Про нас

ГОДИНА ВІДКРИТИХ ДУМОК.

Успіх роботи педагогічного колективу залежить від професійності та успішності кожного педагога. А успішним і професійним вихователь буде тоді, коли постійно підвищуватиме фахову майстерність та працювати над самоосвітою. Сьогодні в сфері дошкільної освіти існує велика кількість інновацій різного характеру та направленості, проводяться державні реформи, впроваджуються нововведення в організацію та зміст навчання та виховання дітей. І саме від творчого колективу дошкільного закладу залежить виховання наших дітей. Серед нововведень вихователі відзначають такі: народознавча робота, використання нових атрибутів, робота за спадщиною В. Сухомлинського, казкова фізкультура по методиці М. Єфіменка, нетрадиційні техніки малювання, та ін. Опановуючи педагогічні технології, що відповідають новим цілям , вихователі зважають на мудрі слова В. Сухомлинського про те, що " Дитинство, дитячий світ- особливий. Щоб мати доступ до цього казкового палацу, ім'я якого - Дитинство, ви маєте перевтілитись, стати в якійсь мірі дитиною. Лише за цією умови Вам доступна буде мудра влада над людиною - дитиною". Тему впровадження інновацій систематично обговорюємо на педагогічній раді, педагогічних годинах, проводимо огляди нових мультимедійних ресурсів. Аналіз анкетування та педагогічна творчість показали, що не всі вихователі задоволені власними професійними вміннями, інноваційні методи роботи повільно впроваджуються в навчально - виховний процес, а от знання про нові форми роботи з дітьми значно збагатилися за рахунок інтернет видань. Дуже багато цікавого дають фахові журнали, матеріали передового педагогічного досвіду вихователів району, часті семінари та методичні об'єднання при районному методичному кабінеті, тематичні розробки вихователів. А ще районні методисти надають кваліфіковані консультації, пропонують багато матеріалу з передового педагогічного досвіду, яким користуються залюбки. В нашому закладі також працює інформаційно - методичний куточок, який поповнюється сучасними посібниками, дидактичними іграми, тематичними розробками, матеріалами інновацій. Всім цим вихователі користуються. А так як творча атмосфера в колективі позитивна, то передумови для росту професійної компетентності педагогів мають великі шанси успішності. На педраді вихователі ділилися знаннями і досвідом роботи по впровадженню елементів авторської програми М. Єфіменка "Театр фізичного виховання", молодого вихователя дуже зацікавила пісочна гра, елементи методики М.Монтесорі, оригінальне малювання та робота з папером.

Виховання у дітей почуття особистої безпеки.

Для того, щоб навчити дитину берегти власне здоров'я, і життя в цілому, це перша вимога для усіх дорослих : батьків та педагогів. Батьків хвилює питання, як зміцнювати здоров'я своїх малят, як вберегти від надзвичайних ситуацій, як навчити захищатися . А педагоги навчають з раннього віку оволодівати обсягом знань про здоров'я та безпечне поводження в навколишньому, дають можливість досліджувати та робити відкриття для себе. Головне - щоб вихователь вірно та цікаво, а також доступно добрав інформацію про те, як ставитися до свого здоров'я та вберегти життя. Про те, як закласти фундамент таких знань та практичних навичок - така тема відкритих думок педагогічного колективу в дитячому садку.


ЗАЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ ДО ВИХОВНОЇ РОБОТИ.

Сім'я і дитячий садок - два виховних осередки, і у кожному з них дитина отримує потрібний життєвий досвід. Більшість батьків, віддаючи дитину до дитячого садка, перекладають відповідальність за виховання та навчання на вихователів, бо мають низький рівень обізнаності в даних питаннях. Сьогоднішнім батькам необхідні такі знання , а дитячому садку потрібен тісний контакт з родинами вихованців. Тільки об'єднаними зусиллями батьків та педагогів буде створено розвивальний простір, сприятливий для повноцінної життєдіяльності дитини. Звичайно, на заваді у батьків часто стоїть відсутність часу та постійна заклопотаність особистими проблемами, і все ж, вони звертаються до вихователів за порадами. Педагоги з перших днів дитини в дитсадочку надають батькам психолого - педагогічну допомогу. Консультації, спільні заходи, цікаві заняття, міні лекції, анкети, виставки - огляди методичної літератури, ігри - реклами , демонстрації дидактичних ігор - такими методами викликаємо активність та наполегливість батьків мати педагогічні навички. Батьківські збори, на яких педагоги діляться своїми досягненнями та думками, батьки обмінюються досвідом сімейного виховання, перегляд творчих робіт дітей, анкетування - такі форми роботи дають позитивний результат. Проводимо родинні свята, де батьки активні учасники, спортивні розваги, театральні покази лялькового театру, виготовляємо тематичні презентаційні стенди. Папки - пересувки, сторінка в Фейзбуці, медіаосвіта - дають батькам конкретні відповіді на численні запитання.

