Українська мова та література

Презентацію "Інклюзивна компетентність педагога як вимога сучасності" (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Презентацію "психологічні фішки на допомогу педагогу" (підготувала Наталія Гусениця, психолог ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Навчаємо дітей Перемоги: добірка ресурсів та стратегій для надолуження освітніх втрат" (підготувала Галина Кузнецова, консультант  ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Безпека понад усе" (підготувала Тетяна Берестовська, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Виховуємо патріота" (підготувала Ірина Нікітіна, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Рекомендації щодо організації програм з надолуження освітніх втрат 

 Освіта в Україні сьогодні переживає не найкращі часи. За час пандемії COVID-19 та далі від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діти зазнали значних втрат у навчанні. Спершу дистанційне навчання, а згодом тимчасова окупація, бойові дії, повітряні тривоги й перебування в укриттях, відсутність електроенергії та нестабільний психологічний стан — ось неповний перелік зовнішніх чинників, які впливали і продовжують залишати свій слід на якості освіти дітей і сформованості в них необхідних навичок. Тож зараз гостро стоїть питання створення та впровадження програм з надолуження освітніх втрат.  Читати далі...

«Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання»: аналітичний матеріал від фахівцфів УЦОЯО

 Дослідження «Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання» розповідає про те, у чому різниця між освітніми та навчальними втратами, висвітлює підходи до визначення навчальних втрат, а також пояснює, як вимірюють втрати в навчанні у світі та в Україні зосібна. Ця розвідка з-поміж іншого містить опис результатів численних досліджень щодо зазначених питань. Читати далі...

Презентацію "Подолання освітніх втрат на уроках української мови, літератури та зарубіжної літератури" у межах тематичного тижня "Освітні втрати: підходи до вимірювання та компенсації" (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Бомбезна українська 

Як спланувати та провести мовний табір Частина 1 

Посібник містить рекомендації щодо організації та проведення мовних таборів для учнів й учениць закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин. Передбачено різноманітні форми навчальної діяльності із залученням стратегій вивчення української мови (когнітивних; метакогнітивних; соціальних / афективних) і стратегій використання мови (інтерактивних; інтерпретаційних; продуктивних). Важливою складовою посібника є інтерактивний контент — покликання, QR-коди з іграми, піснями чи іншими формами для закріплення мови, що передбачають різні способи навчання учнів (візуальні, кінестетичні, акустичні тощо). Першу частину посібника присвячено весняним мовним таборам із підготовки старшокласників до ЗНО з української мови та літератури. Друга частина охоплює організаційні та змістові питання літніх таборів для вивчення української мови учнями й ученицями 5–9 класів. Читати далі...

Презентацію "Освітні втрати. Поговоримо про "нелоотримані знання" (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Подолання освітніх втрат з української мови та літератури: 

рекомендації для освітян

 Найбільший виклик навчання дітей під час війни – як працювати з класом, коли учні пропускають заняття, не можуть концентруватися на вивченні тем. Посібник “Подолання освітніх втрат з української мови та літератури. Методичні рекомендації та приклади уроків” є першою спробою допомогти вчительству переструктурувати свою роботу, наважитися вибирати з програм головне, визначати посильний обсяг матеріалу.

Ігор Хворостяний створив рекомендації для вчителів української мови та літератури в рамках реалізації проєкту “Клуб НУШ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Читати далі...

Презентацію "Орієнтири професійного розвитку педагогів й освітні тренди" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) переглянути можна тут.

Мовно-літературна освітня галузь: 5-6 класи (адаптаційний цикл) Нової української школи (Методичний посібник для вчителів закладів загальної середньої освіти)

У методичному посібнику розглянуто науково-методичні аспекти реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в мовно-літературній освітній галузі, охарактеризовано модельні навчальні програми, висвітлено

питання особливостей оцінювання здобувачів освіти в 5 класі, надано рекомендації щодо можливостей професійної самоосвіти та організації уроку, зокрема в дистанційному форматі; наведено приклади практичних завдань та розробку сучасного уроку української мови.

Для вчителів мовно-літературної освітньої галузі, які навчатимуть здобувачів освіти за новим Державним стандартом базової середньої освіти. Читати далі...

Презентацію "Модельні навчальні програми. Обираємо підручники для 6-х класів" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "НУШ: підсумки, виклики та можливості" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

У МОН  представили модель вступу  2023 до закладів вищої освіти

20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

У заході взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко та генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров. Читати далі...

Презентацію "Формуємо культуру здоров'я в освітньому середовищі (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "До педагогічного портфеля з реалізації ідеї наскрізного формування патріотизму" (підготувала Тиченко І.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Лайфхаки дистанційного навчання: як провести та підготувати креативний онлайн-урок" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури. 19 серпня 2022 рік.

Презентацію професійної спільноти вчителів мовно-літературної освітньої галузі (підготувала Галина Кузнецова, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Дотримуємося правил: забезпечення умов безпечної освіти" (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Національно-патріотичне виховання на часі" (підготувала Кругляк Н.І., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут. 

Презентацію "Бути успішним легко! Презентація освітнього проєкту "Ліга крилатих" (підготувала Вікторія Шевець, учитель української мови та літератури ЗОШ № 23) можна переглянути тут.

Презентацію "Модельна навчальна програма для закладів загальної середньої освіти. Українська мова. Адаптаційний цикл (5-6 класи)" (укладачі: Заболотний О.В., Заболотний В.В., Лавринчук В.П., Плівачук К.В., Попова Т.Д.) можна переглянути тут.

Презентацію "Форми та методи роботи з учнями під час онлайн-уроків в умовах війни" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Засідання професійної спільноти для вчителів мовно-літературної освітньої галузі" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Як організувати викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі в умовах воєнного стану: рекомендації та поради" (підготувала Кузнецова Г.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.