji, članovima konzorcija, pratećim organizacijama i svim drugim prostorijama u kojima se odvijaju relevantne aktivnosti. Nacionalna agencija može zatražiti pomoć Nacionalnih agencija u drugim zemljama za provjeru i praćenje aktivnosti koje se tamo odvijaju.

Nakon izvješća ili aktivnosti praćenja, Nacionalna agencija će dati povratnu informaciju akreditiranoj organizaciji. Nacionalna agencija također može akreditiranoj organizaciji dati obvezne ili savjetodavne upute o tome kako poboljšati svoje djelovanje.

U slučaju novoakreditiranih podnositelja zahtjeva, visokorizičnih organizacija ili u slučaju nepoštivanja uputa i rokova Nacionalne agencije, vrlo niskog učinka koji proizlazi iz izvješćivanja, praćenja i provjera osiguranja kvalitete ili kršenja pravila Programa (uključujući u drugom Nacionalna agencija može poduzeti sljedeće korektivne mjere:

  • Opaska: Nacionalna agencija može ograničiti razinu financiranja za koju se akreditirana organizacija može prijaviti u aktivnostima za koje je Erasmus akreditacija uvjet.

Novoakreditirane organizacije mogu biti stavljene pod promatranje ako se tijekom provjere operativne sposobnosti utvrdi rizik od niske kvalitete provedbe ili ako procjenitelji prijave ukažu na ozbiljne slabosti u podnositeljevu Erasmus planu.

  • Obustava: suspendirane organizacije ne mogu se prijaviti za financiranje u aktivnostima za koje je Erasmus akreditacija uvjet. Nacionalna agencija također može raskinuti neke ili sve tekuće ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava dodijeljene na temelju suspendirane akreditacije.

Razdoblje promatranja ili suspenzije nastavit će se sve dok Nacionalna agencija ne utvrdi da su uvjeti i zahtjevi kvalitete postavljeni u ovom Pozivu ponovno ispunjeni te da je akreditirana organizacija riješila rizik loše izvedbe.

Organizacije pod suspenzijom ili promatranjem ne mogu podnijeti zahtjev za novu akreditaciju u istom području.

U slučaju kontinuiranog nepoštivanja uputa i rokova Nacionalne agencije, vrlo lošeg učinka ili u slučaju opetovanog ili značajnog kršenja pravila Programa (uključujući i drugu radnju), Nacionalna agencija može prekinuti akreditaciju.

Priznanje izvrsnosti

Akreditirane organizacije s najboljim rezultatima bit će prepoznate dodjelom oznaka izvrsnosti.

U sklopu ovog Poziva dodijelit će se oznaka izvrsnosti nositeljima Povelje o mobilnosti strukovnog obrazovanja i osposobljavanja koji su se uspješno prijavili za lagani postupak odabira i koji su postigli prosječnu ocjenu od najmanje 85 bodova u evaluaciji svoja zadnja dva završna izvješća za Erasmus+ projekti koji se provode u okviru Povelje o mobilnosti VET-a. Dodijeljene oznake izvrsnosti vrijedit će tri godine.

Uvjeti za dodjelu oznaka izvrsnosti novoakreditiranim organizacijama u sva tri područja definirat će se u budućim Erasmus+ pozivima za dostavu prijedloga.

  • 1

  • Uključujući organizacije koje pružaju obrazovanje i skrb u ranom djetinjstvu. Škole s posebnim statusom i pod nadzorom nacionalnih vlasti u drugoj zemlji (npr. Lycée français ili njemačke škole) možda će se morati prijaviti NA nadzorne zemlje. Za točne informacije u svakom slučaju, obratite se nacionalnoj agenciji u zemlji domaćinu ili u zemlji relevantnog nacionalnog tijela

  • 2

  • Ne dovodeći u pitanje definicije koje je utvrdilo nadležno nacionalno tijelo, imajte na umu da se organizacije koje pružaju strukovno obrazovanje i osposobljavanje odraslih učenika obično smatraju pružateljima strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, a ne pružateljima obrazovanja odraslih. Za dodatne informacije pogledajte primjenjive definicije na web stranici vaše nacionalne agencije.


