Поради батькам

Консультація з англійської мови

для батьків

«Вчимо англійську мову з дітьми: поради батькам»

 

 


Вчимо англійську мову з дітьми: поради батькам.

У сучасних соціально-економічних умовах важливого значення набуває досконале знання іноземної мови. Іноземна мова стрімко вривається в наше життя, поєднуючи українське суспільство зі світовою культурою. А відтак, знання іноземної мови стає потребою часу, необхідним компонентом освіченості сучасної людини.

Підвищений інтерес до вивчення іноземних мов все частіше змушує батьків запитувати себе «Зі скількох років можна вивчати англійську?». Більшість психологів і педагогів наполягають на тому, що трьох річний вік це – найбільш оптимальний і сприятливий вік для вивчення англійської мови. Учені вважають, що раніше розпочинається процес вивчення іноземної мови, то кращих результатів можна досягти. Вивчення іноземної мови корисне всім дітям, адже воно створює позитивну мотивацію, стимулює мовленнєві здібності, позитивно впливає на розвиток пам’яті, уваги, мислення, уяви, сприймання, зосередженості.

У дошкільному віці провідним видом діяльності є гра. Саме тому кожне заняття з дітьми перетворюється на цікаву та веселу гру. Тільки завдяки такій формі роботи можна досягти високих результатів і виховати у дитини  позитивне ставлення до іноземної мови. Граючи під час заняття дитина розвивається, помічає свої успіхи, прагне до нових вершин. Основна мета наших занять – викликати у дитини інтерес, підготувати дітей до подальшого вивчення англійської мови, викликати бажання йти на заняття і дізнаватися нове, цікаве та захопливе.

Наш гурток працює за програмою «Цікавинка», яка реалізує освітню лінію «Іноземна мова» варіативної частини Базового компонента дошкільної освіти. Оскільки програма розрахована на три роки навчання дітей англійської мови, починаючи з четвертого року життя, діти мають змогу поглиблювати свої знання з року в рік набуваючи все більше досвіду у спілкуванні іноземною мовою.

Протягом року діти відвідують заняття з англійської мови. За цей час вони вчаться:

-                 сприймати  англійську мову на слух;

-                 вчаться вітатися та прощатися;

-                 знайомитися один з одним;

-                 розповідати невеликі вірші, співати пісні;

-                 використовувати слова з різних тем, вивчених на занятті.

Оскільки характерними особливостями дітей четвертого року життя є конкретність мислення, не стійкість уваги, перевага мимовільної пам’яті  над довільною, добре розвинута здатність до імітації, в навчанні слід спиратися на образне мислення. Тому на заняттях використовую багато наочного матеріалу такого як предметні та сюжетні картинки, роздатковий матеріал(картинки з якими діти можуть маніпулювати окремо), а ще кожне нове слово ми з дітками перетворюємо на образ, якийсь певний символ, який допомагає дітям краще запам’ятати вивчений матеріал. Наприклад при вивченні теми тварини ми використовуємо такі символи:  Cow – вказівні пальці обох рук тримати над головою, вони символізують роги. Cock – зігнуті в ліктях руки піднімати вгору, вниз, імітуючи крила півника. Sheep – пальці рук скласти в кулак та прикласти до лоба, імітуючи рога барана. Dog – приставлені до голови дві руки асоціюються з вухами собаки. Потім коли діти вивчили слова можна з ними вивчати маленькі віршики використовуючи ці символи.

I am a cow

I am a cock

I am a sheep

I am dog.

Однак кількість занять на тиждень для дітей обмежена. Діти відвідують заняття два рази на тиждень, тривалість кожного заняття 15-20хвилин. Англійську мову вони чують та спілкуються нею лише на заняттях. Тому якщо у вас є можливість та бажання допомогти своїм дітям глибше опанувати англійську мову радимо вам використовувати деякі поради:

1.              Повторюйте з дітьми вірші та пісні, які вивчаються на заняттях;

2.              Особливу увагу приділіть фонетичній розминці. Використовуйте казки про язичок.

3.              Вмикайте дитині аудіо – та відеодиски. Дитина повинна чути як розмовляють носії мови.

4.              Дитина краще запам’ятовує новий матеріал під час гри. Тому усі ваші заняття повинні проходити не вимушено у формі гри.

5.              Мотивуйте свою дитину на вивчення англійської . Нехай до дитини в гості завітає герой із мультфільму, який розмовляє лише англійською.

6.              Не бійтесь перехвалити свого малюка. Адже він потребує вашої похвали та підтримки.

Тримаймося разом 

Поради батькам