Корисні онлайн-

інструменти

Скористайтесь бібліотекою корисних онлайн-інструментів для організації дистанційного та змішаного навчання. Бажаєте набути практичних навичок? Приєднуйтесь до Телеграм-каналу "Цифрова лабораторія".

Link

Організація дистанційного навчання

Хмарні сховища

Google Диск - сховище даних (15 Гб безкоштовного використання у персональному обліковому записі, необмежено у корпоративному обліковому записі), яке належить компанії Google Inc., що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах у хмарі і ділитися ними з іншими користувачами в Інтернеті. Google Drive включає Google Документи, Таблиці та Презентації, офісний пакет, який дозволяє спільно редагувати документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, форми, і багато іншого.

Dropbox - файлообмінник та синхронізатор файлів від компанії Dropbox Inc. (до 2 ГБ - безкоштовно; до 1000 ГБ - $ 9,99 / місяць; від 1000 ГБ - корпоративні рішення). Dropbox має кросплатформовий клієнт (Windows, Mac і Linux), за допомогою якого користувачі можуть завантажити файли на сервер Dropbox. Власні файли на Dropbox можна зробити доступними для інших користувачів чи для всіх охочих.

Віртуальні класні кімнати

Google Classroom - безкоштовний вебсервіс, створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу — прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Може використовуватися вчителями та учнями у школах, або у закладах вищої освіти викладачами та студентами.

Edmodo - платформа для спілкування, співпраці та навчання школам та вчителям K-12 . Мережа Edmodo дає змогу вчителям ділитися вмістом, розповсюджувати вікторини, завдання та керувати спілкуванням з учнями, колегами та батьками.

Мій клас - Інструмент цифрового навчання пропонує широкий спектр матеріалів - завдання, теорія та тести у шкільних предметах. Кожне завдання має кроки розв'язання, таким чином учень може самостійно вивчати предмет і вчитися на своїх помилках.

ЕдЕра - платформа готових безкоштовних курсів для учнів, студентів та педагогів.

iLearn - безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами.

Отримання знань - Вінницька онлайн-система дистанційної підтримки навчання з усіх предметів.

Learning.ua - платформа, що містить інтерактивні завдання з математики, української, англійської для дітей дошкільного і шкільного віку (до 8-10 класу) (платна, є безкоштовний варіант з обмеженими можливостями)

Vchy.com.ua - онлайн платформа, де учні початкової школи усієї України вивчають математику в інтерактивній формі.

Mozaik - цифрові книги, інтерактивний зміст, пов’язані з навчальними предметами програми та ігри, більш ніж 1200 3D-сцен та відео (платна, є безкоштовний варіант з обмеженими можливостями).

VS-9.com - сайт для дистанційної освіти: дистанційне навчання, перевірка знань з усіх предметів у вигляді тестів, безкоштовний курс англійської мови починаючи з 1 класу, безліч тестів з англійської мови для старшокласників, загальний мережевий диск для обміну та зберігання файлів, навчальний матеріал з шкільних предметів, рейтинг знань серед однокласників.

GoSoapBox - веб-інструмент, що працює на основі клікерів, який використовується викладачами по всьому світу, щоб зацікавити студентів та отримати розуміння студентів у реальному часі.

Рarlay - дискусійний майданчик для навчання.

CORE - адаптивна онлайн-платформа створення навчальних матеріалів та оцінювання знань з аналітичною системою розробки індивідуальних рекомендацій для користувачів.

Мaibax - віртуальний клас для проведення уроків, вебінарів і тренінгів онлайн.

Моя школа - унікальна платформа, яка поєднує в собі функції електронного щоденника, журналу та забезпечує життєдіяльність усього навчального процесу. Це середовище, в якому учні, вчителі та батьки можуть легко отримувати і ділитися інформацією про освіту дітей та процеси, що відбуваються у навчальному закладі. Система налічує понад 100 корисних функцій для кожного із користувачів, починаючи від електронних журналів та щоденників, до планування уроків та формування повної звітності.

Сlassflow - сервіс для організації спільної роботи учнів через комп’ютери або мобільні пристрої, включаючи інтерактивні завдання, оцінювання, обмін файлами

ClassDojo - сервіс, який допоможе максимально зімітувати шкільне середовище вдома. Він зроблений для кращої комунікації батьків, вчителів та дітей. Classdojo зроблений, щоб максимально зацікавити дітей молодшого і середнього шкільного віку. Для кожного учня там є окрема анімована аватарка – вона радіє, коли отримує похвалу від учителя і сумує, коли ставлять негативну оцінку.

TeacherKit Classroom Manager - мобільний застосунок, що призначений для роботи з класом, починаючи від ведення журналу оцінок і відвідуваності до управління поведінкою та звітів про прогрес. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє робити все це за допомогою швидких дотиків і проведення, генеруючи візуалізацію даних на льоту, як для цілих класів, так і для окремих учнів. Система профілів учнів полегшує зв’язок з учнями та їхніми батьками, а преміумверсія додає можливість надсилати докладні звіти про успішність разом із розбивкою поведінки та відвідуваності.

Організація навчальних платформ

Moodle - це безкоштовна, відкрита (Open Source) система управління навчанням. Вона реалізує філософію «педагогіки соціального конструктивізму» та орієнтована насамперед на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання.

Gnomio.com - безкоштовний хостинг для Moodle.

Google Сайт - спрощений безкоштовний хостинг на базі вікі-рушія. Може використовуватися як частина Google Apps. Дозволяє за допомогою технології wiki зробити інформацію доступною для людей, які потребують її швидкої подачі. Користувачі сайту можуть працювати разом, додавати інформацію з інших додатків Google, YouTube, Picasa та з інших джерел.

Padlet - мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації. Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, посилання на сторінки Інтернет, замітки. Це може бути приватний проект стіни, модерована стіна з кількома учасниками, які будуть заповнювати її інформацією або доступний для читання і редагування будь-яким користувачем майданчик для обміну інформацією. У безкоштовній версії можна створити 3 дошки.

LinoIt - віртуальна дошка для розміщення та поширення наліпок, нотаток, нагадувань, зображень та відео. Сервіс є безкоштовним та необмежений у використанні.

Blogger - сервіс для ведення блогів, за допомогою якого будь-який користувач може завести свій блог, не вдаючись до програмування і не турбуючись про встановлення та налаштування програмного забезпечення.

Symbaloo - це хмарний сайт, який дозволяє користувачам упорядковувати та класифікувати веб-посилання у вигляді кнопок. Symbaloo працює з веб-браузера і може бути налаштований як домашня сторінка, що дозволяє користувачам створювати персоналізований віртуальний робочий стіл, доступний з будь-якого пристрою з підключенням до Інтернету. Користувачі Symbaloo, які повинні бути попередньо зареєстровані, мають сторінку з сіткою кнопок, які можна налаштувати для посилання на певну сторінку. Сайт дозволяє користувачам призначати різні кольори кнопкам для легкої візуальної класифікації.

Weebly for education - платформа для створення сайту і блогу. У вчителя є можливість керувати обліковими записами учнів, приймати онлайн домашні завдання та долучати дітей до створення цікавого контенту на сайт.

Edublogs - платформа для створення і запуску сайтів WordPress, можливість навчитися робити свій бренд, зберігати повний контроль над конфіденційністю, користувачами та наповненням сайту.

H5P - новий безкоштовний засіб створення, обміну й повторного використання інтерактивного мультимедійного навчального контенту в форматі HTML5 для всіх типів пристроїв: комп'ютерів, планшетів смартфонів.

Classmill - це безкоштовний інструмент, який дозволяє будь-кому легко створювати класи за допомогою посилань, відео YouTube, зображень і файлів.

Blackboard - додаток для інтерактивного навчання, створення навчальних груп і обміну знаннями.

CenturyTech – платформа з інструментами для дистанційного навчання.

Інтерактивні аркуші, плакати, дошки, електронні книги

Інтерактивні аркуші та електронні книги

Liveworksheets - дозволяє перетворити традиційні друковані аркуші (doc, pdf, jpg …) в інтерактивні онлайн-вправи з самокорекцією, які ми називаємо «інтерактивні листи». Такі листи можна об’єднати у зошити.

