Новини

 

30 червня 2023 року в ДНЗ «Запорізький політехнічний центр» відбулась Державна кваліфікаційна атестація здобувачів освіти, що пройшли короткострокові курси для тимчасово переміщених осіб за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» 3 розряду.

Здобувачі освіти підтвердили свої знання та отримали відповідні документи про освіту державного зразка, допуски до електроустаткування і сертифікати про навчання в рамках міжнародного проєкту «Співпраця закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області з організацією SEQUA (Німеччина)» у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році».

Вітаємо випускників та бажаємо найскорішої перемоги України!

Стажування завершено


16 червня 2023 року завершилося стажування педагогічних працівників професійних (професійно-технічних) закладів освіти та працівників підприємств за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Всі учасники стажування отримали сертифікати і привітання від директора НМЦ ПТО у Запорізької області Олександра Паржницького.


На базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» продовжується стажування педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів та працівників підприємств за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

02 червня 2023 року з робочим візитом заклад відвідали Олександр Паржницький директор НМЦ ПТО у Запорізької області і  Валерій Сапронов член ради Запорізької обласної федерації роботодавців.

Засідання круглого столу на тему:
«Профорієнтація як основа практичного дуального професійного навчання»


23 травня 2023 року відбулося засідання круглого столу у форматі ZOOM на тему: «Профорієнтація як основа практичного дуального професійного навчання».

Для того, щоб заохочувати молодих людей розпочинати своє професійне життя у бізнесі, насамперед необхідно забезпечити довготривале та підготовче інформування про потенціал та перспективи практичного професійного навчання.

Мета заходу - передати німецький досвід бізнесу у профорієнтації. Під час виступів учасників наводилася численна кількість прикладів ініціатив у цьому питанні. Але насамперед говорили про український досвід рекрутингу молоді, який має стати відправною точкою для подальшої співпраці та розвитку професійного навчання в Україні.

З вітальними словами до учасників заходу звернулись Anastasia Thulke та Volker Stötzner (керівники проєкту).

У засіданні взяли участь представники бізнесу та партнери проєкту SEQUA з регіонів. 

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Запоріжжя, Людмила Бухаріна представила доповідь з  презентацію  на тему «Розвиток регіональної інфраструктури професійної орієнтації: перспективи та проблематика».

Ініціативи німецької економіки щодо закріплення молодих талантів представили наступні учасники:

- Індустрія M+E (мобільний професійний світ – Sven-Uwe Raes), керівник відділу освіти GESAMTMETALL.

- Забезпечення кваліфікованих працівників у кваліфікованих професіях, Annegret Umlauft, Дрезденська реміснича палата.

- Рекрутинг молодих талантів у великих компаніях (Мекленбург-Західно-Померанський знак кар'єрного вибору), Kersten Bartels.

Профорієнтаційні заходи економіки України на прикладі Запорізької та Дніпропетровської областей представили:

- Робочі групи ШКОЛА-ЕКОНОМІКА, Валерій Сапронов (Запорізька обласна федерація роботодавців) 

- МІНІФЕНОМЕНТА (Оксана Батурліна, керівник Центру компетенцій у Дніпрі).

Підбиттям підсумків став виступ Volker Stoetzner, який наголосив на плідній співпраці України та Німеччини у проєкті та його завершення та сподівання на продовження роботи у цьому напрямку між країнами.


19 травня 2023 року у ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проходить практична частина стажування педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів та працівників підприємств за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Педагогічні працівники відпрацьовують свої вміння та навички на лабораторних стендах. 


З 15 травня 2023 року у ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проходить стажування педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів та працівників підприємств за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», яке фінансується ТОВ SEGUA gGmbH в рамках  реалізації проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми EU4Skills».

В стажуванні беруть участь працівники закладів: ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» та АТ «Мотор Січ».

Теоретичне навчання проводиться – ОНЛАЙН відповідно до розкладу, лабораторно-практичні заняття –  ОФЛАЙН в закладі освіти.

Продовження співпраці ЗП (ПТ)О Запорізької області
з організацією SEQUA (Німеччина) у межах проєкту


02 травня 2023 року відбулася робоча зустріч щодо продовження проєкту співпраці з німецькою організацією SEQUA у рамках проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році».

На зустрічі були присутні: Валерій САПРОНОВ, заступник виконавчого директора Запорізької обласної спілки промисловців та підприємців «Потенціал», Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, Людмила ПОЛІЩУК, заступник начальника управління – начальник відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та директори закладів професійно-технічної освіти, зацікавлені долучитися до участі в проєкті.

