Aktivnosti u školi

Prikupljanje staroga papira u rujnu

U rujnu smo prikupili 1650 kg staroga papira.

U našem prvom prikupljanju staroga papira najveću je količinu prikupio 4. b razred i njihova učenica Tiara Hasanović.

Čestitamo na uspjehu, zahvaljujemo svima koji su sudjelovali makar i najmanjom količinom. Posebno zahvaljujemo učenicima koji su pomogli utovariti papir u kamion.

Nadamo se i očekujemo da će se u naše sljedeće akcije priključiti svi učenici, te da će prikupljena količina biti još veća.

Europski dan jezika

Učenici 5. b razreda su u pratnji razrednice i učiteljice engleskog jezika sudjelovali u županijskom obilježavanju Europskog dana jezika. 

Domaćin obilježavanja događaja prvi je put bio grad Vukovar. U organizaciji Ekonomske škole Vukovar i u partnerstvu s Tehničkom školom Nikole Tesle na Trgu Republike Hrvatske svoje je štandove postavilo 14 srednjih škola s područja Vukovarsko-srijemske županije. Svaki je štand bio poseban i uređen u duhu određene europske države. Učenici su obišli sve štandove, uspješno se okušali u jezičnim kvizovima, plesali valcer, probali slastice raznih europskih država... Zabavili smo se, nešto naučili i osvojili, a organizatori su pohvalili naše znanje i ponašanje. 

Martina Prpa, prof. engleskoga jezika

Učenici 5.a i b razreda su na nastavi njemačkog jezika obilježili Europski dan jezika, koji se svake godine obilježava 26. rujna.  Prigodnim aktivnostima osvijestili smo bogatstvo jezika u Europi i podigli svijest o vrijednosti učenja stranih jezika. VIDEO


Zdravka Marković Boto, prof. njemačkoga jezika

Proslavili smo Europski dan jezika u PŠ Sotin.

Učenici 2.c i 3.c razreda obilježili su Europski dan jezika s nastavnicom Jelicom Barišić. Naučili smo kako reći riječ ljubav na nekoliko jezika, kao i to da je ljubav riječ koju svatko razumije. Osvijestili smo važnost učenja stranih jezika i pri tome se i zabavili.

Jelica Barišić, prof. engleskoga jezika


Europski dan jezika u našoj školi obilježen je i u sklopu školskog Erasmus+ projekta “Osigurajmo ETI budućnost: Ekologija, Tehnologija poučavanja, Inkluzija!”, kroz temu: ''Nature is speaking! ''- područje ekologije. Učenici petih i sedmih razreda uspoređivali su dva europska jezika (engleski i španjolski) kroz video isječke koji govore o važnosti očuvanja okoliša i planeta Zemlje te kvizove i zadatke o idiomima i poslovicama vezanim uz prirodu, vrijeme, biljke i životinje. Uz važnost učenja stranih jezika, osvijestili smo važnost brige za naš planet i živa bića na njemu.

Šesti i osmi razredi također su obilježili Europski dan jezika. Kroz aktivnost su se osvijestili o važnosti raznolikosti u jeziku, tradiciji i običajima europskih država (inkluzija).

Video se nalazi u prilogu.

https://www.canva.com/.../HVy0rSuG_X3L88Z0mpqVow/watch...

#erasmusinkluzija  #erasmusekologija

Učiteljice engleskog jezika M. Prpa i M. Salamon


Međunarodni dan zaštite životinja u              PŠ Sotin

Na Međunarodni dan zaštite životinja, 4. listopada, učenici PŠ Sotin posjetili su Ogranak Gradske knjižnice Vukovar u Sotinu. Tom prigodom organizirana je radionica, u kojoj su učenici čitali slikovnice i enciklopedije, razgovarali i na kraju oblikovali neobične ptice u formi papir-plastike. Na kraju ovoga poučnoga i zanimljivog druženja prvašići su se mogli besplatno učlaniti i postati novi korisnici knjižnice u Sotinu.

Ružica Paić, učiteljica

Projekt VirtoEuropa

Udruga Put do uspjeha osmislila je zanimljiv projekt s ciljem obilježavanja desete godišnjice ulaska Hrvatske u EU u kojoj su sudjelovali učenici i učiteljice 3. b, 4. a i 4. b razreda naše škole.
Projekt je ostvaren u studenom, a prethodila mu je edukacija učiteljica u Gradskoj knjižnici Vinkovci od strane članica Udruge Put do uspjeha.
Kroz projekt učenici su bolje upoznali EU, ali su upoznavali i sebe, svoje talente i interese, jačali samopoštovanje i samopouzdanje te učili o suradnji i timskom radu.
Sve pod sloganom EU „Jedinstveni u različitosti“.
Ostvarene su tri radionice.
Sve ostvareno podudara se i sa zadatcima našega Erasmus+ projekta.

