The idea of English for Mary course is to give people a chance to use English and do charity at the same time. Its goal is to create a friendly atmosphere where anybody can come to practise English. The course fee is up to everybody and 100% of it goes for charity, namely for Mary´s Meals. This is where the name of the course comes from. So it´s a fundraising activity where you pay what you want to get language education and thus you actually finance education for poor children all over the world.

For more information about Mary´s Meals see https://www.marysmeals.org.uk/ or https://marysmeals.cz/.

Znáte například dobročinnou akci "Koláč pro hospic", kde se prodejem výrobků získávají finance pro hospic? Finance na dobročinné účely lze získávat nejen prodejem produktu, ale i služby. Záměrem iniciativy English for Mary je nabízet týdně konverzační hodinu angličtiny, kde je kurzovné osobní a naprosto dobrovolnou záležitostí. V praxi to vypadá asi tak, že před nebo po každé lekci je možnost do připravené pokladničky vhodit jakoukoli částku dle možností a nálady (prostory poskytuje zdarma Gymnázium Šlapanice, takže 100% vybrané částky jde na uvedenou charitu). Tyto lekce jsou naplánované každé pondělí od 6 do 7 večer ve školní knihovně Gymnázia Šlapanice (předpoklad zahájení: 14.1.2019). Co se úrovně a konkrétní náplně lekcí tyče, zřejmě to vyplyne až ze sestavy zájemců. Moje představa je tématická konverzace pro udržování komunikační dovednosti v angličtině. Ale to je otázka opravdu až dle zájmu.


Byl bych velmi rád, kdyby se podařilo dostat do povědomí lidí z blízkého okolí Šlapanic, že každé pondělí večer je pro ně otevřeno naše gymnázium za účelem možnosti oprášení, vylepšení či jen udržování komunikačních schopností v anglickém jazyce, který jsme se všichni někdy alespoň trochu učili. Lekce jsou bez návaznosti, aby mohl kdokoli přijít kdykoli. Věcné připomínky a návrhy vítám a předem děkuji.