Запобігання та протидія булінгу

СХВАЛЕНО                                                                                                         ЗАТВЕРДЖУЮ

педагогічною радою ЗДО                                                                                              директор ЗДО

протокол№3                                                                                                       Наталія  НАСИПАНА від 28.01.2019 р. 

  

 

                                                                    ПОЛОЖЕННЯ 

про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) в

ЗДО « Дитячий ясла-садок с.Великий Глибочок

Тернопільського району Тернопільської області»

 

1. Загальні положення

1.1. Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

1.2. Типовими ознаками булінгу (цькування) є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

2. Повноваження керівника ЗДО « Дитячий ясла-садок с.Великий Глибочок» (та уповноважених ним осіб щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню):


2.1. ЗДО « Дитячий ясла-садок с.Великий Глибочок»:

2.2. Практичний психолог забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

2.3. Вихователь-методист забезпечує:

2.4. Педагогічні працівники ЗДО:

 

3. Діяльність Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) ЗДО:

3.1. Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) ЗДО (далі – Комісія) створюється наказом керівника закладу дошкільної освіти (ясла-садок) та скликається для прийняття рішення за результатами розслідування про факти булінгу (цькування).

3.2. В своїй діяльності Комісія керується Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про освіту», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами з питань щодо протидії булінгу (цькуванню).

 3.3. До складу Комісії можуть входити керівник закладу, педагогічні працівники, (у тому числі практичний психолог), батьки постраждалого та булера та інші заінтересовані особи.

3.4. Комісія діє відповідно до Порядку подання та розгляду (з дотриманням конфеденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в ЗДО, порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінку (цькування).

3.5. Засідання Комісії скликається керівником ЗДО, для розгляду та неупередженого з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) в ЗДО, відповідно до заяв, що надійшли.

3.6. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

3.7. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

3.8. Потерпілий чи його/її представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

 

4. Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфеденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти. Учасники освітнього процесу подають заяву керівнику закладу освіти про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу. Керівник закладу освіти розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію. Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії. Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служби у справах дітей.

 

5. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причених до булінку (цькування) В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в ЗДО . Виконується рішення та рекомендації Комісії в ЗДО . Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу. Керівником ЗДО « Дитячий ясла-садок с.Великий Глибочок » або уповноважені ним особи відповідно чинного законодавства та в межах повноважень здійснюють контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в ЗДО.

 

6. Права та обов’язки учасників освітнього процесу

6.1. Здобувачі освіти:

6.1.1. мають право на:

          повагу людської гідності;

6.1.2. зобов’язані:

   6.2. Працівники, які залучаються до освітнього процесу:

6.2.1. мають право на:

6.2.2. зобов’язані:

  6.3.Батьки здобувачів освіти:

 6.3.1. мають право на:

  6.3.2. зобов’язані:

7.  Прикінцеві положення

7.1. Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) в ЗДО «Дитячий ясла-садок с.Великий Глибочок» схвалюється рішенням      педагогічної ради (протокол №1від 28.01.2019р.) та затверджується наказом керівника ЗДО.

7.2. Зміни та доповнення до Положення вносяться за рішенням педагогічної ради ЗДО та відповідно до наказу керівника.