Події

І знов про безпеку

22-26 квітня у закладі освіти №14 продовжуємо говорити про БЕЗПЕКУ!

У ході проведення Тижня Безпеки учні початкової школи поспілкувалися з представником Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, майором поліції Гужвою О.Д. Під час бесіди було обговорено алгоритм поведінки здобувачів освіти під час повітряної тривоги, можливого захоплення закладу освіти терористами. Також  діти дізналися про систему охорони школи. Олександр Дмитрович пояснив дітям, що поліція – це не каральний орган, а той, до якого можна звернутися по допомогу, і бути впевненим у захисті й підтримці правоохоронців.

Учні 5-А та 5-Б класів отримали багато корисної інформації від  Підгайного М.В, учителя предмета «Вчимося жити разом», який розповів під час  «Єдиного  уроку безпеки життєдіяльності» про те, як вижити в екстремальних умовах. Здобувачі освіти  дізналися про те, як правильно користуватися вогнегасником у разі виникнення пожежі, як одягати протигаз (у разі небезпеки),як правильно і де переходити дорогу («Безпечна дорога до школи»). Цікавою для хлопців та дівчат була й інформація про правила поводження з невідомими предметами.

       Божко І.Г. розповіла вихованцям 6-А класу про правила безпеки, долучившись до проведення «Єдиного  уроку безпеки життєдіяльності».

«Твоя безпека у твоїх руках!» - під таким гаслом пройшов «Єдиний  урок безпеки життєдіяльності» й у 9-А класі ( кл.кер. Лепеха О.В.).

Через бойові дії у різних регіонах України зросли загрози від вибухонебезпечних предметів.

Міни, боєприпаси різного типу, їхні уламки, розтяжки можуть завдати непоправної шкоди та навіть відібрати життя, а тому так важливо навчитися правил поведінки з цими вибуховими предметами, адже один необережний крок може призвести до фатальних наслідків.

Задля уникнення надзвичайних ситуацій із вибухонебезпечними предметами представники групи «Навчання ризикам від вибухонебезпечних предметів» та її керівник  Катерина Дуліна  провели цікаву й змістовну  зустріч  з педагогічним  колективом та представниками батьківського активу закладу освіти. Під час зустрічі вчителі  дізналися про види та ознаки вибухонебезпечних предметів, категорії небезпечності та правила поведінки при їх знайденні. Педагоги активно долучилися до обговорення, висловлюючи здогадки щодо даної тематики та демонструючи свою обізнаність щодо вибухонебезпечних предметів.

Представники групи «Навчання ризикам від вибухонебезпечних предметів» провели лекцію і для здобувачів освіти 8-А, 9-А та 9-Б класів.

Цікавими й доступними для здобувачів освіти 1-9 класів були лекції про мінну безпеку, проведені в закладі освіти представниками FSD Ukraine в Чернігівській області.

Здобувачі освіти 1-4 класів мали можливість прослухати урок у незвичайному Мобільному класі.   Цікавою й необхідною для школярів була інформація, отримана ними від Анич Валерії:  правила протипожежної безпеки, правила дорожного руху, поводження на воді, на льоду. Звичайно ж, говорили й про обережне поводження з незнайомими вибухонебезпечними предметами.

день Чорнобильської трагедії 

26 квітня 1986 року… Пройшли роки… Майже чотири десятиліття… Чорний день Чорнобильської трагедії все ще хвилює людей, і тих, кого він зачепив своїм лихим крилом, і тих, хто народився  далеко від покривдженої землі.

26 квітня завжди об’єднуватиме всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Тисячі поламаних, скалічених доль…Трагедія переселення сіл і містечок… Смерть близьких… Усе це – результат катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися.