Prije nego što započnete prijavu, morate pročitati odjeljak Programskog vodiča Erasmus+ koji opisuje pravila za Erasmus akreditacije. Obratite posebnu pozornost na:

Pravila za izvorni sadržaj i autorstvo: vašu prijavu mora napisati vaša organizacija. Strogo je zabranjeno plaćati drugim organizacijama ili vanjskim osobama za izradu prijave u vaše ime.

Kriteriji prihvatljivosti: pažljivo pročitajte kriterije i konzultirajte web stranicu svoje nacionalne agencije kako biste potvrdili da vaša organizacija ispunjava uvjete za područje koje ste odabrali (strukovno obrazovanje i osposobljavanje, školsko obrazovanje ili obrazovanje odraslih). Ako niste sigurni za koje se područje možete prijaviti, trebali biste kontaktirati svoju nacionalnu agenciju za savjet.

Uz gore navedeno, možda će vam biti korisno pročitati odjeljak Programskog vodiča o akreditiranim projektima mobilnosti. Taj odjeljak opisuje kako ćete dobiti sredstva ako vaša akreditacija bude odobrena.

Programski vodič Erasmus+ dostupan je na webu Europa: ovdje

Popis Erasmus+ nacionalnih agencija također je dostupan na Europa webu: ovdje

Prije nego počnete pisati svoju prijavu, savjetujemo vam da pročitate cijelu prijavnicu kako biste bolje razumjeli njenu strukturu i veze između različitih dijelova. U Programskom vodiču možete pogledati kriterije dodjele koji će se koristiti za ocjenu vaše prijave – trebali biste ih imati na umu kada pišete svoje odgovore.

Svaki zahtjev za akreditaciju pokriva samo jedno područje (školsko obrazovanje, obrazovanje odraslih ili strukovno obrazovanje i osposobljavanje). Nije dopušteno podnošenje više zahtjeva za isto područje. Ako je vaša organizacija već akreditirana, ne možete se ponovno prijaviti u istom polju.

Uspješni podnositelji zahtjeva za Erasmus akreditaciju dobit će pojednostavljeni pristup mogućnostima financiranja Key Action 1 u svom području tijekom trajanja valjanosti akreditacije, pod uvjetima definiranim u godišnjim pozivima na dostavu prijedloga koje objavljuje Europska komisija.


Organizacija podnositelja zahtjeva

Da biste ispunili ovaj odjeljak, trebat će vam identifikacijski broj vaše organizacije (OID). Od 2019. ID organizacije zamijenio je identifikacijski kod sudionika (PIC) kao jedinstveni identifikator za aktivnosti kojima upravljaju Erasmus+ nacionalne agencije.


Ako je vaša organizacija već sudjelovala u Erasmus+ s PIC brojem, OID joj je automatski dodijeljen. U tom slučaju ne smijete ponovno registrirati svoju organizaciju. Slijedite ovu poveznicu kako biste pronašli OID koji je dodijeljen vašem PIC: Sustav registracije organizacije


Također možete posjetiti istu stranicu kako biste registrirali novu organizaciju koja nikada nije imala PIC ili OID ili ažurirali postojeće informacije o vašoj organizaciji.


Podnositelj zahtjeva


Povezane osobe

Navedite informacije o ključnim osobama u vašoj organizaciji koje će provoditi i koordinirati aktivnosti pod Erasmus akreditacijom.


Zakonski zastupnik vaše organizacije je osoba ovlaštena za zastupanje u pravnim sporazumima i ugovorima. Erasmus koordinator je glavna odgovorna osoba i prva kontakt točka za sve što ima veze s vašom Erasmus akreditacijom. Također možete dodati druge kontakt osobe koje će pomagati Erasmus koordinatoru.


Ako je potrebno, jedna osoba može imati više od jedne uloge. Na primjer, pravni zastupnik može biti i Erasmus koordinator. Međutim, trebate imenovati najmanje dvije različite osobe kako biste bili sigurni da je uvijek moguće kontaktirati vašu organizaciju čak i ako jedna od njih nije dostupna.


Imajte na umu da će se informacije povezane s povezanim osobama automatski prenijeti vašoj nacionalnoj agenciji, ali neće biti dostupne u PDF-u.


Pozadina

Ovo je vrlo važan odjeljak. Davanje informativnih i preciznih odgovora omogućit će osobama koje procjenjuju vašu prijavu da razumiju vaš kontekst i vaše planove. Pisanje dobre pozadine pomoći će vam i pri odgovaranju na pitanja u drugom dijelu aplikacije.