Обговорили питання організації та проходження стажування майстрами виробничого навчання, викладачами спецтехнологій та наставниками виробництва за короткостроковою програмою з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» у ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

Робоча зустріч у рамках проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 н.р.» 


21 квітня 2023 року відбулася робоча зустріч щодо продовження проєкту співпраці з німецькою організацією SEQUA у рамках проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році».

На зустрічі були присутні: Валерій САПРОНОВ, заступник виконавчого директора Запорізької обласної спілки промисловців та підприємців «Потенціал», Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, Людмила ПОЛІЩУК, заступник начальника управління – начальник відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності закладів освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Олександр ОЛІЙНИК, директор державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

Обговорили питання плану подальшого співробітництва, організації та виконання підготовки / перепідготовки робітників за короткостроковими програмами з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» для потреб промислових підприємств міста Запоріжжя у ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».



7 квітня 2023 року у Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі відбувся випуск «Токарів». Урочисто, після успішно складених іспитів, були вручені сертифікати та дипломи Валерієм Сапроновим, куратором проєкту з навчання, що проводилось у рамках короткострокових курсів за підтримки німецької організації SEQUA.

Проєкт продовжуємо!

Також інформація є на сторінці Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook

Перша Державна кваліфікаційна атестація з професії «Токар»
в межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми EU4Skills»

 

Відповідно до підписаної угоди від 15 листопада 2022 року з ТОВ SEQUA gGmbH «Про реалізацію проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми EU4Skills» з 16 січня 2023 року по 07 квітня 2023 року в Державному навчальному закладі «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проходило навчання за дуальною формою з професії «Токар» дев’яти осіб з-поміж незайнятого населення.

07 квітня 2023 року в закладі було проведено Державна кваліфікаційна атестація, на якій були присутні: Валерій Сапронов, член ради Запорізької обласної федерації роботодавців, Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, Олександр Олійник, директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», Ганна Шулепіна, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», а також старший майстер Зінченко С.Б., викладачі закладу: Пахар Т.В., Ноздріна О.М., Черкіс Л.М. та майстри виробничого навчання Лігун А.В., Добрик Н.Г.

Всі слухачі отримали свідоцтва про присвоєння робітничої професії та сертифікати й вже з 10 квітня 2023 року будуть працевлаштовані на підприємствах АТ «Мотор Січ» та КП НВК «Іскра».

Вітаємо випускників!


Підбивання підсумків незадовго до завершення курсів та практичного застосування їх результатів в межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році» 


29 березня 2023 року відбулась онлайн-зустріч в рамках проєкту «Залучення приватного сектору до дуального професійного навчання в Україні». Було проведено широкі заходи щодо підтримки впровадження дуальних елементів професійного навчання в Україні. Ці заходи, а зокрема курси для підвищення кваліфікації практичних та бізнес-орієнтованих тренерів, проведені в Запорізькій та Львівській областях, спрямовані на досягнення більшої практичної значущості навчання в компанії та створення прикладів і необхідних передумов у компаніях і закладах професійної підготовки. Навчальні програми були розроблені відповідно до сучасних вимог ринку праці. Були проведені курси підвищення кваліфікації для підготовки тренерів компаній та педагогічного персоналу професійно-технічних училищ.

З вітальними словами до учасників звернулись міжнародні партнери – Анастасія Тулке, керівник проєкту  SEQUA, та Фолькер Штотцнер, координатор проєкту SEQUA, розповіли про позитивний досвід запровадження проєкту у Запорізькій області та висловили сподівання на продовження співпраці з цього напряму.

З доповідями про результати діяльності з коригування стандартів у вибраних професіях, проблеми та висновки виступили: директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Володимир Бобко та  директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Василиненко. Про досвід адаптації стандартів згідно з актуальними вимогами компаній розповіла директор Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега

На зустрічі також були присутні та брали активну участь в обговореннях регіональні координатори проєкту SEQUA у Запорізькій та Львівській області Валерій Сапронов та Мирослав Сорока, директор ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Володимир Полухін та директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Олександр Олійник з представниками закладів П(ПТ)О, які залучені до проєкту. 

Завершенням зустрічі стало обговорення висновків щодо подальшого розвитку системи практичного професійного навчання за дуальними формами.

23 березня 2023 року в конференц-залі Запорізької торгово-промислової палати відбувся Регіональний круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів ПТО Запорізької області у воєнний та повоєнний час: драйвери та передумови успіху». Захід ініційовано Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Запорізькою обласною федерацією роботодавців за підтримки німецької організації SEQUA.

