Екорубрика

1 мільйон 699 тисяч 560 тонн шкідливих речовин. Така кількість викидів в Україні спродукованого ця двадцятка підприємств за 2018 рік.

Міністерство енергетики та екології опублікувало рейтинг найбільших забруднювачів атмосферного повітря, а ми нанесли їх на карту


5 грудня — Всесвітній день грунтів

Найбільше природне багатство України — чорноземи. Вони складають майже 50% світового запасу чорноземів. Але майже в усіх регіонах з року в рік в них зменшується частина гумусу — основної речовини, яке забезпечує родючість грунту.

Україна має потужний потенціал земельних ресурсів, однак ефективність їх використання характеризується досить низьким рівнем. З 60,3 млн га земель майже 72% (41,8 млн га) складають сільськогосподарські угіддя, що налічують 33,19 га ріллі (55%), 7,63 млн га природних кормових угідь, сінокосів і пасовищ (12,6%).

За даними Всеукраїнської екологічної ліги, в Україні для господарського використання залучено понад 92% території. Дуже високий рівень розораності, який становить понад 54%. Для порівняння — в розвинених країнах Європи цей показник не перевищує 35%. Фактична лісистість території України — лише 16%, що недостатньо для забезпечення екологічної рівноваги (середній показник європейських країн - 25-30%).

Надмірна розораність земель, в тому числі на схилах, призводить до порушення екологічно збалансованого співвідношення сільськогосподарських угідь, лісів і водойм, що негативно впливає на стійкість агроландшафтів і призводить до значним техногенним навантаженням на навколишнє середовище.


Нещодавно ми розповідали, що зміниться і які штрафи будуть після прийняття законопроекту про обмеження поліетиленових пакетів в Україні: https://youtu.be/FlYGnA7coEc

Відповідаємо на найпопулярніше запитання наших читачів — чому тільки через два роки ⁉️

"За наступні 2 роки виробники тонких пластикових пакетів, торгові мережі та заклади громадського харчування використовують запаси такої пакувальної продукції, яка вже була проведена, завершать контрактні зобов'язання один перед одним без порушень і істотних збитків і перенастроюють на виробництво і споживання біорозкладних пластикових пакетів ", - пояснила для Рубрика нардеп від партії" Слуга народу ", автор законопроекту Юлія Овчинникова.

Також до 2022 року має бути розроблений ряд відповідних підзаконних актів, які створять муніципальну інфраструктуру і регулюватимуть роздільний збір сміття, відділення органічної фракції від неорганічної, що дозволить впроваджувати компостування і рециклювання матеріалів.

За словами експертів, більшість виробників пакетів не бачать великої проблеми в заборону. Вони планують просто виготовляти більш товсті пакети. І це теж добре. Тому що товсті пакети краще піддаються переробці 👆


Крім того, новий законопроект буде стимулювати розвиток виробництво пакетів з біологічної сировини.


Такі пакети будуть дорожче, і це теж плюс. Люди будуть більше думати перед тим, як їх використовувати. Тому що зараз безкоштовні пакети використовуються бездумно. Люди беруть пакети для одного огірка, одного банана, одного помідора тощо.


А поки давайте начитати з себе — обмежуйте кількість своїх пакетів вже зараз 😉






Щорічно близько 30% виробленого в світі продовольства втрачається або викидається під час збору врожаю, його зберігання та транспортування, а також в ході збуту і споживання.

Втрата харчової продукції - це нераціональне використання земельних і водних ресурсів і нічим не виправдане забруднення навколишнього середовища.

Як зробити так, щоб наші продукти якомога менше виявлялися на звалищі, кілька корисних порад.