З метою, аби прийдешні покоління завжди пам’ятали уроки Чорнобиля,

26 квітня у ЗОШ І–ІІІ ст.№14 були проведені виховні заходи, присвячені  вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС:

- учні 6-А,6-Б класу (кл.кер. Мельник Т.М., Божко І.Г.) переглянули документальний фільм «Чорнобильська трагедія – біль України»;

  - педагогом – організатором Чемерис О.В було проведено акцію «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі», флешмоб «Чорнобиль. Запали свою свічку»;

-  здобувачі освіти 7-А, 7-Б класу переглянули (онлайн) постійно діючу віртуальну виставку інтерактивного музейного мультимедійного науково – інформаційного проєкту «Вогонь Чорнобиля. 1987-2020» у Національному  музеї «Чорнобиль» (м. Київ);

- здобувачі освіти 8-А класу (кл.кер. Коваленко Л.А.) переглянули документальний фільм «Чорнобиль.P.S»;

- кл.кер.9-А класу Лепеха О.В. розповіла здобувачам освіти про Чорнобильське лихо під час виховної години «Історія, яку неможливо забути»;

-    кл.кер.9-Б класу Антоненко Н.І. провела зі своїми вихованцями  виховну годину «Чорнобиль: біль та скорбота України»;

          -  у бібліотеці закладу освіти Осипенко Н.В. організувала  тематичну виставку періодичної, науково – популярної, інформаційно – довідкової та художньої літератури,  фотоматеріалів, у яких висвітлено питання Чорнобильської катастрофи;

- здобувачі освіти 1-9 класів підготували до дня Чорнобильської катастрофи виставку малюнків та стінгазет.

Надзвичайно змістовні виховні заходи провели класоводи початкової ланки: Асланова Т.Л. (1-А кл.); Нестеренко С.В.(2-А кл.); Пушок С.М. (4-А кл.), Говорун Н.П.(4-Б кл.), Приходько О.С.(3-Б кл.)!

Ушанування Хвилиною мовчання пам’яті загиблих героїв-ліквідаторів відбулося у всіх класах нашої школи.

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятають про подвиг Героїв Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

Вічна вдячність живим і світла пам’ять загиблим!

Чорнобиль.MP4

свято книги

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. У цей день народився автор улюблених дитячих казок Г.К. Андерсен. Це свято Книги, Дитинства, магії Казки…

Невипадково, що в цей день на гостини до здобувачів освіти 1-4 класів завітала чернігівська казкарка Тетяна Іванівна Пакалюк. Пані Тетяна розповіла школярикам про те, як вона пише казки, хто їй допомагає ілюструвати книги. Авторка навіть перевтілилася в актрису, коли декламувала уривок зі своєї улюбленої казки. Учні слухали  із захопленням і цікавістю. Вони розуміли: у казці все буде добре, адже добро завжди перемагає зло!

Тепла атмосфера, невимушене спілкування зробили цю зустріч незабутньою! Книги Т. Пакалюк обов'язково знайдуть відлуння у душах і серцях людей!

«Книга – маленьке віконце, а через нього весь світ видно!». Тож не забуваймо про цінність книги!

День Довкілля

1 квітня щорічно відзначається Міжнародний день птахів у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

В очікуванні пернатих на початку весни люди завжди роблять для них «маленькі будиночки» - шпаківні, адже турбота про птахів стосується кожного.

Цього дня здобувачі освіти 1-4 класів долучилися до свята: відгадували загадки про птахів, поглибили свої знання про перелітних та осілих птахів, розфарбовували замальовки «День птахів», складали пазли, аналізували правила поведінки в природі.

Весна іде, красу несе

Весна впевнено крокує нашим містом.

Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ст.14 приєдналася до спільної весняної толоки. Початок покладено.

Зустрінемо Перемогу в чистому місті!

тиждень обжд

У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти. 

Під час екскурсії до пожежної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Представник пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі мали змогу роздивитися костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які цікавили школярів.  Під час зустрічі зверталася  увага учнів на  причини  виникнення пожеж та їх запобігання. Хлопці та дівчата дізналися,  як правильно діяти у разі пожежі.

Цікавою й пізнавальною була екскурсія до аптеки, адже учні дізналися дуже багато цікавої та корисної інформації про ліки та їх обережне застосування, адже ліки – це життя, але й велике зло, якщо їх невміло вживати.

Інформація, яку отримали школярі під час проведення Тижня ОБЖД, має велике значення для формування в здобувачів освіти життязбережувальних  компетентностей.  

Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями й розумінням важливості збереження власного здоров’я!

зАВДЯКИ ТОБІ...