Захід модерували Олександр ГОЛОВКО, голова Запорізької обласної федерації роботодавців, та  Людмила БУХАРІНА, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

З січня 2023 року у Запорізькій області у рамках реалізації програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» реалізується проєкт щодо здійснення перепідготовки дорослого населення за скороченими програмами за професіями «Токар» та «Машиніст крана металургійного виробництва» на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» для підприємств м. Запоріжжя (ПАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ», КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра»). Фінансування проєкту здійснюється німецькою організацією SEQUA.

Учасників заходу привітали Народний депутат України Сергій Штепа, державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Коваленко та керівник регіональної команди Програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб/EU4Skills» Тетяна Хімченко.

Міжнародні партнери – Анастасія Тулке, керівник проєкту  SEQUA, та Фолькер Штотцнер, координатор проєкту SEQUA, розповіли про позитивний досвід запровадження проєкту у Запорізькій області та висловили сподівання на продовження співпраці з цього напряму.

Про сучасні виклики і можливості для розвитку профтехосвіти області у воєнний та повоєнний час доповіла директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна.

Регіональний координатор проєкту SEQUA у Запорізькій області, заступник виконавчого директора Запорізької обласної федерації роботодавців Валерій Сапронов більш детально розповів про ефективність перепідготовки дорослого населення за скороченими програмами.

Активно долучилися до обговорення теми круглого столу  начальник відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України Костянтин Денисов, директор Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, заступник голови Запорізької обласної ради профспілок Тамара Белескова, начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Гриценко, директор Департаменту з персоналу КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» Сергій Чечель, директор ГС «Запорізький кластер “Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» Андрій Карпенко, директор ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Володимир Полухін, директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Олександр Олійник, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький.

За підсумками роботи Регіонального круглого столу сформовано проєкт резолюції засідання щодо підвищення ефективності подальшої співпраці бізнесу і закладів ПТО Запорізької області у воєнний та повоєнний час.

Регіональний круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів професійно-технічної освіти Запорізької області у воєнний та повоєнний час: драйвери та передумови успіху»

 

23 березня 2023 року директор НМЦ ПТО у Запорізькій області, Олександр Паржницький, взяв участь у Регіональному круглому столі «Співпраця бізнесу і закладів ПТО Запорізької області у воєнний та повоєнний час: драйвери та передумови успіху», який відбувся у Запорізькій торгово-промисловій палаті.

Також на засіданні були запрошені керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, представники роботодавців та посадовці.

Модератором заходу були: Олександр Головко, голова Запорізької обласної федерації роботодавців та Людмила Бухаріна, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

З вітальними словами звернулись Сергій Штепа, народний депутат України; Сергій Коваленко, державний експерт директорату професійної освіти МОН України; Тетяна Хімченко, керівник регіональної команди програми «EU4Skills. Кращі навички для сучасної України» та Людмила Бухаріна, директор Департаменту освіти і науки ЗОДА. Основний меседж – це розвиток професійної освіти в Запорізькій області; необхідність методичного супроводу і великий попит вчитись за цими програмами.

Анастасія Тулке, керівник проєкту SEQUA та Фолькер Штотцнер координатор проєкту SEQUA розповіли, що однією із мети є залучення приватного сектору економіки до дуальної освіти, підвищення ефективності реформи, покращення якості та привабливості профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці.

Людмила Бухаріна, ознайомила учасників із сучасними викликами і можливостями для розвитку професійної освіти області у воєнний та повоєнний час.

Валерій Сапронов, регіональний координатор проєкту SEQUA у Запорізькій області, заступник виконавчого директора Запорізької обласної федерації роботодавців, розглянув питання щодо розвитку дуальної освіти із використанням досвіду Німеччини: співпраця із SEQUA, ефективність, перепідготовка за скороченими програмами.

У заході взяли участь:

Юлія Погребняк, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради;

Людмила Василега, директор Центру компетенцій та розвитку людського капіталу федерації роботодавців України;

Ірина Дуднік, директор Запорізького обласного центру зайнятості;

Андрій Карпенко, директор ГС «Запорізький кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування»;

Валерій Крайній, виконавчий директор Запорізької обласної федерації роботодавців;

Тамара Белескова, заступник голови Запорізької обласної ради профспілок;

Костянтин Денисов, представник Міністерства у справах ветеранів України.

