Студентський науковий гурток кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця

FacebookLink

Мета

Основною метою діяльності гуртка є виявлення та залучення талановитої молоді до наукової діяльності, створення умов для участі студентів у виконанні наукової роботи, набуття навичок науково-дослідної роботи та застосування отриманих знань на практиці, обговорення актуальних проблем клінічної фармакології та клінічної фармації, розширення загального та професійного світогляду студентів

Наші досягнення

Гуртківці беруть активну участь в науково-практичних конференціях з міжнародною участю. За період діяльності опубліковано понад 80 наукових праць. Студенти-гуртківці фармацевтичного факультету підготували  48 магістерських робіт, що були високо оцінені державною екзаменаційною комісією

9 червня 2023 року в нашому університеті відбувся захист магістерських робіт студентів 5 курсу фармацевтичного факультету, серед них були і наші гуртківці:

Студенти показали високий рівень підготовки та обізнаність у фармацевтичних питаннях. Вітаємо з успішним захистом та бажаємо успіхів!


30-31 травня 2023 року відбувся другий ІІ Національний медичний конгрес з міжнародною участю "Протимікробна резистентність: світові виклики". Актуальність заходу обумовлена значною поширеністю антимікробної резистентності у закладах охорони здоров’я України та повільним впровадженням в них сучасних стандартів та протоколів антимікробної терапії та периопераційної антибіотико-профілактики; нестачею, а часто і відсутністю в багатьох закладах охорони здоров’я фахівців, які забезпечують адміністрування антимікробних препаратів; зростанням інфекційної захворюваності і поліфармацією в первинній ланці охорони здоров’я. В роботі конгресу взяли участь гуртківці Роксолана Середня та Анастасія Вовк, які працювали в командах адміністрування антимікробних препаратів в Київській міській дитячій клінічній лікарні №2.


Крім того, учасником був Андрій Горенко, який працював в команді Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вітаємо гуртківців та їх наукових керівників з участю в конгресі!



25 травня 2023 року в рамках Всеукраїнського проєкту «Студент-студенту» (започаткований кафедрою клінічної фармакології та внутрішньої медицини ХНМУ) кафедра клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця представила лекцію «Персоналізовані аспекти застосування антидепресантів при тривожно-депресивних розладах», яку прочитала студентка 5 курсу медичного факультету Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Марина Савчук.


Перед лекцією з вітальним словом виступили завідувач кафедри клінічної фармакології та внутрішньої медицини ХНМУ д.мед.н., професор Князькова І.І., в.о. завідувача відділу студентської науки, доцент кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ імені О. О. Богомольця доцент Потаскалова В.С. Захід відбувався на платформі Zoom, а також транслювався на YouTube-каналі ХНМУ.


Цей проєкт започатковано для створення банку методичних відеоматеріалів з підготовки до занять, обміну досвідом медичних знань серед студентів та спрямовано на підвищення мотивації до навчання здобувачів вищої освіти в умовах обмежених можливостей внаслідок пандемії COVID-19 та повномасштабної війни.

 

Савчук Марина в своїй лекції детально розповіла про різні види антидепресантів та як їх застосування може бути персоналізовано для кожного пацієнта.

 

Лекція отримала позитивні відгуки слухачів. Такі заходи дуже важливі для студентів, які мають можливість отримати цінний досвід та знання від своїх колег.

 

 

 

 


17 квітня 2023 відбулась конференція "Квітнева наукова сесія 2023", організована Студентським Науковим Товариством ім. О. А. Киселя.

Участь у конкурсі взяли 102 студенти.

Загалом було представлено 60 робіт в секціях, в тому числі доповідачі виступали в секції Клінічна фармакологія.

Активну участь взяли і наші гуртківці. Призові місця посіли: 

1-ше місце Турчак Дар‘я з темою: "Менеджмент ризиків застосування антидепресантів при лікуванні посттравматичного стресового розладу"; 2-ге місце Савчук Марина з темою: "Поширеність психічних розладів у пацієнтів кардіологічного профілю"; 

3-тє місце Городецька Надія з роботою: "Менеджмент ризиків фармакотерапії при використанні седативних лікарських засобів".


Вітаємо переможців!

20 студентів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця взяли участь 18-му Міжнародному медичному конгресі у Польщі, що відбувся з 21 по 23 квітня у Варшавському медичному університеті. 

Делегатами, які представили наш Університет на престижному науковому заході, стали активні члени Студентського наукового товариства імені О. А. Киселя. Організатори відзначили великий потенціал представників НМУ, а їхні наукові доповіді були нагороджені призами та відзнаками.

