Чернеччинський ліцей      

(опорний заклад освіти)

Чернеччинської сільської ради 

Охтирського району Сумської області

 Про найцікавіші сторінки шкільного життя можна дізнатися за посиланням

Сайт створено для дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти багато корисної та цікавої інформації.  Приємної подорожі сторінками cайту!

26 квітня 2024 р.

     Аварія на ЧАЕС- одна з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства.

Ця трагедія вплинула на весь світ, але особливо  - на Україну.

   Чорнобиль - це не лише велика трагедія,а й символ безмежної мужності багатьох наших земляків.Цьогоріч минає вже 38 років із дня аварії. 26 квітня в день пам'яті Чорнобильської трагедії учні 7 класу  зустрічалися з людьми, які ціною власного життя та здоров'я ліквідовували наслідки катастрофи.

Квітень, 2024 р.

#Обласний_марафон_ЕКОжиття_наше_МАЙБУТТЯ 2024

       Кожного року 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі -  свято природи,яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів.

       Усі учні ліцею долучилися до  марафону екологічних активностей, а 6 та 7 класи взяли участь у квесті "Подорож дивовижними стежками по Країні Довкілля"

Квітень, 2024 р.

      19 квітня 2024 року старшокласники нашого закладу взяли участь у Загальнонаціональній акції єднання та віри.  Дбайливе ставлення до навколишнього середовища починається з малого – кожного з нас. На знак підтримки та вдячності  природі, учні долучилися до Загальнонаціональної акції єднання та віри “Випускники-2024 року для майбутніх поколінь”, висадивши саджанці плодових дерев та калини. Випускники війни – це майбутні архітектори нової України – незламної та зеленої.

Давайте разом піклуватися про наше довкілля, адже кожен внесок є важливим.


Квітень, 2024 р.

     Березень 2022 року став переломним моментом у повномасштабній війні росії проти України. Сили безпеки й оборони України завдяки мужності та стійкості розпочали звільнення міст і сіл, окупованих російськими військами.

        21 березня 2022 року українські сили оборони, зокрема 72-а бригада, звільнили село Мощун Бучанського району Київської області. Битва за Мощун стала одним із переломних моментів в історії сучасної України. Після переможної битви за Мощун було звільнено низку інших населених пунктів України: Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу,Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку та інші.

2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину й Чернігівщину, а 4 квітня – Житомирщину та Сумщину, пізніше – населені пункти Харківщини, Херсон. 

      Звільнення цих міст і сіл стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України, військовій допомозі з боку країн-партнерів, а також свідченням того, що український народ не здасться, буде боротися за свою свободу і перемогу. Протягом квітня-травня у  нашому ліцеї відбуватимуться патріотичні заходи із циклу:  «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації, зокрема Сумщини та Охтирщини.

15 квітня 2024 року відбулися тематичний урок у 7 класі  "Міста-герої України. Рік визволення: 2022-й. Сумщина" та освітній проєкт " Охтирка. Місто, яке дорого заплатило за свободу" в 11 класі.

Березень, 2024 р.

Для формування компетентностей безпеки в учасників освітнього процесу, впровадження та повторення  алгоритму дій у разі виникнення небезпечних ситуацій, виявлення вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів у закладі освіти Чернеччинський ліцей користується рекомендаціями Концепцію безпеки закладів освіти.

Березень, 2024 р.

У 2024 році 9 березня відзначаємо 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя.

Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.

Кінцівка вірша Т.Г.Шевченка «І Архімед, і Галілей» стане пророчою і Україна переможе…

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі!

Тарас Григорович і його "Кобзар" ‒ це скарбниця минулого українського народу і дороговказ для нових поколінь берегти та боронити найрідніше ‒ нашу землю.

Вся його творчість й нині промовляє до вільних і нескорених нащадків, звернена на боротьбу за свою свободу, землю, мову.

 Шевченко – це символ чесності , незламності, самовідданої любові до Батьківщини й священної ненависті до її ворогів.

Твори Шевченка навчають безмежно любити рідний край, бути істинним патріотом рідної землі, бо таким був, є і буде безсмертний Кобзар.



Лютий, 2024 р.

          В Україні триває повномасштабна війна, кожен день якої приносить страждання та біль втрат. Але українці – незламна нація, яка вже 2 роки опирається російській агресії. 24 лютого виповнився 731 день від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, що увійшов в історію як символ незламності, мужності, і, безперечно, єдності нашого народу. Ми згадуємо кожного, хто віддав своє життя за мир та свободу нашої України.

