Події

рУХ ДІТЕЙ

03 червня 2024 року в пришкільному таборі з денним перебуванням " Джерельце" Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст.14 в рамках Дня захисту дітей відбулися спортивні активності  під гаслом: "Рух - це здоров'я!"

День розпочався фізичною зарядкою- руханкою,яка налаштувала 51 вихованця табору на позитивні емоції та забезпечила чудовий настрій на увесь день.

А далі хлопчики та дівчатка протягом дня виборювали перемогу,змагаючись з бігу на короткі дистанції, естафеті,змаганні з волейболу між загонами. Діти отримали масу емоцій та задоволення!

Перемогла дружба!

День пам'яті дітей

4 червня - День пам'яті дітей,які загинули внаслідок збройної російської агресії. 548 загинуло... 1351 дитину поранено... Важко усвідомлювати,що в XXI столітті гинуть діти... Вихованці пришкільного табору з денним перебуванням "Джерельце" Чернігівської ЗОШ І-ІІІ 14 вшанували пам'ять хлопчиків та дівчаток, яких вбила Росія,прикрасивши дерева білими дзвіночками: нехай чує Земля дзвін- голос кожної невинної дитячої душі,яку вбила Росія! Не забудемо! Пам'ятаємо! Убивць - агресорів - не пробачимо!

День героїв

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Це свято величі духу українських вояків — борців за волю України.

23 травня 2024 року здобувачі освіти Чернігівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №14 згадували всіх випускників закладу, хто віддав найдорожчу ціну за свою Батьківщину – життя. Усіх, для кого Україна завжди була на першому місці. Герої не вмирають, поки ми їх пам’ятаємо у своїх молитвах, у своїх справах, у своїх серцях!

ПАМ'ЯТАЄМО ПРО ПОДВИГ:

ВОРОХА ПАВЛА (молодший сержант Павло Ворох народився 27 жовтня 1982 року у Чернігові. З 1991 по 1998 навчався в школі №4. У 2001-му році опанував професію столяра. В цьому ж році розпочав проходження військової служби. Протягом 2003-2004 років перебував в Іраку. У 2005 році служив в аеромобільних військах, того ж року звільнився з армії за станом здоров'я.

Павло спочатку працював охоронцем на Чернігівському молокозаводі. Останнім часом працював у ТОВ "Глобал Дистриб'юшин компані" завідувачем складу.

У квітні цього року чоловік вдруге долучився до лав ЗСУ. Служив у складі одного з підрозділів військової частини А3821 на посаді старшого стрільця-оператора.

26 червня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині Павло загинув.

Вдома залишились дружина та двоє малолітніх дітей.

Похований на кладовищі «Яцево».)

ПОЛЕГЕНЬКА ДМИТРА (народився 1988 року в місті Чернігів. Закінчив 9 класів чернігівської ЗОШ, 2005 року — Чернігівський професійний ліцей деревообробної промисловості. Працював складальником меблів у чернігівському будівельному гіпермаркеті «Вена».

Під час Революції гідності неодноразово був на Майдані; після анексії Криму записався добровольцем.

З квітня 2014-го — солдат, стрілець 13-го батальйону територіальної оборони Чернігівської області «Чернігів-1». Загинув 18 серпня 2014-го в бою біля села Макарове Станично-Луганського району — під час обстрілу терористами з реактивної системи залпового вогню «Град» та самохідних артилерійських установок.

Був єдиною дитиною в сім'ї.

Похований у Чернігові 21 серпня 2014 року, кладовище «Яцево».)

ЛОБОДИ ВАДИМА (закінчив Чернігівську ЗОШ № 14, 2001 року — Чернігівський професійний будівельний ліцей № 18, спеціальність — електромонтажник.

Призваний до Збройних сил України у квітні 2014-го, за станом здоров'я Вадима мали комісувати, однак потрапив у зону бойових дій, перебував на війні 4 місяці. Солдат 13-го батальйону територіальної оборони «Чернігів-1».