У конференції представили свої наукові роботи та активну участь взяли і наші гуртківці:


Бажаємо учасникам натхнення та подальших наукових звершень, а також хочемо подякувати за розвиток студентської науки!

11-12 квітня 2023 на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О. О. Богомольця пройшла "VII Універсіада з клінічної фармакології". 

Участь у конкурсі взяли:

🔸108 студентів 

🔸10 закладів вищої медичної та фармацевтичної освіти України: Буковинський державний медичний університет, Вінницький національний медичний університет імені М. І.  Пирогова, Дніпровський державний медичний університет, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, Національний фармацевтичний університет, Полтавський державний медичний університет, Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Ужгородський національний університет, Харківський національний медичний університет

В рамках Універсіади проведено індивідуальне конкурсне випробування, командне змагання, науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених. 

За результатами журі, були відзначені роботи студентів-гуртківців: Войтової Яніни, Середньої Роксолани, Городецької Надії, Аль-Сулаймат Бушри.

Дякуємо усім за активну участь! Вітаємо переможців! Бажаємо наснаги та нових звершень!🎉 


27 березня 2023 було проведено «Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей”.

🔸 Конкурс проводиться щороку з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.🔍

🔸Участь у конкурсі взяли 31 студент👨‍🏫

🔸Загалом було представлено 29 робіт в 4 різних секціях: 

 ⁃ Клінічна медицина (CLINICAL MEDICINE) - 7 робіт

 ⁃ Теоретична медицина (THEORETICAL MEDICINE) - 8 робіт

 ⁃ Фармакологія (PHARMACOLOGY) - 6 робіт

 ⁃ Хірургія (SURGERY) - 8 робіт

Брали участь у заході також і гуртківці кафедри Клінічної фармакології та клінічної фармації. Середня Роксолана отримала почесне третє місце на конкурсі з роботою на тему: "Оцінка впровадження адміністрування протимікробних препаратів у відділенні дитячої хірургії".

Вітаємо!

16-17 березня 2023 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична Internet-конференція з міжнародною участю «Клінічна фармація в Україні та світі», присвячена 30-річчю заснування кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ (м. Харків). 

Участь у заході прийняли близько 350 науковців та освітян, здобувачів вищої освіти та молодих науковців України та зарубіжжя. 

В роботі конференції взяли участь члени гуртка:  

Вітаємо гуртківців з участю в науковому заході!


06 березня 2023 відбувся ІІ етап щорічної конференції молодих клініцистів та вчених НМУ імені О. О. Богомольця (CASE–2023) в очному форматі. Загалом було заслухано 19 доповідей.

Брали участь у заході також і гуртківці кафедри Клінічної фармакології та клінічної фармації: Верещага Андрій з роботою на тему "Менеджмент ризиків небажаних реакцій загальних анестетиків у дітей: клінічний випадок" та Савчук Марина із роботою на тему "Менеджмент ризиків фармакотерапії у пацієнта з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом ІІ типу при лікуванні депресії".  Журі високо відзначило підготовку усіх студентів та відзначило 5 переможців. Серед них була студентка від нашої кафедри Савчук Марина.

Вітаємо!

Дипломом за краще володіння стандартами фармакотерапії був нагороджений Атрасси Мохамед; дипломом за кращий дебют з клінічної фармакології – Буць М. О.; дипломом за кращі відповіді на запитання – Варганов Г. Г.; дипломом за опис найскладнішого клінічного кейсу – Городецька Н. Я.; дипломом за краще представлення лікування коморбідної патології – Дудка Є. В.; дипломом за краще представлення допомоги в невідкладній ситуації – Іванкова О. П.; дипломом за краще представлення наукового огляду – Ковтун Д. О., дипломом за кращу рекомендацію із фармацевтичної опіки – Крива В. О., дипломом за краще представлення ризиків фармакокінетичної взаємодії ліків – Рибка А. В.

28 лютого 2023 року відбувся І етап щорічної конференції молодих клініцистів та вчених НМУ імені О. О. Богомольця (CASE–2023), за сприяння Студентського наукового товариства імені О. А. Киселя. 

12 гуртківців представляли кафедру Клінічної фармакології та клінічної фармації з науковими доповідями. Диплом І ступеню отримала Перевозник Я. Л. із роботою на тему: "Клініко-фармацевтичні підходи до корекції порушень сну у пацієнта з хронічною інсомнією". Дипломом ІІ ступеню були  нагороджені: Аль-Сулаймат Бушра із темою "Менеджмент рисков побочных эффектов общих анестетиков", Савчук М. С. "Менеджмент ризиків фармакотерапії у пацієнта з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом ІІ типу при лікуванні депресії", Верещага А. В. "Менеджмент ризиків небажаних реакцій загальних анестетиків у дітей: клінічний випадок" .