Пережите на війні залишає свій відбиток, змінює людину. «Загиблий побратим весь час стоїть перед очима». «Побачене неможливо забути. Чи міг я щось змінити?» «Так, на війні складно, але там все зрозуміло. Просто. Або ти знищуєш ворога, або він тебе». «Я воював поруч із найвідважнішими людьми…».

Люди, часто ненавмисно, своїми словами або діями можуть образити або поставити в незручне становище учасника війни.

Що ми маємо робити при зустрічі з ветераном  /  ветеранкою: на вулиці, у колі знайомих чи друзів, на роботі — з колегою, в під’їзді — із сусідом; з батьком, братом – удома? Як поводитися? Обіймати та емоційно дякувати чи «ховати очі», щоб уникнути незручних моментів? Відповіді саме на такі надзвичайно складні й важливі питання отримали здобувачі освіти 5-9 класів ЗОШ І – ІІІ ст.№14 м. Чернігова під час виховних заходів, які були проведені класними керівниками протягом квітня:


Шанобливе ставлення до ветеранів війни та членів сімей загиблих – найменше, чим ми можемо віддячити героям, які стали на захист України! Маємо пам'ятати й шанувати кожного Воїна, який втратив здоров'я чи віддав своє життя, захищаючи рідну землю, її волю й незалежність!

На сторінках соціальної мережі Facebook  - в групі школи можна побачити безліч цікавих світлин та відео наших учнів і вчителів в традиційних українських хустинах.  

07 грудня 2023 року в школі було проведено святкування Дня Української Хустки. В кожному класі школи відбулися відповідні виховні заходи. А на великій перерві психолог провела ігри з хустиною для учнів початкової школи. Діти дізналися про історію виникнення свята. А також долучилися до збереження українських народних традицій. На світлинах можна побачити і учнів і вчителів, які з задоволенням продемонстрували свої яскраві образи в хустинках

Історичний екскурс на тему : " Голодомор... Збережи правду. Збережи пам'ять." 8-A

Запали свічку пам'яті...

Виховний захід до дня Голодомору 1932-1933

4 -  Б клас



#МістаГероїв

Колектив ЗЗСО №14 приєднався до проведеня заходів із нагоди першої річниці визволення українських земель від рашистських загарбників. Це була важлива подія, що дозволила нам вшанувати пам'ять тих, хто боровся за волю нашої країни. Дякуємо за зусилля усіх, хто захищає державу !Ми вистояли тоді,вистоїмо й надалі.

Все буде Україна!


Перший відкритий Кубок міста зі скелелазіння зібрав понад 130 юних гуртківців

Янголи пам'яті

У цей день, 20 лютого 2014 року, в Україні на Майдані Незалежності у Києві почалися події, що змінили хід історії нашої країни. 9 років тому протягом трьох кривавих днів 20-23 лютого загинуло близько 100 людей, котрі ввійшли в історію як Небесна Сотня. Ці події стали завершенням Революції Гідності та початком російсько-української війни.

Педагогічний колектив ЗОШ І – ІІІ ст.№14 вшанував подвиг Героїв Небесної Сотні та закликав не забувати все те найцінніше, що є для нас символом тих трагічних подій: Гідність, Свободу і Правду, адже саме за них, за вільне майбутнє України поклала своє життя Звитяжна Сотня, яка й зараз з небес боронить рідну Батьківщину.


Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 

Хто не повернувся вічна пам'ять,а живим щирі вітання

15 лютого 2023 року в ЗЗСО№ 14 з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав було проведено ряд виховних заходів інформаційного характеру: виставка літератури «Афганістан: біль і пам'ять…», виховний захід «Пам'ять без кордонів», проведена година пам'яті "Обпалені війною. Афганістан болить в моїй душі".

Діти з цікавістю прослухали історії про ті страшні події. Вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і з цікавістю переглянули відео та фотоматеріали про афганську війну.


Ви - наші герої!

Дякуємо Збройним Силам України за щоденну боротьбу! За кожен новий ранок! Нехай мир стане реальністю на всій території нашої країни, а також у кожному домі, у кожному серці!

Велика подяка нашим воїнам-захисникам за служіння Україні та народові, за мужність і честь!Вічна слава і пам’ять Героям! Пишаємося! Переможемо!!!