Виховання у дітей любові до Батьківщини - це шлях від любові до батьків та рідного дому до любові свого села, людей, що в ньому живуть, до рідної країни. Діти сприймають свій дім, таким, яким він є, і люблять його. Це почуття лягає в основу любові до Батьківщини. Завдання педагогів дитячого садочку разом з батьками - пробудити в дитячих серцях любов до рідної країни з її багатою та різноманітною історією, природою, національними традиціями, піснями, прислів'ями і т.д. Цікавими та повчальними є заняття, спрямовані на прищеплення шанобливого ставлення до різних професій, і зокрема, про тих, хто вирощує хліб. Скільки терпіння, енергії та вміння докладають люди, аби на столі з'явився смачний каравай! Діти і захоплюються, і навчаються, і виховуються. А ще вчаться розповідати про своїх батьків та дідусів і бабусів, про працю на огороді, в квітниках, про домашніх птахів та улюблених тваринок.


ВИХОВУЄМО МАЛЕНЬКИХ ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ.

Батьківський поріг, мамина колискова пісня, коровай, бабуся в вишитій сорочці та барвистій хустці, смачна вода з колодязя, червона калина та мальви біля нього - наші славні символи та обереги, що поєднують наші покоління. В цьому році особливо прискіпливо працюємо над патріотичним вихованням наших маленьких українців, формуємо національну свідомість та ознайомлюємо з національними символами та оберегами нашої країни. Дітям це справді дуже цікаво і повчально. Діти з цікавістю розглядають рушник, на якому лежить ручна праця бабусів, що вечорами творили на білому полотні свої візерунки. На рушниках відображалися помисли та обереги від злих сил, прагнення до миру, дається шана полям,засіяним колосками, маки, волошки, калина - все що наповнює радість життя. Рушники несуть красу з глибини віків. "Хата без рушників - як родина без дітей" - так говорить народна мудрість. В сільській хаті завжди висіли рушники на покуті, також обов'язково над дверима, щоб злий дух не зайшов до хати та не переміг добро. І хоч дітям ще не зрозуміло, що таке злий дух, вони розуміють, що люди все робили вірно, щоб захистити сім'ю. Дуже хочеться, щоб доля наших дітей стелилася щасливо по життю, як вишиті руками наших предків рушники.

Діти вже мають багато знань про калину, як про цілющу рослину і як символ нашої Батьківщини. Калину порівнюють з красотою українських дівчат, які користувалися її соком в косметичних цілях. А про цілющі властивості калини діти розповідали охоче і багато, бо в наших сім'ях п'ють калиновий чай,а також використовують, як ліки від серцевих хвороб та кашлі.

Жито - справжній оберіг від голоду. "Як вродить жито - будемо жити." Так говорить народне прислів'я. З хлібом українці ідуть в гості, з хлібом справляють весілля, з хлібом сватаються, хрестять дітей, хліб кладуть на кришку домовини, коли проводжають в останню дорогу. На свято Великодня печуть святкові паски, смак якого пом'ятаємо з дитинства. Цей смак пасочки з крашанкою та домашньою ковбаскою - найкраща їжа в моєму житті з самого раннього дитинства.

Всі обереги, що прийшли до нас від наших предків, лікують, оберігають, захищають, прикрашають наші оселі та годують нас. Тому берегти їх потрібно та шанувати. Маленьким дітям це доступно і зрозуміло. Ми любимо своїх маленьких вихованців за їх кмітливість та розум, за любов до нас та Батьківщини, за розуміння, цікавість та повагу до нашої історії. Бережімо своїх дітей!




