Новини

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ

Шановна Ірино Федорівно! Колектив Шосткинського центру професійного розвитку педагогічних працівників щиро вітає Вас з ювілеєм! Бажаємо Вам міцного здоров’я, миру, злагоди, добра, оптимізму, невичерпної творчої енергії, душевної рівноваги та життєвої стійкості!  Нехай кожен Ваш день буде наповнений світлом, теплом, яскравими подіями, незабутніми враженнями, радістю спілкування з рідними та близькими людьми, вірою в прекрасне майбутнє нашої держави! Нехай Матінка Божа оберігає Вас та Вашу родину! Нехай здійснюються всі Ваші найзаповітніші мрії у вільній процвітаючій країні! Довгих та щасливих років життя під мирним небом України!





01.05.2024

 

 

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ!

 26 квітня 2024 року відбулося чергове засідання Школи психологічних знань, яку практичні психологи проводять для педагогічних працівників закладів освіти Шосткинської міської територіальної громади. Тема заходу – «Управління стресом. Розвиток стресостійкості», яку обрала Ольга Єресь, практичний психолог Ображіївського  навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, виявилася досить актуальною та викликала інтерес у педагогічних працівників. Під час проведення заходу Ольга Єресь ознайомила педагогів з поняттям "стрес", видами стресів, способами релаксації, саморегуляції, подолання тривожності та нервового напруження. Присутні удосконалили вміння зберігати власне психологічне здоров'я, формувати навички емоційної саморегуляції та подолання стресових ситуацій. Дякуємо спікеру за знання та досвід!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 26.04.2024

 

 

 ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ! 

Щиро вітаємо з вашим професійним святом! Бажаємо вам миру, злагоди, добра, оптимізму, наснаги, позитивних емоцій та креативних ідей! Нехай ваша енергія ніколи не вичерпується, а ваш внутрішній світ завжди буде гармонійним! Міцного вам здоров’я, щастя і процвітання!





23.04.2024

 

 

ЗАСІДАННЯ ФОКУС-ГРУПИ ДОШКІЛЬНИКІВ!

22 квітня 2024 року на базі закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок»  відбулося засідання  фокус-групи «STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності». Тема дискусії - «Як спланувати освітню ситуацію за напрямами STREAM-освіти  для дітей дошкільного віку?» Модератор - вихователь-методист ЗДО №1 «Дзвіночок» Наталія Шалда. Учасники - педагогічні працівники закладів дошкільної освіти. Останнє засідання цього року Наталія Шалда провела як практичне заняття для закріплення отриманих знань на попередніх зустрічах. Об`єднавшись у дві групи, педагоги складали карти-схеми конструювання інтегрованого заняття  (освітньої ситуації). Перша група дошкільників працювала за темою: «Для чого нам потрібно сонечко?»Друга група – «Чому говорять, що тепле літечко прийшло, кошик ягід принесло?». Спілкування проходило невимушено, цікаво, змістовно. Плідно попрацювали та поділилися здобутками. Дякуємо усім освітянам за участь та сподіваємося на подальшу співпрацю!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 22.04.2024

 

 

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА АКЦІЯ ЄДНАННЯ ТА ВІРИ «ВИПУСКНИКИ – 2024 РОКУ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ»!

19 квітня 2024 року, напередодні Дня довкілля, випускники закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади взяли участь у  загальнонаціональній акції єднання та віри «Випускники – 2024 року для майбутніх поколінь». Акція відбувалася за ініціативою  Асоціації професіоналів довкілля на підтримку програми Президента України «Зелена країна»,  у рамках якої планується висаджування 1 мільярду нових дерев за три роки та збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років‼️ Мета загальнонаціональної акції  єднання та віри – продемонструвати майбутнім поколінням, якою сильною була віра в нашу Державу. Юнаки та дівчата висадили дерева та кущі у майбутньому парку Перемоги. Локація розташована у селі Макове Шосткинської громади. До участі в акції також долучилися представники управління освіти та ЕкоЦентру Сергія Корнієн.🇺🇦Разом до Перемоги!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 19.04.2024

 

 

ОНЛАЙН - ЗУСТРІЧ З НАУКОВЦЕМ!