Жовтень, 2023 р.

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ШКОЛИ

Наш складний час потребує виховання лідерів нової формації — ініціативних, компетентних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Саме учнівське самоврядування дає можливість учням практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного суспільства.

У нас у  ліцеї відбулися вибори президента . Перемогу отримала Софія Т.


Вересень, 2023 року

Протидія онлайн-шахрайствам


Про протидію онлайн-шахрайствам-2.pdf
Про протидію онлайн-шахрайствам-3.pdf

Січень, 2023 р.

Долучайся до протидії російським окупантам у медіа-просторі!

Департаментом кіберполіції створено та підтримується проект «Мрія» StopRussiaChannel (https://t.me/stoprussiachannel), який обʼєднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезинформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.Платформа вже налічує декілька реалізованих проектів:

 Бот «Народний месник»

 Бот «StopRussia | MRIYA»

 Сервіс «MRIYA Automatic»

 Канал «StopRussia | MRIYA»

 Гра «Котяцький драйв»

 Більш докладніше про платформу можете дізнатись за посиланням на презентацію:

https://docs.google.com/presentation/d/1EtbkgnMXebVYXdIcPptW4a4uhlWtn8Vc/edit#slide=id.p1

Разом до перемоги! 

Легкого навчального року вам, любі діти, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів! 

18 лютого 2022 р.

       Сьогодні для учнів 1-11 класів було проведено Всеукраїнський урок з медіаграмотності. Цей захід організовано у рамках ініціативи Президента Володимира Зеленського з консолідації українського суспільства.

Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з учителями школярі проговорили про способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин.

Жовтень 2021 р.

УВАГА! УВАГА!

З метою дисертаційного дослідження,  для покращення якості освіти в  контексті системи неперервної освіти запрошуємо батьків, учнів,  представників спільноти та інших  небайдужих громадян нашої країни до  анкетування.

       Опитування щодо задоволення соціуму  якістю освіти у 8-11 класах на території  України.

       Для відповіді на питання перейдіть за посиланням:

 

https://docs.google.com/forms/d/19QKB3lUk5blTq3TmrFMO32abwV0z4qvJtXujECo8l6o/edit

 


10 вересня 2021 року

      Сьогодні, 10 вересня 2021 року на базі Хухрянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися спортивні змагання до Дня фізичної культури і спорту. Команда нашої школи зайняла І місце, виборовши багато призових місць з різних видів змагань. Вітаємо переможців, якими пишається школа: 

Пилипенко Вероніку– ученицю 11 класу; 

Голода Михайла – учня 11 класу;

Івахненка Дениса – учня 11 класу;

Котенка Івана – учня 11 класу;

Голода Дмитра– учня 10 класу;

Друзя Дмитра – учня 10 класу;

Півня Ростислава – учня 10 класу;

Скляренка Євгена – учня 8 класу;

Геворкова Альберта – учня 8 класу;

Пономарьова Єгора – учня 7 класу!!!


Не підвели і наші героїчні малята, які у "Веселих стартах" показали другий результат. Вітаємо наших сміливих і спритних: Голода Єгора – учня 4 класу;

 Гомзікова Станіслава – учня 4 класу;

 Пилипенко Віктирію – ученицю 4 класу; 

 Воронько Софію – ученицю 4 класу.

 Набока Михайла – учня 3 класу;

 Буртику Олександра – учня 3 класу;

 Безрядіну Дарину – ученицю 3 класу; Шепелю Вікторію – ученицю 3 класу!!! Бажаємо їм нових звершень і перемог!!!

Вітаємо з початком нового навчального 2021-2022 року!

Вересень щедро сонцем зігрітий.

В школу повсюди сходяться діти.

Квіти барвисті в них у руках,

Вогники щастя ясніють в очах.

В кожного радісна усмішка сяє.

Дзвоником першим їх школа вітає.


27.11.2020 р.

День пам'яті жертв голодоморів- щорічний національний пам'ятний день в Україні. 27 листопада 2020 року у Чернеччинській ЗОШ l-lll ст.відбулася виставка літератури "Голодомор - трагедія українського народу". Цього року пам'ять загиблих від штучного голоду Україна вшановувала 28 листопада традиційною скорботною акцією цього дня є "Запали свічку пам'яті", до якої приєдналися і учні нашої школи.

27.10.2020 р.

