ОБҐРУНТУВАННЯ
технічних та якісних характеристик закупівлі фарби в асортименті, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
Оголошення
про проведення громадських слухань щодо реорганізації Бистріївської гімназії Вчорайшенської сільської ради шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею Вчорайшенської сільської ради
На підставі рішення Виконавчого комітету Вчорайшенської сільської ради від 06.08.2024 № 97 «Про винесення на громадське обговорення проєкту рішення «Про реорганізацію Бистріївської гімназії шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею»», відповідно до розпорядження голови Вчорайшенської сільської ради від 06.05.2025 № 42 «Про проведення громадського обговорення (слухання) щодо реорганізації Бистріївської гімназії Вчорайшенської сільської ради шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею Вчорайшенської сільської ради»:
1.Громадське обговорення у формі громадських слухань щодо реорганізації Бистріївської гімназії шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею відбудеться за адресою с. Бистріївка вул. Шкільна, 28
21 травня 2025 року о 14:00 год.
2. На обговорення виноситься проєкт рішення Вчорайшенської сільської ради «Про реорганізацію Бистріївської гімназії шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею».
3. Ініціатором проведення громадських слухань щодо реорганізації Бистріївської гімназії шляхом приєднання до Вчорайшенського ліцею є Вчорайшенська сільська рада.
4. Організатором проведення громадських слухань від імені органу місцевого самоврядування є Відділ освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сільської ради.
Усі пропозиції, зауваження та рекомендації щодо питання, яке виноситься на громадське слухання, приймаються в усній, письмовій та електронній формі до 20 травня 2025 року 17:00 год.
Адреса: 13610 Житомирська область Бердичівський район село Вчорайше вулиця Шкільна, 54.
Електронна адреса: osvita@vchorayshenska-gromada.gov.ua
Контактний телефон: 0967174810 (Зіневич Тетяна Василівна – начальник відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сільської ради).
Про безпеку відпочинку дітей у літньому таборі
У літній період значно зростає ризик виникнення та поширення насамперед серед дітей гострих кишкових захворювань, харчових отруєнь, дитячого травматизму.
Прості заходи для безпечного відпочинку дітей у літньому таборі
Ранковий огляд, що передбачає опитування дітей та батьків, за потреби огляд дітей медичним працівником, зокрема на наявність інфекційних захворювань шкіри, можливий контакт з хворими на інфекційні хвороби, тощо.
Виділення у закладі приміщень та ділянок території, проведення їх обстеження щодо санітарного стану, наявності відповідних умов для перебування дітей, відсутності на ділянці отруйних, травмонебезпечних рослин з оформленням відповідних актів (акти огляду приміщень, фізкультурних споруд та ігрових архітектурних форм), визначення складу дітей з урахуванням групи здоров’я для занять з фізичної культури.
Визначення та затвердження керівником режиму роботи табору, розпорядку дня, плану проведення під час роботи табору культурних, спортивних та інших заходів з дітьми, організація їх дозвілля.
Виділення досвідченого та навченого персоналу для роботи з дітьми, прибирання приміщень, тощо з проходженням ним обов’язкового медичного огляду в повному обсязі.
Забезпечення закладу питною водою гарантованої якості з підтвердженням результатами проведених досліджень за наслідками відбору проб питної води фахівцями акредитованої лабораторії на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники.
Підвезення бутильованої питної води промислового розливу з супровідними документами, що засвідчують її безпеку, в достатній кількості для приготування страв та питного режиму (при наявності відхилень у якості питної води за санітарно-хімічними показниками – при перевищенні допустимої концентрації нітратів, заліза, показниками жорсткості і каламутності, тощо).
Організація питного режиму з використанням відповідних ємностей та дозаторів для розливу питної води (питні ємності дітей можуть бути лише додатком до обов’язкової наявності питної води промислового розливу з супровідними документами, що засвідчують її безпеку, у закладі). Контроль використання посуду, зокрема одноразового.