Фізкультурно - оздоровча робота

Здоров'я дітей - одне з головних джерел щастя батьків, педагогів та суспільства в цілому. Дошкільний вік - це особливий період людини, коли відбувається її розвиток, формуються фізичні та психічні якості особистості, що необхідні впродовж життя. Саме тому питання зміцнення та збереження здоров'я малят завжди були і залишаються головними в освітньо - виховних програмах та спрямовані на підвищення захисних сил організму і формування культури здоров'я.

Фізкультурно - оздоровча робота в дитячих закладах залишається головним пріоритетним напрямком законів «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру» та Листа МОН України № 1/9 - 456 від 02.09.2016 року «Щодо організації фізкультурно - оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах». Цими документами держава гарантує усім дітям реалізацію прав на охорону життя і здоров'я, забезпечення раціонального харчування та створення безпечних умов навчання та виховання.

Завдання та зміст фізичного виховання в дошкільному закладі «Дзвіночок» визначаються вимогами Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, програмою розвитку дітей «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей старшого віку «Впевнений старт».

Враховуючи актуальність проблеми нашого часу , та зважаючи на умови сьогодення, екологію та високий показник захворюваності дітей в країні , педагогічний колектив дитячого садка «Дзвіночок» працює над збереженням здоров'я дітей через організацію рухового режиму. Педагоги прищеплюють дітям розуміння здорового способу життя, виховують у них стійкий інтерес до рухової активності, надають інформацію батькам про важливість життєво необхідних рухових умінь. Вихователі керуються перспективним та поточним планами, де фізкультурно - оздоровча робота посідає важливе місце.

Фізкультурно - оздоровчі форми роботи з дітьми в нашому закладі включають:

  • Заняття з фізкультури ;

  • Вправи на свіжому повітрі;

  • Рухливі та спортивні ігри;

  • Різні види гімнастики;

  • Фізкультхвилинки, фізкультпаузи;

  • Спортивні свята та розваги;

  • Дні здоров'я.

Провідне місце посідають заняття з фізкультури. Їх структура та дозування вправ відповідають методичним вимогам. Ці заняття з квітня по жовтень проводяться відповідно по розкладу та режиму дня на спортивному майданчику за сприятливих погодних умов. А так, як в дитячому садку діють дві різновікових групи: молодша та старша, тривалість занять становить відповідно 15 та 25 хвилин. Вихователі будують заняття так, щоб вони були цікавими, заповнені ігровими сюжетами та імітаціями. В період роботи музкерівника заняття з фізкультури проходять під музичний супровід. Ці заняття дають можливість педагогам послідовно формувати та закріплювати рухові вміння та навички дітей.

Не менш важливі та дієві ранкова гімнастиката корегуюча гімнастика після денного сну. Ранкова гімнастика створює емоційний фон для подальшої діяльності дітей протягом дня. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу, відбувається обмін речовин та формується правильна постава.Гімнастика після денного сну сприяє активізації фізіологічних процесів організму після поступового підйому дітей;

Фізкультпаузи проводяться в перерві між малорухливими видами діяльності та заняттями з метою зняття втомлюваності. Це нескладні рухові вправи або ж рухливі ігри тривалістю до 10 хвилин.

Фізкультхвилинки проводяться на навчально - пізнавальних заняттях протягом 2 хвилин та відновлюють працездатність дітей для подальшої роботи.

Почесне місце в руховому житті дітей займають рухливі ігри, які організовуються на прогулянках, заняттях, на святах та розвагах, під час екскурсій та в ІІ половину дня. Протягом дня діти граються в 5- 6 ігор різної інтенсивності та рухливості.

Дитячий туризм у формі прогулянок за межі дитячого садка організовуємо кожного тижня, бо маємо поряд красивий ліс, тиху річку, широкі луки та чисту екологію. Такі походи дають хороший апетит, міцний сон та сприяють зміцненню здоров'я малят в рази.

Фізкультурні свята проводимо 2 рази на рік, а розваги проводимо 1 раз на місяць за участю батьків . В сценарій включаємо ігри, розваги, змагання, естафети, пісні, загадки та конкурси. Батьки, педагоги та діти спільно зміцнюють своє здоров'я, вчаться здоровому способу життя, змагаються та перемагають.