WIZERМЕ - дозволяє створювати інтерактивні робочі аркуші, які можна використовувати при дистанційному навчанні, для домашніх робіт, для роботи в класі на інтерактивній дошці. Учитель може створювати робочі листи на основі відеоуроків, прикріплювати до них різні завдання і запрошувати учнів до роботи. Учні реєструються в сервісі і виконують запропоновані завдання. Учитель може переглядати відповіді учнів в особистому кабінеті.Учитель може створювати класи і додавати до них учнів. За допомогою сервісу можна створювати цікаві дидактичні матеріали з будь-якої теми шкільної програми з використанням текстів, відео, аудіо, зображень, у тому числі інтерактивних.

Book Creator - сервіс для створення інтерактивних навчальних посібників

Ourboox - безкоштовна платформа для створення електронних книг. В ній можна створювати красиві сторінки та листати цифрові книги за кілька хвилин. Можна вбудовувати відео, музику, анімацію, ігри, карти та багато іншого.

WriteReader - платформа для створення мультимедійних книг учителем і його учнями. Привабливість цього конструктора полягає у співпраці між учнями і викладачами. Учні можуть створювати мультимедійні книги, в яких вчителі при необхідності вносять виправлення, супроводжують учнівський проект. Учитель, створивши свій аккаунт в WriteReader, має можливість створювати онлайн-класи. Ви можете вручну зробити облікові записи для своїх учнів. Створивши клас, ви отримуєте код класу. Для того, щоб почати створювати свою книжку, вашим учням не потрібно вказувати адреси електронної пошти. Досить вказати код класу і отриманий від учителя логін. Вказавши дані, учень отримує доступ до своєї сторінки.

Teacher Made - конструктор інтерактивних робочих аркушів. За допомогою Teacher Made ви можете перетворити ваші PDF-файли, документи Word, Google і фотографії в онлайн-активності. Більш того, якщо ви захочете зробити свій інтерактивний робочий лист оцінним, Teacher Made автоматично оцінить відповіді для вас. Оплата щорічно становить 59,00 доларів США.

Blendspace - зручний інструмент для створення електронного супроводу уроку, заняття або дистанційного курсу. Він дає можливість зібрати «в одному місці» необхідні ресурси для уроку/заняття/дистанційного курсу: тексти, відео, зображення, веб-сайти, google документи, вбудувати потрібні файли та он-лайнові вправи, створити вбудований в середовище опитувальник у вигляді вибору правильної відповіді.

eXeLearning - сервіс для створення інтерактивних навчальних посібників. Це вільний програмний інструмент під GPL-2, який можна використовувати для створення освітнього інтерактивного вебконтенту. eXeLearning може генерувати інтерактивний вміст у форматі XHTML або HTML5. Це дозволяє створювати веб-сторінки, що легко переміщуються, включаючи текст, зображення, інтерактивні дії, галереї зображень або мультимедійні кліпи.

Classkick - це оперативний зворотний зв'язок як з тими, хто працює в класі, так і зі здобувачами освіти, які займаються вдома. Тобто вчитель і здобувачі освіти можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або зі звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи. Учитель може переглядати роботу кожного здобувача освіти в режимі реального часу. Все, що робить учень, відразу відображається на комп'ютері вчителя.

Symbaloo - це хмарний сайт, який дозволяє користувачам упорядковувати та класифікувати вебпосилання у вигляді кнопок. Symbaloo працює з веббраузер і може бути налаштований як домашня сторінка, що дозволяє користувачам створювати персоналізований віртуальний робочий стіл, доступний з будь-якого пристрою з підключенням до Інтернету. Користувачі Symbaloo, які повинні бути попередньо зареєстровані, мають сторінку з сіткою кнопок, які можна налаштувати для посилання на певну сторінку. Сайт дозволяє користувачам призначати різні кольори кнопкам для легкої візуальної класифікації.

Classmill - це безкоштовний інструмент, який дозволяє будь-кому легко створювати класи за допомогою посилань, відео YouTube, зображень і файлів.

Інтерактивні плакати

ThingLink - сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «розмовляючі картинки», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з’являтися будь-який мультимедійний контент.

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту.

Glogster - інструмент для створення інтерактивних плакатів із текстам, відео, гіперпосиланнями та зображеннями. Сервіс можна використовувати для створення інтерактивних біографій, стрічок часу, введення математичних і фізичних формул, результатів експериментів.

Віртуальні дошки

Jamboard - безкоштовний інтерактивний сервіс від Google, покликаний допомогти без проблем передати власні ідеї, працювати та допрацьовувати цікаві креативні рішення спільними зусиллями. Базується цей девайс на хмарних технологіях, тож користуватися ним можна з будь-яких гаджетів. І все в режимі реального часу. Багато в чому сервіс схожий на звичайну білу дошку для малювання маркерами. На відміну від звичайної дошки, Jamboard не має обмежень за розміром вільного місця і кількістю учасників, які можуть одночасно малювати на ній. До того ж усе, що намальовано на онлайн-дошці, можна зберегти на Google Диску: матеріали записані на Jamboard, нікуди не зникнуть із часом.

Lino - віртуальна дошка для спільної роботи. Створену дошку можна розмістити у соціальних мережах, на сайті або у блозі. Сервіс є безкоштовним та необмежений у використанні. Не потребує реєстрації учасників.

Padlet - віртуальна дошка для спільної роботи, зручний, легкий інструмент для організації спільної роботи учасників освітнього процесу з різним контентом у визначеному віртуальному просторі. Безкоштовно можна створити 3 дошки. Не потребує реєстрації учасників.

Мiro.com - це не тільки біле поле, а набір шаблонів, які допомагають структурувати і організувати планування або мозковий штурм. Тут можна проводити онлайн-уроки, створювати план роботи або закріплювати завдання, які потрібно виконати. Передбачена можливість запрошувати учасників через посиланням та по електронній пошті. Дошка проста в управлінні, на ній можна створювати безліч полів, пересувати їх мишею. Є безкоштовна версія та більш розширена – платна.

Twiddla - онлайн дошка, призначена для спільної роботи. Дозволяє розміщувати текст (розмір літер, вирівнювати текст, виділяти його жирним, курсивом), ілюстрації, математичні формули; геометричні параметри; вбудовувати документи, віджети і html-код; спілкуватися за допомогою чату та звуку. Є можливість спільного перегляду веб-сайтів в режимі онлайн. Має візуально привабливий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Реєстрація не потрібна: посилання на робоче простір генерується сайтом, і потрібно просто поділитися нею з учнями. Учитель та учні можуть спільно коментувати текст, виділяти що-небудь.

ІDroo – інтерактивна онлайн-дошка з повним набором інструментів для введення математичних формул і малювання. Можна писати від руки, малювати лінії, криві Без’є, прямокутник, еліпс. Також присутня можливість на онлайн-дошці друкувати текст, змінюючи його колір або шрифт. Щоб запросити учасника сесії потрібно лише відправити йому посилання-запрошення. Одночасно на дошці можуть працювати кілька користувачів. А в платних версіях є можливість додавати документи і зображення, змінювати фон дошки. Розміри дошок нескінченні. Створені дошки можна зберегти в PDF-файл або зображення.

Whiteboard Fox - проста в налаштуванні і використанні, стає відразу ж доступна по посиланню на сайті. Вона схожа на листок із зошита з математики в клітинку, що допомагає рівно писати і малювати. Все дуже просто, а функції тільки основні – малювання, стирання, навігація і скасування намальованого. Підтримуються текст і вставка зображень, а кнопка «копіювати все» дозволяє легко захопити все на сторінці і скопіювати її в буфер обміну. Не дуже широкий функціонал, зате малюнок виходить природним і точним. Всі зміни учасники бачать в реальному часі, з невеликою затримкою в секунду або дві. Поділитися своєю дошкою і запросити учнів для участі або просто спостереження можна через сгенероване посилання. Просто надішліть цей лінк поштою чи у месседжер своїм гостям, їм залишиться тільки перейти по ній. При реєстрації на сайті можна зберігати і обмінюватися своїми дошками. Повністю безкоштовно.