Канікули –  не менш насичений і цікавий період, ніж час навчання для учнів нашої школи. І для педагогів ніяк не можна назвати його відпочинком. Скоріше це час для вирішення нагальних справ та інтенсивної роботи. Так і сьогодні ми прожили напружений і змістовний день, протягом якого готувалися до учнівських предметних олімпіад, зовнішнього незалежного оцінювання, підвищували свій професійний рівень, проводили гуртки за інтересами. І завтрашній день обіцяє бути не менш активним і корисним для всіх, хто не любить сидіти на місці, прагне діяти і рухатися вперед.


13 жовтня 2020 року

Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються із покоління в покоління. Щоб переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків, напередодні  Дня українського козацтва та Дня захисника України в Чернеччинській ЗОШ І-ІІІ ст. було  проведено козацький квест «Пропала булава» , це свято вдалих стартів і наполегливої боротьби у змаганнях, козацького вишколу, гарту, доброго настрою і чудових вражень.


12 жовтня 2020 року

У Чернеччинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася виставка виробів з природного матеріалу "Осінні фантазії", у якій брали участь учні 1-4 класів.

Вересень, 2020 р.

«День пам’яті полеглих захисників України»

Читати далі

В Україні у річницю розстрілу російськими   військами українських бійців у так званому «зеленому коридорі» під час виходу із «Іловайського котла»  відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі. Його символікою є квітка соняшника, адже у серпні 2014 року на соняшникових полях полягло багато українських воїнів. За офіційними даними  під час Іловайської операції 366 українських вояків загинули, 429 були поранені, 300 - потрапили в полон. 

Протягом вересня 2020 року в Чернеччинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувалися національно-патріотичні виховні заходи щодо відзначення цього трагічного дня, увічнення героїзму українських воїнів та вшанування святої для нас пам’яті про них.

    22 січня 2020 р.

«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

        Україна щороку відзначає державне свято – День Cоборності України. З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної  свiдомостi, людської  гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина України, поглиблення знань про iсторичний  факт злуки нашого народу в Чернеччинській  школі відбувся виховний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». До нас завітали почесні гості: голова Чернеччинської сільської ради Бублик Роман Юрійович та начальник відділу освіти Жмурко Альона Григорівна.

          Соборність –це символ боротьби за волю.  Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. 

     Сьогодні ми переживає тяжкі часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога.Учні із вдячністю поклали квіти до меморіальної дошки героєві АТО, випускнику нашої школи, який загинув на Сході України Руденку Євгену Івановичу.

    Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

19 грудня 2019 року

     Сьогодні відбулося оголошення та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Українське село майбутнього», організатором та спонсором якого стало ПрАТ «САД». Кращі малюнки були визначенні онлайн-голосуванням на сторінці ПрАД «Сад» у соціальній мережі Facebook. Сугак Олексій Вікторович особисто привітав переможців та учасників конкурсу, які творчо виразили власне бачення майбутнього українських сіл. 

Незважаючи на кількість отриманих голосів, кожен автор малюнка отримав свою солодку нагороду, а переможці конурсу (учень 2 класу Твердохліб А., учень 3 класу Шведченко Т., учень 4 класу Карпенко К.) ще й грошові винагороди.

4 грудня 2019 року

у Чернеччинській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено День відкритих дверей для батьків майбутніх першокласників. Батьки на практиці змогли подивитися, що таке Нова українська школа в дії, порівняти її з традиційним навчанням. Вони познайомилися з першою вчителькою своїх дітей. А директор школи розповів про цьогорічне фінансування закладу освіти та поділився планами на майбутнє.

20-21 листопада 2019 року на базі Комишанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся перший (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації  «Початкова освіта». У ньому взяли участь четверо вчителів закладів загальної середньої освіти Охтирського району: Бєлік Валентина Леонідівна (Олешнянський навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів), Пірятинець Світлана Олександрівна (Щомівський навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів), Бабич Віталіна Анатоліївна (Хухрянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (опорний заклад освіти), Оцевик Світлана Вікторівна (Чернеччинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В. Пилипенка (опорний заклад освіти).

          Конкурсні випробування проходили у два конкурсні дні.

          Фахове журі визначало кращих педагогів на різних етапах випробування: «Урок», «Тестування», «Практична робота», «Методичний експромт» та «Проєкт».

          Переможцем І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації  «Початкова освіта» стала Оцевик Світлана Вікторівна. Від усього серця вітаємо її з цією подією та бажаємо удачі і другому (обласному) етапі конкурсу!