Imajte na umu da je Program otvoren za mnoge vrste organizacija diljem Europe. Ova aplikacija osmišljena je za rješavanje svih njih. Zbog toga vam se neka pitanja mogu činiti očita ili nepotrebna. Čak i ako se tako čini, vrlo je važno dati jasne i precizne odgovore. Pažljivo pročitajte pitanja i odgovorite na sva potpitanja. Ako neka potpitanja nisu relevantna za vašu organizaciju, to eksplicitno navedite.


Ako se prijavljujete u ime veće organizacije s više odjela ili odjela, važno je da jasno opišete strukturu cijele organizacije i objasnite koji dijelovi organizacije rade u području koje pokriva ova prijava. Područje prijave navedeno je u odjeljku Kontekst i može biti obrazovanje odraslih, strukovno obrazovanje i osposobljavanje ili školsko obrazovanje.


Profil organizacije


Sljedeći podaci popunjavaju se na temelju podataka povezanih s identifikacijskim brojem vaše organizacije (organizacija podnositelja zahtjeva):


Je li organizacija javno tijelo?


Je li organizacija neprofitna?


Odaberite vrstu organizacije koja najbolje opisuje vašu organizaciju.


Vrsta organizacije*


Molimo izaberite...

Molimo ukratko predstavite svoju organizaciju. Prije nego što odgovorite, svakako pročitajte kriterije prihvatljivosti u pozivu, kao i dodatne informacije koje je objavila vaša Nacionalna agencija.


ja Koje su glavne aktivnosti vaše organizacije (u svakodnevnom radu, izvan Erasmus+)?*

Molimo dovršite...

1000

ii. Koja je uloga vaše organizacije u sustavu obrazovanja i osposobljavanja koja vas kvalificira da budete podnositelj zahtjeva za Erasmus akreditaciju prema kriterijima prihvatljivosti za ovaj poziv?*

Molimo dovršite...

1000

iii. Koji su profili i dobi učenika zahvaćeni vašim radom?*

Molimo dovršite...

1000

iv. Koliko godina iskustva vaša organizacija ima u ovoj ulozi?*

Molimo dovršite...

Opišite strukturu vaše organizacije. *

Postoje li različiti dijelovi ili odjeli u vašoj organizaciji? Ako vaša organizacija radi u više od jednog područja obrazovanja i osposobljavanja, objasnite koji odjeli ili odjeli rade u području ove prijave.

Kako je upravljanje i nadzor postavljen u vašoj organizaciji? Tko su ključne osobe na čelu?

Ako je moguće, molimo uključite organizacijsku shemu u priloge prijave. To može pomoći da vaš odgovor bude kraći i jasniji. Svoj organizacijski dijagram možete priložiti ovdje: Prilozi

Molimo dovršite...

3000

Koja je veličina vaše organizacije u smislu broja osoblja? Ako vaša organizacija radi u više od jednog područja obrazovanja i osposobljavanja, uključite samo osoblje koje radi u području ove prijave.


Broj učenika*

Molimo dovršite...

Broj nastavnog osoblja*

Molimo dovršite...

Broj nenastavnog osoblja*

Molimo dovršite...

Konzorcij mobilnosti

U ovom odjeljku trebali biste objasniti planirani sastav i svrhu vašeg konzorcija za mobilnost.


Konzorcij za mobilnost vrlo je fleksibilan format. Na primjer, vaš konzorcij može biti stalno sastavljen od istih organizacija članica ili se organizacije članice mogu mijenjati iz godine u godinu. To ovisi o ciljevima vašeg konzorcija i potrebama organizacija članica. Na primjer, konzorcij za mobilnost čiji je cilj uključiti nove organizacije u program mogao bi često mijenjati svoj sastav kako bi doveo pridošlice. S druge strane, vjerojatniji je stabilniji sastav za konzorcij posvećen određenom tematskom području ili konzorcij sastavljen od organizacija koje udružuju svoje resurse kako bi na lakši način upravljale aktivnostima mobilnosti.


