Керівник закладу загальної середньої освіти

Атестація педагогічних працівників (інформаційний порадник)

Зміст інформаційного порадника розкриває порядок проведення атестації педагогічних працівників відповідно до "Положення про атестацію педагогічних працівників" (наказ МОН України від 09.09.2022 № 805 "Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників"). Інформація стркутурована за окремими напрямами організації атестаційного процесу, враховує основні категорії педагогічних працівників. Видання містить практичні кейси, де читачі знайдуть відповіді на актуальні питання щодо підготовки та проведення атестації. Читати далі...

Презентацію "Окремі аспекти фізичної безпеки" (підготувала Наталя Голобородько, консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.


Чат-бот

Це онлайн-консультант, який допоможе легко та швидко знайти необхідну інформацію про атестацію педагогічних працівників.

Чат-бот створений Центром професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Львівської області для допомоги педагогам та освітнім управлінцям у проведенні атестації (на основі інформаційного порадника «Атестація педагогічних працівників»).  Отож, Ви атестуєтесь, атестуєте чи просто цікавитесь питаннями атестації - переходьте в чат-бот, обирайте запитання та перевірте, що він вміє!

 Чат-бот https://t.me/cprppdmrBot


Провідник змін (рекомендації для стіорення освітнього простору й розвитку в закладах освіти)

У посібнику Ви зможете прочитати про те, наскільки важливим є простір для освітнього процесу, як іти до змін — як внутрішніх, так і зовнішніх. Водночас ви знайдете тут багато практичних порад про те, як працює простір, як спілкуватися і працювати з архітекторками й архітекторами, які є практичні нюанси ремонтів і безпеки в школах, і врешті-решт, як шукати фінансування для проєктів. Також корисними стануть поради експертів і експерток, які мають великий фаховий досвід роботи з простором, зокрема й освітнім. Читати далі...

Посібник “Ефективні комунікації для освітніх управлінців”


Посібник “Ефективні комунікації для освітніх управлінців” з’явився в продовження однойменного онлайн-курсу. Йдеться про безкоштовний курс, який за десять місяців 2019 року переглянули 4 400 людей.

Збираючи зворотний зв’язок від глядачів і слухачів, автори отримали багато прохань випустити його матеріали в текстовому вигляді.

Мета посібника – полегшити освітнім управлінцям комунікацію реформи НУШ, навчити робити свої досягнення помітними, ефективно використовувати нагоди розповісти про свої здобутки, правильно комунікувати зміни в освітній галузі.  Читати далі...

Як створити ефективну старшу школу – посібник для освітніх управлінців

Шведсько-український проєкт “Підтримка децентралізації в Україні” видав посібник “Старша профільна школа: кроки до становлення”.

Він доступний на сайті ініціативи “Децентралізація”.

Посібник розробили для керівників органів управління освітою місцевих рад, районних і обласних адміністрацій, фахівців методичних служб та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

У виданні про таке:

Як директору розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти – посібник

Меморандум співпраці батьків, учнів та педагогів

Меморандум – це результат фасилітованих зустрічей між учнями, батьками і вчителями в шести школах по всій Україні та експертного і громадського обговорень. Цей документ має спростити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу та ухвалення рішень у школі. Він складається з трьох розділів:

Перший розділ присвячено правилам та регламентам, яких не вистачає для врегулювання щоденного життя та розпорядку, які спільнота кожної школи має напрацювати сама.

Другий розділ стосується підвищення ефективності освітнього процесу.

Третій розділ присвячено безпеці в школі, сприятливому фізичному середовищу та комфортній психосоціальній атмосфері. Читати далі...

Організація здобуття освіти за екстернатною формою навчання

Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат)– це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.

Здобуття загальної середньої освіти за екстернатною формою навчання не обмежується віком.

Для зарахування (переведення) на екстернат до закладу освіти подається заява, в якій зазначається підстава відповідно до пункту 1 розділу ІІ Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти . До заяви додається(ються) відповідний(і) документ(и), що підтверджує(ють) наявність такої підстави (крім підстав, зазначених у підпунктах 5, 6 пункту 1 цього розділу).

Екстернат може організовуватися в поєднанні з іншими формами навчання (без переведення здобувача освіти на екстернат): з однією з інституційних форм, сімейною (домашньою) формою, педагогічним патронажем для осіб, які бажають самостійно опанувати зміст окремих навчальних предметів (відповідно до підпунктів 2, 6 пункту 1 розділу ІІ Положення). Читати далі...


Електронний класний журнал – окремий електронний документ ділової документації закладу освіти, у якому фіксуються результати навчальних досягнень здобувачів освіти, відвідування ними занять, стан виконання навчальних програм тощо. 

Детальніше у презентаційних матеріалах

На допомогу закладам освіти:  

Закон України «Про повну загальну середню освіту»    

Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» 

Закон України «Про електронні довірчі послуги»

Наказ МОН  від 25.06.2018 № 676 «Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти 

Наказ МОН від 10.05.2011 №423 «Про затвердження єдиних зразків обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності»

Наказ МОН від 08.08.2022 №707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі»

Наказ МОН від 03.06.2008 №496 «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів»

Матеріали наради для заступників директорів закладів освіти, яка відбулася 08.12.2022 року (підготувала Закорко В.В., директор ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Підвищення кваліфікації педагогінчих працівників: нові виклики та можливості" (підготувала Кругляк Н.І., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Матеріали інструктивно-консультаційної наради для заступників директорів закладів освіти, яка відбулася 16.11.2022 року (підготувала Голобородько Н.В., консультант ЦПРПП СМР) можна переглянути тут.

Презентацію "Центр професійного розвитку педагогічних працівників та заклади загальної середньої освіти: вектори співпраці і взаємодії" (підготувала Закорко В.В., директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради) можна переглянути тут.

Презентацію "Сучасні вимоги до оформлювання документів відповідно до ДСТУ 4163:2020" (підготувала Голобородько Н.В., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради) можна переглянути тут.

Презентацію "EdWay-національна платформа можливостей професійного розвитку педагогічних працівників" (підготувала Дадонова О.П., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради) можна переглянути тут.