 

15 листопада 2019 року на базі Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.В.Пилипенка (опорний заклад освіти) відбулася педагогічна майстерня «Формування аксіосфери особистості шляхом створення цілісної системи превентивного виховання у закладах загальної середньої освіти». У заході взяли участь заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори та вчителі закладів загальної середньої освіти Чернеччинської сільської ради. Були присутні секретар Чернеччинської сільської ради Скубач Т.І., начальник відділу освіти Коритник Є.П., завідуюча методичним кабінетом Бездрабко Л.О. та методисти методичного кабінету відділу освіти Чернеччинської сільської ради. Присутні мали змогу відвідати такі позакласні заходи:

·        Бінарне заняття «Сім кольорів здоров’я». (4 клас, учитель початкових класів Оцевик С.В., медична сестра Кириленко О.В.)

·        Медіа-коло «Вплив Інтернету на здоров’я та поведінку людини». (8 клас, учитель біології Михайленко І.В., учитель інформатики Халєєва В.М.)

·        Інтегрований урок: українська література, правознавство «Людина, особа, громадянин (крізь призму творчості Г.С. Сковороди)». (9 клас,учитель української мови та літератури Горобій М.В., учитель правознавства Бордун З.В.)

·        Молодіжний сезам «Моя формула щасливого майбутнього». (10-11 класи, класний керівник 10 класу Молчанова І.В., класний керівник 11 класу Бікулова А.В.)

Педагогічні працівники Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали схвальні відгуки від учасників семінару.

 

25 жовтня 2019 року 

Конференція на тему «Діти війни»

    Сьогодні за ініціативою Охтирської  міської  організації ветеранів війни і військової служби «Маю честь» Всеукраїнської спілки учасників війни з нагоди 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників в Охтирській ЗОШ № 5 відбулася конференція на тему «Діти війни». 

У заході взяли участь учень 9 класу Чернеччинської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, член краєзнавчого гуртка «Пам’ять» (кер. Голод С.М.) Коногоров Дмитро із презентацією «Дитинство обпалене війною» та випускниця Чернеччинської  ЗОШ  2018-2019 н.р.,  нині курсант Сумської філії  Харківського національного університету внутрішніх справ Сидоренко Єлизавета. 

    У своєму виступі Коногров Д. розповів про випадок, який трапився у 1943 році на Гуливій горі, коли фашистським літаком була обстріляна вантажівка з підлітками-добровольцями.  Вони підвозили трофеї з поля бою, що відбувся під Лантратівкою, для військової частини, розташованої в Чернеччині. 

   Один раз перевезли успішно, а коли їхали вдруге, саме на Гуливій горі зненацька налетів німецький мессер, і машина з дітьми-добровольцями потрапила під шквальний вогонь. У той день від розірваних снарядів загинуло троє наших малолітніх чернечан: Шевченко Міша, від якого знайшли лише чобіт і по ньому впізнали чий,   Савченко Іван, який отримав тяжке поранення і до вечора помер вдома (їм обом було по 16) та 15-річний  Гопко Петро, який загинув на місці. Їх останки поховали в одній могилі на сільському кладовищі наступного дня. Тяжко постраждали й інші діти, яким пощастило тоді вижити: 10-річний Запорожченко Іван залишився інвалідом на все життя, 12-річний Голод Микола помер від отриманого поранення в голову відразу після війни, 15-річний Сушко Василь отримав  поранення у бік та в обличчя, дожив до наших днів.  Гопко Таня (рік народження невідомий) була поранена в груди. 

   Відомі імена інших дітей-добровольців, яким того дня поталанило залишитися неушкодженими, а лише стати свідками невимовного жаху. Це Зеленський Андрій і Зеленська Олександра, яким було  тоді  по 16, Касяненко Марії виповнилося 14, Шевченко Федір мав від роду 15 років. Імена інших малолітніх героїв з’ясувати не вдалося.

Слухачами конференції стали 20 учнів старших класів нашої школи. 

                                                         Заступник директора з виховної роботи, 

                                                     керівник гуртка «Пам’ять» С.М. Голод

11 жовтня 2019 року

Сьогодні відбувся мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки випускнику  Чернеччинської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Руденку Євгену Івановичу, яка знову і знову буде нагадувати про мужність,  відвагу і честь людей, які не шкодують свого життя заради миру і спокою  на нашій землі. 


В житті є пам'ять, що ніколи не вмирає,

Із забуття нетлінне повертає…

Є людський біль, і честь, і слава –

Їх забувать не маєм права.