Загинув під час так званого «перемир'я»; дані про смерть різняться — російські терористи обстріляли Станицю Луганську, де були позиції 13-го батальйону «Чернігів-1». За даними з «Книги пам'яті», загинув 12 вересня внаслідок підриву на фугасі автомобіля поблизу села Городище, Біловодський район.

Похований на кладовищі «Яцево».)
Вічна слава загиблим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави!

Кримські татари

80 років тому, на світанку, в будинки кримських татар увірвалися солдати та оперативники НКВС…18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах.

Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безвинних людей. Було знищено цілі родини…

17.05.2024 року в Чернігівській ЗОШ І – ІІІ ст.№14 вшанували  пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу: класні керівники 7-9 класів  провели загальношкільний Урок пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу «Зламані крила свободи!» Згадуючи про ті далекі трагічні події, педагоги розповіли здобувачам освіти про те, що  Постановою Верховної Ради України   2015 року злочинні дії НКВС проти кримських татар визнано геноцидом.

Переглядаючи відео-та документальні  фільми про депортацію кримських татар, здобувачі освіти переконалися в тому, наскільки жахливо-жорстоким було знищення кримськотатарського народу!

Бібліотекар школи Осипенко Н.В. підготувала для юних читачів тематичну виставку «Твори кримськотатарських авторів українською мовою».

Пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу ушанували Хвилиною мовчання.

Безпека на дорозі

    Протягом 13.05-17.05.2024р. у Чернігівській ЗОШ І – ІІІ ст.№14 тривав Тиждень безпеки дорожнього руху. Ці дні були дуже насиченими. 

13.05.2024р. члени учнівського Парламенту  провели в усіх класах закладу освіти інформаційні хвилинки на тему «Безпека на дорозі - понад усе».

Під гаслом «Обережність на дорозі – це запорука вашої безпеки» 14.05.2024 р. пройшла зустріч здобувачів освіти 1-4 класів з представниками ювенальної поліції. Під час заняття з поліцейськими юні пішоходи згадували дорожні знаки, розмітку, як перетинати проїзну частину. Аби діти мали змогу відчути себе відповідальними й законослухняними, правоохоронці дали їм змогу перевтілитися в дорожнього інспектора, порегулювати обстановку на імпровізованому пішохідному переході, посидіти в службовому транспорті та випробувати в дії поліцейську радіостанцію. 

Заходи із вивчення правил дорожнього руху вкотре нагадали дітлахам, що незалежно від того, пересуваємося ми пішки, чи на транспорті, для кожного з нас є певний перелік вимог, яких потрібно дотримуватися.

15.05.2024р. класні керівники 9-А та 9-Б класів Лепеха О.В. та Антоненко Н.І. провели зі своїми вихованцями гру-вікторину «Знай правила дорожнього руху», метою якої було нагадати здобувачам освіти правила дорожнього руху та виховати в юнаків та дівчат бажання усвідомлено їх дотримуватися, розуміючи, що найцінніше, що має людина – це життя, а знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах є запорукою власної безпеки та тих, хто поруч.

Тематичні бесіди щодо забезпечення захисту життя та здоров'я дітей під час дорожнього руху були проведені класними керівниками  5-7 класів (Пасько І.І, Руденко О.Б., Лутченко О.Д., Завацькою О.Ю.).

17.05.2024р. класними керівниками 1-9 класів закладу освіти був проведений Єдиний національний урок на тему «Безпечна дорога додому». 

Цього ж дня відбулася зустріч здобувачів освіти 5-9 класів  з  представником Національної  поліції Гужвою О.Д. (лекція «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»).

Завершальним етапом Тижня безпеки дорожнього руху був конкурс малюнків на тему «Безпека дорожнього руху», переможцем якого знову став творчий 8-А клас (кл.кер. Коваленко Л.А)!