17 квітня 2024 року на запрошення управління освіти  та центру професійного розвитку педагогічних працівників Шосткинської міської ради відбулася онлайн-зустріч освітян Шосткинської міської територіальної громади з доцентом Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, кандидатом філософських наук Михайлом Жуком. Обговорювали актуальні питання організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Як зберегти життя та здоров’я учнів і в той же час мотивувати їх до навчання, як учителю викласти навчальний матеріал та отримати зворотний зв’язок в умовах обмеженого часу,  які ресурси та технології використовувати педагогам, щоб покращити якість надання освітніх послуг -  ці та інші питання були в центрі обговорення. Дякуємо Михайлу Васильовичу за зустріч та корисні поради!🇺🇦 Разом до Перемоги!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 18.04.2024

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІV ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ!

З 25 по 29 березня 2024 року у м. Рівне відбувався фінальний етап  Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, який зібрав 160 учасників з 24 областей України. Знання юних мовознавців та літературознавців оцінювало компетентне журі, у складі якого відомі українські науковці, письменники, журналісти. Данило Лакоза, учень 10 класу Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, представляв на всеукраїнських змаганнях не лише Шосткинську громаду, а й Сумську область. Пишаємося талановитим учнем, який у напруженій боротьбі виборов перемогу, отримавши диплом ІІІ ступеня. Надихали, підтримували та готували учня до змагань всеукраїнського рівня справжні майстри своєї справи – Інна Андрущенко та Наталія Приткова,  учителі української мови та літератури Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1. Щиро вітаємо переможців! Бажаємо учню та його наставникам миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 01.04.2024

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІV ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРАВОЗНАВСТВА!

З 22 по 26 березня 2024 року у Луцьку, на базі Волинського наукового ліцею, відбувався фінальний етап  Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. 80 учасників з 24 областей України протягом чотирьох днів випробували свої сили та змагалися за першість у знаннях з галузі права. Знання юних правознавців оцінювали 35 членів журі, у складі якого провідні науковці України. На урочистому закритті олімпіади кращі з найкращих отримали відзнаки та пам’ятні призи. Пишаємося талановитою ученицею Шосткинської гімназії Катериною Осиповою, яка представляла Сумську область на престижних змаганнях всеукраїнського рівня та виборола почесне ІІІ місце. Висловлюємо слова щирої подяки мудрому наставнику, учителю правознавства Шосткинської гімназії Віті Гусак за якісну підготовку учениці до змагань. Дякуємо батькам Катерини за належне виховання доньки, адміністрації закладу  за віру та підримку учениці та вчителя, організаторам усіх рівнів за створення сприятливих умов для проведення змагань. Щиро вітаємо наших переможців! Бажаємо миру, злагоди, добра, наснаги, невичерпної творчої енергії,  нових високих здобутків в житті та в освіті!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 28.03.2024

 

 

STREAM-ОСВІТА ДОШКІЛЬНИКІВ: МІЖПРЕДМЕТНА ІНТЕГРАЦІЯ В ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

14 квітня 2024 року на базі закладу дошкільної освіти № 11 «Казка» в офлайн-форматі відбулося засідання фокус-групи «STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності. Наталія Шалда, вихователь-методист ЗДО №1 «Дзвіночок»,  ознайомила учасників зустрічі з орієнтовним алгоритмом по впровадженню  проєкту освітньої діяльності дошкільнят. Зупинилася на структурі, етапах, методах та завданнях упроваджувальних проєктів. Учасники зустрічі ознайомилися із досвідом роботи закладу дошкільної освіти № 1 «Дзвіночок» по реалізації проєкту «Україно, рідна, барвами заграй! Любимо і славимо наш чудовий край!» У процесі роботи у таких проєктах успішно реалізується освітня програма, яка спрямована на формування життєвої компетентності дитини, її комфортного входження в світ. Наталія Кондратенко, в.о. директора  закладу дошкільної освіти № 11 «Казка», ознайомила присутніх з досвідом роботи творчої групи педагогів ЗДО № 11 «Казка».  Педагоги закладу отримали дипломи І ступеня за участь у  Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок  «Педагогічний проєкт» у номінації «Кращий проєкт» за розробку з теми «Освітні проекти як засіб  STREAM  - освіти дошкільників». Дискусія вийшла цікавою, змістовною, невимушеною. Дякуємо за участь та сподіваємося на подальшу співпрацю!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 15.02.2024

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЇХ НАСТАВНИКІВ!