Вітер війни по душах мете,

Пил від гармат на роки осідає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає.

 

Трагічними подіями на сході України ознаменовано для нашого народу 2014 рік…  З усіх куточків нашої держави стали мужні воїни на захист рідної Батьківщини. Серед них – наші земляки, яким випало на долю боронити кордони своєї землі. 

Багатьом, на жаль, не судилося повернутися живими. Вони полягли навіки. Як і випускник нашої школи, Руденко Євген Іванович, командир танкового взводу 28-ї окремої механізованої бригади, який героїчно загинув 13 серпня 2014 року… 

Сьогодні учні, працівники закладу освіти, рідні, знайомі, друзі, однокласники  схили голови в пам'ять про героя, який любив свою Україну, боровся за неї,  її волю і незалежність. Він навчався у нашій школі і став прикладом для нас усіх. Колись у її стінах він спілкувався з друзями, жартував на перервах, займався спортом, а сьогодні на його честь ми відкриваємо пам’ятну дошку…

Євген Іванович  Руденко народився 25 січня 1977 року в с.Чернеччина Охтирського району Сумської області. У 1993 році закінчив Чернеччинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Наступного року  вступив до Харківського гвардійського вищого танкового командного училища, після закінчення якого розпочав військову службу в 17-й танковій  бригаді м. Кривий Ріг. 

Згодом був переведений до Одеси, звідки вже старшим лейтенантом, командиром танкового взводу 28-ої окремої механізованої бригади танкової частини А 328, направлений на службу в зону АТО. 

13 серпня 2014 року поблизу с. Білоярівка  Амвросіївського району  Донецької області біля мосту його танк потрапив у засідку і був обстріляний із РПГ. Через пошкодження керування було втрачено, і бойова машина впала у річку. 

З екіпажу не вдалося врятуватись лише одному – їхньому командиру. Танк, що затонув, залишився на території,  контрольованій  бойовиками й тіло Євгена  довгий час не могли знайти.

 Поховали  Євгена 6 жовтня 2014 року на кладовищі селища Всебратське поблизу  Кривого Рогу  на Алеї слави. Відтоді Євген Руденко є почесним громадянином міста Кривий Ріг. Вдома залишились дружина і двоє синів.

31 травня 2019 року 

пройшло урочисте відкриття нового футбольного поля зі штучним покриттям в селі Чернеччина. На святковий захід відкриття  завітали голова Чернеччинської сільської ради Бублик Р. Ю., начальник відділу освіти Коритник Є. А., депутат Чернеччинської сільської ради Петренко О. І., секретар Чернеччинської сільської ради Скубач Т. І.

   Відтепер у підростаючого покоління мешканців села Чернеччина є нові можливості для занять спортом, підтримки здорового способу життя . 

    Учні отримали також подарунки та подякували організаторам за можливість проводити ігри на новому сучасному майданчику.

16-17 травня 2019 року

 команда «Вікторія» нашої школи взяла участь в районному зльоті учнівських краєзнавчих команд в с. Доброславівка.  Учні Гуцал Анастасія, Стрижак Анастасія (9 клас), Вівдиченко Максим, Порохня Віталій, Панченко Анастасія, Друзь Дмитро, Півень Ростислав (7 клас), Стрижак Іван (6 клас) зайняли ІІІ місце у краєзнавчій конференції за представлення колективної роботи-дослідження «Василь Чечвянський – «Колумб» сатири та гумору», а також ІІ місце у конкурсі кращих краєзнавчих фото, презентувавши фотографію «Тихі береги Ворскли». 

01 квітня 2019 року

ВІТАЄМО

 команду Чернеччинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В.Пилипенка за зайняте І місце  у районному етапі вiйськово-патрiотичної, дитячо-юнацькоi гри "Сокiл" (Джура)!!!

      Захід, у якому  взяли участь  команди  Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хухрянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Височанського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ, Сонячненського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ та Бугруватського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ,  відбувся 28.03.2019 року  на базі Бугруватського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ . 

   З метою виховання  нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей та здорового способу життя були проведені такі конкурси : "Впоряд", "Ватра", "Рятiвник", "Стрiльба з пневматичноi зброї, "Biдун", "Линва", "Туристсько-спортивна смуга перешкод", "Добре дiло".

 Учні Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали цінні подарунки: футбольні, баскетбольні, волейбольні м’ячі, цифровий фотоапарат.

Бажаємо і надалі  невичерпної енергії та перемог у подальших конкурсних випробуваннях !


