ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ!
28 серпня 2025 року, з метою якісної підготовки до нового навчального року, відділ освіти м. Новогродівка, КБНУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників Новогродівської міської ради” провели серпневу конференцію «Забезпечення якості освіти: сучасні виклики та інновації», на якій були підведені підсумки роботи освітньої галузі громади у 2024-2025 навчальному році та поставленні завдання на новий навчальний рік.
Другим етапом роботи конференції стали засідання предметних секцій професійних спільнот «Освітній драйв: енергія нових звершень» на яких розглядались пріоритетні напрямки роботи, креативні підходи до вивчення предметів, якість освіти в умовах дистанційного навчання. Робота серпневої конференції пройшла під гаслом - Діяльність. Інновації. Партнерство.
Філологічний напрямок (українська мова та література, зарубіжна література, англійська мова)
Засідання спільнот вчителів філологічного напрямку. Координатор Аліна Задко.
Обговорили актуальні питання викладання, інноваційні підходи, новітні технології.
Вчителі української мови та літератури, координатор Тетяна Дерман, обговорили “Креативні підходи до вивчення предметів філологічного напряму”. Проаналізували роботу ПС за минулий рік та визначили завдання на цей навчальний рік, опрацювали інструктивно - методичні рекомендації щодо викладання предметів у закладах середньої освіти у 2025 — 2026 навчальному році. На засіданні вирішили на початку навчального року провести роботу щодо виявлення та (у разі потреби) подоланні освітніх втрат з української мови. Під час зустрічі звернули увагу на завдання, за допомогою яких можна урізноманітнити освітній процес, зацікавити учнів /учениць. Робота ПС вчителів української мови та літератури спрямована на досягнення Державного стандарту (5-8 класи за новим Державним стандартом); на пошук оптимальних форм і методів роботи з обдарованими учнями; покращення успішності учнів/учениць.
Вчителі іноземної мови, координатор Наталія Тихонова, зупинилися на питаннях оцінювання, програм, підручників та рекомендацій щодо особливостей викладання предмету «Англійська мова» у 8 класі, активно обговорювали ключові трансформації у вивченні іноземної мови у 8 класі НУШ. Також вчителі щедро ділилися педагогічним досвідом з колегами, бажали спілкування та підтримки, зокрема мотивації та намагалися знайти джерела самомотивації перед початком нового навчального року.
Математичний напрямок (математика, інформатика, технології)
Засідання професійних спільнот вчителів предметів математичного напрямку. Координатор - Світлана Корнілова. Підвели підсумки роботи за минулий навчальний рік, визначили план роботи на новий навчальний рік, розглянули особливості викладання предметів у 2025-2026 н.р., шляхи подолання освітніх втрат, оцінювання навчальних досягнень учнів 5-8 класів, сучасні підходи до викладання предметів математичного напрямку в 8 класі НУШ.
Координатор спільноти вчителів інформатики, Алла Полонська, ознайомила з методичними рекомендаціями викладання предмету, формування культури безпечної онлайн-поведінки та медіаграмотності.
Координатор спільноти вчителів технологій, Наталія Колосовська, зупинилася на проєктній роботі, поділилася інформаційними ресурсами для роботи.
Початкова і дошкільна освіта, мистецтво
28 серпня відбулося перше засідання професійної спільноти (дошкільна та початкова освіта, мистецтво). Координатори Оксана Кузнєцова та Тетяна Махоріна звітували про роботу спільнот за 2024/2025 н. р. По другому питанню опрацювали матеріали ХІ Конгресу Донеччини «Освіта Донеччини: синергія партнерства та простір стійкості» і щорічної Серпневої освітньої конференції «Освіта для мінливого світу» Міністерства освіти і науки України (доповідачі Ганна Василіна та Інеса Федорова); перспективи роботи у 2025/2026 навчальному році. Директори ЗДО надали учасникам зустрічі рекомендації з питань освітньої діяльності з дошкільниками, нормативні документи, Путівник на 2025/2026 н. р..
Колеги ознайомились з планом роботи на новий навчальний рік, визначились з напрямками, поставили цілі та задачі перед собою, враховуючи нові виклики. Рухаємося далі, не зупиняємось на досягнутому!
Природничий напрямок
(фізика, географія, біологія, хімія, природа)
28.08.25р. відбулося засідання професійної спільноти учителів природничого циклу з теми «Вивчення особливостей викладання предметів природничого циклу у 2025/2026 н.р. Основні завдання на новий навчальний рік». На засіданні були розглянуті наступні питання:
1.Вивчення особливостей викладання предметів природничо - математичного циклу у 2025/2026 н.р.
2.Опрацювання інструктивних документів Міністерства освіти і науки, Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації у 2025-2026 н.р.
3. Вивчення методичних рекомендацій щодо особливостей організації освітнього процесу у 8 класах закладів загальної середньої освіти за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».
4. Вчитель географії Єжилова А.М. поділилася напрацюваннями «Умови ефективної організації дистанційного навчання в НУШ. Використання штучного інтелекту на уроках географії».
Гуманітарний напрямок
(історія, правознавство, Громадянська освіта)
Громадянська та історична освіта 2025-2026: крокуємо до змін разом
Фізична культура, основи здоров’я, ЗУ
Якість освіти в умовах дистанційного навчання
28.08.2025 відбулося важливе засідання професійної спільноти вчителів фізичної культури, Захисту України та основ здоров’я. Ця зустріч стала чудовою нагодою для обговорення ключових питань, що стосуються роботи нашої професійної спільноти у 2025–2026 навчальному році.
Під час засідання вчителі детально розглянули актуальну нормативно-інформаційну документацію та методичні листи, що регулюють викладання дисциплін.
Крім того, обговорили важливе питання щодо організації роботи з дітьми, які за станом здоров’я потребують особливого підходу до фізичних навантажень. Йшлося про створення спеціальних медичних груп, а також про те, як забезпечити безпечні та корисні заняття для кожного учня.
Не обійшли стороною й організаційні моменти. Учасники зустрічі активно готувалися до проведення Олімпійського тижня, обговорюючи план заходів, спрямованих на популяризацію спорту та здорового способу життя серед учнів. Також були розглянуті питання участі у виставці педагогічних інновацій, різноманітних онлайн-курсах, конференціях та освітніх проєктах.
Такі зустрічі є надзвичайно важливими для нашої професійної спільноти. Вони сприяють обміну досвідом, дозволяють ділитися ідеями та знаходити нові підходи до навчання, що, безперечно, позитивно впливає на якість освітнього процесу.
Психологія, позашкільна освіта, класні керівники