Також під час заходу у рамках винесеного питання виступили з доповіддю директор ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», Володимир Полухін та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», Олександр Олійник. Ґрунтуючись на напрацюваннях, ознайомили присутніх із досвідом співпраці із проєктом SEQUA.

У ході свого виступу, Олександр Паржницький, розповів про супровід стабільного зростання рівня професійної підготовленості педагогічних працівників та наголосив, що за дуальною формою навчання майбутнє України.

Круглий стіл відбувся у дискусійному форматі щодо обміну результатами з проблем підготовки кадрів та ступеня їх відповідності потребам регіональних ринків праці України в умовах воєнного стану.

Робоча зустріч у рамках проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 н.р.» 

14 березня 2023 року відбулася онлайн-зустріч з обговорення і розв’язання проблемних питань щодо Угоди про реалізацію проєкту представниками німецької організації SEQUA та представниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

В зустрічі взяли участь: керівниця проєкту Анастасія Тульке, координатор проєкту Фолькер Штотснер,  заступника виконавчого директора ЗОСПП(Р) «Потенціал» (Рада з питань освіти і науки) Валерій Сапронов, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький та представники державних навчальних закладів «Запорізький політехнічний центр ПТО», «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

На нараді обговорили низку питань щодо ходу просування проєкту: про переваги та недоліки, що виникли в ході навчання в групах, профорієнтаційну роботу, спрямовану на популяризацію навчання, перепідготовки за скороченими програмами, фінансову звітність щодо навчання перших груп проєкту та видачу документів про завершення навчання.

 Увага присутніх була зосереджена на питаннях підготовки пакетів планової та навчальної документації, кошторисів та термінів набору другого туру підготовки робітників, а також про подовження контрактів між сторонами. 

Підбили підсумки зустрічі та побажали плідної співпраці, а також як найшвидшої перемоги для України.  

Роботодавці Дніпропетровської та Запорізької областей
посилюють співпрацю впровадження дуальної системи професійного навчання за німецьким досвідом 

07 березня 2023 року відбувся круглий стіл: «Наставництво на виробництві як важлива складова впровадження дуальної системи професійного навчання за німецьким досвідом».  

Мета круглого столу: Оцінити впровадження набутого в ході реалізації українсько-німецьких проєктів: «ЕХАМ-Дніпро» та «SEQUA» досвіду Німеччини щодо дуальної форми здобуття освіти на підприємствах і закладах професійної (професійно-технічної) освіти в Дніпропетровській та Запорізькій областях за результатами дистанційного навчання організаторів і наставників на виробництві. 

Відкрили захід та привітали учасників: Віктор СЕРГЄЄВ, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини та Олександр ГОЛОВКО, голова Запорізької обласної федерації роботодавців.

Свої доповіді представили: Віктор ВАСИЛИНЕНКО, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, тема: «Наставництво на виробництві як важлива складова впровадження дуальної системи професійного навчання за німецьким досвідом»; Валерій САПРОНОВ, заступник виконавчого директора Запорізької обласної спілки промисловців та підприємців «Потенціал», тема: «Використання набутого досвіду у впровадженні дуального навчання на підприємствах Запорізького регіону», а також учасники – організатори і наставники дуальної форми здобуття освіти, які пройшли навчання за програмою: «Формування фахівців дуального навчання робітничим професіям у регіонах України» та представники закладів професійної(професійно-технічної) освіти у Запорізькій області, що проводять навчання у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022-2023 навчальному році».

Учасники заходу обговорили результати дослідження впровадження набутого в ході реалізації українсько-німецьких проєктів: «ЕХАМ-Дніпро» та «SEQUA» досвіду Німеччини дуальної форми здобуття освіти на підприємствах і закладах професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О) в Дніпропетровській, Запорізькій та Львівській областях за результатами дистанційного навчання організаторів і наставників на виробництві. 

Прийняли низку питань рекомендаційного характеру. Підбили підсумки зустрічі та побажали плідної співпраці, а також як найшвидшої перемоги.  

В області триває робота за міжнародним проєктом з підготовки робітничих кадрів 

27 лютого 2023 року представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області зустрілися з адміністрацію та педагогічними працівниками Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище». Директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький проконсультував викладачів, майстрів виробничого навчання і наставників, які залучені до роботи у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022-2023 навчальному році щодо проведення та розробки тем їх навчання (семінари-лекції), яке б допомогло підвищити рівень обізнаності про дуальну освіту та методи роботи з учнями (слухачами). Також проінформував про роботу сайту проєкту співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти з організацією SEQUA (Німеччина) у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills». 

