Поради вихователя

Забезпечення ефективної діалогової взаємодії з дошкільниками

Соціальний досвід дітей дошкільного віку формується на основі отриманих ними уявлень про навколишній світ. Найповнішим джерелом інформації для дітей є дорослі. Саме вони мають задовольнити пізнавальний інтерес дошкільників, дати відповіді на їхні численні запитання. Однак для того, щоб спілкування було повноцінним, тобто двостороннім, а діти виявляли відкритість і довіру, дорослий має навчитися не просто слухати, а чути й розуміти кожного.

Процес мовленнєвого спілкування з дітьми є «живою» матерією, яку неможливо засвоїти як певну сукупність знань раз і назавжди. Тож над підвищенням ефективності спілкування педагоги мають повсякчас працювати. Під ефективним спілкуванням слід розуміти мовленнєву взаємодію, у якій мовці (не один з мовців, як це буває в діалозі дорослого й дитини, а кожен) досягають своїх цілей, чують одне одного.


Кожного року 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний День рідної мови.   Мова - це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе і наступних поколінь! 

     З цією метою пропонуємо вам порадничку для батьків Рідна мова.

Зима.doc

           Попрацюйте разом

художнє слово для дітей раннього віку.docx

Художнє слово для дітей раннього віку

художнє слово для дітей молодшого віку.docx

Художнє слово для дітей молодшого віку

художнє слово для дітей середнього віку.docx

Художнє слово для дітей середнього віку

художнє слово для дітей старшого віку.docx

Художнє слово  для дітей старшого віку