НОВИНИ

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Георгія Гараса «ВАШКІВЕЦЬКІ ВІЗЕРУНКИ - 2023»

Положення про фестиваль-конкурс https://docs.google.com/document/d/1xEI3Es9JPaBz5CxjXFR2L9BPgXld9Tfh3Yz6l4dkdgI/edit?fbclid=IwAR0WKse2PH6edgF1ZEKUThrU-tCFdv559afePyOvs3jkcBNg_PUfWpZXfXE

Про підсумки роботи професійних 

педагогічних спільнот 

«Учитель повинен усе життя працювати над самовдосконаленням», - писав В.Сухомлинський. Тому головним завданням педагогічної спільноти є розвиток у кожного вчителя того індивідуального стилю, який характеризує його професійну майстерність, практичний обмін досвідом, обговорення нових методів та форм роботи під час педагогічної діяльності.У приміщенні ЦНАПу м.Вашківці у залі засідань відбулися очні зустрічі професійних спільнот педагогів закладів освіти Вашківецької громади: інформатики, історії, української мови та літератури, математики, англійської мови, вчителів початкової школи, географії, трудового навчання.Основними питаннями для обговорення стали:- Підведення підсумків роботи педагогічних спільнот у I семестрі;- Про підсумки проведення II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2022-2023 навчальному році та участь у III етапі;- Про проведення державної підсумкової атестації у 9-х, 11-х класів та ЗНО (МПТ) у ЗЗСО;- Оцінювання у 5-х класах, особливості компетентнісного підходу та ведення електронного журналу;- Звіти вчителів, що атестуються у 2022-2023 навчальному році;- Апробація інноваційних технологій, методів, прийомів навчання у сучасній школі;З метою обміну педагогічним досвідом учасники використовували різноманітні форми роботи: майстер-класи, практикуми, дайджести, презентації та ін. Керівники професійних спільнот Попович О.В., Мандрик Н.Г., Одовійчук С.В., Гаврилюк Є.С., Григорець С.Т., Танасійчук Н.М., Єленюк О.Ю., Подольчук С.В. зорганізували роботу педагогів таким чином, щоб методична діяльність була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів. Дякуємо усім учасникам засідань! Працюємо заради ПЕРЕМОГИ!

     Школа – це не просто уроки, перерви й позашкільні заходи, а спільнота. Спільнота дуже різних людей, де всім, тим не менше, є місце. Навіть вчителям, які ще не готові навчати учнів більш інтерактивно й навіть учням, які конфліктують. Адже демократія – це про процес розвитку, а не одномометний результат. Тож учителям можна показати інші методи навчання, спонукати, але не змушувати. А учнів можна навчити конструктивного вирішення конфліктів. 

    Круті, високопрофесійні тренерки, вмотивовані, доборозичливі та веселі колеги, робота з різноманітними онлайн ресурсами, пізнання нового та самопізнання - все це про курс "Розвиток громадянських компетентностей на різних предметах" від Європейський Центр Вергеланда Програма "Демократична школа"Коротко про курс: 9 двогодинних фасилітаційних зустрічей у zoom, практика, активне продуктивне спілкування з тренерами та колегами з усієї України.

    Щиро дякую за навчання, обмін безцінним досвідом та море позитивних емоцій, мотивацію! Мирного неба, до наступних зустрічей! 

     Сьогодні, коли щохвилини наші воїни виборюють нашу свободу, дуже важливо розвивати в учнях саме громадянські компетентності. Тому надзвичайно важливим є проведення Декади громадянської освіти у школах. Освітні заклади Вашківецької міської ради активно доєдналися до проведення Декади громадянськлї освіти. 

     Варто відзначити активну участь педагогів та учнів Замостянської ЗОШ I-III ступенів. Учитель історії та громадянської освіти, учасник конкурсу Учитель року, Волощук М.Ю провів онлайн-зустріч "Віртуальна подорож Європою".  Вірста М.Ю.  підготувала ученицю 11 класу до участі у конкурсі творів-есе для учнівської онлайн-науково-дослідної конференції "Український вимір європейської інтеграції".

     В рамках проведення Декади громадянської освіти консультант ЦПРПП Іванчак Т.В. провела майстер-клас "Формування та розвиток громадянських компетентностей на уроках предметів гуманітарного циклу" для вчителів історії, громадянської освіти Вашківецької міської ради. Спікерка поділилася досвідом та розробленими вправами, які формують та розвивають громадянські компетентності в учнів 5-11 класів.   

     На підсумковому онлайн -засіданні за "круглим столом" учасники Декади громадянської освіти поділилися враженнями від проведених заходів, розмірковували над процесом євроінтеграції у воєнний час, оцінювали вплив реформ на звичайне життя українців, зокрема на жителів Вашківецької міської громади.


