Інтерактивний музейний соціальний проект з елементами доповненої реальності.

Побудований на матеріалах музейного ауліоархіву історичних свідчень очевидців та учасників чорнобильських подій.


ЧОРНОБИЛЬ - ТЕМА, ЯКА БОЛИТЬ УКРАЇНЦЯМ ВЖЕ НЕ ОДИН ДЕСЯТОК РОКІВ. ГОСТРОТА ЦІЄЇ ТРАГЕДІЇ НЕ СТИРАЄТЬСЯ З ПЛИНОМ ЧАСУ. І ХОЧА НАША ОБІЗНАНІСТЬ ПРО МАСШТАБИ КАТАСТРОФИ ТА ЗАВДАНУ ШКОДУ ДЕЩО ПОКРАЩИЛАСЬ ОСТАННІМ ЧАСОМ (НЕ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ ЗАВДЯКИ ІНТЕРЕСУ ДО ЦІЄЇ ТЕМИ З БОКУ ЗАХІДНИХ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ), ЩЕ ДУЖЕ БАГАТО «БІЛИХ ПЛЯМ».

НАШЕ ЗАВДАННЯ: НЕ ДАТИ ЗАБУТИ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ, НЕ ДАТИ ЗАТЕРТИ ЇЇ В ПАМ’ЯТІ НАЩАДКІВ, НЕ ПЕРЕТВОРИТИ ЧОРНОБИЛЬ НА ЕКЗОТИЧНИЙ НЕЗВИЧНИЙ АТРАКЦІОН, А РОЗПОВІСТИ ІСТОРІЮ ВСЕЛЕНСЬКОГО ДІАПАЗОНУ ГОЛОСАМИ БЕЗПОСЕРЕДНІХ УЧАСНИКІВ ЦИХ ТРАГІЧНИХ ПОДІЙ.




У експозиціїї музею на вас чекає

50 унікальних історій з вуст ліквідаторів наслідків трагедії, які можна почути, зробивши дзвінок зі спеціально обладнаних телефонних будок з автентичними апаратами -таксофонами 80-х років.

КУРАТОР ПРОЕКТУ:

АННА КОРОЛЕВСЬКА,

науковий директор музею

НАД ПРОЕКТОМ ПРАЦЮВАЛИ НАУКОВІ СПВРОБІТНИКИ МУЗЕЮ:

СЕРГІЙ БАБАКОВ

ОЛЕКСІЙ КУРМАЗ

МЕЦЕНАТ :

ЄЛІЗАВЕТА ЮРУШЕВА, бізнес-леді


СПІВОРГАНІЗАТОР:

ВІКТОРІЯ ВОЛОШИНА

ДИРЕКТОР З КОМУНІКАЦІЙ:

ЮЛІЯ ПРІТУЛА

Ідея проекту не залишила байдужими відомих українців, які охоче долучилися до зйомок промо-роликів. Своїми спогадами, думками та особистими історіями, пов’язаними з Чорнобилем, поділились Олександр Скічко, Ольга Сумська, Тіна Кароль, Катерина Кухар та Олександр Стоянов, Оля Полякова, Олександр Педан, Onuka, Ірина Данилевська, Tayanna та син Потапа Андрій Потапенко.