20 березня 2019 року

ВІТАЄМО

 команду Чернеччинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу М.В.Пилипенка за зайняте І місце  у І етапі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя»!!!

За перемогу змагалися також учні Сонячненського НВК, Бугруватського НВК, Височанського НВК та  Хухрянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Учні закладів освіти  презентували свої команди, змагалися у комбінованій естафеті, рухливій грі та олімпійській вікторині, показавши  гарну підготовку, спортивні здібності і командний дух.

13 березня 2019 року

«І слово в пісні озоветься»

Сьогодні, 13 березня, учні Охтирської дитячої музичної школи ім.П.Білинника  провели концерт-лекцію, присвячений 205-річчю  з дня народження Т.Г. Шевченка. Адміністрація та педагогічнй колектив Чернеччинcької школи висловлює щиру подяку  старшому викладачеві  вищої категорії по класу бандури Теслі А.І. та викладачеві  вищої категорії по класу фортепіано , концертмейстеру Тараненко О.М. , за професійну підготовку учнів класу до заходу  «І слово в пісні озоветься».

21 лютого 2019 року

Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.  Адже велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь. 

Долучився до вшанування пам’яті великого Кобзаря і Конвісар Богдан, учень 4 класу, який став учасником районного  конкурсу читців "Дякую тобі, Тарасе, що я українець!".

20 лютого 2019 року

20 лютого у районній бібліотеці відбувся майстер-клас «Упровадження компетентнісного підходу в процесі підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2019 році» для учителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Чернеччинської ОТГ. На цьому заході Молчанова І.В. поділилася досвідом своєї роботи з колегами та презентувала методичну мозаїку «Small steps – big results».

    05 лютого 2019 року  учні 8-11 класів та вчителі Чернеччинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чернеччинської сільської ради долучилися до відзначення Дня безпечного Інтернету, обговоривши  види кібербулінгу в складі новітніх інтернет-небезпек, їх розповсюдженість серед українських школярів (масштаб проблеми), стратегії і заходи протидії кібербулінгу в закладі освіти, про приватність і публічність у кіберпросторі, а також світові і європейські тенденції.

28.01.2019-01.02.2019               

Тиждень хімії

«Понеділок – день важкий» 

Це неправда, він легкий!

Тиждень хімії у нас.

«Нахімічив» шостий клас:

Всі кислоти позливали,

В майонези йод поклали,

Плями вивели всі враз –

Бо хлориди є у нас!

Найдосвідченіші учні

Про метали знають все.

Тільки хімію не учать.

Волейбол понад усе!

Третій день хімічим в школі.

Ну а дослідів – доволі:

То вирощуєм кристали,

То розчинюєм метали,

«Фараонову змію»

Ми отримаєм з вогню.

21 грудня 2018 року 

    З метою підвищення професійного рівня спеціалістів психологічної служби та обміну досвідом між практичними психологами та соціальними педагогами Чернеччинської ОТГ, на базі Чернеччинського опорного закладу був проведений районний тематичний  семінар-практикум на тему "Шляхи здійснення психологічної адаптації дітей в умовах НУШ".

Адже  адаптація першокласників до навчання у школі   - одна з найактуальніших проблем дитячої психології. По-перше, тому, що в ході адаптації до шкільного навчання дитина отримує орієнтацію в системі поведінки, яка надовго визначає подальшу долю її розвитку. По-друге, в ході цього процесу формується учнівський колектив з певним рівнем соціально-психологічної згуртованості. 

12 грудня 2018 року 

«Містер Джентельмен»

    Вітаємо учасника  конкурсу «Містер Джентельмен», організованим  Охтирським районним центром дитячої та юнацької творчості,  Стрижака Івана, учня 6 класу, який  отримав  почесне звання «Містер Впевненість». Дякуємо організаторам за гарний настрій, чудові емоції та яскраві враження.

30.04.2018 р.

28 квітня – Всесвітній день охорони праці.

       У цей день у нашому закладі  з участю провідного інспектора Охтирського міжрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області капітаном служби цивільного захисту Педорченком Сергієм Олександровичем відбулася зустріч за круглим столом «Безпека людини при користуванні електричними приладами» та практичні заняття. 

  26.04.2018 р.     