Наявність умов для дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни (доступність внутрішніх санвузлів, робочий стан сантехобладнання, наявність біля умивальників туалетного мила, паперових або електрорушників).
Медичне забезпечення дітей у таборі, зокрема під час проведення екскурсій та походів. Профілактика виникнення у дітей теплових та сонячних ударів в спекотну погоду.
Якісне прибирання приміщень з використання промаркованого прибирального інвентарю для різних груп приміщень, засобів для миття та чищення. Проведення до початку роботи табору генерального прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів та прибирання території.
Відсутність дітей у приміщеннях табору під час проведення ремонтних робіт у закладі, зокрема з використанням фарби, виділенням пилу та генерацією шуму.
Проведення до початку роботи заходів по видаленню гризунів та комах. Для боротьби з шкідниками дозволено використовувати лише механічні засоби (липкі пастки, стрічки, мишоловки, тощо).
Санітарно-освітня робота з дітьми щодо дотримання правил особистої гігієни, профілактики гострих кишкових захворювань, отруєнь, зокрема харчових, вірусного гепатиту «А», гельмінтозів, побутового травматизму.
Важливе при організації харчування в таборі:
Проведення огляду і випробування технологічного та холодильного обладнання з залученням спеціалізованого суб’єкта господарювання та оформлення актів готовності даного устаткування до роботи у відповідних режимах використання. Контроль температурних режимів роботи холодильного обладнання (у разі підвищення температури морозильній камері та вище +6 0С у холодильному відділенні прискорюються процеси псування продуктів).
Забезпечення достатньою кількістю столового, кухонного посуду, інвентарю, засобів для миття та чищення, деззасобів. Наявність кухонного посуду та інвентарю і його використання відповідно до маркування за групою (сира чи готова продукція) та призначенням для певних продуктів чи страв.
Контроль дотримання процедур поточних складових якості миття посуду, використання працівниками відповідного санітарного одягу, тощо.
Дотримання погодженого із Держпродспоживслужбою примірного меню. Натепер єдиний погоджений МОЗ України збірник страв та технологічних карток розміщений на ресурсі https://znaimo.gov.ua. Доречним і корисним буде використання даного збірника та технологічних карток з нього для формування меню, а також дотримання технології приготування страв.
Контроль за прийманням продуктів харчування з обмеженнями щодо мінімальної жирності молочних продуктів, максимальної кількості цукру і солі, їх зберіганням, видачею приготовлених дітям страв, наявністю відповідних супровідних документів, веденням облікових форм по організації харчування дітей, дотриманням температурного режиму та термінів зберігання харчових продуктів, визначених виробником.
Отримання та видачу дітям харчових продуктів і страв без заборонених у дитячому харчуванні складниками, зокрема підсилювачів смаку і аромату, підсолоджувачів, консервантів, синтетичних барвників і ароматизаторів.
Відбір та зберігання в повному обсязі добових проб приготовлених страв, що можуть бути використані для підтвердження їх доброякісності.
Важливим критерієм доброго відпочинку дітей у літньому таборі є не тільки організація змістовного і цікавого дозвілля, а також і дотримання санітарно-гігієнічних вимог, спрямованих на збереження здоров’я дітей, їх розвиток та безпеку.
БЕРДИЧІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ
ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
22 квітня 2025 року у Бердичівському палаці спорту відбулося відкриття обласних змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з шахів. Захід об’єднав найкращих юних спортсменів — переможців районних етапів, які приїхали поборотися за честь представляти Житомирщину на фінальному, п’ятому етапі проєкту.
Честь Бердичівського району з шахів серед учнів 10-11 сьогодні представляла команда Роставицького ліцею Вчорайшенської сілької ради Бердичівського району Житомирської області "Гамбіт 2" на чолі з талановитим та завзятим тренером Салієм В.Г.
Після урочистої частини наша команда поїхала до місця проведення гри, а саме в Гришковецький ліцей Гришковецької громади.
Гра була напруженю. Учасники зійшлися в інтелектуальних дуелях. В поєдинку зійшлися 4 команди з 4 районів Житомирської області. Наша команда посіла 4 місце в обласному етапі змагань із шахів.