10 лютого 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 21 учнів із 14 територіальних громад. ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відбувся синхронно з іншими областями України за єдиними завданнями. Щиро вітаємо переможців ІІІ етапу олімпіади з інформаційних технологій та їх наставників. Ксенію Шинкарьову, ученицю 10 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, ІІІ  місце; Софію Тесленко, ученицю 10 класу Шосткинської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, ІІІ місце;Людмилу Шевченко, учителя інформатики Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей;Вікторію Княгницьку, учителя інформатики Шосткинської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів №4. Бажаємо учням та їх наставникам миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 12.02.2024

 

 

 ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ПЕРШОГО ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2024»!

09 лютого 2024 року в Сумському національному театрі ім. М. Щепкіна відбулося урочисте вшанування переможців першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінаціях: «Українська мова та література», «Географія», «Фізика», «Образотворче мистецтво». Щиро вітаємо вчителів  Шосткинської міської територіальної громади, переможців першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Фізика»:Ольгу Резник, учителя фізики Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, І місце; Олександра Костоглода, учителя фізики Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, ІІІ місце. Бажаємо вам, шановні колеги, міцного здоров’я, миру, злагоди, добра, невичерпної творчої енергії та оптимізму! Нехай успіхи та перемоги надихають вас на нові високі звершення та професійні здобутки!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 09.02.2024

 

 

  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З БІОЛОГІЇ!

31 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 28 учнів із 21 територіальної громади. Щиро вітаємо переможця ІІІ етапу олімпіади з біології та її наставника: Маргариту Шило, ученицю 8 класу ШНВК:СШ-ліцей, Олександру Бацуру, учителя біології ШНВК:СШ-ліцей. Бажаємо учениці та педагогу миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!



                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 02.02.2024

 

 

  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ!


28 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 30 учнів із 21 територіальної громади. Щиро вітаємо переможця ІІІ етапу олімпіади з математики та її наставника: Поліну Матвієнко, ученицю 9 класу Шосткинської гімназії; Ольгу Іваху, учителя математики Шосткинської гімназії. Бажаємо учениці та педагогу миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 30.01.2024

 

 

    ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА УЧАСНИКІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ХІМІЇ!

  26 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 20 учнів із 14 територіальних громад. ІІ етап олімпіади з хімії складався з двох турів: теоретичного та практичного. Щиро вітаємо переможців та учасників ІІІ етапу олімпіади з хімії та їх наставників: Маргариту Томкус, ученицю 11 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, ІІ  місце; Катерину Добровольську, ученицю 9 класу Клишківського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти, ІІІ місце;  Вікторію Чмих, ученицю 10 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, V  місце; Олену Андрусенко, учителя хімії Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей; Ольгу Панченко, учителя хімії Клишківського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти. Бажаємо учням та їх наставникам миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 29.01.2024

 

 

     ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ФІЗИКИ!                   

24 січня 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики в дистанційному форматі. В олімпіаді взяли участь 22 учні  8-11 класів із 14 територіальних громад. ІІІ етап олімпіади з фізики складався з двох турів: теоретичного та експериментального.  Щирі вітання переможцю ІІІ етапу олімпіади з фізики та її наставнику: Єлизаветі Клочко, учениці 11 класу ШНВК:СШ-ліцей, ІІІ місце, Тетяні Тарановій, учителю фізики ШНВК:СШ-ліцей. Дякуємо за участь в олімпіаді Якову Черноштану, учню 9 класу ШНВК:СШ-ліцей (V місце) та його вчителю Олександру Костоглоду. Бажаємо учням та педагогам миру, злагоди, наснаги, невичерпної творчої енергії, нових високих здобутків в житті та в навчанні!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 27.01.2024

 

 

   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ПРАВОЗНАВСТВА!

