Реєстрація для проходження сертифікації

 СТАРТУВАЛА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ПРО СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ

Посилання на анімовані відеоролики: http://surl.li/qayp 

       Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива.


      Стартувала інформаційна кампанія Державної служби якості освіти про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). 

      Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.


«Спільні злагоджені дії – запорука вдосконалення якості освіти. На інформаційному ресурсі про якісну школу керівники шкіл, вчителі, батьки, громади зможуть отримати більше інформації як вони конкретно можуть долучитись до розвитку закладу», – зазначила тимчасово виконуюча обов'язки начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області Tetiana Rempel.


 В межах інформаційної кампанії Державною службою якості освіти створено інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба. 


З інформаційним ресурсом, створеним у межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою ➡️ https://qualityeducation.org.ua, а ролики  розміщені на ютуб-каналі Служби.


Довідково:


Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти.

 

Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади. 



Реєстрація для проходження сертифікації

З 18 до 31 січня 2021 року, включно, триватиме реєстрація для проходження сертифікації, яка здійснюватиметься у два етапи:

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році достроково буде припинено в разі, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
  Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно:

- незалежного тестування учасників сертифікації;
- самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

- вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)".  Професійний стандарт вчителя внесено до Реєстру професійних стандартів.
      Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька.
      До переліку професійних компетентностей увійшли: мовно-комунікативна; предметно-методична; інформаційно-цифрова; психологічна; емоційно-етична; педагогічне партнерство; інклюзивна; здоров’язбережувальна; проєктувальна; прогностична; організаційна; оцінювально-аналітична; інноваційна; рефлексивна; здатність до навчання впродовж життя
      Документ також містить опис професійних компетентностей вчителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
Профстандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігає ризикам необ’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителів під час їхньої атестації та сертифікації.
Професійний стандарт розроблено МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів, а також за підтримки проєктів "Навчаємось разом" і "Професійний стандарт вчителя нового покоління і кращі НУШ технології: у взаємодії між академічними спільнотами університетів і вчителями-практиками".
Професійний стандарт погоджено Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України. У зв'язку із затвердженням нового професійного стандарту вчителя планується визнати таким, що втратив чинність, професійний стандарт "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти" 2018 року.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік.

-----------------------------  співдружні ресурси  --------------------------