Conceptboard - віртуальна дошка, на якій можна вести різні проєкти, як навчальні, так і соціальні. Користувачі можуть вводити зображення і файли безпосередньо на дошку, де інші можуть малювати, писати, прикріплювати замітки і «візуально співпрацювати». Спільна робота в реальному часі означає автоматичну синхронізацію, вбудований чат для швидкого спілкування і навіть управління проектами з призначеннями завдань і оповіщенням по електронній пошті в додатку. Контент можна захищати від змін за допомогою режиму «тільки для читання». Особливість цієї онлайн-дошки – можливість організувати конференцію, тобто зателефонувати іншим учасникам і продемонструвати свій екран з дошкою як презентацією. На безкоштовному тарифі співпрацювати не вийде – інші учасники будуть тільки спостерігачами вашої роботи, є обмеження на обсяг інформації тощо.

Groupboard - онлайн-дошка, що дозволяє користувачам налаштовувати елементи управління адміністратора, тому ви можете налаштувати рівень доступу, навіть заблокувати користувачів або зробити дошку приватною. Вбудований відеочат відмінно підходить для швидкого спілкування прямо в самому додатку (але не безкоштовно). Користувачі можуть ділитися конитентом прямо на дошці. Для кожної дошки генерується спеціальний код, який можна вбудувати на ваш сайт для публічного доступу. Наприклад, як результат якоїсь проектної роботи. Є безкоштовна версія і платна розширена.

NoteBookCast - дуже проста, інтуїтивно зрозуміла і абсолютно безкоштовна програма для ведення онлайн-уроків в режимі реального часу. Використовується репетиторами, щоб писати і малювати онлайн. А також компаніями для планування. Максимально допустима кількість учасників заняття – 10. Є лазерний покажчик, який дозволяє в реальному часі вказувати на будь-який елемент інтерактивної дошки, щоб не плутатися, колір покажчиків кожного учасника відрізняється. Можна створювати шаблони дошок і завантажувати зображення в якості фону на задній план віртуальної онлайн-дошки. Є можливість відключати дію олівця, що особливо корисно для планшетів і комп'ютерів з сенсорним екраном. У будь-який момент можна зробити скріншот онлайн-дошки і завантажити його. На жаль, є тільки текстовий чат всередині дошки, голосовий зв'язок не підтримується. Онлайн-дошки після роботи можна зберегти.

Drawchat - зручний безкоштовний сервіс без реєстрації. Щоб запустити нову онлайн-дошку, потрібно натиснути «Нова дошка». Після запуску з'являється можливість включити доступ до веб-камери і мікрофону. Запросити учасників можна, відправивши їм URL-посилання, присвоєне вашої дошці. Онлайн-дошка дозволяє писати олівцем або маркером, а також малювати лінії і фігури, завантажувати PDF-файли і зображення. Статус дошки може бути публічним або приватним. Дошкою можна ділитися в соціальних мережах, а також передавати посилання за допомогою QR-коду.

Limnu – найбільш наближена по стилю написання і відображення тексту до реальної маркерної дошки. Переміщатися по дошці можна швидко. Меню дуже зрозуміле. Віртуальна дошка доступна з будь-якого браузера, а також через мобільний додаток. Інструменти, які доступні користувачам, діляться між усіма учасниками роботи. Адміністратор також сам може розділити можливість використання тих чи інших інструментів між учасниками і виділити людей з аналогічними функціями. Відмінна швидкість оновлень.

Classroomscreen - безліч інструментів для навчання в одному місці. Користуватися дошкою можна безкоштовно. Працювати в додатку можна через браузер. Він має кілька функцій: можна вибрати фон, використовувати не тільки білу дошку, а й повноцінні зображення, їх можна завантажити з комп'ютера, наприклад, якщо це урок географії, на фон можна поставити карту; в текстове поле можна вводити інструкції до завдань; можна вибрати мову; є таймер – можна встановити певний час для вирішення конкретного завдання; є світлофор: учень може натиснути на червоний колір, якщо йому потрібна допомога, а вчитель може включати зелений, щоб показати початок роботи, а червоний – кінець; режим малювання – для зображення можна використовувати ділянку дошки або всю її площу; можна встановити дозволений рівень шуму на занятті: тиша, можливий шепіт, запитати сусіда і спільна робота.

Ziteboard - масштабована віртуальна дошка, яку можна завантажити прямо через браузер. Це проста версія дошки, яка також не вимагає встановлення окремого додатка або реєстрації. Ви можете поділитися URL-адресою на вашу робочу дошку. Це посилання залишиться постійним і буде вести на дошку, на якій ви працювали. На відміну від інших дошок, Ziteboard дозволяє публікувати свої дошки в Інтернеті, де їх можуть бачити інші користувачі. Вони не мають права редагувати ці дошки або приєднуватися до роботи над ними, тільки якщо ви запросите їх на дошку або в додаток. Таким чином, це більше презентаційна функція. Ви також можете поділитися своїм екраном з колегами так, щоб вони бачили тільки ту частину екрану, яку ви хочете показати. Дошку відрізняє від інших унікальна функція згладжування ліній і алгоритм розпізнавання фігур. Просто намалюйте коло або квадрат, а дошка розпізнає вашу фігуру і зробить лінії рівними, щоб ваша фігура виглядала акуратно і красиво. Модулі WordPress, Slack і навіть Google Chrome дозволяють користувачам поєднати цей інструмент спільної роботи з тими, які вже використовуються. Дошка доступна як платформа з ярликами, які можна налаштувати під потреби вашої команди і використовувати ті інструменти, які потрібні команді, використовувати всі переваги платформи.

AutoDraw - дошка для малювання від Google.

Webjets - універсальна віртуальна дошка. Безкоштовна версія має необмежену кількість дошок. Обмеження - 10 Мб для кожного завантаженого файла.

Milanote - простий у використанні інструмент для організації своїх ідей та проектів на візуальні дошки.

Trello - дошки, списки та картки в Trello - це цікавий, зручний та продуктивний спосіб організувати проекти та розставити їх за пріоритетами.

Scribblar - чат, аудіо, віртуальні дошки. Простий, безпечний, стабільний. Ідеально підходить для навчання в Інтернеті. Безкоштовна версія відсутня.

Symbaloo - це хмарний сайт, який дозволяє користувачам упорядковувати та класифікувати веб-посилання у вигляді кнопок. Symbaloo працює з веб-браузера і може бути налаштований як домашня сторінка, що дозволяє користувачам створювати персоналізований віртуальний робочий стіл, доступний з будь-якого пристрою з підключенням до Інтернету. Користувачі Symbaloo, які повинні бути попередньо зареєстровані, мають сторінку з сіткою кнопок, які можна налаштувати для посилання на певну сторінку. Сайт дозволяє користувачам призначати різні кольори кнопкам для легкої візуальної класифікації.

Flinga - веб-інструмент, який дозволяє легко створювати онлайн-середовища для спільної роботи. На вибір надаються два середовища: середа мозкового штурму (Flinga Wall); спільна дошка (Flinga Whiteboard).

Wakelet - зберігайте посилання з Інтернету, упорядковуйте їх у візуальні колекції та діліться ними

Інструменти для роботи з відеоконтентом

Ресурси для створення та запису відео

Screencast-O-Matic - програмний інструмент для екранізації та редагування відео, який можна запускати безпосередньо з браузера (створення скрікастів та відео, стокового відео, редагування, зберігання проєктів).

Hippo Video - розширення для Google Chrome, дозволяє записувати екран і зображення з веб-камери одночасно, безкоштовно можна записувати до 15 хвилин.

CamStudio - безкоштовна програма для запису відео з екрану монітора.

AZ Screen Recorder - No Root - додаток для Android, дозволяє записувати екран смартфона.

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder - розширення для Google Chrome, дозволяє робити скріншоти з екрану, додавати коментарі до скріншотів, задвати питання.

Bubbles: Video and Screenshot Collaboration - розширення для Google Chrome, дозволяє робити скріншоти та записати відео з екрану, додавати коментарі або запитання до скріншотів і відео, отримувати відповіді.

Freescreenrecording - безкоштовний інструмент для створення скринкастів.

Prezi - хмарне презентаційне програмне забезпечення для створення презентацій, відео та графічного дизайна.