Самостійна рухлива діяльність та індивідуальна робота з дітьми є також формами організації рухової активності в повсякденному житті наших вихованців.

Дні здоров'я проводимо в останній день кожного місяця та даємо можливість дітям бути щасливими вдосталь. Освітня робота в такий день зв'язана з темою здоров'я і здорового способу життя, але проводимо через показ вистави лялькового театру. Потім екскурсії в природу з козацькою кашею, печеною картоплею, і улюблені ігри.

Працюючи за програмою «Українське дошкілля» вихователі Воловик В.О., Рубан Н.І., Іващенко Ю.А. використовують нетрадиційні альтернативні технології та методики,спрямовані на зміцнення та відновлення здоров'я дітей. Це дотиковий массаж А. Уманської, ігровий стретчинг, фітбол-гімнастика, дихальна гімнастика Г. Стрельникової та «Казкова фізкультура» М. Єфименко.

В дитсадочку діє ляльковий театр, де вихователі в цікавий для дітей спосіб проводять бесіди з дітьми про здоровий спосіб життя , основи гігієни, профілактику захворювань, попередження травматизму та безпеку життєдіяльності.

Всі разом ці форми діяльності дозволяють протягом усього дня раціонально розподілити інтелектуальну та фізичну навантаженість дітей.

Батькам наших вихованців педагоги запропонували «Криничку порад для батьків» , де вони можуть отримати консультації про здорове харчування, вітаміни та їх значення, фізкультурно - оздоровчу роботу вдома, дихальні вправи для дітей, про ходіння босоніж, масаж кистей рук, рецепти наших бабусь та ін.

Батьки з задоволенням приймають участь у змаганнях під час фізкультурних свят та розваг.

В садочку здійснюються оздоровчо - загартовуючі заходи, що доповнюють і підвищують ефективність усіх форм роботи з фізичного виховання.

Вони мають два види: спеціальні та повсякденні. До повсякденних належать прогулянки на свіжому повітрі, обтирання рук та обличчя водою, полоскання рота після прийому їжі. А спеціальні загартувальні процедури - це сонячні та повітряні ванни, сухе та вологе обтирання частин тіла рукавичкою, сон при відкритих кватирках.

Традиційні :

  • Ходіння босоніж по камінцях, шишках, та траві;

  • Гімнастика пробудження;

  • Гігієнічні водні процедури;

  • Масаж стоп ноги по «доріжках здоров'я»;

  • Повітряні процедури;

  • Гімнастика для очей;

  • Масаж долоньок каштанами та горіхами;

  • Вітамінотерапія; вживання часнику, цибулі, фруктів, овочів.

  • Пальчикова гімнастика.

Нетрадиційні:

  • Ароматерапія;

  • Дихальна гімнастика;

  • Казкотерапія;

  • Кольоротерапія;

  • Музикотерапія;

Важлива умова для забезпечення повноцінної фізкультурно - оздоровчої роботи -це створення розвивального середовища в групах. Вихователі впорядкували куточки здоров'я, що містять матеріали з валеології, екології, наочність по темі. Фізкультурний куточок містить традиційний матеріал: м'ячі, скакалки, гімнастичні палиці,ребриста доска, настільні спортивні ігри, розвивальні ігри, тенісні ракетки, сітка баскедбольна. Вихователі попрацювали над виготовленням нетрадиційного обладнання (килимки з гудзиками, кришками, войлочними та паралоновими слідами, масажнідоріжки з каштанів, крупів, квасолі, гороху, олівців, мочалками, і т.д), гусениця з масажними ніжками , індивідуальні та групові килимки,резинки для вправних пальчиків рук, сундучок здоров'я , махрові рукавички., морська сіль та ін.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров'я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування, яке здійснюється згідно чинних норм та санітарних правил. В обов'язковому порядку є вивіска меню , графік видачі їжі, добові проби, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування. Всі продукти відповідають вимогам державних стандартів. В меню дітей є крупи, масло, риба, творог, м'ясо, овочі, фрукти, соки.

Поєднання фізичних вправ, засобів загартування та повноцінне харчування сприяє поліпшенню фізичного та психічного здоров'я вихованців ЗДО«Дзвіночок».

Полтавська обл., Миргородський р-н., с.Сватки, вул. Шкільна №1