23 січня 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства в дистанційному форматі. В олімпіаді взяли участь 14 учнів   9-11 класів з 10 територіальних громад. Олімпіадні завдання з правознавства були спрямовані на визначення рівня  сформованості в учнів правової компетентності. Щирі вітання переможцю ІІІ етапу олімпіади з правознавства та її наставнику:  Катерині Осиповій, учениці 9 класу Шосткинської гімназії, ІІ місце, Віті Гусак, учителю правознавства Шосткинської гімназії. Оголошуємо подяку за участь в олімпіаді Ганні Линок, учениці 9 класу Собицького навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ЗДО (VIІ місце),  та її вчительці Ользі Беленко. Бажаємо учням та педагогам миру, злагоди, наснаги, невичерпної творчої енергії, нових високих здобутків в житті та в освіті!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 26.01.2024

 

 

    ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА УЧАСНИКІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ!


22 січня 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови в дистанційному форматі. В олімпіаді взяли участь 32 учні 9-11 класів з 23 територіальних громад. Завдання олімпіади з англійської мови складалися з таких видів робіт: аудіювання, читання, письмо (творча письмова робота), говоріння (визначення рівня мовленнєвої компетентності). Команда Шосткинської міської територіальної громади була представлена трьома учнями. Усі продемонстрували добрі знання з англійської мови. Щирі вітання переможцям та учасникам ІІІ етапу олімпіади з англійської мови: Артем’євій Єлізавєті, учениці 10 класу ШНВК:СШ-ліцей, ІІ місце, Убирай Вікторії, учениці 11 класу ШЗШ №8, ІІІ місце, Бадалову Даниїлу, учню 9 класу гімназії, VI місце. Оргкомітет ІІІ етапу олімпіад висловлює подяку педагогам за якісну підготовку учнів до олімпіадних змагань: Ользі Коноплі, учителю англійської мови ШНВК:СШ-ліцей,  Юлії Целіковій, учителю англійської мови ШЗШ №8, Олені Денисенко, учителю англійської мови гімназії. Бажаємо учням та педагогам миру, оптимізму, наснаги, нових високих здобутків на освітянській ниві!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 25.01.2024

 

 

    


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАД!


19 січня 2024 року відбувся відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 39 учнів із 32 територіальних громад.  Щиро вітаємо переможців ІІІ етапу олімпіади з української мови та літератури:  Данила Лакозу, учня 10 класу ШСШ №1, ІІ місце Анастасію Васильченко, ученицю 8 класу ШЗШ №7, ІІІ місце Марію Ревенок, ученицю 9 класу ШЗШ №7, IV місце. Висловлюємо слова щирої вдячності педагогам за якісну підготовку учнів до інтелектуальних змагань: Інні Андрущенко, учителю української мови та літератури ШСШ №1, Наталії Притковій, учителю української мови та літератури ШСШ №1, Любові Ядуті, учителю української мови та літератури ШЗШ №7, Оксані Бойко, учителю української мови та літератури ШЗШ №7. Бажаємо учням та їх наставникам миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!

                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 21.01.2024

 

 

    


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАД!


 18 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у дистанційному форматі. У змаганнях взяли участь 32 учні з 24 територіальних громад. Щиро вітаємо переможців ІІІ етапу олімпіади з географії: Віктора Василенка, учня 8 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, І місце;  Ірину Коляденко, учителя географії Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей.  Оргкомітет ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад також висловлює слова щирої вдячності учасникам олімпіади з географії за якісну підготовку до інтелектуальних змагань:   Данилу Дужому, учню 9 класу Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, IV місце; Наталії Костяній, учителю географії Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1; Катерині Добровольській, учениці 9 класу Клишківського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти, VI місце; Ользі Куліченко, учителю географії Клишківського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти. Бажаємо учням та їх наставникам миру, злагоди, добра, нових високих здобутків на освітянській ниві!

                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 20.01.2024

 

 

    


 ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ОЛІМПІАД!



15 січня 2024 року у дистанційному форматі стартував ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Розпочався він олімпіадними змаганнями  з історії. Серед 35 учасників олімпіади з історії у Сумській області наші школярі вибороли два перших місця. Щиро вітаємо переможців: Анну Павлюк, ученицю 8 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей; Матвія Журавльова, учня 10 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей. Дякуємо Вячеславу Василенку, учителю історії Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, за якісну підготовку учнів до змагань. Бажаємо переможцям та їх наставнику наснаги, витримки, оптимізму, нових високих здобутків на освітянській ниві!


