Kort na zijn aanstelling zal de curator een plaatsbezoek doen op woonplaats en/of vestiging en/of maatschappelijke zetel van gefailleerde persoon of rechtspersoon. Hij kan ervan uitgaan dat al de goederen die zich aldaar bevinden, behoudens bewijs van het tegendeel, eigendom zijn van de gefailleerde.
Van deze goederen maakt de curator of de door de hem aangestelde gerechtsdeurwaarder of makelaar, een inventaris op die wordt opgeladen in Regsol. Ook hier wordt een link (link naar inventaris) geplaatst naar deze inventaris.
Indien u van oordeel bent dat er op deze inventaris goederen staan die uw eigendom zijn (verhuurde goederen, bruikleen, leasing...) dan kunt u deze goederen terugvorderen binnen een bepaalde termijn en mits voorlegging van het bewijs van eigendom. (Zie wettekst hieronder).
Mail de curator: (link naar mailadres curator of secretariaat)
Art. XX.194. [1 Het faillissement doet geen afbreuk aan het recht van terugvordering van de eigenaar van de goederen die in het bezit zijn van de schuldenaar.
Op straffe van verval moet de rechtsvordering tot terugvordering worden ingesteld voor de neerlegging van het eerste proces-verbaal van verificatie van de schuldvorderingen.
Indien de bewaring of de teruggave van de teruggevorderde goederen kosten heeft veroorzaakt ten laste van de boedel, eist de curator dat deze kosten betaald worden bij de afgifte van de goederen. Weigert de eigenaar deze kosten te betalen dan is de curator gerechtigd het retentierecht uit te oefenen.]1
----------