Sanja Starc, učiteljica 4. b

#erasmus #erasmusinkluzija #erasmustehnologijapoucavanja 


Erasmus+  Istraživanje o razvrstavanju i odlaganju otpada

Učenici 5.a i 5. b razreda uključili su se u aktivnosti vezane za godišnji školski Erasmus+ projekt pod  nazivom „Osigurajmo ETI budućnost: Ekologija, Tehnologija poučavanja, Inkluzija“ provođenjem razredne aktivnosti: Prikupljanje, razvrstavanje, prikazivanje i analiza podataka.

Aktivnost je imala za cilj istražiti uključenost učenika i njihovih obitelji u školske ekološke akcije i obiteljsku brigu o razvrstavanju i pravilnom odlaganju otpada (papir, plastika, metal, baterije, čepovi i biootpad).

Učenici su podijeljeni u 4 skupine koje su imale zadatak osmisliti ispitna pitanja kojim će istražiti jesu li učenici uključeni u neku od školskih ekoloških i humanitarnih akcija, te brinu li se njihove obitelji i oni osobno o razvrstavanju i pravilnom odlaganju otpada iz osobnog i obiteljskog života.

 

Nakon provedenog istraživanja prikupljene podatke učenici su najprije tablično razvrstali, a zatim ih prikazali stupčastim dijagramima i u sklopu razredne rasprave izvršili analizu prikupljenih podataka.

Aktivnost je imala za svrhu, osim ostvarivanja nastavnih ishoda vezanih za prikupljanje, razvrstavanje, prikazivanje i analizu podataka, osvijestiti učenike o njihovoj osobnoj odgovornosti u brizi za zdravlje naše planete i u skladu s tim nužnosti održivog razvoja.

Pogledate li slike upit ćete dio razredne atmosfere i pogledati rezultate njihova istraživanja.

                                                                                               Predmetna učiteljica:

                                                                               dipl. ing. i prof. Edita Lukačević

Prikupljanje starog papira u listopadu

Ovoga mjeseca 7. a razred se našao na vrhu naše ljestvice, a Bono Kalinić iz 3. a razreda najbolji je u konkurenciji učenika.

Zahvaljujemo svima koji su se odazvali našoj akciji i čestitamo pobjednicima. Pamtimo i puno bolje rezultate i bilo bi nam drago da se na naše sljedeće akcije odazove puno više učenika, roditelja, učitelja, kao i prijatelja škole.

Erasmus kutak se popunjava

Erasmus kutak naše škole se polako popunjava. Naše mobilnosti - učili smo u Barceloni i Firenci.

Debata na satu Geografije

Na satu geografije održana je učenička debata - Utjecaj klimatskih promjena na svakodnevni život čovjeka (Erasmus+ eko), a unutar Erasmus+ projekta: Osigurajmo ETI budućnost: Ekologija, Tehnologija poučavanja, Inkluzija! Debata je održana u sklopu teme "Suvremena hrvatska država, građanska prava i obilježja naselja", podteme "Demokracija i građanska prava". Učenici su dobili debatno pitanje vezano uz Erasmus+ projekt, "Utječu li klimatske promjene na svakodnevni život čovjeka"? Slobodno izrazivši svoje mišljenje vezano za debatno pitanje podijeljeni su u afirmativnu i negacijsku skupinu. Unutar skupine morali su istražiti koje i kako klimatske promjene utječu ili ne na svakodnevni život ljudi. Predstavnici skupina su naizmjenično predstavili svoje tvrdnje. Nakon toga su učenici krenuli u obranu svojih stajališta i negiranja stajališta druge skupine. Rasprava je bila argumentirana, žustra i nadasve je protekla u demokratskom tonu.

#erasmus #ekologija #klimatskepromjene #demokracija #inkluzija

Damir Vinković, prof. geografije

Rezultati prikupljanja papira u prosincu 

Budući da u studenome nismo prikupljali stari papir, ove smo srijede, 12. prosinca, organizirali prikupljanje staroga papira za studeni i prosinac.