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 16.01.2024

 

 

    


 ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ ХХІV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА!!!



Вітаємо  Данила Лакозу та  Дар’ю Крекотень, учнів Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1,  та їх наставників – Інну Андрущенко, Наталію Приткову, Світлану Цьомку з перемогою на ІІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика! У ІІІ етапі конкурсу взяли участь 165 учнів із 38 територіальних громад. Приємно усвідомлювати, що двоє учнів нашої громади відзначені дипломами переможців. Дякуємо усім учням Шосткинської міської територіальної громади та їх учителям за участь у конкурсі.


                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 30.12.2023

 

 

Дорогі освітяни!Щиро вітаємо вас з Новим 2024 роком!

Нехай у новому році вас наповнять нові сили і нові ідеї, нові задуми і нова удача!

Нехай новорічні свята принесуть мир, спокій і злагоду, упевненість у майбутньому та довгоочікувану Перемогу!

Зичимо вам та вашим родинам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Бажаємо гарного настрою та любові, нехай у вашому житті панують гармонія та взаєморозуміння! 

З Новим 2024 роком!

    





29.12.2023

 

 

    Вітаємо переможців та їх наставників!!!

 Естафету змагань у рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри» передано. 21 та 25 грудня 2023 року відбулися змагання з волейболу серед юнаків закладів загальної середньої освіти. В змаганнях взяли участь 10 команд із шкіл громади: Шосткинська СШ №1, гімназія, Шосткинська ЗОШ №4, Шосткинський НВК №6, Воронізька ЗОШ, Миронівський НВК, Ковтунівський НВК, Клишківський НВК, Собицький НВК. Змагання відбувались на базі ШНВК №6 та ШСШ №1, де було створено належні безпекові умови. Команди показали високий рівень майстерності і згуртованості. Переможцями стали у першій групі (7-9 класи): І місце - Шосткинський НВК №6, ІІ місце – Миронівський НВК, ІІІ місце – Клишківський  НВК; у другій групі (10-11 класи): І місце – Шосткинський НВК №6, ІІ місце- Воронізька ЗОШ, ІІІ місце - Шосткинська гімназія.





26.12.2023

 

 

    Вітаємо переможців та їх наставників!!!

У рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри» 18 грудня 2023 року відбулися змагання з волейболу серед учениць закладів загальної середньої освіти. Воронізька школа радо зустрічала учасниць змагань. Захід відбувся у доброзичливій атмосфері,  учасниці мали можливість продемонструвати майстерність, злагодженість у командній грі. Переможцями стали у першій групі (7-9 класи): І місце - Ображіївський НВК, ІІ місце - Воронізька ЗОШ, ІІІ місце - Собицький НВК; у другій групі (10-11 класи): І місце - Воронізька ЗОШ, ІІ місце- Шосткинська гімназія, ІІІ місце- Ковтунівський НВК.





19.12.2023

 

 

    


 ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!



Щиро вітаємо вчителів фізики Шосткинської міської територіальної громади – Олександра Костоглода та Ольгу Резник – з перемогою у першому (відбірковому) етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024», який відбувся 12-13 грудня 2023 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у дистанційному форматі. Олександр Костоглод, учитель фізики Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей, та  Ольга Резник, учитель фізики Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, успішно подолали конкурсні випробування першого (відбіркового) етапу та увійшли до п’ятірки найкращих фізиків серед 32 конкурсантів Сумської області, що брали участь у першому (відбірковому) етапі конкурсу у номінації «Фізика».  У січні-лютому 2024 року переможці першого (відбіркового) етапу будуть брати участь у другому (фінальному) етапі конкурсу та змагатися за звання найкращого фізика у Сумській області. Щиро вітаємо наших шановних колег – Ольгу та Олександра – з цією визначною подією. Бажаємо вам, дорогі наші колеги,  міцного здоров’я, наснаги, витримки на шляху до перемоги, нових професійних здобутків.  Упевнені, що ваш талант та наполеглива праця допоможуть досягти омріяної мети. Усім серцем вболіваємо за вас та тримаємо кулачки!