Опитування педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Просимо Вас до 30 травня 2022 року взяти участь в опитуванні з метою вивчення запитів педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти до психолога ЦПРПП. З тем, які Ви оберете, будуть заплановані консультації, вебінари, тренінги.

Форма для заповнення педагогічними працівниками ЗЗСО, ЗПО за посиланням:   https://forms.gle/nxdZtmttM1yPgndW9

Навчальний освітній процес відбувається сьогодні у надзвичайно складний час! Розуміємо, що кожного дня у педагогів виникають десятки запитань, на які варто знати відповіді. Освітній омбудсмен України в прямому  ефірі програми "Година запитань" відповів на найактуальніші запитання.  Детальніше...

На сайті  Українського  центру оцінювання якості освіти з'явилася інформація про зміст, структуру й оцінювання з української мови як складової національного мультимедійного тесту .

❗📘Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови.  Вони охоплюватимуть такі мовні теми: «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»; «Лексикологія. Фразеологія»; «Будова слова. Словотвір»; «Морфологія»; «Синтаксис»; «Стилістика»; «Розвиток мовлення». Запитань з розділів «Стилістика» та «Розвиток мовлення» буде менше, оскільки онлайн-формат ускладнює перевірку завдань з наданням письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

❗📘Усього  буде 20 завдань

з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів - 15 завдань;

на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари») - 5 завдань. 

❗📘Оцінювання завдань з української мови буде здійснено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО: кожна правильна відповідь -  1 бал (за  завдання з вибором однієї правильної відповіді та за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності).  Максимальна кількість балів,  яку може набрати учасник/учасниця тестування, - 35 балів.

❗📘Результат (тобто кількість набраних балів за виконані завдання) учасник/учасниця тестування буде бачити одразу після виконання завдань. Пізніше він  буде переведений у шкалу 100-200 балів (для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал). 


Як уже повідомлялося, кожен абітурієнт, який бажає стати студентом вищого навчального закладу в 2022 році, повинен подати в приймальну комісію власний мотиваційний лист.  Це документ, у якому вступник наводить аргументи, що саме він є найкращим кандидатом для вступу на вибрану ним спеціальність конкретного навчального закладу. Які вимоги до його написання? 

На веб-сторінці Osvita.ua абітурієнт може ознайомитися з цінною інформацією від Романа Шандри, доцента ЛНУ ім. Франка, про мотиваційний лист та знайти відповіді на наступні питання:

📌що таке мотиваційний лист і навіщо він потрібен; 

📌як написати хороший мотиваційний лист для вступу до університету;

📌які вимоги ставляться до мотиваційних листів;

📌якою має бути структура мотиваційного листа;

📌чим урегульоване подання мотиваційних листів при вступі. 

Мотиваційний лист при вступі до закладу вищої освіти ознайомитися

2 Про вимоги до написання мотиваційного листа можна дізнатися, зареєструвавшись на вебінар «Як писати мотиваційний лист», анонсований Світланою Левченко, адміністратором фейбук-групи "Мовно-літературна світлиця"

📅Дата проведення: 19 квітня 2022 року

Час: 16:00

📃Вартість: участь у вебінарі безкоштовна.

3 Як написати мотиваційний лист правильно? Це одна допомога перейти


Дидактичний мультимедійний контент «KM MEDIA Еd Рrofi» – це явище в освітньому середовищі не тільки нашої держави, а й європейських країн. Приємно, що в деяких питаннях освіти Україна стала лідером.

 «Дидактичний мультимедійний контент для початкової школи «KM MEDIA Еd Рrofi»» схвалений для використання у загальноосвітніх навчальних закладах профільними комісіями МОН України (Лист № 22.1/12-Г-923, від 04. 09.2019) та належить до категорії мультимедійних електронних освітніх ресурсів, що мають можливість функціонувати в режимі без під’єднання до інтернету. Через те виникла нагальна потреба у створенні навчального контенту для використання в освітньому процесі, якого потребують як учителі, так і учні.

Ми живемо в той час, коли мова- це зброя, коли мова має значення! Вижницький ЦПРПП організовує створення розмовного клубу "Говорімо українською". Це курси української мови, призначені для поглиблення знань з української мови. Долучитися до клубу можуть всі охочі, зустрічі відбуватимуться в онлайн-форматі у програмі Zoom. Спікером занять є  консультант ЦПРПП Вижницької міської ради Іванчак Тетяна Володимирівна, вчитель української мови та літератури. Віримо, що любов до слова ще більше об'єднає  українців у такий нелегкий час. Все буде Україна!