Муляр, пічник, тесляр

Муляр – це робітник, який бере участь у зведенні та ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних та штучних будівельних матеріалів. Сьогодні професія муляр шанована суспільством, адже саме він втілює у життя ідеї архітекторів та проектувальників і відповідає за комфорт, зручність та довговічність будівель.

Муляр повинен знати основні властивості будівельних матеріалів і розчинів; гідроізоляційних матеріалів, що застосовують для ізоляції фундаментів та стін; прості системи кладки і перев’язки швів; правила роботи ручним та електричним інструментом; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються і т.д.

Для даної професії необхідні такі визначальні якості, як працьовитість, відповідальність, порядність, і саме головне – це щира любов до своєї справи.

Виходячи з розрізнення посадових обов'язків, можна зробити висновок, що робота муляра пов'язана зі зведенням кам'яних конструкцій різних споруд і викладанням цегляних стін і елементів фундаменту. Отже, його кваліфікації і майстерності буде недостатньо, якщо буде потрібно скласти піч або кімнатний камін. У цій ситуації будуть потрібні послуги пічника, який краще знає всю специфіку роботи.

Досвідчений погляд вже по трубі, що підноситься над дахом, зможе визначити, досвідчений майстер проводив роботу або людина, мало знайомий з пічним справою. Хороший пічник в сучасних умовах стає рідкістю, хоча затребуваність в його послугах постійно зростає. Про це свідчать оголошення в різних інформаційних джерелах.

Віртуозна робота людини, досконально знає свою справу, заворожує. Справжній пічник відчуває кожна цеглина, простукуючи його. За видаваному відгомін він безпомилково визначить йому місце розташування. Досвідченого шановного майстра відрізняє бездоганне знання особливостей безлічі різновидів печей. Він працює неспішно, грунтовно і завжди якісно.

До особливостей професії пічника відноситься і той факт, що практично у всіх регіонах його робота носить сезонний характер, оскільки взимку печі не викладаються.

Погодивши фронт майбутньої роботи з замовником, майстер приступає до складної, кропіткої діяльності. Кожен ряд кладки вивіряється на дотримання суворої вертикалі, всі кути постійно виміряються, не допускаючи розбіжностей з проектом ні на один градус.

Якщо замовнику потрібна кахельна піч, то робота буде вестися відповідно до технологічних вимог. Досвідчений пічник знає, що кахлі викладаються паралельно з цегляною кладкою, до якої вони прикріплюються.

Кожна піч є унікальною спорудою при дотриманні всіх конструктивних складових. Навіть така відповідальна робота як приготування розчину для майстра є творчим актом. Він ніколи не буде довіряти прописаним в книгах пропорціям, а визначить готовність маси своїми безпомилковими способами.

Тесляр — робітник, що займається грубою обробкою деревини, спорудженням дерев’яних будов, виготовленням простих дерев’яних меблів тощо. Назва виникла від одного з двох найпоширеніших інструментів майстра – тесла (другий – сокира). Різниця між ними в тому, що теслею обробляли деревину вздовж та під кутом до волокна, а сокирою можна було рубати і поперек.

Раніш тесляром – називали майстра по обробці деревини у слов’ян, що залишилось в мовах як назва інструмента – укр. тесло, бел. цясло, рос. тесло, болгарською тесла, сербською, словацькою та чеською – tesla. Схоже латишською teslis. З часом, для робіт більш високого ґатунку почали використовувати слово столяр.

Що має знати тесляр? Основи математики, фізики, креслення в обсязі середньої школи; Породи та вади деревини; Способи розмітки та виготовлення дерев’яних конструкцій; Правила поводження зі спеціальними речовинами і прийоми покриття ними лісоматеріалів.

Що повинен уміти тесляр? Користування робочим інструментом; Виконання операцій по роботі з лісоматеріалами; «Читання» креслень. Що робить тесляр Бере участь у спорудженні та ремонті житлових будинків, мостів та інших споруд; Зводить стіни з колод, настилає підлоги, встановлює віконні рами і двері, будівельні ліси, паркани тощо; Виготовляє і добирає пролітні будови балочних мостів, веде підготовку дерев’яних опор ліній зв’язку і електропередачі; Виконує різноманітні операції по роботі з лісоматеріалом: обтісування, розпилювання, свердлення отворів, з’єднання елементів дерев’яних конструкцій, обробка захисними речовинами.