Це гра і це є досвід.
Тому відділ освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сілької ради дякує команді Роставицького ліцею "Гамбіт 2" за активну участь в змаганнях з шахів серед учнівських команд 10-11 класів Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги, дякуємо тренеру, вчителю фізичної культури Роставицького ліцею Салію Василю Григоровичу за підготовлену команду.
Дякуємо воїнам ЗСУ за те, що ми змогли взяти участь у даних змаганнях.♟️
Відео відкриття https://www.facebook.com/share/v/159DhXTaLi/
Посилання на статтю в фейсбуці https://www.facebook.com/share/p/1NGecAaeW2/
На базі комунальної установи “Ружинський інклюзивно-ресурсний центр” Ружинської селищної ради 27 березня відбулося методичне засідання для асистентів вчителів на тему : «Особливості навчання дітей з інтелектуальними труднощами у закладах загальної середньої освіти» .
Директорка ІРЦ Лідія Осадча ознайомила учасників про реформування інклюзивного навчання та національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року.
Про індивідуальний підхід у роботі асистента вчителя до учня із ООП та особливості роботи з дітьми, які мають інтелектуальні порушення та розлади мови та мовлення розповіли фахівці ІРЦ - практичний психолог Лілія Іванчук та вчитель-логопед Тетяна Плаксіна.
Консультант КУ «ЦПРПП» Оксана Єлькіна розкрила особливості роботи практичного психолога у складі команди психолого-педагогічного супроводу.
Фахівці Центру життєстійкості Оксана Субін та Людмила Немчук провели з учасниками ментальні вправи спрямовані на активізацію особистісних ресурсних станів, розвиток уміння долати негативні переживання, відновлення та регуляції власних психоемоційних станів.
Цікавий та актуальний захід!
Директор Лідія ОСАДЧА
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))
Дизпаливо, бензин А-95
https://drive.google.com/file/d/18q-XbJyn5HvbT9n0bAxhCdHHWWP_tjwJ/view?usp=sharing
ОБҐРУНТУВАННЯ
технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))
https://drive.google.com/file/d/1hutsShxnC7HBP0WenYPq-BYPOkN6wga5/view?usp=sharing
Початок навчального року 2024-2025
Нормативні документи
Яким документом регламентовано оцінювання учнів 5-7 класів? Оцінювання здійснюється відповідно до Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти та науки України від 2 серпня 2024 року за №1093
Які основні види оцінювання? Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне оцінювання, підсумкове оцінювання та державна підсумкова атестація.
Що таке формувальне оцінювання? Формувальне оцінювання спрямоване на відстеження динаміки навчального поступу учнів, визначення їхніх навчальних (освітніх) потреб і скерування освітнього процесу на підвищення ефективності навчання з урахуванням встановлених результатів навчання. Формувальне оцінювання результатів навчання учнів/учениць виконує діагностувальну, коригувальну, орієнтувальну, мотиваційно-стимулювальну, розвивальну, прогностичну та виховну функції. Воно не призначене для визначення відповідності результатів навчальних досягнень учнів обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/модельною навчальною програмою за певний період навчання, це інтерактивне оцінювання учнівського прогресу, що дає змогу вчителям визначати потреби учнів, адаптуючи до них процес навчання.
Як впливає поточне оцінювання на підсумкові оцінки учнів? Формувальне оцінювання є поточним видом оцінювання і воно не впливає на підсумкові оцінки.
Як часто здійснювати поточне оцінювання? Частотність та процедури проведення оцінювання, а також види діяльності, результати яких підлягають оцінюванню, визначають педагогічні працівники з урахуванням дидактичної мети, особливостей змісту навчального предмета/Інтегрованого курсу та з урахуванням етапу опанування програмовим матеріалом та етапу досягнення очікуваного результату навчання.
Чи проводять тематичні оцінювання? За потреби, для отримання інформації щодо рівня досягнення очікуваних результатів навчання учнями, визначених в окремому елементі навчальної програми (тема/розділ тощо), здійснюється тематичне оцінювання,. Результати тематичного оцінювання можуть бути використані для коригування освітнього процесу, вони не враховуються під час підсумкового оцінювання.
