Психолог закладу рекомендує


1 червня – Міжнародний день

захисту дітей

Щороку у перший день літа у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Це одне з найстаріших міжнародних свят – йому виповнюється вже 61 рік. В Україні День захисту дітей відзначають з 1998 року (згідно з Указом Президента №568 / 98 від 30 травня 1998 року).

День захисту дітей — це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дітей, робити все для того, щоб вони росли здоровими, вчилися і займалися улюбленими справами. Майбутнє дітей залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Тому турбота про дітей має стати одним із найголовніших наших обов’язків. Спільними зусиллями родини, держави та суспільства маємо зробити дитинство дітлахів безпечним і щасливим.

З Днем захисту дітей вітаємо наших любих діточок та всіх, хто присвячує своє життя дітям, хто створює умови для їх повноцінного розвитку і сприяє розвитку країни на благо дітей!

Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми: безтурботними, веселими, радісними. Хай кожна дитина буде здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим, нехай життя буде сповнене приємними враженнями й відкриттями!


12 квітня

БАНОЧКА ЩАСТЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ У.docx

7-9 квітня

Яке свято 7 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день здоров'я

практичні поради уникнення конфліктних ситуацій (гурток).docx

5 квітня 2021 р.

20 березня

Сьогодні ж, починаючи 2013 року, за ініціативою ООН відзначається Міжнародний день щастя. Свято було встановлено для визначення важливості щастя в житті людей в усьому світі. Щороку, приурочений до цього дня, публікується Міжнародний індекс щастя, який враховує рівень доходу, очікувану тривалість життя, ступінь соціальної підтримки, особистої свободи, ставлення людей до корупції і щедрість народу. Рейтинг охоплює 153 країни. Очолюють його Фінляндія, Данія та Швейцарія, а замикає Афганістан. У порівнянні з попереднім рейтингом, в 2020 році Україна піднялася на 10 пунктів і посідає 123 місце.

Водночас, цього дня відзначають Міжнародний день французької мови. Як відомо, офіційними мовами ООН є англійська, арабська, іспанська, китайська, російська і французька мови (при цьому англійська і французька є мовами повсякденного професійного спілкування).


здоровий спосіб.pptx

17 лютого щорічно відзначається міжнародне свято - День прояву доброти. Мета свята - залучення людей до добрих вчинків, благодійності, толерантності. Це свято було засноване з ініціативи світових благодійних організацій. Святкування дня має відповідати його назві - допоможіть нужденним, попросіть вибачення у тих, кого ви образили, відвідайте близьких і скажіть їм кілька приємних щирих слів

16 днів проти насилля.pptx

На сайт психолога закладу перейдіть за посиланням!

Що таке піклування про себе 1.docx

До відома! Пропоную переглянути відеоматеріал та презентацію по толерантності

Толерантність.pptx
Рекомендації батькам Встановлення розпорядку дня з метою організації зайнятості членів родини.docx
Психологи_РЕКОМЕНДАЦІЇ.docx
Рекомендації батькам Як зберегти внутрішній спокій в родині.docx


Поради від психолога під час карантину!

Правило №1. Мати час на усамітнення

«У період ізоляції, карантину обов’язково актуалізуються проблеми, які накопичувались тривалий час. Те, що люди не помічали, ходячи на роботу, маючи час на дозвілля. Спочатку 1,5 тижні все буде досить гладко, але згодом можуть з’явитись певні проблеми. Назвемо їх комунікативні виклики.

У цей час просто варто розробити певний план, аби дозволити кожному мати власний простір.

Треба домовитись, який час родина проводитиме разом. Наприклад, спілкуватиметься, гратиме в настільні ігри, дивитиметься телевізор. Інший час люди мають проводити окремо. Це можуть бути прогулянки. Виходити на свіже повітря, де немає скупчень людей, всеодно треба.

Насправді одне із ключових правил психогігієни періодичне усамітнення. Людина має мати час, у який її ніхто не потурбує. У наших побутових умовах, невеличких помешканнях це зробити важко. Тому треба домовлятися.

Крім того, якщо є потреба в відпочинку, перш за все про це треба сказати близьким.

Часто ми думаємо, що всі навколо мають розуміти потребу в відпочинку. А насправді треба озвучити близьким, що прагнеш відпочити.

Якщо в домі один комп’ютер і телевізор, то за користування ними теж можуть виникнути суперечки.

Набагато легше буде переносити карантин тим, хто живе в приватному секторі, де можна вийти в двір, покопирсатись на городі.

Правило №2. Розробити спільний план активностей

Зараз говорять про те, що карантин буде до 3 квітня. Тому варто розробити для себе графік активностей. Тобто виділити час для занять саморозвитком, дистанційного навчання.

Треба зрозуміти,у який час дитині найкраще навчатись і приділяти час цьому за графіком. Це має бути режим взаємодії в родині. Краще, щоб дитина мала чітко виділений час для роботи, а не сьогодні так, а завтра інакше. Якщо буде чіткий режим, то буде менше пасивного спротиву і конфліктів».

Дорослим також треба мати план на день.

Саме час навчитись приділяти собі увагу. Ввести якісь розминки в денний графік. Наприклад, дуже добре, коли родина спільно готує їжу. Це те, що може об’єднувати. Придумати спільні заняття.

Правило №3. Сказати «ні» пасивності

Важливими є фізичні навантаження і різноманітні заняття, аби уникнути пасивності.