Explain Everything – платформа для створення відеороликів та інтерактивних презентації. Усі учасники освітнього процесу можуть обмінюватися думками та ідеями в режимі реального часу.

Mozilla Popcorn Maker - інструмент дозволяє змінювати відео та оснащувати його необхідними додатковими матеріалами – картинками або фотоілюстраціями, коментарями у певних місцях або діалоговими «бульбашками», лінками на інші сайти, уривками з Вікіпедії та інших джерел, що оновлюються разом з оновленням сайту. Можна доповнювати відео картами з Google Maps, які глядачі зможуть самостійно досліджувати, чи увімкнути режим Streetview, де можна поблукати вулицями у 3D-форматі. Для всього цього навіть не потрібно виходити з Popcorn Maker’у – всі матеріали легко шукати прямо звідти, та одразу вносити зміни у ролик. Крім того, інструмент має зручний режим контролю, який стане у нагоді тим, хто використовує відео для презентацій. Так, у потрібних моментах можна поставити автоматичну паузу, якщо слід щось зауважити чи додатково прокоментувати, а також зробити автоматичний реплей у необхідних місцях.

Renderforest - онлайн-платформа, яка пропонує кращі інструменти для створення якісних відеороликів, логотипів, макетів, графічного дизайну та сайтів без зайвих витрат часу і зусиль.

Кіностудія Live - програма для запису відео з вебкамери офлайн.

Flipgrid - безкоштовний і простий додаток, що сприяє розвитку комунікативних навичок студентів за допомогою створення коротких відеовідповідей і бесід по заданій темі уроку.

Loom – сервіс для запису швидкого відео свого екрана та камери. Інструмент для гібридних робочих місць.

Screencastify - розширення для Google Chrome, яке дозволяє передавати для широкої аудиторії відеопотік із записом того, що відбувається на комп'ютері користувача.

Відеоредактори

Magisto - інструмент, який ідеально підійде для новачків, які не володіють навичками відеомонтажу, проте мають бажання створити своє відео. Свій фільм користувач створює в три кроки: завантаження файлів (з пристрою чи Google Диска), додавання назви та жанру, а також вставка музичних треків. По завершенню відео можна опублікувати на YouTube, отримати html-код для вбудовування на свій веб-ресурс або відправити посилання на відео на свою електронну пошту.

VideoToolbox - сервіс, що дозволяє редагувати відео розміром до 600МБ, аналізувати його якість та конвертувати різні формати файлів. В ньому також є функція керування аудіопотоком, роботи з субтитрами, створення відео-картинок, нанесення водяних знаків авторських прав, нарізки відео. Ви можете використовувати сервіс у двох режимах: для звичайних користувачів, та для професіоналів. А ще – завантажувати на сервер файли з локальних джерел, а також відеоролики з різних веб-сайтів (з можливістю їх попереднього перегляду), у тому числі відеоматеріали у форматі flash із двох десятків популярних ресурсів.

Kizoa - відеоредактор, який допоможе вам змонтувати фільм з використанням різних ефектів, з ефектними переходами, з додаванням титрів та музики. Додатково на сайті доступні інструменти створення колажів (в тому числі анімованих), ретушування фотографій та публікації в соціальних мережах й на інших сайтах, та запис відео на диск.

Кіностудія Live - програма для редагування відео офлайн.

Інструменти для створення та обробки аудіо

Аudacity - вільний багатоплатформений редактор звукових файлів для роботи офлайн, орієнтований на роботу з декількома доріжками. Дозволяє виконувати такі функції, як редагування звукових файлів, запис, оцифрування звуку, зміна параметрів звукового файлу, накладення треків і застосування ефектів.

Інструменти для проведення відеоконференцій, вебінарів

Myownconference - у безкоштовному варіанті є можливість підключення до 20 осіб.

Zoom - платформа для проведення відеоконференцій, вебінарів.

Google Meet - сервіс для проведення відеоконференцій, вебінарів (у груповому чаті може спілкуватися до 100 учасників).

Skype - можна використовувати для проведення відеоконференцій (до 50 осіб безкоштовно).

BigBlueButton - платформа для проведення відеоконференцій, вебінарів.

Teams - сервіс для організації спільної роботи (потребує обліковий запис Microsoft, інтегрується з Office 365).

Twiddla - сервіс для проведення відеоконференцій (у безкоштовній версії до 10 осіб, ліміт часу 20 хвилин).

Webex Cisco - платформа від Cisco для проведення відеоконференцій (безкоштовно до 100 осіб, до 40 хвилин, 1 Гб хмарного сховища, кількість відеозустрічей необмежена).

GoToMeeting - платформа для віддаленої роботи, проведення відео зустрічей. Необхідна реєстрація. Є 14-денна безкоштовна версія.

Boomwriter - для організації та супроводу спільної чи індивідуальної роботи учнів з виконання творчих письмових завдань.

Ding Talk – сервіс для відеозв’язку та дистанційного навчання. Він повністю безкоштовний. Для користування потрібно завантажити програму на смартфон, планшет чи ПК. Мова користування – англійська. Інтерфейс простий, інтуїтивно зрозумілий. Реєстрація відбувається за номером телефону.

Створення інтерактивного відео

Explain Everything – платформа для створення відеороликів та інтерактивних презентації. Усі учасники освітнього процесу можуть обмінюватися думками та ідеями в режимі реального часу.

Mozilla Popcorn Maker - інструмент дозволяє змінювати відео та оснащувати його необхідними додатковими матеріалами – картинками або фотоілюстраціями, коментарями у певних місцях або діалоговими «бульбашками», лінками на інші сайти, уривками з Вікіпедії та інших джерел, що оновлюються разом з оновленням сайту. Можна доповнювати відео картами з Google Maps, які глядачі зможуть самостійно досліджувати, чи увімкнути режим Streetview, де можна поблукати вулицями у 3D-форматі. Для всього цього навіть не потрібно виходити з Popcorn Maker’у – всі матеріали легко шукати прямо звідти, та одразу вносити зміни у ролик. Крім того, інструмент має зручний режим контролю, який стане у нагоді тим, хто використовує відео для презентацій. Так, у потрібних моментах можна поставити автоматичну паузу, якщо слід щось зауважити чи додатково прокоментувати, а також зробити автоматичний реплей у необхідних місцях.

WireWax - англомовний сервіс для створення інтерактивних відео. При створенні інтерактивних відео у WireWax можна додавати як звичайні тексти чи зображення, так і активні теги, при натисканні на останні інформації за посиланням відкривається у окремому вікні браузера.

Edpuzzle - організація тесту з питаннями на основі відео. Присутня можливість статистики та оцінювання результатів.

H5p - безкоштовна платформа з відкритим вихідним кодом дозволяє легко створювати інтерактивний вміст, надаючи різноманітні типи вмісту для різних потреб.

ThingLink - сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні відео, а іншими словами, «розмовляюче відео», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з’являтися будь-який мультимедійний контент.


Онлайн-інструменти для візуалізації даних

Хмара слів

Тagxedo - не вимагає реєстрації, дозволяє для створення хмари слів (тегів) завантажувати текстовий файл, веб-сторінку або набрати фрагмент тексту, великий вибір тем оформлення і шрифтів, великий набір форм для хмари з можливістю завантажити своє зображення або задати своє слово, меню налаштувань з безліччю опцій (кількість слів, щільність, додавання / відключення розділових знаків, цифр та ін.), меню збереження готового хмари дозволяє налаштувати розмір зображення, виводити готове зображення на друк, надає посилання на малюнок хмари, інтерактивне хмара тегів, створює код для додавання хмари в блог або на сайт.

Worditout - сервіс є безкоштовним та не потребує реєстрації на сайті, кириличні шрифти не спотворюются при відображенні, можливість обрати на власний смак 2 кольори, в яких буде показано текст та фон, наявність функції обирання орієнтації сторінки та співвідношення сторін зображення, можливість виключати короткі слова із хмари, наявність кнопки випадкових налаштувань, завдяки якій можна генерувати різні варіанти відображення тексту, вільний доступ до скачування власноруч створеної хмари чи її поширення за допомогою посилання.