Akciji se opet priključio mali broj učenika (i roditelja), ali smo uspjeli prikupiti 1900 kg papira. Najuspješniji je bio 8. b razred i njihov učenik Šimun Tokić. Bravo, čestitamo! Svima koji su sudjelovali zahvaljujemo na trudu i ustrajnosti.

Ovom akcijom završavamo 2023. godinu i nadamo se da će se u 2024. u naše akcije uključiti svi učenici, makar i malom količinom papira.

Nove knjige u školskoj knjižnici

Nabavom novih knjiga za našu školsku knjižnici, polako stvaramo fond knjiga na temu ekologije i inkluzije. Sve su knjige na raspolaganju učenicima, učiteljima i stručnim suradnicima kako bi obogatili nastavu i na različite načine pristupili ovim temama. 

Marshmallow Challenge u 8. razredu 

Učenici osmih razreda prošli su četvrtak pod satom engleskog jezika sudjelovali na radionici "Marshmallow Challenge".

Cilj radionice je izgraditi što višu samostojeću konstrukciju od suhe tjestenine, jednog metra ljepljive trake, jednog metra konopa i jednog sljezovog kolačića. 

Ovaj STEM izazov potiče učenike na suradnju, komunikaciju i razvija vještinu rješavanja problema. Ova radionica se pokazala kao izvrstan primjer kako se na zabavan način mogu razvijati najvažnije vještine 21. stoljeća!

Martina Salamon, učiteljica engleskog jezika

#erasmus #erasmusskills #vještine


Dizajnersko promišljanje u 1. b

Mali istraživači, učenici prvog b razreda sudjelovali su u radionici Dizajnersko promišljanje (Design Thinking). Cilj radionice je razvijanje empatije i osjećaja brige za drugoga, te razvijanje suradnje među učenicima.

Podijeljeni u parove učenici su izrađivali (crtali) torbu kakvu želi njihov prijatelj. Učenici su surađivali, objašnjavali, raspravljali. Na kraju su osmislili; nacrtali torbu za svog prijatelja. Parovi su izložili nacrtane torbe te objasnili jesu li  zadovoljni prikazanim. Bilo je tu puno mašte, opisivanja i smijeha.

Izrazili su želju da organiziramo još ovakvih radionica jer im je bilo jako zanimljivo.

Helena Andabaka, učiteljica

#ErasmusPlus #erasmusinkluzija #erasmustehnologijapoučavanja

Maškare su i ludi su dani

Jučer, 12. veljače 2024. našom su školom zavladale maškare.

Tema ovogodišnjih maškara bila je ekologija, inkluzija i sigurnost, kao dio ovogodišnjeg Erasmus projekta u kojeg je uključena naša škole.


Cilj je bio informirati učenike o razvrstavanju otpada i žurnim službama, podići svijest o brizi za okoliš, potaknuti na toleranciju i empatiju...

 

Svaki razred je imao svoj zadatak, svoj mali igrokaz, koji su uvježbali s učiteljicom Katarinom. Učenici su dali sve od sebe. 

Učenici od prvog do petog razreda izradili su prekrasne maske. Bilo je tu ekologa, otpada, spremnika za otpad, oblaka i kiše, policajaca, vatrogasaca, hitne pomoći, pripadnika 112.

 

Posjetili su nas Eko i Eko!

Prvi i drugi razred nam je, sa svojim prekrasnim i kreativnim maskama, pokazao da, ukoliko se svatko od nas potrudi, može pronaći ekologa u sebi, može stvarati što manje otpada i smeća i ne bacati ga u prirodu. 

Treći razred je odglumio globalno zatopljenje sa prekrasnim maskama oblaka, kiše, duge, sunca, hladnoće i sve u isto vrijeme.

Četvrti razred, sa svojim kreativnim maskama, pokazao nam je kako pravilno razvrstati otpad i što se ponovno može iskoristiti.

Petaši su glumili žurne službe te nam svojim odličnim maskama i glumom pokazali gdje trebamo ići u određenim situacijama. Podsjetili su nas na brojeve koje koristimo u hitnim slučajevima.

Šestaši su odglumili posljedice globalnog zatopljenja - požare i poplave. 6.a je izradio grupnu razrednu masku požara, a 6.b poplave. Podsjetili su nas da ljudskim utjecajem na prirodu, sve su češće poplave i požari i u Hrvatskoj i u ostatku Europe i Svijeta.

Sedmaši su fantastično odglumili vršnjačko nasilje te nas podsjetili da je ipak vrijednije družiti se i zabavljati nego gledati kako je tko obučen ili kakav tko mobitel ima. 