день вишиванки

     Вишиванка – оберіг української нації, символ краси, мудрості та єднання поколінь. Український народ здавна намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Вишиванка для українця – це символ здоров'я, краси, оберіг щасливої долі для господаря або господині, що її носить.

   У Міжнародний день вишиванки наша шкільна родина долучилася до святкувань, продемонструвала красу й різнобарв’я української вишивки, повагу до культури та традицій українського народу. Розмаїття вишитих сорочок, суконь та елементів національного одягу створили святковий настрій і в учнів,і у вчителів!

    16.05.2024р. в закладі освіти були проведені виховні заходи, присвячені Дню вишиванки. Педагогом – організатором школи Чемерис О.В було зініційовано та проведено фоточелендж «Вишиванка в моїй родині», до якого активно долучилися  батьки школярів.

     Класоводи й вихованці початкової школи віншували національний символ України, підготувавши та провівши флешмоб «Я люблю вишиванку! Я люблюУкраїну!» У 1-4 класах було також проведено цікаві тематичні виховні заходи до Дня вишиванки.

   До маленьких школяриків приєдналися й учні старших класів та вчителі, влаштувавши  показ вишиванок біля  святкової локації.

   Цього травневого дня хлопці та дівчата  вкотре переконалися, що вишиванка – це єдність поколінь, «… пам’ять з роду і до роду, це святиня найцінніша українського народу!».

день Європи

     Щороку у травні Україна та країни Євросоюзу відзначають День Європи як символ єдності та миру. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, історію та, що найголовніше, – наше спільне майбутнє.

З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, їх особливостями, досягненнями, традиціями,  формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України в Чернігівській ЗОШ І – ІІІ ст.№ 14  пройшли тематичні заходи:

  Бібліотекар школи Осипенко Н.В. підготувала цікаву  книжкову виставку «Європейські автори в українських перекладах».

Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави.

У День Європи ми висловлюємо подяку країнам Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами.   Щиро сподіваємося, що  Україна найближчим часом стане повноправним членом європейської родини!

Віримо в Україну, кожного громадянина, Збройні Сили України, дякуємо країнам Європи  та працюємо разом на результат для перемоги! Все є і буде Україна!

день Матері

Найперше слово, яке вимовляють діти в усіх країнах світу, – це слово «мама»!

 Мама, матінка, матуся… Нема людини ближчої й ріднішої! Вона дарує нам життя, вчить нас  людських правил, вкладає в наші вуста добрі слова. І   немає   нічого   святішого   й   безкорисливішого,   ніж   любов   матері…  Кожен з нас із дитинства несе в душі цей єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, підтримає, пробачить, завжди пожаліє й буде самовіддано любити, незважаючи ні на що…

Мама… В усі часи наш український  народ пов’язував з нею найсокровенніше, возвеличував її  як найбільшу святиню. Вона - корінь життя, берегиня роду людського.

Рухається історія, змінюються часи, сягає фантастичних вершин наука й техніка, але неминущою   цінністю,   незмінною   духовною   та   моральною   величиною   залишається   в людському суспільстві Мати. Адже в основі загальнолюдської моралі – любов до Матері й шаноба до Материнства, які об’єднують людей незалежно від будь-яких відмінностей між ними.

  Незважаючи на страшну війну, прокидається від сну  природа, Україна  вдягається у трави та бузок,  і теплий весняний вітер приносить до нас світле й радісне свято - свято  Матері.  У другу неділю травня воно стукає у кожну оселю і, ставши на порозі, нагадує про священну мудрість віків - звичай вшановувати Материнську Долю.        

Традиційно цей день в Україні вважається дуже значущим. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина! 

« Мама» - вигукує пілот, спрямовуючи на ворога літак в повітряному бою.

 "Мама" — це останнє слово вмираючого на полі бою солдата.

« Мама» - звідусіль чутно на переправах Дніпра

 «Мама» -лунає під Бахмутом .