Які види підсумкового оцінювання? Підсумкове оцінювання показує результат навчання та розвитку.
Як часто проводиться підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання здійснюють періодично. Кількість підсумкових робіт, час їхнього проведення вчитель/учителька може встановлювати самостійно. Підсумкові роботи можуть забезпечувати охоплення одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, у межах вивченого впродовж певного періоду, і мають забезпечувати об’єктивність оцінювання.
Як здійснюється семестрове оцінювання? Підсумкове оцінювання за семестр здійснюють за групами результатів навчання, що передбачені Критеріями оцінювання за освітніми галузями, з урахуванням різних форм і видів навчальної діяльності. Для формування висновків щодо рівня досягнення обов’язкових результатів навчання за семестр учитель/учителька може запропонувати учнівству:
1) виконати комплексну підсумкову роботу, завдання якої дозволяють установити результати навчання за всіма групами результатів, визначеними в Критеріях оцінювання за освітніми галузями;
2) виконати окремі підсумкові роботи для кожної групи результатів, визначеної у Критеріях оцінювання за освітніми галузями.
Підсумкове оцінювання одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, може проводитись протягом навчального періоду.
Як визначається семестрова оцінка? У Свідоцтві досягнень виставляють семестрові оцінки за групами результатів. На підставі оцінок за групами результатів виставляють загальну оцінку за семестр з кожного навчального предмета/інтегрованого курсу навчального плану освітньої програми закладу освіти. Оцінка за семестр може бути скоригованою.
Як здійснюється річне підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання за рік не здійснюють. Річну оцінку виставляють на підставі загальних оцінок за І та II семестри або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним оцінок за І та II семестри. Для визначення річної оцінки потрібно враховувати динаміку особистих досягнень учня і учениці протягом року. Річне оцінювання також може бути скоригованим.
Чи може заклад використовувати власну шкалу оцінок? За умови використання власної шкали оцінювання заклад має визначити та описати в освітній програмі правила переведення загальної оцінки результатів навчання за рік у систему, визначену законодавством (12-бальну систему), для виставлення у Свідоцтво досягнень.
Що робити, якщо неможливо визначити рівень навчальних результатів учня? Якщо рівень результатів навчання учня (учениці) визначити неможливо з якихось причин, у класному журналі та свідоцтві досягнень, табелі навчальних досягнень роблять запис «не атестований(а) (н/а)».
Як оцінювати роботи учнів у випадку виявлення порушення академічної доброчесності (списування)? У разі порушення учнями принципів академічної доброчесності, зокрема, списування (виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання під час певного виду навчальної діяльності), учитель/учителька може ухвалити рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності і запропонувати учню/учениці повторне проходження оцінювання.
Як оголошувати оцінки? Оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учнів та їх батьків (або осіб, що їх замінюють). Інформування батьків про результати навчання може відбуватися під час індивідуальних зустрічей, шляхом записів оцінювальних суджень у носіях зворотного зв’язку з батьками (паперових/електронних щоденниках учнів тощо), фіксації результатів навчання у свідоцтві досягнень.
Як здійснюється оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами? Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють відповідно до індивідуальної програми розвитку, що розробляється на основі висновку фахівців інклюзивно-ресурсного центру, де зазначено труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, що можуть впливати на ефективність застосування певних форм оцінювання. Добір форм оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють індивідуально з обов’язковим урахуванням їх можливостей функціонування, життєдіяльності та здоров’я.
При оцінюванні рівня сформованості предметних компетентностей учнів з особливими освітніми потребами вилучають ті складові (знання, вміння, види діяльності та інше), опанування якими є утрудненим або неможливим для учня з огляду на труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я.
