БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ 

Ще раз про мінну безпеку

1. Не брати в руки знайдені предмети

Це може бути іграшка, мобільний телефон, ручка — начиненими вибухівкою можуть виявитися різноманітні предмети. Протипіхотні міни-«метелики» також можуть зацікавити малечу — незвичної форми корпус виготовлений з пластику і може бути різних кольорів. Потрібно пояснити дитині, що небезпечною може бути будь-яка знахідка. Як би не було цікаво, її не можна підбирати, адже шкода для здоров’я і навіть життя дуже серйозна.

2. Оминати снаряди, які не розірвались

Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Те, що здається частиною, уламком — також може містити заряд і бути небезпечним. Не можна підбирати такі «трофеї»:

3. Не експериментувати з боєприпасами

Зазвичай, коли дорослі знаходять серійні міни, снаряди, гранати, то негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Натомість дітей природна цікавість спонукає до небезпечних експериментів. Вони можуть підкладати боєприпаси в багаття, випробовувати їх на міцність ударами, намагатися розібрати. Важливо пояснити наслідки таких дій.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:

·        наближатися до предмета;

·        пересувати його або брати до рук;

·        розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

·        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

·        приносити предмет додому. 

4. Остерігатись бездоглядних речей

Вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишити в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги. Дітям до них не слід наближатись, потрібно повідомити дорослих, які передадуть інформацію поліції.

План з мінної безпеки 2024

За певних обставин алгоритм може бути дещо різним, але найголовніше правило звучить так: почув сирену — одразу прямуй до укриття.

Залежно від того, де знаходиться дитина — в школі чи вдома — вона має знати, як діяти швидко та без паніки.

Якщо сирена повітряної тривоги застала на вулиці, необхідно:

Якщо ви перебуваєте в автомобілі:

Якщо під час тривоги ви вдома:

Вдома при повітряній тривозі потрібно:

Що робити під час повітряної тривоги у школі

Якщо школярі почули сигнал повітряної тривоги, потрібно зробити такі кроки:

 

Що треба робити під час повітряної тривоги у громадському місці