 « Мама» - я тебе люблю. Все буде Україна

сьогодні , в страшні часи війни, мати та Україна невід’ємні, єдине ціле. Вона відправляє своїх

синів боронити рідну землю , сльозами та молитвами благословляє  на подвиги, благає Бога

зберегти їм життя

Сьогодні, у страшні часи війни, Мати та Україна - невід’ємні, єдине ціле. Вона відправляє своїх синів боронити рідну землю, сльозами та молитвами благословляє  на подвиги, благає Бога  зберегти їм життя.

       «Мама!» - вигукував «Привид Києва», спрямовуючи на ворога літак в останньому  повітряному бою…

"Мама!" - останнє слово Воїна- Героя, який вмирає на полі бою.

       «Мама!» - лунає під Бахмутом та Авдіївкою, Мар'їнкою та Часовим Яром…

«Мамо, я тебе люблю. Усе буде Україна!» - говоримо ми в цей день своїм матусям!

день пам'яті

8 травня, у День пам’яті, примирення та перемоги над німецьким фашизмом, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни

Символ цих днів - червоний мак – символ пам’яті.  Мак  цього дня розквітнув на грудях хлопців і дівчат у кожному класі Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст.№14. як символ пам’яті жертв війни.

Сучасне молоде покоління пам’ятає, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими.

08.05.2024 року, у  День пам’яті та примирення, у  всіх класах  закладу освіти   проведено тематичні години спілкування, на яких вшанували  пам’ять  полеглих у Другій світовій війні. 

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору. Щодня гинуть її доньки й сини – цвіт української нації!

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, рятуючи рідний  край:

Ми свято шануємо пам’ять усіх,

Хто власним життям нашу юність зберіг,

Хто впав за свободу у грізну годину,

За землю священну, за Україну!

Пам'ять… Вона нетлінна і вічна …

Пам'ятаємо!

пасха

Великдень святкують у всьому світі. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов'язане з ним.

    У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас із найдавніших часів.

     У кожного з нас свято Великодня асоціюється з хресним ходом зі свічками, святковими ризами церковнослужителів, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!» А ще для нас Великдень - улюблені з дитинства рум'яні паски з родзинками, розписні яйця — писанки.

     Піднесений  настрій, відчуття святковості – такими можна було побачити здобувачів освіти Чернігівської ЗОШ І-ІІІст.№14. напередодні та в дні Свята Воскресіння Христового.

       Учні початкової ланки разом з учителями цікаво й зворушливо розповідали про роль Великодня у житті людини, про традиції святкування і як вони зберігаються та примножуються в Україні.

       Дітвора натхненно та завзято виготовляла та розмальовувала писанки - неодмінний атрибут Великодня.

А у понеділок 06 травня уся шкільна спільнота смакувала гуртом яєчками та пасочками, славлячи Христа!

         Спільна творча справа збагатила всіх духовно і засвідчила, як радісно й велично  зустрічають і святкують Великдень у закладі!

         Тож,  «ХРИСТОС ВОСКРЕС!»  – «ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!»


І знов про безпеку

22-26 квітня у закладі освіти №14 продовжуємо говорити про БЕЗПЕКУ!

У ході проведення Тижня Безпеки учні початкової школи поспілкувалися з представником Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, майором поліції Гужвою О.Д. Під час бесіди було обговорено алгоритм поведінки здобувачів освіти під час повітряної тривоги, можливого захоплення закладу освіти терористами. Також  діти дізналися про систему охорони школи. Олександр Дмитрович пояснив дітям, що поліція – це не каральний орган, а той, до якого можна звернутися по допомогу, і бути впевненим у захисті й підтримці правоохоронців.