   «За чисте довкілля»

                 На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 30.03.2018 № 201-ОД «Про проведення щорічної благодійної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів області», листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 11.04.2018 №04.2-13/1801 «Про проведення щорічної акції «За чисте довкілля»», наказу відділу освіти Чернеччинської сільської ради  від 11.04.2018 № 85-ОД «Про проведення акції «За чисте довкілля»», у рамках місячника «Сумська весна-2018», з метою забезпечення утримання в належному стані територій населених пунктів Чернеччинської сільської ради, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, поліпшення екологічного стану довкілля, підвищення екологічної культури та свідомості педагогічним та учнівським колективом Чернеччинської загальноосвітньої школи проведено акцію «Посади дерево і збережи його». На території  закладу висаджено 109  фруктових дерев та 62 декоративних кущів. Проведено операцію по покращенню естетичного вигляду  пришкільної території, впорядковано клумби, наведено належний санітарний стан сільського парку. Протягом квітня класними керівниками проведено виховні заходи на екологічну тематику.

12.04.2018 р.   Всесвітній день авіації та космонавтики

      12 квітня «Всесвітній день авіації та космонавтики» у Чернеччинській загальноосвітній школі відзначили особливо.

     Учні  5-11 класів взяли участь у мітингу та покладанні квітів до могили невідомого льотчика, що знаходиться в центральному парку у  с.Чернеччина спільно з головою Чернеччинської ОТГ Романом Юрійовичем  Бубликом,  членами  Всеукраїнської Спілки учасників війни Охтирської  міської організації ветеранів війни і військової служби «Маю честь» та службовцями військової частини А-0563.

     Справжнім сюрпризом для дітей та працівників закладу 11 квітня 2018 р. стала зустріч з українським актором, Заслуженим артистом України Вілорієм Івановичем Пащенком.  Усі учасники заходу із превеликим задоволенням  пригадали одну з найшедевральніших, найулюбленіших  кінострічок про  військових льотчиків «В бій ідуть одні «старики», в якій Вілорій Іванович зіграв роль лейтенанта Воробйова. Заслужений артист поділився своїми спогадами  про зйомки легендарного фільму, про його талановитого режисера Леоніда Бикова, проспівав легендарну і незабутню "Смуглянку".

   Зустріч з Вілорієм Івановичем відбулася в атмосфері справжньої дружби, патріотизмі та любові, і, безперечно, залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування.

          04.04.2018 р.    

    04 квітня 2018 року на базі Чернеччинської  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу М. В. Пилипенка Чернеччинської сільської ради відбувся обласний семінар для директорів закладів освіти з інклюзивним навчанням  «Шляхи реалізації запровадження інклюзивного навчання в загальноосвітньому просторі в умовах територіальної громади».

     Відкрив роботу семінару Бублик Роман Юрійович, голова Чернеччинської ОТГ, який повідомив про преспективи розвитку інклюзивної освіти в умовах децентралізації влади. Про актуальність шляхів реалізації запровадження інклюзивного навчання говорила начальник відділу освіти Чернеччинської сільської ради Жмурко Альона Григорівна.

     Директор Чернеччинської ЗОШ зазначив, що питання інклюзивної освіти  сьогодні перебуває під особливою увагою і нерозривно пов'язане  з поняттям "Школа XXI".

       Заступник директора з навчально-виховної роботи Чернеччинської ЗОШ Голод Світлана Миколаївна разом з психологічною службою закладу, класним керівником інклюзивного класу,  вчителями та асистентом вчителя поділилися досвідом щодо соціалізації дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти.

     Усього в роботі семінару взяли участь 25 директорів закладів загальної середньої освіти Сумської області, спеціалісти відділу освіти Чернеччинської сільської ради, методист з інклюзивної освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Калюжна Наталія Олексіївна та завідувач навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Сумської області Марухина Ірина Володимирівна.


23.02.2018 р.        СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ                                                ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ЧЕРНЕЧЧИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

     На базі Чернеччинського закладу освіти 23 лютого 2018 року відбувся семінар - практикум для вчителів трудового навчання закладів освіти Чернеччинської сільської ради на тему "Використання основних і додаткових технологій на уроках трудового навчання як засіб формування в учнів позитивної мотивації до навчальної діяльності".

     З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Чернеччинського закладу освіти Івах С. В., який наголосив про важливість залучення дітей до активної комунікативної взаємодії, встановлення атмосфери взаємодопомоги, довіри та відповідальності. 

   Вчитель трудового навчання Сонячненського НВК, керівник методичного об'єднання Коритник В. П. у своєму виступі "Використання творчих проектів на уроках трудового навчання " поділився досвідом використання сучасних інформаційно – комунікаційних технологій та методу проектів, що має  допомогти в оволодінні основних компонентів інформаційної культури учнів, забезпеченні умов для їх професійного самовизначення.