Wordart - для створення хмари текст можна або додати вручну, або за вказаним посиланням, розширені налаштування дозволяють змінювати у відображенні хмари ряд параметрів: основну форму, добирати комбінацію з 8 кольорів, шрифти, орієнтування слів, колір фону тощо, можливість відображення певних слів виключно обраним кольором, безкоштовне скачування зображень у форматі jpg чи png (скачування векторного зображення платне).

AnswerGarden - сервіс для отримання зворотного зв’язку із учнями. Має дуже романтичну назву в перекладі “Сад відповідей”. Суть сервісу в тому, що ви створюєте свій “сад”, роздаєте учням посилання і збираєте в нього всі відповіді, які вам надсилають учні. Тим часом відповіді гуртуються у хмару, кількість однакових відповідей показується при наведенні на слово.

Карта знань

Popplet - простий у використанні і потужний по функціоналу сервіс, що дозволяє створювати ментальні карти.

Bubbl.us - не вимагає реєстрації, можна зареєструватися через акаунт Google, безкоштовно можна створити та зберігати до 3 карт, можна зберегти карту як зображення, можна поділитися картою, надіславши її на електронну пошту.

Cacoо - можна зареєструватися через акаунт Google; поділитися посиланням на карту, зображення або вбудувати в сайт чи блог; викорстовувати такі інструменти: олівець, текстове поле, діаграма, таблиця, лінія, фігури; зберегти карту як зображення.

Coggle - інтегрується з Google диском; безкоштовно можна створити 3 ментальних карти; можливість співпраці; можна поділитися посиланням на ментальну карту через соцмережі або вбудувати карту в свій сайт/блог; завантажити карту як зображення або PDF файл; є реферальні посилання.

XMind - безкоштовна програма, за допомогою якої можна створювати зручні інтелект-карти та діаграми Fishbone, а також проводити мозкові штурми.

Mind42 - безкоштовна онлайн-програма, використовуючи яку, ви зможете без зайвих турбот створити просту, але зрозумілу інтелект-карту. Це чудовий варіант, якщо ви тільки починаєте навчати учнів створювати mind maps.

WiseMapping - це простий в управлінні сервіс, що дозволяє створювати інтелект-карти, діаграми, вузли; з класичним видом ментальних карт. Підтримує експорт у JPEG, PNG, PDF, SVG, Freemind, MindJet, формат тексту або Excel. Сервіс допоможе додати користувачів для спільної роботи та оформити роботу з іконками, шаблонами та додатковими стилями.

Презентації

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту.

Canva - платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.

Prezi - хмарне презентаційне програмне забезпечення для створення презентацій, відео та графічного дизайна.

Visme – сервіс для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.

Haiku Deck - максимально спрощений ресурс для швидкого створення презентацій. Що стосується інтерфейсу і юзабіліті, то сервіс побудований просто ідеально — у вас не піде жодної зайвої хвилини на знайомство з ним. Ви запускаєте редактор і відразу ж починаєте вставляти свої заголовки, зображення і тексти на слайди.

Keynote - програма для створення презентацій, розроблена компанією Apple. Програма комплектована великою кількістю стильних професійних шаблонів презентацій, набором високоякісних ефектів переходу та зручним інтерфейсом користувача.

Emaze – онлайн-презентаційне програмне забезпечення, яке має чудове оновлення до традиційної програми PowerPoint. Його простий у використанні інтерфейс дозволяє вам вибирати з широкого кола шаблонів і створювати чудові навчальні посібники, у тому числі 3D презентації за лічені хвилини. Оскільки це хмарне середовище, ви також можете редагувати або оновлювати свої презентації на будь-якому комп’ютері, мобільному телефоні чи планшеті, які підключені до мережі Інтернет. Основним недоліком Emaze є відсутність можливості редагувати свої презентації офлайн.

Nearpod – онлайн-інструмент для створення презентацій, вікторин, опитування.

Tellagami – безкоштовний додаток, який ви можете використовувати для створення анімаційних презентацій з персонажем, який нагадує вас. Ви можете створювати навчальні посібники та навчальні відеоролики, щоб розповісти про цікаві речі. Існують й певні недоліки – для отримання розширеного набору функцій та інструментів для створення дійсно вражаючої відеопрезентації доведеться придбати платний додаток Tellagami Edu.

Explain Everything – платформа для створення відеороликів та інтерактивних презентацій. Усі учасники освітнього процесу можуть обмінюватися думками та ідеями в режимі реального часу.

Buncee - це хмарний інструмент для графічного дизайну, який перетворює ідеї на красиві презентації. Студенти можуть творити на ноутбуках чи планшетах. Buncee пропонує безліч можливостей, починаючи від додавання тексту, анімації, YouTube, вебзображень, завантаження особистих зображень, створення списків, наклейок, Vimeo, малювання та попередньо створених повідомлень.

Pear Deck — це додаток Google Slides, призначений для того, щоб допомогти вчителям створювати привабливий контент для трансляції в класі або для проведення онлайн-уроків у режимі дистанційного навчання. Оскільки ця програма інтегрована з Google, вона дозволяє вчителям створювати або редагувати презентації прямо там, у своєму обліковому записі Google. Ідея полягає в тому, щоб поєднати презентації слайдів з інтерактивними питаннями. Це дозволяє учням працювати самостійно як у класі, так і віддалено.

Скрайбінг

Powtoon - програма для створення інтерактивних анімаційних відео та презентацій у вигляді скрайбінгу. Вона пропонує низку стилів, таких як мультиплікаційний (cartoon), інфографіка, біла дошка (whiteboard). Завдяки тому, що програма є онлайн-ресурсом, Ви можете працювати над своїм проєктом з будь-якого комп’ютера, якій під’єднаний до мережі Інтернет. Завдяки наявності медіа-бібліотеки, шаблонів та різноманітних опцій, Powtoon є чудовим інструментом для створення коротких навчальних та маркетингових відео. Безкоштовний контент в Powtoon досить лімітований і включає до 100 МБ простору для проєктів, максимальну тривалість відео у 3 хвилини, обмежену кількість мультимедіа та обов’язкове брендування контенту. Проте навіть цього достатньо, щоб створити захоплююче відео.

Videoscribe - програмне забезпечення для автоматичного створення анімації на дошці, а також багатьох інших стилів анімації (скрайбінг).

Объясняшки для iPad - програма дозволяє створити невелике мальоване відео своїми руками та озвучити його. Такий підхід до подачі навчального матеріалу дозволяє привернути увагу учасників освітніх програм та підвищити взаємодію.

Інфографіка

Canva- крос-платформений сервіс для створення інофографіки.

Easel.ly - у ресурсі зібрано десятки безкоштовних шаблонів для створення інфографіки на будь-яку тему. Усі вони піддаються редагуванню, тому навіть із найбільш далекого до вашої теми зображення можна зробити потрібну візуалізацію. Easel.ly містить бібліотеку заготовок: графіків, стрілок, зображень, блок-схем, шрифтів і колірних палітр. Їх можна додавати та видаляти залежно від потреби. Сервіс максимально простий у використанні.

Creately - зручний для користувача інструмент, який допомагає створювати професійні діаграми та динамічні схеми. Ви можете вибрати із запропонованого набору типів діаграм, і просто додати свої дані, щоб створити вашу власну діаграму або графік.

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту.

Canva — платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.

Prezi - хмарне презентаційне програмне забезпечення для створення презентацій, відео та графічного дизайна.

Crello - графічний онлайн редактор для створення статичних та анімованих дизайнів.

Piktochart - онлайн-конструктор, за допомогою якого кожен може створювати ефективну інфографіку, навіть не маючи спеціальних дизайнерських навичок.

Draw.io - безкоштовний додаток Google Drive (TM) із вбудованими діаграмами, що уможливлює малювання блок-схем, діаграм відношення логічних об'єктів, мережевих діаграм, моделей бізнес-процесів, організаційних діаграм, електронних схем, створювати інтерактивні прототипи дизайну та макети.

Venngage – англомовний онлайн-конструктор для створення інфографіки за допомогою готових шаблонів.Функціонально ця платформа схожа на Canva. Однак більшість опцій платні, безкоштовно ділитися готовими проектами можна лише у соціальних мережах (для того, щоб скачати повномасштабний власний проект у потрібному розширенні, необхідно придбати платний пакет). Venngage – це стильный и максимально зручний сервіс, який використовують такі компанії як Google, Forbes, Microsoft, Harvard University та інші.