Учні 5-А та 5-Б класів отримали багато корисної інформації від  Підгайного М.В, учителя предмета «Вчимося жити разом», який розповів під час  «Єдиного  уроку безпеки життєдіяльності» про те, як вижити в екстремальних умовах. Здобувачі освіти  дізналися про те, як правильно користуватися вогнегасником у разі виникнення пожежі, як одягати протигаз (у разі небезпеки),як правильно і де переходити дорогу («Безпечна дорога до школи»). Цікавою для хлопців та дівчат була й інформація про правила поводження з невідомими предметами.

       Божко І.Г. розповіла вихованцям 6-А класу про правила безпеки, долучившись до проведення «Єдиного  уроку безпеки життєдіяльності».

«Твоя безпека у твоїх руках!» - під таким гаслом пройшов «Єдиний  урок безпеки життєдіяльності» й у 9-А класі ( кл.кер. Лепеха О.В.).

Через бойові дії у різних регіонах України зросли загрози від вибухонебезпечних предметів.

Міни, боєприпаси різного типу, їхні уламки, розтяжки можуть завдати непоправної шкоди та навіть відібрати життя, а тому так важливо навчитися правил поведінки з цими вибуховими предметами, адже один необережний крок може призвести до фатальних наслідків.

Задля уникнення надзвичайних ситуацій із вибухонебезпечними предметами представники групи «Навчання ризикам від вибухонебезпечних предметів» та її керівник  Катерина Дуліна  провели цікаву й змістовну  зустріч  з педагогічним  колективом та представниками батьківського активу закладу освіти. Під час зустрічі вчителі  дізналися про види та ознаки вибухонебезпечних предметів, категорії небезпечності та правила поведінки при їх знайденні. Педагоги активно долучилися до обговорення, висловлюючи здогадки щодо даної тематики та демонструючи свою обізнаність щодо вибухонебезпечних предметів.

Представники групи «Навчання ризикам від вибухонебезпечних предметів» провели лекцію і для здобувачів освіти 8-А, 9-А та 9-Б класів.

Цікавими й доступними для здобувачів освіти 1-9 класів були лекції про мінну безпеку, проведені в закладі освіти представниками FSD Ukraine в Чернігівській області.

Здобувачі освіти 1-4 класів мали можливість прослухати урок у незвичайному Мобільному класі.   Цікавою й необхідною для школярів була інформація, отримана ними від Анич Валерії:  правила протипожежної безпеки, правила дорожного руху, поводження на воді, на льоду. Звичайно ж, говорили й про обережне поводження з незнайомими вибухонебезпечними предметами.

день Чорнобильської трагедії 

26 квітня 1986 року… Пройшли роки… Майже чотири десятиліття… Чорний день Чорнобильської трагедії все ще хвилює людей, і тих, кого він зачепив своїм лихим крилом, і тих, хто народився  далеко від покривдженої землі.

26 квітня завжди об’єднуватиме всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Тисячі поламаних, скалічених доль…Трагедія переселення сіл і містечок… Смерть близьких… Усе це – результат катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися.

З метою, аби прийдешні покоління завжди пам’ятали уроки Чорнобиля,

26 квітня у ЗОШ І–ІІІ ст.№14 були проведені виховні заходи, присвячені  вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС:

- учні 6-А,6-Б класу (кл.кер. Мельник Т.М., Божко І.Г.) переглянули документальний фільм «Чорнобильська трагедія – біль України»;

  - педагогом – організатором Чемерис О.В було проведено акцію «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі», флешмоб «Чорнобиль. Запали свою свічку»;

-  здобувачі освіти 7-А, 7-Б класу переглянули (онлайн) постійно діючу віртуальну виставку інтерактивного музейного мультимедійного науково – інформаційного проєкту «Вогонь Чорнобиля. 1987-2020» у Національному  музеї «Чорнобиль» (м. Київ);

- здобувачі освіти 8-А класу (кл.кер. Коваленко Л.А.) переглянули документальний фільм «Чорнобиль.P.S»;

- кл.кер.9-А класу Лепеха О.В. розповіла здобувачам освіти про Чорнобильське лихо під час виховної години «Історія, яку неможливо забути»;

-    кл.кер.9-Б класу Антоненко Н.І. провела зі своїми вихованцями  виховну годину «Чорнобиль: біль та скорбота України»;

          -  у бібліотеці закладу освіти Осипенко Н.В. організувала  тематичну виставку періодичної, науково – популярної, інформаційно – довідкової та художньої літератури,  фотоматеріалів, у яких висвітлено питання Чорнобильської катастрофи;

- здобувачі освіти 1-9 класів підготували до дня Чорнобильської катастрофи виставку малюнків та стінгазет.

