Дистанційне навчання

В онлайн-каталозі "Довідкове бюро" дібрані онлайн-сервіси та ресурси, які вчителі можуть використовувати в освітньому процесі як під час очного, так і дистанційного навчання. Переглянути онлайн-каталог можна тут.

Як налагодити освітній процес в умовах дистанційного навчання

Технології дистанційного та змішаного навчання за рік пандемії коронавірусу стали вже звичними для шкіл. Державна служба якості освіти також пристосувала інструментарій проведення інституційного аудиту до умов дистанційної або частково дистанційної роботи закладів. Адаптації потребує організація освітньої діяльності, щоб заклади продовжували працювати якісно та ефективно і в умовах очного навчання, і онлайн. Змінювати слід і всі компоненти системи освітнього процесу школи. Читати далі...

Виступ "Стан забезпечення дистанційного навчання в закладах освіти м.Суми" (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

"Дистанційний формат взаємодії суб'єктів освітньої діяльності" (підготував Сумський обласний інституту післядипломної педагогічної освіти) можна переглянути тут.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Читати далі...


Як одночасно залучити всіх школярів до освітнього процесу, щоб учень, який перебуває вдома, став повноцінним учасником уроку в класі? На це питання знайшли відповідь консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради, створивши відеоролик «Безперервна освіта: практичні поради», у якому  надають рекомендації, як учителю ефективно провести урок, залучивши учнів, які працюють у класі, та тих школярів, які навчаються вдома.

Відео можна переглянути тут.