Visme – сервіс для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.

Infogram - сервіс для створення оперативної простої, інтерактивної графіки на будь-яку гарячу тему, яка не потребує складних графічних зображень.

Visual.ly - інструмент, який дозволяє генерувати ряд інфографік. Інфографіка в цьому випадку майже повністю буде заснована на соціальних метриках, таких як дані Twitter або Facebook. Сервіс виник відносно недавно і до сих пір додає до своїх категоріях нову інформацію. Є безкоштовним і легким для використання.

Graficto - інструмент для створення інфографіки.

Платформи графічного дизайну

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту.

Canva — платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як вебверсія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.

Prezi - хмарне презентаційне програмне забезпечення для створення презентацій, відео та графічного дизайна.

Crello - графічний онлайн редактор для створення статичних та анімованих дизайнів.

Piktochart - веб-інструмент для графічного дизайну та створення інфографіки.

Visme – сервіс для створення інфографіки, онлайн-презентацій, анімацій, анімованих банерів та іншого візуального контенту.


Сервіси для створення коміксів

Мakebeliefscomix

Genial.ly

StoryboardThat - ресурс був задуманий як інструмент для складання наочних розкадрувань до шкільних уроків і лекцій. Однак функціонал сервісу настільки широкий, що дозволяє створювати повноцінні комікси, використовуючи всілякі графічні елементи.

Pixton - веб-інструмент, що дозволяє створювати красиві та змістовні історії без наявності будь-яких навичок малювання. Робота з коміксами в Pixton ведеться за принципом drag-and-drop: ви просто перетягуєте потрібні елементи на полотно і позиціонуєте їх належним чином.

Meme arsenal - безкоштовний онлайн-генератор мемів і коміксів.

Canva — платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як вебверсія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.


Онлайн-кросворди

Фабрика кросвордів - на цьому сайті ви зможете швидко скласти або згенерувати кросворд онлайн для навчання або дозвілля, а також розгадувати кросворди інших відвідувачів сайту.

Генератор кросвордів Highcat

Wordmint - онлайн-сервіс для створення головоломок для друку. Сервіс простий у використанні, частково безкоштовний, підтримує кирилицю та дає змогу з одного завдання створити багато різнотипових. Реєстрація проста та інтуїтивна. Допомагає швидко створити гру чи завдання для уроку, завантажити (word , pdf) або одразу роздрукувати з сайту.

Cross - інтернет-ресурс для створення кросворду онлайн.

Сhilddevelop - генератор кросвордів

Стрічки часу

Timetoast - сервіс для створення онлайн «стрічки часу», дозволяє розміщувати події у хронологічному порядку. Лінія (шкала, стрічка, лінійка) часу служить для створення тимчасово-подієвих лінійок - на лінійку часу наносяться події, таким чином отримуємо історію розвитку події, особистості, епохи і т.п. Хронологія подій буде включати в себе фіксовану дату, опис, посилання; можна вставити посилання на ресурси в Інтернеті, пов'язані з цією подією, відсутня можливість розміщувати відео.

Timeline.JS - проста у використанні, абсолютно безкоштовна. Цікава тим, що є єдиним програмним засобом, який дозволяє створювати україномовні тайм-лайни. В ній можна змінювати шрифти підписів до матеріалів, обирати порядок показу слайдів. Також має покрокову англомовну інструкцію для користувачів-новачків. Однією з особливостей ресурсу є те, що файли для створення матеріалу потрібно спершу завантажити в мережу, а вже потім розміщувати їх на стрічці часу. Також на сайті програми можна переглянути приклади використання тайм-лайнів в західних медіях. Зберігається в GoogleDocs.

Time.Graphics - безкоштовний онлайн-сервіс, який призначений для створення інтерактивних часових стрічок із додаванням фото, аудіо та відеоматеріалів.

Сервіси для створення мемів

Meme generator - безкоштовна програма для створення мемів, яку можна використовувати через вебпереглядач чи, завантаживши застосунок на смартфон.

Meme arsenal - безкоштовний онлайн-генератор мемів і коміксів.

Сервіси для створення друкованих дидактичних матеріалів

Генератори практичних завдань дозволяють створювати та відразу роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма за заданими параметрами.

Wordwall - створюйте власні вправи для свого класу. Вікторини, вправи на зіставлення, ігри зі словами та багато інше. Є можливість роздрукувати створені вправи.


Сервіси для створення тестів та опитування. Онлайн вправи та ігри.

Створення тестів та вікторин

Google Форма - онлайн-сервіс для створення тестів, опитувань, форм реєстрації для заходів і збору зворотнього зв’язку. Наприклад, анкета Гугл одночасно дозволяє створювати звіти. Всю інформацію, яку заповнюють респонденти, можна автоматично перетворити в Google Таблиці. Завдяки такій функції відповіді Гугл Форми можна швидко проаналізувати.

Оnlinetestpad - хороший конструктор онлайн-тестів, опитувань, кросвордів та логічних ігор. Можна створювати свої власні чи скористатися великим переліком готових.

Тes - органайзер матеріалів, простір для розробки структури і проведення уроку, включення мультимедіа та текстових об’єктів, опитувань, веб-сторінок, файлів з комп’ютера чи гугл-диску.

Quizlet - безкоштовний онлайн-сервіс для створення та застосування флеш-карток та навчальних ігор у різних категоріях.

Classtime - онлайн-сервіс для встановлення миттєвого зв'язку з учнями. Його ядро - проведення опитувань, які можна проводити як під час уроку, так і давати на домашнє завдання.

Рurposegames - створення онлайн ігор, вправ, тестів.

Рlickers - онлайн конструктор тестів для проведення масового одночасного опитування всього класу через смартфон вчителя.

Quizizz - весела, розрахована на багато користувачів гра-вікторина, яка дозволяє всім вашим учням працювати разом.

Testmoz - сервіс для створення тестів з автоматичною перевіркою результатів.

Socrative - сервіс для створення вікторин. У безкоштовній версії можна створити 5 вікторин, організувати 1 класну віртуальну кімнату, запустити 1 дію за раз, додати 50 учасників до класу, автоматична перевірка результатів.

Edpuzzle - організація тесту з питаннями на основі відео. Присутня можливість статистики та оцінювання результатів.

Quizalize - платформа для організації вікторин.

Factile - це безкоштовна навчальна платформа, яка дозволяє вчителям створювати цікаві ігри-вікторини в стилі небезпеки для віддаленого або особистого класу.

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту. Можна створювати вікторини для самооцінювання та формувального оцінювання.

Kahoot! - навчальна платформа з вправами-іграми та можливістю створення змагань між учнями. Гру можна створити на комп'ютері чи в додатку.

ClassMarker - дозволяє створювати різноманітні тести, використовуючи необмежену кількість запитань і відповідей, передивлятися результати оцінювання, аналізувати статистику. Можна реєструвати користувачів у групах. Ресурс дає можливість миттєво отримувати результат оцінювання і за потреби показувати його користувачеві або приховувати. Передбачений безкоштовний професійний план для онлайн-тестування – до 100 тестів, проведених на місяць (це 1200 тестів щорічно).

ProProfs Training Maker - ресурс дозволяє створювати і публікувати курси, додавати опитування, компонувати тести з варіантами відповідей або з розгорнутою відповіддю. Можна вставляти в завдання зображення або відеофайли. Має безкоштовну версію і платні розширені пакети.

Майстер-Тест - безкоштовний інтернет сервіс, що дозволяє створювати тести онлайн і проводити інтерактивне тестування знань студентів і учнів. У вчителя є можливість створення тестів кількох видів з текстовим наповненням, відправка завдань учням та отримання звітності із зазначенням статусу проходження, набраних балів та оцінки.

SurveyMonkey – один з найпопулярніших сервісів для створення опитувань. Можна створювати опитування і голосування, отримувати на них відповіді і аналізувати результати в режимі реального часу. У сервісі є безкоштовний тариф. У безкоштовної версії є обмеження по кількості запитань (10) і кількістю відповідей (100).