                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                 14.12.2023

 

 

    


НАРАДА СПЕЦІАЛІСТІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ



08 грудня відбулася остання у 2023 році консультативна онлайн-нарада спеціалістів психологічної служби закладів освіти Шосткинської міської територіальної громади. У нараді взяли участь  35 практичних психологів та соціальних педагогів громади. Наталія Серго, психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників, підвела підсумки діяльності психологічної служби за перше півріччя 2023-2024 навчального року. Спеціалісти обговорили актуальні питання роботи психологічної служби у 2023 році та окреслили завдання на 2024 рік. У нараді також взяла участь Ліна Чала, практичний психолог  спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, Шосткинського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яка виступила з теми: «Запобігання та протидія домашньому насильству». Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  триває всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основна мета акції – привернути увагу до проблем подолання домашнього насильства, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, ознайомлення з алгоритмом дій для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловіків.

08.12.2023

 

 

    


СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ:

"РЕСУРСООРІЄНТОВАНА МОДЕЛЬ СТРЕСОДОЛАННЯ BASIK-PH"


Життєстійкість - сума (кількість) ресурсів (внутрішніх і зовнішніх), доступних людині під час боротьби зі стресом і тривогою. Психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників Шосткинської міської територіальної громади Наталія Серго,17 листопада 2023 року поділилася досвідом, який отримала від Ізраїльських колег на першому Міжнародному тренінгу," Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії" в рамках проекту "Щаслива родина - успішна країна". У заході взяли участь  22 практичних психолога закладів освіти.Розглянули модель стресодолання «BASIC Ph», яка  дозволяє втримувати свої ресурси, тримати себе в балансі в цей важкий і не простий період.Проведено анкетування учасників з подолання стресу та напруження. Виконали техніку дихання "4-2-6 подихів". Ця техніка допомогає навчити нервову систему реагувати спокійно на стрес. 


17.11.2023

 

 


«STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності»


  2 листопада на базі закладу дошкільної освіти № 11 «Казка» в офлайн режимі відбулося засідання  «Фокус групи «STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності».Тема дискусії: «STREAM - ОСВІТА: проблеми,  виклики, шляхи впровадження». Модератор: вихователь-методист ЗДО№1 «Дзвіночок» Наталія Шалда. Учасники: педагогічні працівники закладів дошкільної освіти. Саме STREAM – освіта – новий інтеграційний підхід до розвитку, виховання й навчання дітей. Цей напрям освіти  надихає наших дітей – майбутнє покоління винахідників, новаторів і лідерів проводити дослідження як вчені, моделювати як технологи, конструювати як інженери, бачити як художники, аналітично мислити як математики, і грати як діти.

Наталія Шалда познайомила учасників зустрічі із методичним забезпеченням альтернативної програми STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт, існуючими парціальними програмами, блоково-тематичним плануванням освітньої діяльності з дітьми, навчила завантажувати електронні додатки видавництва «ЛІПС» , розповіла про публікації та досвід роботи ЗДО № 1 «Дзвіночок» з цього питання.

Дискусія вийшла цікавою, змістовною, невимушеною. Дякуємо за участь та сподіваємося на подальшу співпрацю!

 


 

 

02.11.2023


 

 

МЕТОДИЧНИЙ ПОРАДНИК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

26 жовтня 2023 року відбувся  методичний онлайн-порадник для педагогів  закладів дошкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади за темою: «Виховання дошкільників на екологічній стежині». Тетяна Картель, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників, у вступному слові до порадника зазначила, що проблема професійного розвитку педагога є досить актуальною у наш час,  адже від рівня майстерності педагога залежить ефективність освітнього процесу.  Тому одним із завдань педагога є забезпечення якості освіти дітей дошкільного віку через різні форми самоосвіти кожного окремого педагога. Досвід доводить, що більшості педагогам, особливо тим, хто розпочинає професійний шлях, необхідна допомога з боку досвідчених колег. З метою  активізації  та актуалізації знань педагогів щодо формування екологічної компетентності вихователі закладу дошкільної освіти № 12 «Росинка» ознайомили учасників методичного порадника з  власним досвідом роботи та надали рекомендації щодо доцільності використання окремих методів у практичній діяльності. Юлія Буракова, вихователь-методист ЗДО № 12, ознайомила присутніх з організацією роботи на екологічній стежині в закладі дошкільної освіти. Вихователі закладу дошкільної освіти №12 «Росинка» поділилися досвідом роботи із зазначеної теми, підготувавши цікаві та  змістовні презентації: О. П’єцух – «Формування екологічно-доцільної поведінки дітей на екологічній стежині». Н. Ставінчук – «Трудова діяльність дошкільників на екологічній стежині». С. Маяровська – «Пошуково-дослідницька діяльність дітей на екологічній стежині».О. Шевченко – «Використання художнього слова на екологічній стежині». Використані методики та практичний досвід  орієнтували слухачів на  широке використання екологічної  стежини в роботі з дітьми, сприяли формуванню професійної компетентності педагогів. Дякуємо педагогам ЗДО № 12 «Росинка» за безцінний досвід та змістовні доповіді!