Надзвичайно змістовні виховні заходи провели класоводи початкової ланки: Асланова Т.Л. (1-А кл.); Нестеренко С.В.(2-А кл.); Пушок С.М. (4-А кл.), Говорун Н.П.(4-Б кл.), Приходько О.С.(3-Б кл.)!

Ушанування Хвилиною мовчання пам’яті загиблих героїв-ліквідаторів відбулося у всіх класах нашої школи.

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятають про подвиг Героїв Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

Вічна вдячність живим і світла пам’ять загиблим!

Чорнобиль.MP4

свято книги

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. У цей день народився автор улюблених дитячих казок Г.К. Андерсен. Це свято Книги, Дитинства, магії Казки…

Невипадково, що в цей день на гостини до здобувачів освіти 1-4 класів завітала чернігівська казкарка Тетяна Іванівна Пакалюк. Пані Тетяна розповіла школярикам про те, як вона пише казки, хто їй допомагає ілюструвати книги. Авторка навіть перевтілилася в актрису, коли декламувала уривок зі своєї улюбленої казки. Учні слухали  із захопленням і цікавістю. Вони розуміли: у казці все буде добре, адже добро завжди перемагає зло!

Тепла атмосфера, невимушене спілкування зробили цю зустріч незабутньою! Книги Т. Пакалюк обов'язково знайдуть відлуння у душах і серцях людей!

«Книга – маленьке віконце, а через нього весь світ видно!». Тож не забуваймо про цінність книги!

День Довкілля

1 квітня щорічно відзначається Міжнародний день птахів у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

В очікуванні пернатих на початку весни люди завжди роблять для них «маленькі будиночки» - шпаківні, адже турбота про птахів стосується кожного.

Цього дня здобувачі освіти 1-4 класів долучилися до свята: відгадували загадки про птахів, поглибили свої знання про перелітних та осілих птахів, розфарбовували замальовки «День птахів», складали пазли, аналізували правила поведінки в природі.

Весна іде, красу несе

Весна впевнено крокує нашим містом.

Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ст.14 приєдналася до спільної весняної толоки. Початок покладено.

Зустрінемо Перемогу в чистому місті!

тиждень обжд

У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти. 

Під час екскурсії до пожежної частини учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Представник пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі мали змогу роздивитися костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які цікавили школярів.  Під час зустрічі зверталася  увага учнів на  причини  виникнення пожеж та їх запобігання. Хлопці та дівчата дізналися,  як правильно діяти у разі пожежі.

Цікавою й пізнавальною була екскурсія до аптеки, адже учні дізналися дуже багато цікавої та корисної інформації про ліки та їх обережне застосування, адже ліки – це життя, але й велике зло, якщо їх невміло вживати.

Інформація, яку отримали школярі під час проведення Тижня ОБЖД, має велике значення для формування в здобувачів освіти життязбережувальних  компетентностей.  

Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями й розумінням важливості збереження власного здоров’я!

зАВДЯКИ ТОБІ...

Пережите на війні залишає свій відбиток, змінює людину. «Загиблий побратим весь час стоїть перед очима». «Побачене неможливо забути. Чи міг я щось змінити?» «Так, на війні складно, але там все зрозуміло. Просто. Або ти знищуєш ворога, або він тебе». «Я воював поруч із найвідважнішими людьми…».