Іnteracty - платформа для створення інтерактивного контенту, такого як вікторини, фотоісторії, ігри на пам’ять та інші інтерактивні формати.

Nearpod – онлайн-інструмент для створення презентацій, вікторин, опитування.

Simpoll - сервіс, за допомогою якого можливо створювати опитування будь-якої складності: анкета, голосування, тестування.

Pear Deck — це додаток Google Slides, призначений для того, щоб допомогти вчителям створювати привабливий контент для трансляції в класі або для проведення онлайн-уроків у режимі дистанційного навчання. Оскільки ця програма інтегрована з Google, вона дозволяє вчителям створювати або редагувати презентації прямо там, у своєму обліковому записі Google. Ідея полягає в тому, щоб поєднати презентації слайдів з інтерактивними питаннями. Це дозволяє учням працювати самостійно як у класі, так і віддалено.

Проведення опитування

Тricider - інструмент для соціального голосування з можливістю вставки до блогу чи сайта.

AnswerGarden - новий мінімалістичний інструмент зворотного зв'язку. Використовуйте його для участі аудиторії в реальному часі, онлайн-мозкового штурму та зворотного зв’язку в класі.

Socrative - додаток для створення ігор, опитування, зворотного зв'язку.

Wheelofnames.com - колесо випадкових слів.

Mentimeter - сервіс, що дозволяє ставити питання класу й отримати миттєвий зворотний зв’язок через будь-які мобільні пристрої, що мають доступ в Інтернет.

Wooclap - інтерактивна електронна платформа, яка використовується для створення опитувань та анкет. Користувачі відповідають на запитання анонімно за допомогою технологічних пристроїв, таких як смартфони чи ноутбуки.

Gimkit - створення опитування в ігровій формі.

SurveyMonkey – один з найпопулярніших сервісів для створення опитувань. Можна створювати опитування і голосування, отримувати на них відповіді і аналізувати результати в режимі реального часу. У сервісі є безкоштовний тариф. У безкоштовної версії є обмеження по кількості запитань (10) і кількістю відповідей (100).

Nearpod – онлайн-інструмент для створення презентацій, вікторин, опитування.

Straw poll - сервіс для створення миттєвих опитувань.

Doodle - для планування якоїсь події можна використовувати Doodle. З його допомогою, також, можна створювати швидкі опитування.

Poll Everywhere - інтернет-сервіс для опитування. Мобільні опитування Poll Everywhere можна інтегрувати в презентацію на Google Slides або завантажити з офіційного сайту відповідний плагін для PowerPoint.

Simpoll - сервіс, за допомогою якого можливо створювати опитування будь-якої складності: анкета, голосування, тестування.

GoSoapBox - інтерактивний клікер, використовуваний викладачами по всьому світу, щоб підтримувати інтереси учнів і отримувати інформацію про те, що вони розуміють, в режимі реального часу. Універсальність і гнучкість конструктора виражається також у тому, що не обов'язково працювати всім одночасно. Учні можуть працювати не лише у класі, а й удома. Вся їхня робота відстежується вчителем. Причому може зберегти анонімність відповідальних. Учень може натиснути кнопку «Важко відповісти», і тоді він отримає додаткові коментарі до завдань.

Ziplet - сервіс для збору відгуків від ваших учнів різними способами. Вони можуть відповісти викладачу текстовим повідомленням, вибором одного з варіантів відповіді, оцінити за шкалою або навіть відповісти смайликом.

Wooclap - інтерактивна електронна платформа, яка використовується для створення опитувань та анкет. Користувачі відповідають на запитання анонімно за допомогою технологічних пристроїв, таких як смартфони чи ноутбуки.

Сrowdsignal - сервіс для створення опитувань.

Онлайн-вправи та ігри

LearningApps - сервіс з навчальними інтерактивними модулями та можливістю створювати власні вправи з різних предметів. Після реєстрації на сайті можна користуватись навчальним наповненням, створювати тести і відправляти учням посилання.

Рurposegames - створення онлайн ігор, вправ, тестів.

Wordwall - створюйте власні вправи для свого класу. Вікторини, вправи на порівняння, ігри зі словами і багато інше.

Еducandy - інтерактивні ігри для навчання за лічені хвилини.

Quizwhizzer - створення інтерактивних онлайнових ігор.

Socrative - додаток для створення ігор, опитування, зворотного зв'язку.

Actionbound - програма для гри в цифрові інтерактивні пошуки сміттярів, щоб вивести учня на шлях відкриття. Створіть свою власну гру-втечу на основі програми, цифрову хронологію подій або екскурсію по цікавим місцям, використовуючи координати GPS і попередньо введені коди та загадки. Ідеально підходить для тренувань з розламу льоду, історичних чи археологічних пам’яток або, простіше кажучи, для представлення бачення майбутнього. Скористайтеся всіма перевагами величезного потенціалу гейміфікації з широкими ігровими елементами та інструментами Bound Creator, такими як розташування GPS, напрямки, карти, компас, зображення, відео, вікторини, місії, турніри, QR-коди та багато іншого, щоб створити веселий і захоплюючий мобільний додаток - пригоди на основі.

Genial.ly - платформа для всіх видів інтерактивного контенту.

ClassTools.net - онлайн сервіс для створення інтерактивних Flash-ресурсів, і, перш за все, дидактичних ігор для уроків . Його творець - англійський педагог Рассел Тарр. За допомогою цього сервісу ви можете в лічені хвилини створити свою дидактичну гру або створити навчальну діаграму, скориставшись одним із шаблонів.

Іnteracty - платформа для створення інтерактивного контенту, такого як вікторини, фотоісторії, ігри на пам’ять та інші інтерактивні формати.

Study Stack - онлайн сервіс для створення дидактичних матеріалів

Flippity - колекція шаблонів на основі Google-таблиць, які легко перетворюються в дидактичний онлайн-інструмент вчителя.

Інструменти Google

Додатки до Google Документа


Інструменти для конвертації та генерування

Конвертація аудіо та відео

123APS - безкоштовний аудіоконвектор.

Convertio - онлайн конвектор аудіо та відео.

Оnline-convert - конвертування аудіофайлів, відео, документів, зображень тощо.

Оnline-audio-convert.com - онлайн аудіо конвектор, вилучення аудіо з відео.

123APS - безкоштовний відеоконвектор.

Конвертація та редагування зображень

I love IMG - онлайн-сервіс для стиснення, зміни розміру, обрізки, конвертування ваших зображень з комп’ютера тощо.

Convertio - онлайн конвектор зображень.

Оnline-convert - конвертування аудіофайлів, відео, документів, зображень тощо.

ResizePixel - конвектор зображень онлайн.

СolorScheme - універсальний конвертер кольорів, за допомогою якого ви можете легко перевести колір з однієї колірної моделі до інших.

Find How.org - Онлайн калькулятор для підбору кольору за допомогою палітри з конвертацією між колірними моделями RGBa, HEX, HSLa, HSV, CMYK. Крім того, представлена таблиця з великою кількістю кольорів HTML з назвами.

Сервіси для вивчення навчальних предметів

Математика

Desmos - графічний калькулятор, що дозволяє вивчати і будувати графіки функцій будь-якої складності. Вбудовані навчальні приклади графіків дозволяють отримати загальне уявлення про функції та побудові графіків. Можна використовувати полярні координати. За допомогою Desmos легко побудувати графік функції заданої як аналітичним, так і табличним способом, як в системах координат, так і з заданими параметрами. Авторизуватися в сервісі можна за допомогою наявного облікового запису Google, після чого ви зможете зберігати створені аплети та ділитися ними в вигляді посилання, вбудованого коду або картинки. Скористайтесь сайтом "Проектирование заданий в среде TeacherDemsos" від Людмили Рождественської

Інтерактивні симуляції PhET - проєкт University of Colorado Boulder для створення і використання безкоштовних інтерактивних симуляцій з математики та наук про природу. PhET-сіми створені на основі наукових педагогічних досліджень і спонукають учнів до навчальних досліджень і експериментування використовуючи інтуїцію в середовищі, подібному до гри.