Osmaši su svojom odličnom glumom, prikazali sukobe navijačkih skupina i sve nas iznenadili koliko zapravo možemo biti ujedinjeni u navijanju, u stvaranju sigurnijeg i pozitivnijeg društva.

Na kraju, uslijedio je izlazak superheroja - vatrogasaca, doktora, policajaca, ekologa, tolerancije. Naši superheroji, i danas na maškarama, ali i inače u životu svakog od nas, su naši učitelji!

 

Maškare su održane i u našoj područnoj školi Sotin.

Učenici 1./4. razreda bili su mali ekolozi i žurne službe, te su uprizorili kratki igrokaz u stihovima koji je osmislila učiteljica Ružica Paić. Učenici 2./3. razreda predstavljali su prirodne pojave koje su se uvelike promijenile uslijed globalnog zatopljenja.

Mali boravkaši s učiteljicom Barbarbarom te vjeroučiteljica Ljubić su se pridružili obilježavanju.

Eko i Eko su bili jako zadovoljni jer svijet ostavljaju u dobrim rukama......

 

Učiteljica Katarina Kalinić, koordinatorica programa


Prikupljali smo papir i u veljači

Izgleda da su nas ovi topli zimski dani potaknuli na djelovanje.

U veljači smo prikupili 2600 kg staroga papira. Najveću količinu ovoga je mjeseca prikupio učenik Mihael Božić iz 3. a i time donio pobjedu i svome razredu. Čestitamo!

Svima koji su ovoj akciji doprinijeli i najmanjom količinom papira zahvaljujemo na trudu i odgovornom ponašanju.

Neki su nam razredi i ovo prikupljanje prespavali, pa bismo voljeli da se u sljedećoj akciji i oni potrude i doprinesu našoj akciji.


Zelena čistka 2024.

I ove godine sudjelujemo u digitalnoj i zelenoj čistki koja se, u Hrvatskoj, svake godine provodi u organizaciji udruge Žmergo.


Globalna digitalna čistka održava se diljem svijeta 16. ožujka pod nazivom Digital Cleanup Day.


Pozivamo sve da u svojim razrednim i kućnim stolnim računalima, kao i u mobitelima, tabletima, laptopima očiste digitalni otpad. 💚🌿🖥️💻📱


Neke činjenice:

" Nepotrebne e-adrese, datoteke, aplikacije, kopije fotografija i videozapisa – sve je to digitalni otpad. Digitalni otpad zagađuje okoliš nepotrebno trošeći energiju. Nalazi se u sigurnosnim kopijama na poslužiteljima koji nam pružaju usluge u oblaku i nastavljaju trošiti električnu energiju. Svake godine poslužitelji i internetska oprema proizvedu 900 milijuna tona CO2 što je više od godišnje proizvodnje jedne države poput Njemačke.

Neke studije procjenjuju da će za jedno desetljeće internetska mreža potrošiti 20 posto ukupne svjetske energije."


Molim vas da se odazovete ovoj čistki!


#erasmus+ #erasmusekologija


Katarina Kalinić, prof. povijesti


“Samo u dobroti i brizi za druge leži jedini put ka sreći.” 

Učenici 1. b razreda obilježili su Svjetski dan osoba s Downovim sindromom.

Obukli su šarene čarapice kao podršku osobama s Downovim sindromom.

Organizirali smo radionicu nakon koje smo zaključili da smo svi različiti, ali jednako vrijedni te da svi ponekad trebamo pomoć.

Gledajući prezentaciju saznali smo što je stanica, kromosom… Saznali smo da je Down sindrom nešto s čime si rođen. To nije bolest. Djeca s Downovim sindromom mogu sve kao i mi samo trebaju više naše pomoći i podrške. Nakon čitanja slikovnice „Moja prijateljica ima Downov sindrom“ zaključili smo da je ljepota i bogatstvo života u različitosti. Svi mi moramo prihvatiti te različitosti i tako obogatiti i sebe i druge oko nas!

učiteljica Helena Andabaka

#erasmus+ #erasmusinkluzija


Sjednica učiteljskog vijeća u znaku igre

Danas, 28. ožujka 2024. održana je sjednica učiteljskog vijeća potpuno drukčija od svih dosadašnjih.