Neke bitne smjernice o tome kako uspostaviti suradnju unutar vašeg konzorcija za mobilnost objašnjene su u Erasmus standardima kvalitete. Unutar tog osnovnog okvira dopušteno vam je i potiče vas se da organizirate svoj konzorcij na način koji najbolje odgovara ciljevima koje želite postići. Upotrijebite pitanja u ovom odjeljku i u ostatku prijave kako biste objasnili kakvu vrstu konzorcija za mobilnost želite stvoriti.


Koji od ovih opisa najbolje opisuje svrhu vašeg konzorcija za mobilnost? Ako se više od jednog opisa čini prikladnim, odaberite onaj koji je najvažniji i najrelevantniji za vaš konzorcij mobilnosti.





Opišite planirani sastav vašeg konzorcija za mobilnost. Imajte na umu da sve organizacije u konzorciju moraju biti iz iste zemlje kao i vaša organizacija.


i) Koju vrstu organizacija planirate uključiti u svoj konzorcij? Kakvu vrstu obrazovanja i programa osposobljavanja nude, a koji su relevantni za područje vaše prijave?*

Molimo dovršite...

2000. godine

ii) S kojim profilima učenika rade planirani članovi konzorcija?*

Molimo dovršite...

500

iii) Koliko organizacija očekujete da će sudjelovati u vašem konzorciju? Koliko otprilike ukupno imaju učenika?*

Molimo dovršite...

500

iv) Zašto ste odabrali raditi s ovim organizacijama?*

Molimo dovršite...

1000

v) Očekujete li da će se sastav vašeg konzorcija s vremenom mijenjati? Ako da, objasnite zašto, kako će se mijenjati i koliko često.*

Molimo dovršite...

1000

Koje su najvažnije potrebe i izazovi s kojima se suočavaju organizacije u vašem planiranom konzorciju (uključujući vašu vlastitu organizaciju)? Kako se organizacije u konzorciju mogu poboljšati da bi koristile njihovim učenicima? Molimo ilustrirajte svoje odgovore konkretnim primjerima.*

Molimo dovršite...

4000

Prošlo sudjelovanje

Kao podnositelj zahtjeva

Kao partner ili član konzorcija

Vrsta akcije

Broj projektnih prijava

Broj odobrenih projekata

Broj projektnih prijava

Broj odobrenih projekata


Želite li komentirati ili dodati bilo kakve informacije u sažetak prošlog sudjelovanja vaše organizacije?

Molimo dovršite...

3000


Strateški dokumenti

Kako biste nadopunili gore navedene odgovore, možete uključiti relevantne strateške dokumente koji će podržati vašu prijavu.


Strategija internacionalizacije ili druga vrsta strategije organizacijskog razvoja najrelevantnija je vrsta dokumenta koji možete uključiti. Strategija može biti napisana posebno za vašu prijavu za Erasmus akreditaciju ili može imati općenitiji karakter.


Strateški dokumenti nisu obvezni dio vaše prijave. Međutim, oni mogu pružiti koristan kontekst za objašnjenje vaših ciljeva u programu, osobito ako se planirate prijaviti za veće iznose financijske potpore ili veliki broj sudionika. Ako odlučite priložiti strateške dokumente, svakako objasnite zašto ste ih uključili kada odgovarate na pitanja o svom Erasmus planu. Stručnjaci koji ocjenjuju vašu prijavu neće smatrati relevantnima priložene dokumente koji nisu objašnjeni i povezani s vašim Erasmus planom. Također nije dopušteno koristiti priloge za davanje dužih odgovora na ista pitanja kao u obrascu za prijavu. U slučaju da niste sigurni može li se jedan od vaših dokumenata priložiti kao strateški dokument, obratite se svojoj nacionalnoj agenciji za savjet.


Ovdje možete priložiti svoje strateške dokumente: Prilozi

Što je Erasmus plan?


Ključna radnja 1 Programa pruža pojedincima prilike za mobilnost kroz učenje i podupire razvoj obrazovnih institucija i drugih organizacija uključenih u cjeloživotno učenje u Europi.


Sredstva koja vaša organizacija dobiva od Programa trebala bi pridonijeti oba ova cilja. Organiziranjem aktivnosti mobilnosti za pojedinačne sudionike, vaš bi konzorcij također trebao raditi na organizacijskom razvoju organizacija sudionica.


U sljedećim odjeljcima tražimo od vas da razvijete „Erasmus plan”: plan koji povezuje aktivnosti mobilnosti s potrebama i ciljevima organizacija u vašem konzorciju za mobilnost.