Formula - навчальний сайт з математики. На цьому сайті ви зможете навчитися вирішувати математичні завдання, освоїти різні методи рішень, закріпити пройдений матеріал. Для цього у нас є все необхідне. Головною, відмінною від решти математичних сайтів, рисою даного сайту є онлайн сервіси для вирішення завдань (наприклад, розв’язання квадратного рівняння, знаходження гіпотенузи і катетів прямокутного трикутника і т.п.). Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, одним натиском кнопки обчислити шукане значення.

Matific - персоналізоване вивчення математики для учнів 1-6 класів. Ресурс допоможе поговорити про математику у грайливій формі, переглядаючи яскраві відео та анімації для формування уявлення та застосування науки у повсякденному житті. Також буде корисним для дистанційного пояснення, зокрема, теми “Звичайні дроби”, наочне представлення частин одного цілого та інтуїтивне розуміння таких не простих понять для малечі – чисельник та знаменник; рахунок для початкових класів, основи знань геометричних фігур та їх комбінацій.

GeoGebra — вільно поширюване динамічне геометричне середовище, яке дає можливість створювати «живі креслення» для використання в геометрії, алгебрі, планіметрії, зокрема, для побудов за допомогою циркуля і лінійки.

Математичний інтерактивний конструктор MathDisk - дозволяє наочно показати об’ємні фігури у русі, що дозволяє осягнути уявою моделі деяких об’ємних фігур та їх перерізів, розглянути розгортку та переглянути анімовані елементи 3D-фігур; тривимірна прямокутна декартова система координат допоможе зрозуміти логіку розташування точок та відстаней у просторі; складніші поверхні легко розбираються на набір простіших для знаходження потрібних величин.

Geoboard – це віртуальна дошка механічного конструктора, яка була винайдена єгипетським математиком Калебом Гаттенго. Це дощечки з маленькими цвяхами, які стягували стрічкою. За допомогою цього простого винаходу учні могли мати уявлення про цілий ряд геометричних плоских фігур, розв’язувати математичні головоломки, створювали двовимірні моделі. В умовах онлайн-навчання це прекрасний спосіб показати математичні властивості певних геометричних фігур, розглядати геометричну модель наочно та бути впевненим стовідсотково, що кут, який спирається на діаметр – прямий.

Mozaik education – цифрові підручники з застосуванням інтерактивних 3D-анімацій, навчальних відео та завдань. MozaWeb має розділ математики, який вдало висвітлює одні з найскладніших для сприйняття тем. За допомогою анімації зручно знайомитись з формулами розрахунку периметра та площі об’ємних фігур, рух на площині та у просторі; тривимірна прямокутна система координат з наочними ілюстраціями; за допомогою гральних кубиків можна розв’язати багато задач з теорії ймовірностей; тривимірні головоломки на додачу та багато іншого.

ASSISTments - безкоштовний ресурс для вчителів математики середньої школи ця програма дозволяє вам призначити домашнє завдання чи завдання, а також негайно надати учням відгук про завдання.

DadsWorksheets - ресурс, що містить понад 9,000 математичних аркушів, які можна безкоштовно завантажити.

Hooda Math Games пропонує безкоштовні онлайн-ігри з математики.

НМН - матеріали для викладання математики для учнів 1-12 класів (англійський інтерфейс, скористайтесь вбудованим перекладачем)

JASON Learning - безкоштовний доступ до своєї онлайн-програми STEM, включаючи уроки математики, і зараз відмовляється від плати за кожного студента. Зацікавлені школи та райони повинні заповнити коротку онлайн-форму.

MathNook пропонує ігри та головоломки для учнів, які навчаються вдома, з ресурсами, які можна відфільтрувати за рівнем класів.

MathsChase пропонує онлайн-ігри з математики.

Інформатика

Колекція корисних програм та ресурсів для вчителя інформатики

MozaWeb - 3D сцени та цифрові уроки для дітей. Безкоштовно, ідеально для дистанційки, але треба реєстрація

Віртуальна екскурсія музеями просто неба. Безкоштовно, адаптовано для смартфона, ідеально для дистанційки.

Planeta42 - IT ігри для практики та вивчення комп'ютера. Понад 80 онлайн-ігор для вивчення комп’ютерних технологій, пов’язаних з різними ІТ, комп’ютерами та інформатикою, які можна використовувати для розваги, інтерактивного навчання та іспитів. Веселі ІТ-навчальні ігри, підходять для онлайн-уроків та інтерактивних занять. Інтерактивні уроки інформаційних технологій та досягнення науки.


Цікаві сервіси для малювання

Малювання неоновими кольорами, які утворюють сяючі лінії

Малювання піском

Малювання світлом

Tiny Sketch - простенький графічний онлайн-редактор для початкової школи

Рhotopea - растровий графічний редактор

Vectr - векторний графічний редактор

AutoDraw - безкоштовний веб-додаток, доступний на ПК, смартфонах і планшетах. Редактор вміє перетворювати скетчі користувача в готові малюнки.

Клавіатурні тренажери

Онлайн клавіатурний тренажер. Треба вибрати українську клавіатуру! Можна ввести свій текст. Для 10 пальцевого набору тексту

Сервіси для програмування

Blockly Games - це серія освітніх ігор, які навчають програмуванню. Вони призначені для дітей, які не мають досвіду роботи з комп'ютерним програмуванням. Після проходження ігор гравці будуть готові використовувати звичайні текстові мови.

Getting Unstuck — це 10-модульна навчальна програма Scratch середнього рівня, яка допоможе вашим учням розвинути творчу та концептуальну вільність роботи з кодом. Навчальна програма переосмислює класну кімнату як студію дизайну: культуру навчання, в якій учні досліджують, створюють, діляться та розмірковують.

Кодування на мобільних пристроях

Coding Games For Kids

Lightbot : Code Hour

ScratchJr

SpriteBox : Code Hour

Algorithm City : Coding Game

Coding Planets

Grasshopper: Learn to Code

Easy Coding Games For Kids

Programming for kids - Fun education series

Code Karts Pre-coding for kids

Природничі науки

Інтерактивні симуляції PhET - проєкт University of Colorado Boulder для створення і використання безкоштовних інтерактивних симуляцій з математики та наук про природу. PhET-сіми створені на основі наукових педагогічних досліджень і спонукають учнів до навчальних досліджень і експериментування використовуючи інтуїцію в середовищі, подібному до гри.

Goole Earth - засіб візуалізації, який дозволяє використовувати в освітній діяльності сучасний інструментарій, пов'язаний з отриманням нових видів інформації про навколишній світ. Це віртуальний глобус, геосервіс, який відображає супутникові знімки та дозволяє переглядати їх у тривимірному відображені. Супутникові карти Google відрізняються яскравістю, чіткістю, точністю, а також простотою і зручністю у використанні.

Канал "Цікава наука"

Українська мова та література

Тренажер з правопису української мови - поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. Підготовка до ЗНО. Завдання, відповіді та інтерактивні тести онлайн.

Початкова школа

Електронний помічник вчителя - завдання, наочність, уроки з математики, української мови, "Я досліджую світ" у початковій школі

Безпека та захист

Ресурси для захисту та безпеки

Security.org - сервіс найновіших продуктів безпеки. Тут можна перевірити наскільки безпечний ваш пароль, а також спеціальні інструменти, які допоможуть вам стежити за власною конфіденційністю, а також оригінальні дослідження, цитовані The New York Times, HuffPost, Tech Radar і CBS News.

Вitwarden - менеджер паролів.

Департамент кіберполіції Національної поліції України - генератор паролів.

Have Been Pwned - перевірка електронної пошти та телефона на взлам та несанкціонований вхід.

https://report.iwf.org.uk/ua/report - подати заявку на кіберпорушення.

SecureMessagingApps - порівняння програм безпечного обміну повідомленнями.


Матеріали для проведення заходів

Як? - практичні поради з цифрової безпеки. Детальні інструкції допоможуть крок за кроком оптимізувати безпеку ваших пристроїв та сервісів.

Безпека дітей у цифровому просторі - рекомендації для педагогів та батьків від МОНУ.

МІНЗМІН - розробки уроків, матеріали, відео, ігри для учнів 1-11 класів. МІНЗМІН у Фейсбуці.