26.10.2023


 

 

НАРАДА СПЕЦІАЛІСТІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

20 жовтня 2023 року відбулися дві онлайн-наради спеціалістів психологічної служби закладів освіти Шосткинської міської територіальної громади. Під час проведення першої разом з психологом закладу дошкільної освіти  № 7 «Горобинка» Аксаною Спиридович опрацювали інструментарій оцінювання готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування Нової української школи. Методичні рекомендації «Чарівні перетворення» можна переглянути за посиланням http://surl.li/mjsde.У цей же день відбулася консультація для спеціалістів психологічної служби закладів освіти, які атестуються у 2023/2024 навчальному році. Наталія Серго, психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників, ознайомила присутніх з нормативними документами, надала практичні поради щодо успішного проходження атестації.

20.10.2023


 

 

«Ти як?» – сьогодні День ментального здоров’я

  Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного. Українська формула стійкості може та має бути актуальною у глобальному контексті. Бо не лише для нас, а й для всього світу ментальне здоров’я є викликом. Сьогодні тема ментального здоров’я звучатиме на усіх рівнях – від регіонального до міжнародного. Питання «Ти як?» звучатиме голосами урядовців, перших леді та джентльменів, експертів і всіх українців. Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. 


    

10.10.2023

                                   

  


 Шановні колеги! 

    Вітаємо з Днем працівників освіти! Бажаємо вам щастя і здоров'я, незгасного запалу і пристрасті у вашій роботі, поваги та любові, удачі та успіху, миру та перемоги! Дякуємо вам за ваше душевне тепло, мудрість і велике терпіння!

29.09.2023

                                   

  

 Шановні освітяни! 

    Щиро вітаємо вас із улюбленим усенародним святом – Днем знань! Нехай новий навчальний рік подарує вам, дорогі друзі, радість навчатися та навчати, відкриє нові горизонти для професійного зростання, надихне на високі досягнення та звершення, наповнить серця гордістю за успіхи ваших учнів та  вихованців, принесе усім нам мир та жадану Перемогу! Бажаємо вам, шановні колеги, міцного здоров'я, життєвої стійкості, невичерпної енергії, наснаги, оптимізму, високих професійних здобутків!‼️ Тримаймо стрій на освітянському фронті та наближаємо Перемогу разом!  🇺🇦 Усе буде Україна!!!

01.09.2023

                                   

  

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОН

 Долучайтеся! Подія  доступна для перегляду онлайн, тож ви зможете відвідати її з будь-якого куточка світу! Трансляція з головної сцени почнеться о 25.08.2023 о 10:00 на YouTube:https://youtu.be/G8NZE0LcWto і на сторінці події Серпнева конференція 2023.                                            

  А тут шукайте напрям, якого ви найбільше чекали, трансляція напрямів розпочнеться о 12:00:

🔹 Дошкілля: https://youtu.be/ikeKGZR7lGY

🔹 REстарт НУШ: https://youtu.be/j0gCexUkrPI

🔹 Коледжі майбутнього: https://youtu.be/hjrK0GAb-sU

🔹 Диджиталізація: https://youtu.be/yIQPqWGXWLI

🔹 Відновлення та відбудова: https://youtu.be/1v012eFbjhQ

https://www.youtube.com/watch?v=G8NZE0LcWtoСерпнева

                                        25.08.2023

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

 Шановні освітяни! Щиро вітаємо вас з Днем Незалежності України! Нехай у темні години ворожої жорстокої навали в серці яскраво горить вогонь любові до рідної країни! Мирного неба, непохитної віри, щасливого майбутнього у вільній процвітаючій Україні! Наближаємо Перемогу разом! Слава Україні!

