JUUDIT

VAT Teatri etendus, teatris Molière,
pühapäeval, 26. novembril kl 19.00

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 50 minutit

Kes on tänapäeva Juudit? Noor naine, kes läheb ja teeb seda, mida tarvis? Teeb seda, mida mehed teha ei julge? Ning päästab seeläbi – kelle? Iseenda? Oma kodulinna? Või terve inimkonna, sest vähemaga Juuditi taoline idealist ei lepi? Sada aastat pärast Tammsaare Juuditi sündi on Petuuliat päästma asunud Andrus Kivirähki Juudit. Mille poolest tänapäeva Juudit teistsugune on? Kas Petuuliat on veel võimalik päästa? Selge on igatahes see, et endiselt on Juuditi ümber neetult palju vanamehi.

Lavastuses kasutatakse relvapauke ja lavatossu

Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Pille Jänes
Valguskunstnik: Sander Põllu
Videokunstnik: Sander Põldsaar
Helilooja ja muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres
Grimeerija: Maarja Linsi
Osades: Henessi Schmidt, Mari Anton, Gert Raudsepp (Eesti Draamateater), Margo Teder, Tanel Saar.

Pileti broneerimiseks kirjutage palun eestiteaterbxl@gmail.com, broneeringu kinnituse saamisel tasuge palun ESB kontole Association Estonienne en Belgique, BE90733038548032 (KBC Bank, BIC:KREDBEBB), märksõnaks JUUDIT (30€ täispilet, keskkooliõpilastele ja ESB liikmetele 25€, vabade kohtade olemasolul kohapeal 35€). ESB pileteid tagasi ei osta, tasuda palume 3 päeva jooksul peale kinnituse saamist. Tasumata broneeringud tühistatakse. Saali pääseb tasunute nimekirja alusel.  

RAAMATUESITLUS "KUUKIIK"

Armas Brüsseli Eesti kogukond!


Kutsun teid kõiki rõõmu ja südamesoojusega minu raamatu „Kuukiik“ esitlusele!

Ilma teie laste ja minu pedagoogikogemuseta Brüsselis seda raamatut olemas ei oleks! „Kuukiik“ on mütopoeetiline sõna- ja pildirännak, mis aitab mõtestada ja mõista menstruatsiooni. Raamatut kirjutades mõtlesin varateismelistele tüdrukutele, kuid olen kindel, et sealt leiavad inspiratsiooni ka vanemad neiud, emad, vanaemad, isad, vanaisad, vennad ja kavalerid!

Iga raamatu eest istutasin koos pere ja sõpradega emadepäeval ühe puu. Teose pildimaastikel kohtuvad akvarellid, taaskasutatud materjalidest kollaaž ning Eesti taime- ja seenteleotiste varjundid. Iga samm selle majesteetliku pühapäevaraamatu loomisel on olnud kooskõlas Maaemaga!

Olge head, andke mulle kas otse kirjutades või tellimisvormi  kaudu teada, kui palju ma raamatukesi endaga kaasa toon:).


Tundke end südamest kutsutuna! 

Kristina Ude

Raamatuesitlus toimub 3. detsembril kell 11.30 flaami kultuurikeskuse Kontakt suures saalis (Orbanlaan 54, Sint-Pieters-Woluwe). 
 

LASTE JÕULUPIDU

EESTI LASTE JÕULUPIDU toimub pühapäeval, 10. detsembril algusega kell 15.00.


Peokohaks paljudele juba tuttav kultuurikeskuse de Bosuil saal aadressil Witherendreef 1, 3090 Overijse.


Tantsu- ja laululapsed esinevad kavaga "Aastaring 2023". Jõuluvana ootame muidugi ka!


Et päkapikud teaksid, kui palju kingitusi varuda, palume lapsed peole aegsasti registreerida, kasutades selleks vormi https://forms.gle/5izbs78wMn7BxPjx8,  ning tasuda osalustasu 20 eurot lapse kohta ESB pangakontole Eesti Selts Belgias / Association Estonienne en Belgique, konto nr BE90733038548032 (KBC Bank).


Selgituse lahtrisse palume kindlasti märkida JOULUPIDU ning lapse NIMI. See aitab meil tehtud makseid tuvastada.


NB! Peole saab registreeruda ja ülekannet teha kuni neljapäeva, 16. novembrini (k.a.).

Kohtumiseni peol! 

KALENDER