Vaš Erasmus plan trebao bi odgovoriti na jedno ključno pitanje: kako ćete koristiti financiranje Programa Key Action 1 za dobrobit organizacija u vašem konzorciju i sveg njihovog osoblja i učenika, sudjeluju li u aktivnostima mobilnosti ili ne.


Erasmus plan se sastoji od tri dijela: ciljevi, aktivnosti i planiranje upravljanja i resursa. Od vas će se također tražiti da se pretplatite na skup Erasmus standarda kvalitete koji definiraju zajednički skup smjernica za organizacije koje sudjeluju u programu diljem Europe. Jedna od vaših odgovornosti kao koordinatora bit će podrška organizacijama u vašem konzorciju kako biste osigurali primjenu standarda.


Što je dobar Erasmus plan?


Najvažnija stvar koju treba uzeti u obzir je da vaš Erasmus plan bude koherentan i prikladan za vaš konzorcij. Prijava mora biti izvorni prijedlog koji je napisala vaša organizacija i posebno za vaš konzorcij za mobilnost. Kada odgovarate na pitanja i definirate ciljeve, trebali biste biti što konkretniji i trebali biste se pozvati na svoje druge odgovore, posebno one u odjeljku 'Pozadina' gdje ste opisali potrebe i izazove s kojima se želite uhvatiti u koštac u organizacijama koje će poduzeti dio vašeg konzorcija. Ako ste svojoj prijavi priložili bilo kakve strateške dokumente, trebali biste se i na njih pozvati u svojim odgovorima. Nemojte se ustručavati ponoviti važnu informaciju ako mislite da će procjeniteljima pomoći da razumiju vaše planove i ciljeve.


Vaša prijava za Erasmus akreditaciju trebala bi biti rezultat zajedničkog rada u vašoj organizaciji is organizacijama koje planirate uključiti u konzorcij. Vaši odgovori trebaju biti rezultat razgovora s relevantnim kolegama i menadžerima. Ako smatrate da je prijava preteška, možete razmisliti o smanjenju broja ciljeva, sudionika ili organizacija koje sudjeluju koje predlažete. Erasmus akreditacija osmišljena je kako bi organizacijama omogućila učenje i razvoj tijekom vremena. Postupan pristup vašem sudjelovanju u Programu neće smanjiti vaše šanse za uspjeh


Koliko dugo vrijedi Erasmus akreditacija?


Ako vaša prijava bude odobrena, Erasmus akreditacija vaše organizacije ostat će važeća najmanje do kraja tekućeg programskog razdoblja 2027. godine, pod uvjetom da vaša organizacija nastavi ispunjavati obveze definirane u Natječaju za Erasmus akreditacije. Erasmus plan koji predate u ovoj prijavi može pokriti kraće razdoblje od dvije do pet godina. U sljedećim odjeljcima možete sami odabrati duljinu svog Erasmus plana definiranjem svojih ciljeva i procjenom broja aktivnosti mobilnosti koje želite organizirati u sljedećim godinama. Na temelju vaše prijave, Nacionalna agencija će definirati vrijeme periodičnih izvješća o napretku akreditacije i buduća ažuriranja vašeg Erasmus plana kako bi osigurala da bude ažuran. Ako se u vašoj organizaciji dogode važne promjene, moći ćete i sami zatražiti ažuriranje Erasmus plana.


Ciljevi

Molimo definirajte ciljeve koje želite da vaša organizacija i vaš konzorcij postignu provedbom aktivnosti mobilnosti 1. ključne radnje.


Vaši ciljevi trebaju biti konkretni, realni i trebaju predstavljati stvarnu korist za organizacije koje sudjeluju. Pobrinite se da ih povežete s potrebama i izazovima s kojima se suočavaju organizacije u vašem konzorciju. Ako ste priložili bilo kakve strateške dokumente kako je objašnjeno u odjeljku "Pozadina", trebali biste se pobrinuti da relevantni ciljevi navedeni u tim dokumentima budu prevedeni u vaš Erasmus plan u ovom odjeljku. Ako je potrebno, možete ponoviti informacije iz svojih ranijih odgovora ili se jednostavno pozvati na njih kao dio svojih objašnjenja za definirane ciljeve.


