КІБЕРСПОРТ

Що таке кіберспорт?

Кіберспорт в ракурсі його спортивної складової відноситься до інтелектуальних видів спорту. У світовій практиці існують заклади освіти, які створили кіберкласи і учні таких класів показують високу результативність у вивченні багатьох дисциплін, які потребують великих інтелектуальних зусиль. Кіберспорт, близький юним здобувачам освіти і вони вже фактично засвоїли цей простір. Бо вони вже захоплені новими технологіями і віртуальним світом, так що впровадження таких занять в освітню систему - це можливість отримати користь з того, що могло б їм зашкодити. Підходи в цьому питанні мають свої особливості і тонкощі, які вимагають від педагога особливого підходу і зусиль,це робота на перспективу. Адже кіберспорт дуже допоможе налагодити контакт між вчителем і учнем, викладачем та студентом, дозволить говорити між ними на одній мові. Заняття та заходи стають набагато цікавішими та поглибленими у цікавий багатограний цифровий світ. Кіберспорт надає величезну кількість навичок, необхідних для життя в сучасному суспільстві.

Про які навички йде мова?

По-перше, це компетенції і легкість в поводженні з передовими технологіями. Ми часто стикаємося з тим, що нові розробки, здатні полегшити життя і принести користь, виявляються недоступні попереднім поколінням з причини відсутності компетенцій у даній сфері. Все розвивається настільки швидко, що часом не дуже важко встигнути зорієнтуватися серед динамічних трансформацій цифрового середовища. Інтелектуальні види спорту - це напрям, який може допомогти дитині адаптуватися
до динамічних змін. Через, скажімо, 10 років наука і техніка напевно зроблять черговий стрибок, і наші вихованці будуть
до нього готові.

По-друге, кіберспорт дає навички спілкування і командної роботи. Під час гри постійно доводиться оперативно контактувати
з партнерами по команді, знаходити компроміси, вирішувати конфліктні ситуації, домовлятися, підтримувати один одного. Відсутність навичок командної роботи в учнів  може повністю звести на нівець всі зусилля учня по подальшому працевлаштуванню в перспективних професійних сферах, пов'язаних з інформаційними технологіями. 

По-третє, кіберспорт, як і будь-який інший спорт, виховує волю до перемоги, цілеспрямованість, працьовитість, відповідальність, ретельність. Ці якості допоможуть людині домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності.

Кіберспорт офіційно визнали видом спорту в Україні

На засіданні Комісії з визнання виду спорту в Україні ухвалили рішення про залучення кіберспорту як офіційних видів спорту.

Джерело: заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у Facebook

Пряма мова Борнякова: "Для нашої країни це історичний момент, адже кіберспорт – це вже давно не просто "шутери",
а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним захоплюються близько 600 мільйонів людей, серед яких
і мільйони українців.

До того ж в Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці. Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась в справжній бізнес, який приносить багато користі
та можливостей як локального, так і світового масштабу". 

Деталі: Він сподівається, що кіберспорт в Україні став не тільки офіційним видом спорту, а й частиною економіки нашої країни: "Адже проведення змагань, розвиток інфраструктури та розробка ігор може значно поповнювати бюджет країни та відкриватиме нові можливості та перспективи!".

Довідково: Українські команди та гравці мають гарні досягнення у світовому кіберспорті.

Наприклад, організація Natus Vincere завдяки своїм кіберспортивним досягненням потрапила до Книги рекордів Гіннеса.