Конкурс "Учитель року"

22 грудня 20202 року відбулося чергове онлайн-заняття Школи педагогічної майстерності для учасників другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». Відбулося детальне знайомство з Google Meet та можливостями застосування його інструментів для організації дистанційного уроку. Перед колегами виступив учитель інформатики ССШ № 17 Євгеній Козолуп, який у доступній формі на окремих прикладах показав, як можна ефективно використовувати цей додаток, та відповів на всі запитання учасників заходу. Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Рогова продемонструвала особливості використання онлайн-дошки Jambord для диференціації освітнього процесу під час роботи учнів у групах, на етапі рефлексії, для виконання індивідуальних завдань тощо. Учасники конкурсу «Учитель року-2021», які продовжать змагання на обласному рівні, отримали творчі завдання для закріплення отриманої інформації та продемонстрували їх на онлайн-дошці. А тематика була передноворічна. Сподіваємося, що маленьке чудо від нових знань у формі презентованих мініпроєктів подарує нашим учителям радість від нової корисної діяльності.

А вже завтра, 23 грудня 2020 року, на настановній нараді відбудеться онлайн-зустріч наших учителів з організаторами другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2021». Але це вже зовсім інша історія…

22.12.2020

Ось і минув тиждень від дня урочистого закриття першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». Море позитивних емоцій, які панували на святі, залишили приємний відгук у серцях і спогадах усіх присутніх на святі. Недаремно виникає бажання пірнути в цю атмосферу ще хоча б раз. Сьогодні ми надаємо таку можливість: Центр професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради пропонує перейти за покликанням https://youtu.be/vQvVMhnN700.

Шановні колеги, друзі, вчителі, запрошуємо всіх переглянути відео з урочистого закриття першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021», надихнутися творчою атмосферою дійства та відчути себе дотичними до формування прогресивної, активної, сучасної учительської спільноти!

Урочисте закриття першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу

«Учитель року-2021»

«Пишаємося тим, що ми – сумчани, пишаємося тим, що вчителі» - такий  меседж покладений в основу урочистостей, присвячених закриттю першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». В ошатній залі відбудованого молодіжного центру «Романтика» 10 грудня 2020 року зібралися кращі з кращих: переможці, лауреати та дипломанти конкурсу, а також усі дотичні до свята педагогічної майстерності.

У центрі міста, неподалік площі Незалежності, дитячого парку «Казка» громадськість міста вітала вчителів. Така шана – свідчення визнання праці педагогів, бо саме вони проєктують на своїх уроках майбутнє рідного міста, краю, України, навчаючи та виховуючи молоде покоління. Не простий, але почесний шлях обрали для себе конкурсанти, оскільки змагання за право називатися кращим учителем вимагає високого рівня професійної та фахової підготовки, витривалості. І ось позаду залишилися сумніви, хвилювання та невпевненість… У представлених відеороликах конкурсанти ділилися теплими спогадами, враженнями про перебіг змагань, згадували проблеми, які вже здолали, та окреслювали перспективи. Важливо те, що, незважаючи на онлайн-формат конкурсу, учасники відчували себе частиною команди, поруч були досвідчені наставники – консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників, які весь час підтримували, допомагали, надихали й супроводжували вчителів.

Сьогодні на сцені звучали слова вітань учасникам конкурсу від міського голови  Олександра Лисенка, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробової, а також з теплими словами до вчителів звернулася начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна Данильченко. Віршем про вчительську долю у виконанні Віталії Товстої, учителя ССШ № 29, розпочалися урочистості. Від художнього керівника культурно-мистецького центру Сумського державного університету Ольги Бондаренко вчителі отримали творчий подарунок – пісню-оберіг «Червона рута», що надихнуло залу на бажання творити добро заради процвітання та успішності нашої України. Яскравим було вітання «колег по конкурсу» Наталії Михайличенко, учителя української мови та літератури Сумської гімназії № 1, яка виконала пісню «Рідний край».

Завжди хвилюючою миттю було оголошення переможців першого (зонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021»: Вакуленко Олени Олексіївни (ССШ № 7) у номінації «Математика», Плужник Юлії Вікторівни (ССШ № 1) у номінації «Українська мова та література», Звягольської Олени Володимирівни (ССШ № 7) у номінації «Трудове навчання». Лауреатами конкурсу в номінації «Українська мова та література» визнано Муквич Світлану Іванівну, учителя ЗОШ № 12 (ІІ місце), та Савенко Юлію Олексіївну, учителя ЗОШ № 15 (ІІІ місце); у номінації «Трудове навчання» - Клименка Володимира Євгеновича, учителя ССШ № 17 (ІІ місце), та Марущенка Сергія Івановича, учителя ЗОШ № 15 (ІІІ місце); у номінації «Математика» - Криницьку Ірину Борисівну, учителя Хотінська СШ.