Nakon točaka sjednice o kojima smo razgovarali i dogovarali se, učitelji su se preselili u dvoranu. Za početak radioničkog dijela sjednice, učitelji su sudjelovali u igri Sječa stabala koju su vodile Mihaela Konjevod Vavetić i Darija Benaković kao diseminaciju aktivnosti u kojima su sudjelovale na Erasmus+ tečaju u Firenci. Riječ je o igri koja potiče suranju, povjerenje, koncentraciju. Utječe na spuštanje razine stresa i pomaže učenicima usredotočiti se. Učitelji su iznijeli ideje kada će i u kojim situacijama ovu igru primijeniti u svom radu s učenicima.

Nakon "sječe stabala" učitelji su se podijelili u manje skupine kako bi iskušali mogućnosti korištenja novih rekvizita i igara koje smo dobili skupljanjem Konzumovih kupona za opremanje škola, a neke nam je donirao Carnet. Igrali smo se na poligonima, koristeći veliki padobran, mete, komplet kockica Cubo. A učitelji su se upoznali i s ostalom pristiglom opremom. Sve ovo uvelike će doprinijeti poboljšanju tehnologije poučavanja što je također dio našega Erasmus+ projekta.

#erasmus #erasmusinkluzija #erasmustehnologijapoucavanja

ZA MANJE OTPADA SMO MI 

JER ČISTU PRIRODU VOLIMO SVI! 

Već više od trideset godina u svijetu i u nas se 22. travnja obilježava Dan planeta Zemlje.

I u našoj školi taj dan obilježili smo brojnim aktivnostima.


Učenici 1. a razreda razgovarali su o tome što je potrebno našem planetu Zemlji, pisali ekoporuke te crtali.

Učenici 1. b razreda izradili su plakat u kome su nabrojali načine na koje možemo čuvati naš Plavi planet, pisali ekoporuke te crtali prirodu (zdrav i onečišćen okoliš).

Nakon brojnih aktivnosti učenici 1. a i 1. b razreda očistili su okoliš naše škole i poručili: Čuvaj, voli, brini se to je tvoja Zemlja, naš jedini dom!

Učenici 2. a razreda slikovno su prikazali pozitivne i negativne utjecaje na Zemlju.

Mali kreativci 2. a izradili su astronaute - odred za spas planeta Zemlje.

Zaključili smo da nam Zemlja daje toliko toga i da joj trebamo vratiti na isti način - sadimo stabla i cvijeće, reciklirajmo, vozimo bicikl, štedimo vodu, VOLIMO JE!

učiteljice: Jasna Mađarac 1. a, Helena Andabaka 1. b, Mirna Vukoja 2. a


#erasmus #erasmusekologija


Terenska nastava na Papuku

Učenici šestih razreda s učiteljima iz prirode i geografije posjetili su 24. 4. 2024. Geoinfo centar u Voćinu kao početnom točkom za upoznavanje s Geoparkom Papuk.

Kroz multimedijalni i interaktivni postav učenici su se upoznali s geološkom, biološkom i kulturno-povijesnom baštinom Papuka. Nakon toga odvezli smo se u Park šumu Jankovac. Iako je bilo hladno te je lagano sipila kiša, ništa nas nije moglo omesti u prolasku Grofovom poučnom stazom. Ona je dobila ime po grofu Josipu pl. Jankoviću, prvom čovjeku koji je prepoznao estetske i krajobrazne vrijednosti te doline. Kao nagradu za naš trud uživo smo susreli vrlo rijetku životinju zaštićenog pjegavog daždevnjaka, a hrabri učenici ušli su u špilju gdje su vidjeli šišmiše.

Antonija Boras, prof. bilogije i kemije

#erasmus #erasmusekologija #erasmustehnologijapoučavanja


Projekt o toleranciji u PŠ Sotin

Učenici PŠ Sotin sa svojim učiteljicama Ružicom Paić, Tanjom Maljevac i Editom Horvat posjetili su 19. travnja Dječji vrtić Sotin i izveli prigodni proljetni program.

Učenici 1. i 4. c pročitali su proljetne haiku pjesme, a učenici produženog boravka izveli malu predstavu Duga koju su pripremali u sklopu svog projekta o toleranciji. Glumom, plesom i pjesmom učenici prenijeli su poruku svima kako svađe i nadmetanja nisu potrebni jer je svako od nas poseban i bitan u svijetu poput boja duge.

učiteljica Edita Horvat

#erasmus #erasmusinkluzija


Dan planeta Zemlja u PŠ Sotin

22. travnja - Dan planeta Zemlje.

U PŠ Sotin raznim aktivnostima obilježili smo Dan planeta Zemlje.