Завершенням зустрічі стала домовленість про напрацювання матеріалів розробки курсового навчання педагогічних працівників.

Проміжні результати навчання
в майстерні ДНЗ «Машинобудівне вище професійне училище» 
у межах проєкту  «Впровадження елементів дуального професійного навчання
в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році»
з професії «Токар»

Реалізація проєкту, що здійснюється за фінансової підтримки Товариства sequa gGmbH за професією  «Машиніст крана металургійного виробництва»

В ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» здійснюється перепідготовка слухачів з-поміж дорослого працюючого та незайнятого населення за професією «Машиніст крана металургійного виробництва» відповідно до Угоди про реалізацію проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми EU4Skills. 

За підтримки міжнародних партнерів, зокрема Товариства sequa gGmbH, який виступає в ролі донора, що взяв на себе гарантійні зобов’язання фінансувати навчання внутрішньо переміщених осіб, які втратили роботу в результаті військової агресії рф проти України.

Такий проєкт в закладі освіти реалізовується вперше. Надалі планується розвивати співпрацю та розширити сектор надання освітніх послуг, а саме практично зорієнтованих короткострокових курсів (перепідготовка) за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

В області триває робота за міжнародним проєктом з підготовки робітничих кадрів 

16 лютого 2023 року відбулась чергова зустріч стейкхолдерів проєкту в рамках програми «EU4Skills»: представників Запорізької обласної федерації роботодавців «Потенціал», Департаменту освіти і науки ЗОДА,  НМЦ ПТО у Запорізькій області та закладів ПТО області.

В рамках реформи професійно-технічної освіти та у відповідь на виклики сьогодення німецькою організацією SEQUA за кошти Європейського  Союзу здійснюється підготовка робітників таких професій як «Токар» та «Машиніст крана металургійного виробництва»  за скороченими програмами для потреб промислових підприємств міста Запоріжжя.

В проєкті беруть участь модернізовані заклади ПТО області: Політехнічний центр ПТО та Машинобудівне  ВПУ.

Це перший досвід (пере)підготовки робітників за короткостроковими програмами, але успішний, та такий, що буде поширений на інші професії та заклади ПТО області.

Всупереч об'єктивним труднощам реалізації проєкту через військову агресію рф проти України, є перспективи та бажання міжнародних партнерів підтримати продовження проєкту.

Дякуємо всім причетним до створення нової успішної історії розвитку Запорізького краю!

Перші кроки виробничого навчання
в майстерні ДНЗ «Машинобудівне вище професійне училище» 
у межах проєкту  «Впровадження елементів дуального професійного навчання
в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році»
з професії «Токар»

Співпраця ЗП (ПТ) О Запорізької області з організацією SEQUA (Німеччина) у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році»


27 січня 2023 року директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький відвідав навчальну групу на виробничому навчанні у майстерні Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

В ході візиту познайомився з учнями та привітав педагогічних працівників, що проводять навчання. Провів ознайомчі розмови про цілі та перспективи їхнього навчання. Обговорили виробничі питання, які мають сприяти ефективному впровадженню дуальної освіти у навчанні групи.


25 січня 2023 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбулась нарада щодо стану впровадження міжнародного проєкту у закладах П(ПТ)О.

В нараді взяли участь заступник виконавчого директора ЗОСПП(Р) «Потенціал» (Рада з питань освіти і науки) Валерій Сапронов, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький і представники центру, а також заступники директорів з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО»,  ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

У вступному слові директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький, наголосив на актуальності цієї наради та проміжних результатах реалізації міжнародного проєкту в закладах П(ПТ)О, а також повідомив про стратегію щодо подальшого розвитку.

Валерій Сапронов, зосередив увагу присутніх на необхідності додаткової популяризації проєкту, зокрема на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області та постійному моніторингу потреб учасників проєкту.

Учасники заходу обговорили основні питання щодо організації проведення тренінгів для слухачів та педагогічних працівників закладів П(ПТ)О й наставників на підприємствах, залучених до процесу навчання.

За результатами зустрічі було ухвалено рішення щодо виконання обговорених питань найближчим часом.

Співпраця ЗП (ПТ) О Запорізької області з організацією SEQUA (Німеччина) у межах проєкту «Впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році»


16 січня 2023 року Олександр Паржницький директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області відвідав Державний навчальний заклад «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище». Де зустрівся з директором Олександром Олійником та адміністрацією училища та обговорили питання організації дуальної освіти за професією «Токар».

