Завдання для 3-тіх класів.
Уроки №27,№28.
Відео для прослуховування творів.
Пісні для розучування в форматі караоке.
Щиро дякую! Серйозно виручаєш кафедру!
Україна - це ти. Відео на пісню Тіни Кароль.mp4 (22849198)
Эдвард Григ - Песня Сольвейг - Edvard Grieg - Solveig's Song.webm (46954710)
УРОК 27
Тема. Музичні твори одночастинної будови. Одночастинна форма як вираження одного характеру чи настрою. Фридерик Шопен «Мазурка № 5» — слухання. Французька народна «Пісня пастушка» — розучування (с. 86-88).
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами одночастинної будови; закріпити поняття «марш»; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити марші; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в танцях, піснях, маршах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору.
Хід уроку
1. Організаційна частина.
Проспівав дзвінок — починається урок.
З ласки, маминої казки,
З щирого старання,
Гомінких пісень...
Добрий вам, діти, добрий день!
1. Музичне привітання.
.
1. Слухання музики.
Фридерик Шопен «Мазурка № 5».
1. Загальні відомості про композитора. Фридерик Франсуа Шопен (див. урок № 8).
2. Фізкультхвилинка.
Австралійський дощ
Хід вправи. Учні стоять. Учитель показує рух, усі повторюють його, поступово приєднуючись один до одного.
Чи знаєте ви, який австралійський дощ?
Піднімається вітер, (потираємо руки)
Падають перші краплини дощу, (клацаємо пальцями)
Почалася злива, (плескаємо долонями по стегнах)
Злива перетворилася на бурю, (тупаємо)
Ось буря стихає, (плескаємо долонями по грудині)
Стихає злива, (плескаємо долонями по стегнах)
Закінчується дощ, падають останні краплі, (клацаємо пальцями)
Шумить тільки вітер, (потираємо долоні)
Австралійський дощ скінчився. Сонце! (діти піднімають руки вгору)
VII. Вивчення пісні.
Французька народна «Пісня пастушка» — розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота над піснею.
3. Музичний калейдоскоп, с. 88.
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Аналіз почутого.
2. Цікаві розповіді.
3. Робота в зошиті.
4. Підсумок уроку. Релаксація.
УРОК 28
Тема. Двочастинна форма музики. Зв’язок зміни частин зі зміною характеру музики, розвитку почуття, настрою. Едвард Гріг «Пісня Сольвейг» з музичної п’єси «Пер Гюнт» — слухання. Повторення вивчених пісень (с. 89-91).
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами двочастинної будови; поглиблювати знання вивчених тем; удосконалювати навички правильного дихання, співу, вміння відтворювати ритмічний малюнок зі слуху, створювати правильний ритмічний малюнок вправ; виховувати любов до музики, її історії.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Проспівав дзвінок — починається урок.
З ласки, маминої казки,
З щирого старання,
Гомінких пісень...
Добрий вам, діти, добрий день!
2. Музичне привітання.
II. Розспівування.
Співаємо звук «до». Вчитель може відтворити даний звук на музичному інструменті. Тепер заспіваємо 2 коротких (до-до), один короткий (до), а тепер з’єднаємо (до-до-до).
Гра «Луна».
— А зараз ми пограємо в гру, яка називається «Луна». Я буду співати, а ви повторюєте за мною так, ніби це луна. Ви всі були в лісі. Коли крикнути, то відбивається звук, ніби хтось перемовляється чи дражниться з вами.
III. Ритмічні вправи.
— А тепер спробуймо ритмічно простукати попередні вправи. Спочатку простукує перший ряд, потім другий та третій.
Можна провести невеличкі змагання між рядами або хлопчиками та дівчатками.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 89.
Поняття про двочастинну форму музики.
2. Музичний калейдоскоп, с. 89.
V. Слухання музики.
Едвард Гріґ «Пісня Сольвейг» з музичної п’єси «Пер Гюнт».
1. Загальні відомості про композитора.
Едвард Гаґеруп Ґріґ (див. урок № 8).
2. Слухання твору.
3. Обговорення прослуханого твору.
VI. Фізкультхвилинка.
Шалене курча
Хід вправи. Учні стоять, і за командою одночасно трусять по вісім разів — спочатку правою рукою, потім лівою рукою, потім правою ногою, потім лівою ногою. Не зупиняючись, продовжують разом робити те ж саме, тільки по сім разів, потім по шість разів тощо. Темп рухів поступово підвищується. Вправа закінчується, коли зроблено по одному струшуванню кожною кінцівкою. Учасникам стає зрозуміло, чому вправа має таку назву.
VII. Повторення вивчених пісень.
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Аналіз почутого.
2. Цікаві розповіді.
3. Робота в зошиті.
IX. Підсумок уроку. Релаксація.