Ako je vaša akreditacija odobrena, vaš napredak prema postizanju ciljeva Erasmus plana bit će dio evaluacije aktivnosti koje provodite. Stoga morate odabrati ciljeve koje je moguće pratiti i objasniti kako ćete procijeniti svoj napredak. Možete odrediti između jednog i deset ciljeva.

Navedite svoje ciljeve u nastavku.


Cilj 1

Titula


Što želite postići?


Molimo dovršite...

*

Obrazloženje


Opišite cilj i objasnite kako je povezan s potrebama i izazovima koje ste objasnili u odjeljku "Pozadina"


Molimo dovršite...

1000

*

Vrijeme


Kada očekujete rezultate za ovaj cilj?


Molimo dovršite...

500

*

Mjerenje napretka


Kako ćete pratiti i procijeniti svoj napredak na ovom cilju?


Molimo dovršite...

1000

*

Tko su bile osobe uključene u definiranje ciljeva vašeg Erasmus plana? Kakve su se rasprave ili pripreme odvijale?*

Erasmus plan: Aktivnosti

U ovom odjeljku od vas se traži da predložite široko planiranje aktivnosti koje želite organizirati i sudionika koje želite podržati sredstvima Programa.


Ciljevi koje ovdje predlažete nisu obvezujući za vašu organizaciju, niti za Nacionalnu agenciju jer konačni broj provedenih aktivnosti može ovisiti o različitim čimbenicima, uključujući dostupnost financiranja.


Vaši predloženi ciljevi bit će ocijenjeni na temelju toga koliko su realni i prikladni za veličinu vaše organizacije, iskustvo i ciljeve Erasmus plana. Stručnjaci koji procjenjuju vašu prijavu mogu preporučiti revidirane ciljeve, kako bi ostali realni i proporcionalni ukupnoj dostupnosti financiranja.


Raspored

Koliko biste sudionika željeli podržati sredstvima Programa? Molimo ponudite procjenu za najmanje dvije godine.


godina

Procijenjeni broj učenika

Zaliha

godina 1

Molimo dovršite...

*

Molimo dovršite...

*

godina 2

Molimo dovršite...

*

Molimo dovršite...

*

Obrazloženje

Molimo ukratko objasnite kako ste procijenili broj osoblja i polaznika godišnje.*

Molimo dovršite...

2000. godine

Zašto mislite da su vaše procjene o broju osoblja i polaznika godišnje realne i primjerene (s obzirom na iskustvo vaše organizacije, veličinu vašeg konzorcija i ciljeve vašeg Erasmus plana)?*

Molimo dovršite...

3000

Koje profile osoblja i učenika planirate uključiti? Objasnite razloge svojih izbora u odnosu na svoje ciljeve. Ako planirate uključiti sudionike s manje prilika, svakako navedite njih i vrste aktivnosti u koje će biti uključeni.*

Molimo dovršite...

Erasmus plan: Upravljanje

U ovom biste odjeljku trebali objasniti kako planirate postaviti upravljanje aktivnostima mobilnosti Ključne radnje 1 unutar vaše organizacije kako biste bili sigurni da je njihova provedba uspješna.


Pročitajte Erasmus standarde kvalitete objašnjene u prethodnom odjeljku i raspravite o njima sa svojim kolegama i menadžmentom. Vaši odgovori u ovom odjeljku trebali bi pokazati da je vaša organizacija procijenila resurse i osoblje potrebno za provedbu planiranih aktivnosti u skladu s postavljenim standardima.


Standardi kvalitete I. dio: Osnovna načela

Što će vaš konzorcij za mobilnost učiniti kako bi doprinio osnovnim načelima Erasmus akreditacije opisanim u Erasmus standardima kvalitete?


i) Uključi*

Molimo dovršite...

1000

ii) Ekološka održivost i odgovornost*

Molimo dovršite...

1000

iii) Digitalno obrazovanje*

Molimo dovršite...

1000

iv) Aktivno sudjelovanje u mreži Erasmus organizacija*

Molimo dovršite...

1000

Standardi kvalitete II. dio: Dobro upravljanje aktivnostima mobilnosti

Kako će se aktivnosti mobilnosti pod Erasmus akreditacijom koordinirati i nadzirati u vašem konzorciju za mobilnost?


Kako ste odlučili tko će biti Erasmus koordinator vašeg konzorcija?