Людина швидко звикає до того, що нічого не треба робити і розвивається апатія. Потім з’являються негативні емоційні прояви. Тому активність треба підтримувати навіть більше ніж у ті дні, коли ми ходимо на роботу і вертаємось додому.


Як підняти собі настрій, коли довкола все "погано"

Настрій на нулі, нічого не хочеться – близькі дратують, самотність – гнітить… Всі бачиться в сірих тонах – і погода, і перехожі, і вчорашні плани. Не з тієї ноги встали ще з ранку, рожеві окуляри кудись завалилися, давно їх не видно щось… Втома, дрібні неприємності (як комарі – маленькі, настирливі і беруть кількістю). Поганий настрій має різне коріння, але що прикро – часто трапляється з нами без видимої на те причини, на порожньому місці.

І добре, якщо це хвилинне – заварив собі чашку кави або поспілкувався десять хвилин по телефону з другом, і відпустило. А якщо затяжне? Життя-то триває, а для вас – стоїть на місці, «тому що всі навколо погано і завтра буде точно так же». А може, вам пора чекати візиту дуже неприємної дами, ім’я якої – депресія? Тим не менш, є маса способів – доступних, легких у виконанні, щоб рівень вашого настрою стрімко попрямував вгору. Це як в лікуванні – головне підібрати правильно. Деякі із способів – на підхваті, в будь-який час, а деякі можуть увійти в звичний режим дня і помітно збагатити ваш запас позитивної енергії.

Ну, по-перше, для початку питання. А ви виспалися? Недосипання жахливі речі творить з людьми. Який вже тут настрій, коли подібно Наполеону спиш три-чотири години на добу. Пригадується знайома молода мама, яка навантажена побутовими обов’язками по вихованню, прибирання і готуванню, вирушила в якості подарунка від рідних в подорож в Карлові Вари, але не для того, щоб насолодитися спогляданням архітектурних пам’яток або вдосталь напитися з місцевих цілющих джерел. Два тижні відіспатися – ось де щастя!

Прокинулись? В сотий раз, але про головне – не забудьте про фізичне навантаження, просто зарядку. Спочатку лінь, а по завершенні відчуваєш такий приплив бадьорості та енергії, що замислюєшся – а може, завтра повторити? Так на здоров’я! А ось якщо втрачені настрій і апатія вилилися в непереможну лінь, і вам зовсім не до зарядки – допоможе точковий масаж. Вказівним пальцем злегка натисніть на область третього ока, помасажуйте канавку під носом, мочки вух і центр підборіддя, першу фалангу великого і середнього пальця кожної руки – за годинниковою стрілкою і проти, по дев’ять разів.

Дуже багато людей, особливо жінки, люблять дружити з антидепресантами. Втім, таблетки вони і є таблетки. До таких заходів краще вдаватися, коли інші способи випробувані і ситуація наближається до критичної позначки. Хвилинний поганий настрій зовсім не привід вдаватися до медикаментів. А якщо і вибирати, то придивитися до гомеопатичних, рослинних препаратів – і робити це тільки після консультації з лікарем, а не піддаватися рекламі з вуст подружки – що вона п’є, і яке в неї тепер життя в «рожево-зелено-блакитному».

А ось куди більш вдалою «таблеткою» може виявитися музика. Тільки грамотно підбирайте «ліки». Так вже людина влаштована, якщо налаштована меланхолійно і замкнута на своїх негараздах, її так і кортить послухати щось сумне та щемливе. Під музику починаєш жаліти себе ще більше, таким нещасним і самотнім себе відчуваєш, сил немає – який вже тут гарний настрій. Так що, в своєму нинішньому стану – зарядіть собі цілий коктейль мажорних акордів, енергійних та динамічних! Під таку музику сидіти і журитися якось… незручно зовсім. А навіщо поганому настрою створювати комфортні умови?

Наступна «таблетка» – щоденник радісних подій. Не лінуйтеся, заведіть собі такий – записуйте фрагменти життя, які вас приємно здивували, розсмішили, доставили масу задоволення. Описувати свої почуття, переживання, передайте фарби! Нехай це буде екстремальний політ на тарзанці в боротьбі зі страхом висоти або відв’язний відпочинок з нагоди захисту диплома, або дивовижний подарунок, вручений вам на день народження, який ви ніколи не забудете. А може до нестями безглуздий і курйозний вчинок вашого кращого друга, над яким ви реготали ще не один тиждень. Пам’ятайте, у важкі для вас дні ця книжечка стане справжнім рятувальним колом. Просто відкрийте її і усміхніться.

До речі, ви не пробували усміхнутися у дуже нелегкі моменти – просто так, навіть якщо для цього зовсім немає приводів? Даремно. Адже ці м’язи інстинктивно розтягуються у нас завдяки певній позитивній інформації. Значить якщо ви (спробуйте уявити в зворотному порядку) змусите себе розтягнути усмішку – мимоволі почнете притягувати цю позитивну інформацію, пам’ять зробить свою справу. Перевірено – працює!

А ще, спробуйте вилити свій негативний настрій на папір – складайте вірш або малюйте автопортрет, або своє майбутнє, яким хотіли б його бачити – та все що завгодно! Поганий настрій просто не виносить творчої зосередженості на чомусь. Перш за все, вам доведеться себе змусити, а потім втягнетеся і вже через півгодини по-іншому поглянете на світ – він-то виявляється зовсім не одноколірний! До речі, ось і рожеві окуляри знайшлися, ось вони милі! І як вони туди завалилися – мабуть, наступного разу треба бути уважніше…