Ciljevi Projekta

Generalni cilj ovog projekta je dizanje svijesti o messenger i cyber bullyingu te upoznavanje s osnovama zaštite i sigurnosti na internetu, postavljanjem dobrih lozinki i prepoznavanjem potencijalno opasnih situacija u internetskom okruženju.

analiza ciljeva

Kako bi odradili svrhu i ciljeve projekta, koristili smo SMART analizu kako bi ih lakše prikazali. SMART analiza ciljeva izgleda ovako:

  1. Specific/Određeni: ukazati na važnost pravilnog ponašanja na internetu, kroz radionice i predavanja vezana za messenger i cyberbulling, te sigurnosti na internetu, te osvješćivanje negativnih strana interneta
  2. Measurable/Mjerljivi: znanje koje su učenici stekli kroz radionice mjereno je pomoću kvizova, a uspješnost studenata u samoj izvedbi radionica anketama koje su ispunjavali učenici
  3. Achievable/Ostvarivi: u startu smo znali da ne želimo postaviti previsoke kriterije ni sebi ni učenicima te smo se odlučili za kreativan pristup prilagođen njihovoj dobi. Budući da smo pred sobom imali učionicu u kojoj smo mogli predstavljati multimedijski sadržaj i publiku imali smo sve uvjete da ostvarimo ciljeve.
  4. Realistic/Realni: budući da ovo područje nije pokriveno u formalnom obrazovanju možemo reći da postoji društvena potreba da se učenicima sustavno predstave ovi sadržaji.
  5. Time-bound/Vremenski ograničeni: predviđeno trajanje projekta bilo je 4 predavanja u dva tjedna u zimskom semestru akademske godine 2017./2018.

aktivnosti u fazama projekta

Prva faza projekta sastojala se od aktivnosti kao što su ideja i osmišljanje projekta, uspostavljanje suradnje, razgovora s partnerom te istraživanja potreba za odabranom temom, istraživanje literature kako bi se dobio uvid u dostupnost sadržaja, te pisanja prijavnice za izvedbu projekta.

Druga faza projekta sadržavala je aktivnosti izrade plana i programa radionica, izrade edukativnih materijala, te samo održavanje radionica i vođenje dnevnika rada.

Treća faza projekta bila je analiza povratnih informacija koje smo dobili putem anketa po završetku radionica i prezentiranje projekta u sklopu nastave na samom kolegiju. Ukratko, u ovoj fazi studenti prezentiraju i dokumentiraju cijeli projekt koristeći znanje koje su stekli kroz akademsko obrazovanje.