Дипломантами конкурсу стали Казбан Олена Станіславівна (учитель української мови та літератури ліцею-інтернату «Барса»), Михайличенко Наталія Олександрівна (учитель української мови та літератури гімназії № 1), Морозенко Олександр Васильович (учитель математики Басівської ЗОШ), Хижняк Віталій Олексійович (учитель трудового навчання ССШ № 10), Ткаченко Андрій Миколайович (учитель трудового навчання ЗОШ № 22).

Від міського голови переможці отримали сертифікати на 15 тисяч гривень. Усім конкурсантам були вручені цінні подарунки, пам’ятні призи та премії, членам профспілки - грошові винагороди. Педагогічні колективи також долучаться до вітань своїх шанованих колег, вони з нетерпінням чекають на зустріч у закладах освіти.

Щоб залишилися яскраві спогади про захід, у фоє центру працювала фотолокація, де всі охочі могли сфотографуватися в колі однодумців. Атмосфера доброзичливості, тепла панувала весь час у стінах «Романтики». Проте розслаблятися на варто, бо вже наприкінці грудня переможців чекають нові випробування на другому (регіональному) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021».

Тож нехай нашим учителям щастить! А громада м. Суми підтримає педагогів!

10.12.2020

Усі фото із закриття "Учитель року-2021" тут

Враження учасників першого (зонального) тру всеукраїнського конкурсу

 "Учитель року-2021"

Учителі української мови

Учителі математики

Учителі трудового навчання

Стартував перший (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»

17 листопада 2020 року відбулося онлайн-відкриття І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021». Останнім часом цей конкурс став справжнім святом і для учасників, і для членів журі, адже на декілька днів усі потрапляють в особливий світ довірливого спілкування, відкриттів і знахідок, творчості й таланту, де панує повага та співпраця однодумців.

Цьогоріч учасниками конкурсу стали 13 педагогів: у номінації «Українська мова та література» - учителі Плужник Ю.В. (CCШ № 1), Муквич С.І. (ЗОШ № 12), Савенко Ю.О. (ЗОШ № 15), Михайличенко Н.О. (гімназія № 1), Казбан О.С. (ліцей-інтернат «Барса»); номінації «Математика»  - учителі Вакуленко О.О. (ССШ № 7), Морозенко О.В. (Басівська ЗОШ), Криницька І.Б. (Хотінська СШ);  номінації «Трудове навчання» -  учителі Звягольська О.В. (ССШ № 7), Хижняк В.О. (ССШ № 10), Марущенко С.І. (ЗОШ № 15), Клименко В.Є. (ССШ № 17), Ткаченко А.М. (ЗОШ № 22).

Зі словами привітання звернулися до конкурсантів заступник міського голови Віра Мотречко, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна Данильченко. Було висловлено надію, що учасники конкурсу гідно пройдуть усі випробування, демонструючи свій професіоналізм та інноваційні підходи в учительській праці, підносячи статус учителя на високий щабель.

Під час відкриття конкурсу педагоги мали нагоду представити себе через виконання творчих завдань, продемонструвати власні «родзинки», виявити креативність, винахідливість. Учителі української мови та літератури продекламували реп на окремі букви алфавіту, здивувавши сучасними підходами до цього молодіжного жанру. Математики презентували власні лайфхаки, які застосовують на уроках, довели, що це досконала та цікава наука. Учителі трудового навчання ознайомили із власними хенд-мейд виробами, які з часом можуть стати героями освітніх мультфільмів.

Складна й відповідальна місія покладена на членів журі, які повинні об’єктивно оцінити конкурсантів, розкрити їх потенціал та готовність змагатися. З вітальним словом звернулася до конкурсантів голова журі в номінації «Українська мова та література» Світлана Тимченко, озвучила очікування від цікавої й плідної співпраці.

«Вимушений» екран між педагогами на цьому дійстві не став перепоною потужній позитивній енергетиці, яка всіх об’єднала та спрямувала на активну творчу діяльність. Попереду на учасників конкурсу чекають цікаві випробування. То ж побажаймо їм натхнення, творчої наснаги, упевненості на шляху до перемоги, а журі конкурсу, представлене досвідченими педагогами міста, плідної роботи!

17.11.2020

Підготовка триває


«Технології, насправді, про людей, а не про апаратне або програмне забезпечення», - говорив Роберт Вейдей, голова департаменту технологічного розвитку Khemeia Consulting. Саме з такою думкою фахівці Центру професійного розвитку педагогів готували чергове, третє онлайн-засідання Школи педагогічної майстерності для учасників конкурсу «Учитель року-2021». Як за «технологізацією» сучасної освіти не втратити особистість учителя, емоційного натхненника та мудрого наставника для своїх учнів? Де знайти точки дотику між чіткими межами структури майстер-класу, технологічної карти, інструкції та прагненням учителя до самовираження, яке виривається за «табличні» рамки?

