Підготувала муз.керівник Фоторанчук О. А.
Пропонуємо до вашої уваги твори музичного мистецтва для прослуховування разом з дітками.
Підготувала муз.керівник Фоторанчук О. А.
Підготували Примаченко Н.О. та Троян О. Ф.
Добрий день, люби діти та шановні батьки!
Людину від самого народження й приблизно доти, доки вона закінчить школу вважають дитиною.
Кілька років тому ви з`явилися на світ зовсім малесенькими, крихітними немовлятами. Ви не вміли ні говорити, ні сидіти, ні ходити. Але минув час, і зараз ви вже -- дошкільнята: кмітливі та розумненькі, дружні та вміли. Що ви вмієте добре робити? Поговоріть з дітьми про їх улюблені справи, ігри. Кожна дитина росте, оточена турботою дорослих. Хто турбується про вас удома? (Мама й тато, бабуся й дідусь) А в дитсадку? (Вихователі, нянечки) Дитинство недарма називають найкращою золотою порою.
Розглянути квітучий бузок. Як називається кущ? Якого кольору в нього квіти? Сказати ,що хоча квіти і дрібні, але їх багато, і тому кущ такий красивий. Чому люди часто саджають бузок? (за красиву зовнішність, рясне і тривале цвітіння з приємним ароматом). Які комахи придлетають до квітів бузку? На що схожі квіти бузку? ( зірочки, квіти-гвоздики, хрестики).
Тема: Бузок у нашому садку.
Мета: виховувати інтерес до різних видів малювання, розвиток фантазії, уяви, почуття кольору і форми. Матеріал: ватні палички, гуаш, папір, пензлик, підкладинка.
Підготувала Троян О. Ф.
Підготувала вихователь Гулак Н.М.
Доброго ранку всім!
Спочатку ви можете прочитати діткам потішку:
Дощику, дощику, припусти, рипусти
На зелене зіллячко, на наше подвір ячко,
На красиві квіти, на маленькі діти,
Не жалій водиці, будуть паляниці.
Запитайте у дітей:
- Звідки падає дощ? Із чого він утворюється. Чи всі хмаринки приносять дощ? Чи добре рослинам, коли йде дощ?
Пропоную разом з малятами переглянути розвиваюче відео «Звідки з являється дощ?»
Розгляньте з дітьми малюнок. Що на ньому зображено? Що робить мама? Чи піклується вона про дитину? Як іще мама може піклуватися про дитину? Поясніть, що кожна дитина має право на любов та батьківське піклування
Це завдання допоможе дитині вивчити назви й зовнішній вигляд геометричних фігур, розвинути просторове мислення й уважність. Воно містить лабіринт, у якому лінії від зайчика та вовка мають привести до різних фігур. Дитині пропонується заповнити проміжки на шляху тварин відповідними фігурами, малюючи кола й трикутники за пунктирними лініями та самостійно. Наприкінці кожного зі шляхів потрібно намалювати відповідні фігури й розмалювати різними кольорами. Завдання сприятимуть розвитку зорово-моторної координації, логічного мислення, дрібної моторики
Підготувала вихователь Бугай Н.П.
Я всміхаюсь сонечку:
-Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці-
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
-Лийся, мов з відра!
Друзям посміхаюся,
Зичу їм добра!
Коли в небі яскраво світить сонечко, то відразу стає радісно. Подивіться, як радіють сонечку квіти, дерева, пташки, комахи, звірі, люди?
Розпустило коси сонце,
Загляда до всіх в віконце:
Хто ще щічки не помив?
Хто зарядку не робив?
Хто не слухається маму?
Хто не склав свою піжаму?
Хто в цю пору іще спить?!
Будем сплюшку цю будить!
Завтра у нас буде також радісний день. Тому що завтра свято - День вишиванки. В цей день всі українці, дорослі і діти, носять вишиванки. Вишиванка – це український національний одяг, вишитий різними візерунками. Візерунки на жіночих вишиванках відрізняються від візерунків на чоловічих вишиванках своїм орнаментом. Вишиванка являється оберегом від всього лихого, що може статися в людському житті.
Переглянте цікаві ідеї паперової творчості з дітьми.
Підготувала Примаченко Н.О.
Добрий день, любі діти та шановні батьки!
Запропонувати розглянути жука. Як називається жук? (хрущ). Як пересувається ( вони уміють повзати, літати) . Розповісти дітям, що жука називають травневим тому, що найчастіше він зустрічається в травні, ввечері, біля беріз, кленів та інших дерев. Жуки гарні, рудуваті з широкими вусиками. Вночі хрущів ловлять сови, летючі миші, вдень – граки, шпаки. Личинками травневих хрущів живляться кроти.
Я - малий веселий хрущ.
Мене знає кожен кущ.
Маю я красиві вуса
І нічого не боюся.
Стиснути кулачок. Вказівний палець i мізинець розвести в рiзнi боки („вуса"). Ворушити вусами.
Звернути увагу дітей на пісочницю (на вулиці або на картинці). Запитати , що це? Це пісочниця, а що в ній знаходиться ? (пісок). Діти , ви любите гратися з піском? А що можна збудувати з піску? ( фортеці, тунелі, ліпити пиріжки і тістечка, шукати заховані скарби, …….) а ще на писку можна писати і малювати. А як треба поводитися в пісочниці?
Нагадати дітям правила поведінки з піском: не хуліганити, не кидатися піском, не бруднити його, руйнувати можна лише свої будівлі.
Кожному в пісочниці
Дуже гратись хочеться,
Бо не просто в ній пісок:
Тісто в ній на пірожок,
Для фортеці цегла в ній,
Для машин гараж новий.
Ось чому в пісочниці
Всім нам гратись хочеться.
Нагадати ,що особливо після гри з піском , прийшовши в хату , руки з милом вимивати.
Під час гри розширюємо кругозір, вчимося виділяти загальні ознаки предметів і групувати предмети за ознакою.
Підготувала Примаченко Н.О.
Добрий день, любі діти та шановні батьки!
Якого кольору весняне небо? Чи є на ньому хмари? Чи схожі ці хмари на зимові? Якими вони були взимку? Спостерігати, як пливуть хмари, змінюючи свою форму. Що вони нагадують? Що несуть в собі хмари? З чого утворюються?
Для чого нам потрібен одяг? Яким має бути одяг? Як одягається людина в різні пори року? Чи можно за одягом визначити пору року? Наголосити, що одягатися потрібно відповідно до погоди.
Запропонуйте дитині розглянути картинки і сказати, що неправильно зображено на малюнку та що переплутав художник, а також виправити помилки.
Гра спрямована на розвиток зв’язного мовлення, уваги, зорового сприйняття, пам'яті, логічного мислення. Ця гра навчить дитину доводити свою думку, складати пояснювальні розповіді; удосконалювати уміння самостійно розмірковувати; розвивати слухову увагу, спритність.
Запитайте дитину
1. Навесні можна ліпити сніговиків.
2. Навесні можна кататися на санках.
3. Навесні з’являються перші весняні квіти.
4. Навесні можна купатися в річці.
5. Навесні на деревах опадає листя.
6. Навесні птахи відлітають у теплі краї.
Будьте здорові!