Szakmai látogatások



I. Németország Vechta

Fogadó Intézmény: Geschwister-Scholl-Oberschule, 49377 Vechta Driverstr. 12

A mobilitás időpontja: 2021. szeptember 27-től - október 1-ig.

Intézménylátogatással töltött napok száma: 5


Mobilitás célja: Pedagógiai szemléleti és módszertani megújulást szolgáló személyes kompetencia fejlesztés, az IKT eszközök tanórai, tudatos felhasználására. Tudásmegosztás, hálózati tanulási alkalom megteremtése, a horizontális együttműködés bővítése. A résztvevők betekintést nyernek a fogadó intézmény IKT eszközökkel támogatott projektpedagógiai módszereibe. A német kollégák hospitálási lehetőséget biztosítanak foglalkozásaikon és mentori segítséget adnak módszereik, tagintézményeinkben való adaptációjára. A felek áttekintik az oktatási rendszerünket érintő problémákat, megoldásokat, jó gyakorlatokat keresnek, amelyeket saját helyi tantervünkbe illesztve javíthatják oktatásuk színvonalát. Összehasonlítják módszereiket, adaptációs lehetőségeket dolgoznak ki a hatékonynak bizonyult eljárások partnerintézményi alkalmazására.

Intézménylátogatás programja:

1. nap: Találkozó a partnerekkel, a hét programjának aktualizálása, az iskola környezetének és tárgyi feltételeinek, IKT eszközrendszerének megismerése, a küldő iskola bemutatása.

2. nap: IKT eszközökkel támogatott tanítási órák látogatása, gyakorlati tapasztalatok gyűjtése.

3. nap:Személyes szakmai konzultációk a fogadó intézmény mentor pedagógusaival. Témák: A vendéglátó iskola pedagógusi programjának megismerése, az IKT eszközök tanmenetbe illesztésének lehetőségei; Hogyan lehet hatékonyan integrálni az IKT eszközöket a tanulóközpontú tanítás, tanórai folyamatába.

4. nap: Óralátogatások folytatása, egyéni konzultációk a fogadó iskola mentorpedagógusaival

5 nap: Plenáris ülés keretében, a hasznosítható eljárások dokumentálása, az adaptáció kulcsterületeinek kijelölése, az információk és tapasztalatok bővítése, további együttműködési lehetőségek feltárása.

Tanulási eredmények: A szakmai látogatás komplex készségfejlesztő jellegét a digitális pedagógia új eszközrendszereinek megismerése és rutinszerű felhasználásának elsajátítása biztosítja. A szerzett tapasztalatok alapján elvárás, hogy a résztvevők integrálni tudják az IKT eszközöket a tanulóközpontú tanítás folyamatába. Bővüljön iskolánk pedagógiai eszközrendszere, motivációt növelő munkaformák alkalmazásával, elinduljon a tudatos IKT eszközhasználat képességének kialakítása. A résztvevők képesek legyenek az elsajátított technikákat közvetlenül alkalmazni a tantárgyaikra és kreatívan beépíteni mindennapi munkájukba

Várható hatás: A résztvevők tapasztalataik és ismereteiket átadásával szemléletformáló hatással lesznek kollégáikra, ezáltal válaszolni tudnak az ”alfa generáció” kihívásaira, meghonosítják az összegyűjtött gyakorlataikat, beépítik azokat a helyi tantervükbe, az iskola pedagógiai dokumentumaiba. Hatékonyabban kihasználjuk meglévő tárgyi eszközeinket, emelkedik az IKT eszközök tanórai használata, ezáltal pozitívan változik diákjaink tanulási motiváltsága. Az IKT eszközhasználat kiterjed diákjaink mindennapi tanulási módszereire, fejlődik személyes tanulási képességük, ennek részeként megtanulják a digitális eszközök kreatív, sokrétű, ugyanakkor flexibilis és felelősségteljes használatát. Új, nyitottabb szemlélettel fogunk neki fejlesztési feladatainknak. Új eljárásokat ismerünk meg, szervezzük az adaptáció lépéseit, a résztvevő pedagógusok mentori feladatot vállalnak.. Az európai partnerségben zajló és tervezett kooperációk személyi háttere bővül, szakmaisága jelentősen erősödik.


JS_nemet_PP.pdf
JS_nemet_PA.pdf
JS_nemet_KT.pdf