Рекомендації МОН України щодо організації програм з надолуження освітніх втрат
Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 року № 289)
Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (Наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2021 року № 813)
Додаток 3. Примірний зразок заповнення № 2 СВІДОЦТВА ДОСЯГНЕНЬ
Додаток 2. Примірний зразок заповнення № 1 СВІДОЦТВА ДОСЯГНЕНЬ
Наказ Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 "Деякі питання організації дистанційного навчання" (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224) (Із змінами). Цим наказом затверджено Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти
ОБҐРУНТУВАННЯ
технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення,
очікуваної вартості предмета закупівлі
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне
використання державних коштів» (зі змінами))drive.google.com/file/d/1mDqbHrdlbZ2wUy-ugd8arpVlDcnN15Y2/view?usp=drive_link
ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі фарби в асортименті, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі
Кваплюся поділитися гарною новиною та гідним вкладом в розвиток наших дошкільних закладів!!!
Сьогодні ,у Відділі освіти,культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сільської ради, відбулася нарада директорів ЗДО,де кожен садочок отримав дуже важливий та необхідний інструмент для щоденної та кропіткої праці...,а саме: ноутбук!
Щиро дякуємо голові Вчорайшенської сільської ради ЧЕРЕШНЮКУ О.М. за вагомий фінансовий вклад у повноцінне існування наших садочків!
Висловлюємо неймовірну подяку працівникам Відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту, Зіневич Т.В.та Барвінському К.С.,за професіоналізм у своїй роботі, за швидке та вчасне реагування на наші прохання!
Особисто від себе,від працівників ,від батьків та вихованців ЗДО "Веселочка " висловлюємо ще неймовірну подяку Черешнюку О.М., Зіневич Т.В.та Барвінському К.С . за об'ємну можливість проведення ремонту спортивної зали у нашому дитячому садочку!!!
Вихованці,батьки та ми,звісно, в захваті від результату!
Підтримка збільшує наші сили!!!
ДЯКУЄМО!
Всім миру, перемоги, добра та щирої людяності!
Автор статті - директор Новочорнорудського ЗДО "Веселочка", Павлівська І.С.
Джерело статті https://www.facebook.com/groups/1881279798913002/
16 лютого 2024 року в приміщенні відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сілької ради відбувся семінар -практикум з вдосконалення вмінь та навичок роботи з комп'ютерними технологіями. В практичній частині даного семінару взяли участь всі 5 директорів закладів дошкільної освіти. На семінарі була присутня начальник відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сілької Зіневич Тетяна Василівна, яка забезпечила теоретичну частину роботи, практична ж робота була організована головним спеціалістом з питань методичної роботи відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сілької Барвінським Кирилом Сергійовичем. Директори закладів дошкільної освіти гарно та плідно попрацювали та були дуже задоволені проробленою роботою.
04 січня на базі комунальної установи «Ружинський інклюзивно-ресурсний центр» було проведено методичне засідання асистентів вчителів інклюзивних класів Вчорайшенської громади. Розпочала засідання директор установи Осадча Л.П.. Вона розповіла про діяльність центру та ознайомила з психолого-педагогічною характеристикою дітей з особливими освітніми потребами за нозологіями. Фахівці центру надали методичну допомогу асистентам вчителів інклюзивних класів щодо організації навчання та соціалізації дітей із інтелектуальними порушеннями. Про роботу асистента вчителя з дітьми з особливими освітніми потребами в середній ланці, аналіз виконання індивідуальної програми розвитку та профорієнтаційну роботу з дітьми з особливими освітніми потребами розповіли Бурсуковська Тетяна Миколаївна, асистент вчителя Вчорайшенського ліцею та Бойко Тетяна Сергіївна, асистент вчителя Чорнорудського ліцею. Учасники засідання брали активну участь у обговоренні питань, обмінялись досвідом роботи
Дякуємо ЗСУ, що маємо змогу працювати та навчатися!
Адреса відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Вчорайшенської сільської ради
13610, Житомирська обл., Бердичівський р-н, село Вчорайше, вул.Шкільна, будинок 54
Електронна адреса 44226126@mail.gov.ua
Заклади загальної середньої освіти Вчорайшенської сільської ради
Заклади дошкільної освіти Вчорайшенської сільської ради