Про те, як можна якісно підготувати та провести майстер-клас, про принципи, особливості його побудови учасників заходу ознайомила директор Центру Вікторія Закорко. Складові частини технологічної карти, де відображається структура уроку, ураховуються наскрізні змістові лінії, ключові компетентності, діяльність учителя та учнів, представила слухачам консультант Наталя Голобородько.

Своїм багатим досвідом зі створення технологічної карти поділилася переможниця минулорічного конкурсу «Учитель року» Ольга Бескорса, учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 12. З її майстер-класом, а також майстер-класом учителя української мови та літератури Світлани Гончаренко (ЗОШ № 15) та вчителя зарубіжної літератури Наталії Цапенко (ЗОШ № 22) слухачі Школи змогли ознайомитися зі сторінок сайту ЦПРПП.

Змістовним, конструктивним і логічним був виступ Ірини Костенецької, учителя географії ЗЗСО № 26, яка в 2016 році представляла Сумську область у фінальному турі конкурсу «Учитель року». Розроблені нею інструктивні картки, що активно впроваджуються в її педагогічній діяльності, спрямовують самостійну роботу учнів до реалізації дидактичної мети уроку.

Наприкінці засідання Школи педагогічної майстерності учасниками заходу зроблено важливий висновок: тільки власні творчі підходи та креативність мислення допоможуть будь-яке завдання перетворити на справжню педагогічну «родзинку», зможуть вдихнути життя в будь-який технологічний процес, зробити його унікальним та неповторним.

27.10.2020


Старт дано

«Немає нічого неможливого!» - під таким гаслом розпочав заняття новостворений Центр професійного розвитку педагогічних працівників з метою  підготовки учасників до першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021». Цьогорічні випробування у номінаціях «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання» відбудуться в незвичному форматі – онлайн. Учителі мають продемонструвати педагогічну майстерність на дистанційному уроці, показати впевнене володіння сучасними сервісами та платформами під час проведення майстер-класів, а також фахову й методичну грамотність, психологічну підготовку та розуміння сучасних тенденцій в освіті під час тестування.

Щоб удосконалити професійні навички, розширити знання педагогів із зазначених проблем, протягом жовтня-листопада сплановано роботу  Школи педагогічної майстерності вчителів. На першому засіданні, проведеному 08.10.2020 року, з вітальним словом до учасників конкурсу звернулася в.о. директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Закорко Вікторія, переможниця ІІ туру конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Зарубіжна література» Безкорса Ольга. Методист ІМЦ Голобородько Наталя ознайомила вчителів з умовами та порядком проведення першого (зонального) туру, а практичний психолог ССШ № 17 Ярова Ліліана проведено з учителями психологічний практикум щодо протистояння стресовим ситуаціям. Важливим та корисним було інтерактивне онлайн-заняття з питань розуміння компетентнісних підходів та реалізації змістових ліній на сучасному уроці, проведене Закорко Вікторією.

Попереду вчителів чекають складні, проте цікаві конкурсні випробування, які дозволять відкрити для них нові професійні горизонти та шлях до самореалізації. За право називатися «учителем року» будуть змагатися одинадцять педагогів м. Суми: у номінації «Українська мова та література» - 4, «Математика» - 2, «Трудове навчання» - 5.

Шлях уперед розпочато! Побажаємо учасникам здолати його успішно та отримати задоволення від професійного зростання.

08.10.2020

 Шляхи подолання стресу під час підготовки до  конкурсу «Учитель року» та участі в ньому 

Конкурсні  випробування сповненні різноманітними  завданнями, емоціями,  спілкуванням і вирішенням різних життєвих  та професійних  ситуацій. Не завжди  можна  передбачити, що саме викличе  негативну реакцію. Людина  не може вберегтися  від стрес-факторів,  але  може  навчитися справлятися зі стресовою ситуацію.

Психологічні рекомендації  педагогам

1. Поговоріть із  кимось. 

Іноді найкращий спосіб знизити рівень стресу — поділитися своїми переживаннями. Підтримка,  співчуття можуть допомогти зняти напругу та відновити почуття спокою.

 2.  Піклуйтеся про себе.

Якщо ви надто зосереджені на робочих моментах, легко знехтувати своїм фізичним здоров’ям. Але якраз тоді, коли ви підтримуєте своє здоров’я збалансованим харчуванням і фізичними вправами, ви стаєте сильнішими й більш стійкими до стресу.

3. Не жертвуйте сном.

Часто ми намагаємося зробити більше справ за рахунок часу на сон. Такий підхід насправді тільки шкодить вашій продуктивності, творчості, здатності вирішувати проблеми та фокусуватися на справі. Чим якісніше ви відпочиваєте, тим краще можете виконувати поставлені завдання та справлятися зі стресом.