Tko će biti odgovoran za praćenje i osiguravanje da sve organizacije sudionice poštuju standarde kvalitete Erasmusa?


Na koji će se način menadžment vaše organizacije uključiti u provedbu aktivnosti mobilnosti prema Erasmus akreditaciji?


Molimo dovršite...

2000. godine

*

Kako ćete organizirati zajednički rad u vašem konzorciju?


Koji će biti zadaci vaše organizacije kao koordinatora konzorcija?


Na koji način planirate uključiti ostale organizacije članice konzorcija koje sudjeluju u planiranju i upravljanju aktivnostima konzorcija?


Kako ćete organizirati komunikaciju unutar vašeg konzorcija?


Molimo dovršite...

4000

*

Ako dođe do promjena u osoblju ili rukovodstvu vaše organizacije, kako ćete osigurati da se provedba planiranih aktivnosti mobilnosti može nastaviti?*

Molimo dovršite...

500

Što ćete učiniti da integrirate rezultate provedenih aktivnosti mobilnosti u redoviti rad vaše organizacije i kako ćete pomoći organizacijama članicama u vašem konzorciju da učine isto?*

Molimo dovršite...

3000

Standardi kvalitete III. dio: Pružanje kvalitete i podrške sudionicima

Opišite kako planirate podijeliti zadatke za provedbu planiranih aktivnosti.


Osim Erasmus koordinatora i ostalih osoba navedenih kao pridružene osobe u ovoj prijavi, koje će još osobe biti uključene i kako?


Tko će biti odgovoran za različite zadatke provedbe (kao što su financije, praktični dogovori, priprema i praćenje sudionika, sadržaj aktivnosti ili komunikacija s partnerskim organizacijama)?


Kako će se specifični zadaci podijeliti između vaše organizacije kao koordinatora konzorcija i ostalih organizacija članica konzorcija?


Molimo dovršite...

3000

*

Standardi kvalitete Dio IV: Razmjena rezultata i znanja o programu

Što će vaša organizacija i vaš konzorcij za mobilnost učiniti kako bi podijelili rezultate svojih aktivnosti i znanja o programu?


i) Za dijeljenje rezultata unutar vašeg konzorcija za mobilnost*

Molimo dovršite...

1000

ii) Dijeliti rezultate s drugim organizacijama i javnošću*

Molimo dovršite...

1000

iii) Javno priznati financiranje Europske unije*

Molimo dovršite...

Prilozi

Maksimalan broj svih privitaka je 10. Maksimalna veličina jedne datoteke je 15 MB, a maksimalna ukupna veličina svih privitaka je 100 MB.


Izjava o časti

Molimo preuzmite Izjavu o časti, isprintajte je, neka je potpiše zakonski zastupnik i priložite je ovdje.

Naziv datoteke

Veličina datoteke (kB)

Zaliha

Ukupna veličina (kB)

0

Ostali dokumenti

Molimo priložite sve druge relevantne dokumente Najviše 9. Organizacijska shema i drugi strateški dokumenti navedeni u odjeljku „Pozadina” trebaju se učitati ovdje. Koristite jasne nazive datoteka.


Ako imate dodatnih pitanja, obratite se svojoj nacionalnoj agenciji. Njihove kontakt podatke možete pronaći ovdje: Popis nacionalnih agencija.


Naziv datoteke

Veličina datoteke (kB)

Zaliha

Ukupna veličina (kB)

0

Ukupna veličina (kB)

0

spisak

Prije podnošenja obrasca za prijavu Nacionalnoj agenciji, provjerite sljedeće:






Dokumenti koji dokazuju pravni status podnositelja zahtjeva moraju se učitati u Sustav registracije organizacije, ovdje: Sustav registracije organizacije


ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA


Pročitajte našu izjavu o privatnosti kako biste razumjeli kako obrađujemo i štitimo vaše osobne podatke.

Dijeljenje

Aktivan

Može uređivati

iskaznica

Zadnja promjena

E-mail

Prezime

Ime

ID organizacije

Pravni naziv organizacije

Dozvole

Podijelio

Kako

Dionice

Imajte na umu da potvrdni okvir AKTIVNO treba biti označen kako biste aktivirali dopuštenja osobama koje su ovdje navedene. Imajte na umu da će vaša adresa e-pošte biti uključena u obavijest poslanu osobama s kojima dijelite aplikaciju.