Люди, часто ненавмисно, своїми словами або діями можуть образити або поставити в незручне становище учасника війни.

Що ми маємо робити при зустрічі з ветераном  /  ветеранкою: на вулиці, у колі знайомих чи друзів, на роботі — з колегою, в під’їзді — із сусідом; з батьком, братом – удома? Як поводитися? Обіймати та емоційно дякувати чи «ховати очі», щоб уникнути незручних моментів? Відповіді саме на такі надзвичайно складні й важливі питання отримали здобувачі освіти 5-9 класів ЗОШ І – ІІІ ст.№14 м. Чернігова під час виховних заходів, які були проведені класними керівниками протягом квітня:


Шанобливе ставлення до ветеранів війни та членів сімей загиблих – найменше, чим ми можемо віддячити героям, які стали на захист України! Маємо пам'ятати й шанувати кожного Воїна, який втратив здоров'я чи віддав своє життя, захищаючи рідну землю, її волю й незалежність!

На сторінках соціальної мережі Facebook  - в групі школи можна побачити безліч цікавих світлин та відео наших учнів і вчителів в традиційних українських хустинах.  

07 грудня 2023 року в школі було проведено святкування Дня Української Хустки. В кожному класі школи відбулися відповідні виховні заходи. А на великій перерві психолог провела ігри з хустиною для учнів початкової школи. Діти дізналися про історію виникнення свята. А також долучилися до збереження українських народних традицій. На світлинах можна побачити і учнів і вчителів, які з задоволенням продемонстрували свої яскраві образи в хустинках

Історичний екскурс на тему : " Голодомор... Збережи правду. Збережи пам'ять." 8-A

Запали свічку пам'яті...

Виховний захід до дня Голодомору 1932-1933

4 -  Б клас

#МістаГероїв

Колектив ЗЗСО №14 приєднався до проведеня заходів із нагоди першої річниці визволення українських земель від рашистських загарбників. Це була важлива подія, що дозволила нам вшанувати пам'ять тих, хто боровся за волю нашої країни. Дякуємо за зусилля усіх, хто захищає державу !Ми вистояли тоді,вистоїмо й надалі.

Все буде Україна!


Перший відкритий Кубок міста зі скелелазіння зібрав понад 130 юних гуртківців

Янголи пам'яті

У цей день, 20 лютого 2014 року, в Україні на Майдані Незалежності у Києві почалися події, що змінили хід історії нашої країни. 9 років тому протягом трьох кривавих днів 20-23 лютого загинуло близько 100 людей, котрі ввійшли в історію як Небесна Сотня. Ці події стали завершенням Революції Гідності та початком російсько-української війни.

Педагогічний колектив ЗОШ І – ІІІ ст.№14 вшанував подвиг Героїв Небесної Сотні та закликав не забувати все те найцінніше, що є для нас символом тих трагічних подій: Гідність, Свободу і Правду, адже саме за них, за вільне майбутнє України поклала своє життя Звитяжна Сотня, яка й зараз з небес боронить рідну Батьківщину.


Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 

Хто не повернувся вічна пам'ять,а живим щирі вітання

15 лютого 2023 року в ЗЗСО№ 14 з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав було проведено ряд виховних заходів інформаційного характеру: виставка літератури «Афганістан: біль і пам'ять…», виховний захід «Пам'ять без кордонів», проведена година пам'яті "Обпалені війною. Афганістан болить в моїй душі".

Діти з цікавістю прослухали історії про ті страшні події. Вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і з цікавістю переглянули відео та фотоматеріали про афганську війну.


Ви - наші герої!

Дякуємо Збройним Силам України за щоденну боротьбу! За кожен новий ранок! Нехай мир стане реальністю на всій території нашої країни, а також у кожному домі, у кожному серці!

Велика подяка нашим воїнам-захисникам за служіння Україні та народові, за мужність і честь!Вічна слава і пам’ять Героям! Пишаємося! Переможемо!!!