4. Визначте пріоритети та організуйте робочий час.

Існують прості практичні кроки, які ви можете зробити, щоб відновити контроль над ситуацією і не дати стресу зіпсувати вам життя.

Створіть збалансований графік. Намагайтеся знайти баланс між робочими справами та сімейним життям, соціальною діяльністю, щоденними обов’язками та часом для себе.

Плануйте регулярні перерви. Переконайтеся, що протягом дня у вас є час для короткого відпочинку, щоб прогулятися, поспілкуватися з друзями або помедитувати.

Встановіть здорові особисті межі. Багато хто відчуває себе зобов’язаним бути доступним 24 години на добу, що стосується робочих  моментів.  Та навіть у такому випадку можна поставити межі та домовитись, з яких найгостріших питань вас можна і потрібно турбувати.

Розподіліть свої  плани на невеликі кроки. Якщо великий проєкт здається вам заважким, зосередьтеся на одному керованому кроці за раз та не намагайтеся зробити все відразу.

5.Працюйте над своїм негативним мисленням. 

Якщо ви зосередитесь на недоліках кожної ситуації, ви відчуєте, що ваша енергія та мотивація знижуються. Спробуйте позитивно думати, уникати людей, ситуацій, які викликають у вас негатив, і хваліть себе за досягнення, хай навіть невеликі.

6. Формуйте навички релаксації

На стресовий імпульс варто свідомо відповідати релаксацією, яка здатна перешкодити впливу стресового імпульсу, затримати його або хоча б послабити, запобігши психосоматичним порушенням в організмі. Якщо ви опинились у стресовій ситуації зненацька, скористайтеся наступними варіантами самодопомоги, щоб загальмувати розвиток гострого стресу та швидко опанувати себе.

Змініть обстановку, якщо це можливо. Перейдіть в інше місце, де нікого немає, або вийдіть на вулицю, де зможете залишитись наодинці зі своїми думками. Проаналізуйте подумки місце, куди ви перейшли, зосередьтеся на деталях, які вас оточують.

Займіться якоюсь справою. Будь-чим, що може відволікти вас від думок: приберіть робочий стіл, поскладайте речі. Секрет цього способу простий: будь-яка діяльність, особливо фізична праця, у стресовій ситуації виконує роль громовідводу — допомагає відволіктись від внутрішнього напруження.

Послухайте улюблену заспокійливу музику. Намагайтеся вслухатися, сконцентруватися на ній. Пам’ятайте, що концентрація на чомусь одному сприяє повній релаксації і викликає позитивні емоції.  

Щоденна практика медитацій також здатна позитивно впливати на ваше самопочуття та опірність стресовим ситуаціям. Можете взяти на озброєння одну із практик і використовувати її в стресових обставинах для заспокоєння.

«Уважна пауза» — простий підхід із 2 кроків, коли ви під час стресу зупиняєтесь та  глибоко  дихаєте протягом 15 секунд, після чого ставите собі одне питання: «Як я можу використати одну з моїх сильних сторін саме зараз?»  

Глибоке дихання. Сядьте зручно і закрийте очі. Уявіть себе у приємному місці — на березі річки, моря або будь-де, де вам спокійно. Повільно та глибоко вдихайте через ніс, на піку вдиху на мить затримайте подих, після чого видихніть якомога повільніше. Спробуйте уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви частково позбуваєтесь стресу і напруження.       І пам’ятайте: стрес —  нормальна реакція на події зовнішнього світу, це стимул, комплекс тілесних реакцій, що активізують наш організм на подолання. Проте як він вплине на нас – позитивним чином чи катастрофічним- обираємо тільки ми.

Ярова Ліліана, практичний психолог КУ ССШ № 17            


Учитель року-2021, метод. консультпункт № 1.ppt

Інформаційна картка *

учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»

в номінації «________________________»

 

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада (відповідно до запису в трудовій книжці)

Місце роботи (найменування закладу освіти відповідно до статуту)

Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання)

Самоосвіта (зазначається за останні 3 роки в порядку зменшення за категоріями: очні, дистанційні курси; конференції, семінари; конкурси тощо)

Педагогічний стаж

Кваліфікаційна категорія

Педагогічне звання (за наявності)

Науковий ступінь (за наявності)

Посилання на відеорезюме (для учасників третього туру)

 Педагогічна ідея

(для номінацій «Математика», «Трудове навчання», «Українська мова та література»)

Обсяг – до 4 сторінок, шрифт – Times New Roman; міжрядковий інтервал – одинарний;      розмір шрифту – кегль 14.

Необхідно висвітлити суть Вашої педагогічної ідеї; представити технології, методи, прийоми, форми роботи, які Ви застосовуєте для реалізації педагогічної ідеї; продемонструвати ефективність та результативність впровадження педагогічної ідеї.

* Формат інформаційної картки не змінювати