20 лютого 2023 р. відбулася ІV Науково-практична конференція з міжнародною участю «PLANTA+. НАУКА, ПРАКТИКА ТА ОСВІТА». Цього року конференція була присвячена 20-річчю кафедри фармакогнозії та ботаніки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. 

В роботі конференції взяли участь члени гуртка Момро Яна та Тарвердієва Яна. 

Гуртківці представили свої роботи: "Використання фітозасобів для лікування порушень менструального циклу у жінок репродуктивного віку" (Мамро Яна); "Роль фармацевтичної опіки при відпуску фітозасобів для дітей" (Тарвердієва Яна). За результатами конференції було опубліковано збірник тез. 

Студенти-гуртківці Бадду Кавтар та Салма Идрисси Кхадрауи взяли участь в роботі І науково-практичної конференції з міжнародною участю "Комунікація як складова освітнього процесу майбутніх лікарів та провізорів" 14.12.2022 р. 

Студенти під керівництвом доцента кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації, к.мед.н. Афанасьєвої Інни Олександрівни підготувати тези "Клініко-фармакологічні аспекти лікарського засобу що пригнічує перистальтику кишечника під час лікування діареї в онкохворих" (Баду К.) та "Опитування фармацевтів про вакцинацію проти сезонного грипу" (Салма И.К.), що опубліковані в Українському науково-медичному молодіжному журналі (спеціальний випуск). 

Вітаємо гуртківців та наукового керівника з публікацією результатів досліджень!

20 грудня 2022 на кафедрі клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ імені О. О. Богомольця у дистанційному режимі був проведений Конкурс з клінічної фармакології.  

Вітаємо Перевозник Яніну, студентку 5 курсу фармацевтичного факультету, з почесним третім місцем!





9 грудня 2022 відбулась щорічна студентська наукова конференція з міжнародною участю AYMSСonf 2022. Участь взяли 159 студентів з різних куточків України і світу та представили 108 наукових робіт.

Від нашої кафедри у засіданні секції "Фармакологія" взяли участь 9 студентів-гуртківців. Диплом І ступеню отримала Городецька Н. Я. з роботою на тему: "Частота та особливості призначення гідазепаму пацієнтам при стаціонарному та амбулаторному лікуванні". 

ІІ місце посіли Горенко А. В. (робота "Периопераційна антибіотикопрофілактика в ургентній хірургії"), Іванкова О. П. (робота "Оцінка ризиків фармакотерапії у пацієнтів з захворюваннями опорно-рухового апарату та коморбідним станом"), Крива В. О. (робота "Ризики взаємодії антигіпертензивних лікарських засобів та лікарських засобів які впливають на ЦНС"), Момро Я. В. (робота "Роль фармацевтичної опіки при лікуванні порушень менструального циклу у жінок репродуктивного віку"), Тарвердієва Я. В. (робота "Ризики взаємодії при застосуванні фітозасобів та лікарських засобів у дітей").

Почесне ІІІ місце отримали Варганов Г. Г. (робота "Частота застосування лікарських засобів з вузьким терапевтичним індексом у пацієнтів з патологією серцево-судинної системи"), Кулакова А. С. (робота "Фармацевтична опіка застосування седативних засобів у пацієнтів із артеріальною гіпертензією, які перебувають на стаціонарному лікуванні") та Поворознюк Я. С. (робота "Фармацевтична опіка застосування пацієнтами із цукровим діабетом 2 типу засобів, які впливають на центральну нервову систему").

Вітаємо переможців!

Щорічно на кафедрі клінічної фармакології та клінічної фармації проводиться Універсіада з клінічної фармакології.  

12 квітня 2022 року VІ Універсіада з клінічної фармакології була проведена у дистанційному режимі. В Універсіаді взяли участь 70 студентів із 4 закладів вищої медичної освіти України (Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, Івано-Франківського національного медичного університету та Національного фармацевтичного університету). В рамках Універсіади проведено олімпіаду та науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених. За результатами журі, були відзначені роботи студентів-гуртківців Остапець Д. С. (ІІІ місце) та Крат Ю. О. (за кращу доповідь з фармацевтичної опіки).

Гуртківці представляють результати своїх досліджень на щорічній конференції "Annual Young Medical Scientists" . У 2021 році дипломи переможців отримали гуртківці Савчук М. С. (робота на тему "Сучасний вибір психотропних препаратів у практиці лікаря при лікуванні пацієнтів із соматичними захворюваннями"), Копоть К. В.  (робота "Показники артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та стан структурно-функціональної системи серця у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та супутньою патологією опорно-рухового апарату").