U našoj školici, učenika je malo, ali za slogu, dogovor i kreativnost- dovoljno.

Pod SR eko- poruke smo pisali,

pod LK zaštićene biljke slikali,

pod HJ eko- filmove gledali, razgovarali, čitali i pisali.

U produženom boravku: fotomontaže od dječjih fotografija i Zemljice radili.

Za "više cvijeća- manje smeća", poslužile su stare auto gume.

Uz malo dogovora, mašte i dobre volje-

učinili smo da naš okoliš izgleda bolje!

ZA ČIST I ZDRAV OKOLIŠ SMO MI,

JER NAŠU ZEMLJU VOLIMO SVI!

Ružica Paić, učiteljica

#erasmus #erasmusekologija


UI u nastavi Prirode i društva 

Učenici 4.b razreda u petak 26.4.2024. sudjelovali su na radionici povodom Festivala znanosti pod nazivom Igram se i učim: UI u nastavi prirode i društva. Umjetna inteligencija tema je ovogodišnjeg Festivala, a učenici su u skladu s tim radili u alatima koji su utemeljeni na umjetnoj inteligenciji. Usput su ponovili i sadržaje iz prirode i društva. Radionicu su predvodile učiteljica informatike Tena Rak i Ema Gabrijela Horvatić, studentica Filozofskog fakulteta, pod mentorstvom prof. dr. sc. Edite Borić, profesorice s Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku.


#erasmus 

#erasmusekologija #erasmustehnologijapoučavanja

Tena Horvatić Rak, učiteljica informatike


Eko akcija - stare baterije

Uključite se u našu akciju prikupljanja starih baterija i akumulatora. 

#erasmus #erasmusekologija

Učenje Prirode po modelu

Učenici šestih razreda  upoznali su se s neobičnim životnim ciklusima kukaca kroz izradu modela preobrazbe skakavca, leptira, božje ovčice, pčele …

Neke od modela pogledajte u nastavku.

Antonija Boras, prof. biologije i kemije

#erasmus #erasmusekologija


Eko akcija u PŠ Sotin 

Učenici i učiteljice PŠ Sotin, pokazali su ljubav prema svojoj školi i čistom i zdravom okolišu akcijom, organiziranom 16. 5. 2024. Malo smo kopali, suho cvijeće rezali, novo sadili. Uz već postojeće aromatično bilje bosiljak, metvicu i kamilicu smo zasadili. Nakon obavljenog zadatka, ostalo je vremena i za učenje, igru i zabavu... jer: "Kad se male ruke slože - sve se može."

#erasmus #erasmusekologija

Ružica Paić, učiteljica


Project-Based Learning

Učenici šestih razreda proteklih su nekoliko tjedana provodili aktivnost projektnog učenja (Project-Based Learning – PBL) na nastavi engleskog jezika.

Njihov zadatak bio je odabrati i istražiti jednog izumitelja ili izumiteljicu koji su svojim izumima promijenili svijet. Kroz ovu aktivnost također su utvrdili i proširili svoje znanje iz gramatike (nepravilni i pravilni glagoli u prošlom vremenu – past simple) i to znanje su usvajali potpuno svjesno.

Ono čega učenici nisu bili u potpunosti svjesni je da su kroz ovaj projekt osim gramatike naučili povijesne činjenice kroz istraživanje, komunikaciju i suradnju u grupama.

U prilogu pogledajte neke stranice iz učeničkih prezentacija i dnevnika koje su vodili zamišljajući da su se vratili u prošlost i razgovarali sa odabranim izumiteljem/izumiteljicom.

https://www.canva.com/.../9GWUqzaLsYVyBG6NJKSwbg/view...

#erasmus

#erasmustehnologijapoučavanja

#erasmuspluseti

Martina Salamon, učiteljica engleskog jezika


Drugi razredi u Gradskoj knjižnici

U petak, 24. svibnja, učenici drugih razreda posjetili su Gradsku knjižnicu.

Učenici su slušali edukativnu priču o umišljenoj bubamari. Razgovarali su o ponašanju male bubamare prema drugima i njezinim doživljajima. Potaknuti doživljenim, naučili su da smo svi slični, ali i različiti. Različitosti trebamo prihvaćati jer se prava ljepota krije u našim srcima, a vidljiva je u našim međusobnim odnosima. U kreativnom dijelu učenici su izrađivali bubamare-lutke.

Učiteljice: M. Vukoja i Đ. Dinješ

#erasmus #erasmusinkluzija