«Родзинкою» зустрічі з колегами стали проведені вчителями нашого закладу майстер-класи з тем: 

 "Технології виготовлення гольниці", який провела   Гейко Н. В., та "Удосконалення електричного приладу для випалювання", який провів Панченко В. О.

Під час зустрічі панувала атмосфера співробітництва, взаємодії, виникало бажання знаходити нові підходи до навчально-виховного процесу. Захід допоміг систематизувати накопичені знання, відкрив нові можливості для творчих задумів. 

07.02.2018 р.                             День безпечного Інтернету 

    6 лютого 2018 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай:кращий Інтернет починається з тобою». 

  Разом зі всім світом День безпечного Інтернету відзначили і у Чернеччинському закладі освіти.

    За підтримки Програми Мережних академій Cisco, Кіберполіції України та компанії ERC  учні  8-11 класів мали унікальну можливість прослухати онлайн-лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки» та взяти участь  в   онлайн-квесті  із безпеки. 

    Цей захід був спрямований на розвиток навичок критичного мислення, що дозволив дітям краще орієнтуватися в онлайновому світі, а також відповідальності щодо залучення та поширення контенту онлайн. 


29.01.2018 р-02.02.2018 р.                                          

Тиждень математики

      "Математика цікава тоді , коли дає поживу нашій винахідливості й здатності до міркувань"... 

     Саме ці слова Ю . Митропольського стали гаслом  проведення Тижня математики з 29 січня 2018 року  по 02 лютого 2018 року. У рамках тижня були проведені різноманітні ігри, конкурси та змагання. Метою заходів було  показати красу математики, її роль в нашому житті, розвивати пізнавальну активність, творчі здібності, кмітливість  і спритність в учнів та зацікавленість до математики. 

      З учнями 8-11 класів  проведені виховні бесіди про роль математичних знань у виборі професій, проаналізовано взаємозв'язок результатів  навчання випускників з їхнім  працевлаштуванням. Переможців інтелектуальних змагань  та математичних конкурсів (учнів 5 класу Саляхова Дениса  та Усипенка Андрія, учня 6 класу  Порохню Віталія, учня 9 класу Бугая Олексія та ученицю 11 класу Грищенко Анастасію) було нагороджено грамотами.  Учні 7 класу ознайомили присутніх із цікавими та різноманітними  відомостями про відомих українських математиків: М. В. Остроградського, М. П. Кравчука, В. М. Глушкова. За результатами огляду робочих зошитів з математики відзначено систематичність  в  опрацюванні додаткових завдань учениць  8 класу Стрижак Анастасію, Петрову Юлію, Школенко   Анастасію та Кострову  Вікторію. 

02.11.2017 р.

ГОТУЄМОСЯ ДО ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО

 ОЦІНЮВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

         Відповідно до плану роботи Сумського ОІППО на 2017 рік, 2 листопада відбувся методичний порадник «Особливості підготовки учнів закладів загальної середньої освіти до зовнішнього незалежного оцінювання» на базі Чернеччинської загальноосвітньоїшколи І-ІІІ Охтирської районної ради.

    Мета заходу – ознайомити вчителів з видами діяльності щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2018 році.

    

На заході були присутні: Шульга І.Б., Панченко М.Л., працівники районного методичного кабінету; учителі української мови та літератури Охтирського району та Грунської об’єднаної територіальної громади у загальній кількості 11 осіб.

   Шульга І.Б., завідувач методичного кабінету відділу освіти Охтирської райдержадміністрації, дала ґрунтовний аналіз результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури в Охтирському районі.

   Методист української мови та літератури навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Шерстюк Л.М. ознайомила присутніх з організаційно-методичними аспектами проведення зовнішнього незалежного оцінювання; надала методичні рекомендації щодо підготовки учнів до якісного складання ЗНО; продемонструвала можливості використання електронних освітніх ресурсів.

      Учителі поділилися власною методикою роботи з тестовими завданнями.

     Під час проведення методичного порадника кожен учитель мав змогу взяти участь у майстер-класі Шерстюк Л. М. «Використання освітніх електронних ресурсів TAGUL та PREZI для удосконалення роботи з вивчення біографії письменників та роботи з текстами в процесі підготовки до ЗНО».

      Підбиття підсумків роботи методичного порадника відбулося у формі «круглого стола», де кожен із учителів поділився враженнями від заходу.