За результатами зустрічі було прийнято рішення про створення робочої групи з розробки окремого сайту проєкту та заповнення його матеріалами, які відображатимуть хід виконання проєкту.

Проведення навчання у ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»


11 січня 2023 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Наталією Осіною методистом вищої категорії Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області було проведено корпоративне навчання педагогічних працівників за темами: «Проведення дистанційного навчання в умовах дуальної освіти за допомогою інформаційних технологій» та «Використання онлайн ресурсів для проведення уроків».

Однією з нагальних проблем освітнього простору є урізноманітнення процесу навчання, активізація пізнавальної діяльності здобувачів освіти, розширення сфери їх інтересів. Це потребує впровадження новітніх форм, методів та технологій навчання. 

В заході взяли участь 17 педагогічних працівників закладу освіти.

Підготовка робітничих кадрів для регіону: нові проєкти, нові можливості


04 листопада 2022  відбулась нарада щодо реалізації міжнародного проєкту у сфері профтехосвіти.

На сьогодні в Україні здійснюється реформа професійної (професійно-технічної) освіти. В Запорізькій області та ще в шести пілотних регіонах (Вінницькій, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській,  та Чернівецькій областях)  впроваджуються різні проєкти за підтримки Європейського Союзу.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації та Запорізька обласна федерація роботодавців в рамках реалізації міжнародного проєкту, разом з німецькою компанією SEQUA працюють над удосконаленням співпраці приватних підприємств із закладами професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Одним із напрямів цієї співпраці є впровадження дуальної форми навчання та здійснення перепідготовки дорослого населення з числа внутрішньо переміщених осіб за скороченими програмами. З метою подальшого розвитку цих напрямів та фінансування проєкту з боку німецької сторони, між німецькою організацією SEQUA та закладами професійної (професійно-технічної) освіти міста Запоріжжя укладено договори про співпрацю.

В експерименті беруть участь ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище». Навчально-методичне забезпечення проєкту здійснює Науково-методичний центр у Запорізькій області.

Сьогодні було підбито проміжні підсумки проєкту.


07 вересня 2022 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти відбулася онлайн-зустріч з обговорення і розв’язання проблемних питань щодо Угоди про реалізацію проєкту представниками німецької організації SEQUA та представниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На заході були присутні: керівник проєкту Анастасія Тульке, головний спеціаліст проєкту Мартін Штреле, координатор проєкту Фолькер Штотснер,  заступник виконавчого директора ЗОСПП(Р) «Потенціал» (Рада з питань освіти і науки) Валерій Сапронов, керівник та представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО», ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

Відкрив захід директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький, який привітав учасників та побажав плідної праці.

В ході обговорення увага була зосереджена на правах та обов’язках виконання угоди між сторонами. Були обговорені детальні питання фінансування німецькою стороною з урахуванням чинних законодавств України, а також питання щодо форс-мажорних обставин та надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути під час співпраці та, які не залежать від учасників проєкту.

За результатами зустрічі було прийнято рішення доопрацювати інформацію, яка була висвітлена в ході робочої зустрічі.


26 серпня 2022 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти відбулося друге засідання щодо впровадження та реалізації проєкту, мета якого – вирішення попередньо напрацьованих напрямків діяльності закладів професійної освіти задля ефективного впровадження елементів дуального професійного навчання в рамках програми «EU4Skills» у 2022/2023 навчальному році.

Відкрив захід директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Вікторович Паржницький, який наголосив на актуальності цієї наради та побажав присутнім плідної роботи та успішної взаємодії для подальшої співпраці на шляху до спільної мети.

Сапронов Валерій Іванович – заступник виконавчого директора ЗОСПП(Р) «Потенціал» (Рада з питань освіти і науки) у своїй доповіді «Завдання закладів П(ПТ)О і підприємств щодо подальшого розвитку дуальної освіти у 2022/2023 навчальному році та організація навчання робітників за скороченими програмами» зосередив увагу учасників наради про організацію навчально-виробничого процесу за дуальною формою навчання.

Спільно з представниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», ДНЗ «Запорізький політехнічний центр ПТО», ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ») були обговорені і вирішені проблемні питання щодо прийняття Угоди про реалізацію проєкту; оптимізації робочих навчальних планів скороченого навчання; складання оптимальних кошторисів на скорочене навчання.

Завершенням наради стало обговорення плану подальшого співробітництва, затвердження протоколу спільних дій.