TULE JA NAUDI EESTI KULTUURI!

TERROR

Teatri Vanemuine etendus
laupäeval, 23. septembril 2023 kl 19.00

Brüsseli ülikooli Vrije Universiteit Brussel Q-hoone auditooriumis A (Pleinlaan / Boulevard de la Plaine, 1050 Ixelles).

Etendus kestab 2 tundi ja 45 minutit.

See on teatrietendus, mis on tegelikult kohtuistung. Kohtuistung, mis on tegelikult teatrietendus.

Berliini-Müncheni lennul number LH 2047 on 164 reisijat. Lennuk kaaperdatakse ning terrorist nõuab, et õhulaev maanduks jalgpalliväljakule, kus parasjagu käib 70 000 fänni silme all oluline matš Saksamaa ja Inglismaa vahel. Saksa õhujõudude hävitaja piloot major Lars Koch peab sündmustele kiiresti reageerima ning võtma vastu otsuse. Seda ta teebki ning seitse kuud pärast ühiskonda vapustanud sündmust antakse ta kohtu alla. Etenduse lõpus otsustab publik, kas major Kochi käitumine oli õige või vale, kas ta on süüdi või süütu.

Näidendi autor on saksa jurist ja kirjanik Ferdinand von Schirach (s 1964), kes avaldas oma esimesed lühijutud trükis alles 45-aastaselt, tõustes seejärel üsna kiiresti Saksamaa menukamate ja edukamate autorite hulka. Tema näidend „Terror“ esietendus Berliinis 2015. aastal ning on nüüdseks jõudnud lavale paljudes maailma riikides.

Näidendi lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets. Osades Merle Jääger, Reimo Sagor, Margus Jaanovits, Maria Annus, Riho Kütsar, Lena Barbara Luhse ja Liisa Jurtom.

Pileti broneerimiseks kirjuta eestiteaterbxl@gmail.com. Broneeringu kinnituse saamisel tuleb tasuda ESB kontole Association Estonienne en Belgique, BE90733038548032 (KBC Bank, BIC:KREDBEBB), märksõna TERROR (30€ täispilet, keskkooliõpilastele ja ESB liikmetele 25€, vabade kohtade olemasolul kohapeal 35€). ESB pileteid tagasi ei osta, tasuda tuleb 3 päeva jooksul peale kinnituse saamist. Tasumata broneeringud tühistatakse.

 JUUDIT

VAT Teatri etendus, teatris Molière,
pühapäeval, 26. novembril kl 19.00

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 50 minutit

Kes on tänapäeva Juudit? Noor naine, kes läheb ja teeb seda, mida tarvis? Teeb seda, mida mehed teha ei julge? Ning päästab seeläbi – kelle? Iseenda? Oma kodulinna? Või terve inimkonna, sest vähemaga Juuditi taoline idealist ei lepi? Sada aastat pärast Tammsaare Juuditi sündi on Petuuliat päästma asunud Andrus Kivirähki Juudit. Mille poolest tänapäeva Juudit teistsugune on? Kas Petuuliat on veel võimalik päästa? Selge on igatahes see, et endiselt on Juuditi ümber neetult palju vanamehi.

Lavastuses kasutatakse relvapauke ja lavatossu

Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik:Pille Jänes
Valguskunstnik: Sander Põllu
Videokunstnik: Sander Põldsaar
Helilooja ja muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres
Grimeerija: Maarja Linsi
Osades: Henessi Schmidt, Mari Anton, Gert Raudsepp (Eesti Draamateater), Margo Teder, Tanel Saar.

„Juuditi“ piletiinfo järgneb mõne aja pärast. 

KALENDER