24.08.2023

                                       

 

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ!

  Український прапор – символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. Це колір нашої перемоги. І вона неодмінно буде за Україною! Наближаємо перемогу разом! Слава Україні!

23.08.2023

                                       

 

Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти розроблено «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023/2024  навчальному році у закладах дошкільної освіти»


  

  Методичні рекомендації розроблені з урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану. В рекомендаціях визначено пріоритетні напрями діяльності закладів дошкільної освіти: Організація та підтримка безпечного освітнього простору. Організації освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат. Педагогічна взаємодія з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами. Партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей. Організаційно-методична підтримка керівників і педагогів ЗДО.Організація в нових умовах атестації педагогічних працівників. Організація харчування в ЗДО.

🔗 http://surl.li/kjfpl

21.08.2023

ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ   ПСИХОЛОГІВ 

 Три психологині Шосткинської міської територіальної громади - Наталія Серго,  Анна Прокопенко та Аліса Клименко - разом з 30 іншими психологами з фронтових та прифронтових територій України отримали сертифікати про проходження першого етапу міжнародного тренінгу «Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії».


 Завдяки отриманим знанням психологи зможуть: 

💙💛 Дякуємо організаторам та співорганізаторам за отримані знання!

Angels for Ukraine. Early Starters International. Jewrope. Міністерство освіти і науки України. Фонд освітніх ініціатив. Львівське радіо / Lviv Radio. ВЛУЖ Всеукраїнська Ліга Українських Жінок

14.08.2023


ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!


 Менш ніж за місяць стартує новий 2023/2024 навчальний рік – підготовка до нього у територіальних громадах активно триває. Організаційних питань виникає чимало, тож наступного тижня Швейцарсько-український проєкт DECIDE проведе вебінар. Так, 15 серпня разом із Сергієм Яцковським, національним експертом проєкту DECIDE, плануємо розібратися у: функціях та документальному оформленні роботи постійно діючої технічної комісії з обстеження приміщень та інженерно-технічних комунікацій закладу освіти; переліку НПА, якими слід керуватись до підготовки до нового навчального року 2023/2024. Крім того, на вебінарі обговоримо різні чинники, що будуть впливати на роботу закладу освіти вже з 1 вересня . Є запитання до спікера? Залишайте їх прямо у формі для реєстрації ось тут bit.ly/47pKKDk. Важливо: реєструючись, вказуйте коректну е-адресу. Просимо також перевіряти розділи «Спам» та «Реклама», адже іноді посилання на вебінар потрапляють саме туди. Корисні матеріали завжди доступні на нашому сайті: https://novihromady.decide.in.ua. Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні. Міністерство освіти і науки України.Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад.

10.08.2023

                                       МІЖНАРОДНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ


 7 серпня 2023 року у Львові стартував перший міжнародний тренінг «Екстрене реагування, управління стресом, адаптація та інклюзія в умовах військової агресії»  для психологів закладів освіти з прифронтових та фронтових територій. Серед учасників тренінгу три психологи Шосткинської міської територіальної громади: Наталія Серго (ЦПРПП), Анна Прокопенко (ШНВК:СШ-ліцей) та Аліса Клименко (ШНВК:ЗШ №9-ДНЗ). Тренінг відбувається в рамках проєкту «Щаслива родина – успішна країна» за ізраїльською методикою роботи з дітьми у довгому військовому конфлікті. Тренерами виступають фахівці організації Early Starters International (Ізраїль).

    💙💛 Щиро вдячні організаторам та співорганізаторам тренінгу за можливість долучитися до заходу, отримати нові знання та корисні навички, щоб з початку нового навчального року допомагати учасникам освітнього процесу долати стресові ситуації.

Angels for Ukraine

Early Starters International

Jewrope

Міністерство освіти і науки України

Фонд освітніх ініціатив

Львівське радіо / Lviv Radio

ВЛУЖ Всеукраїнська Ліга Українських Жінок

07.08.2023

Вітаємо переможців!

   Проведені підсумки обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2023 році.

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 14.02.2023 № 43-ОД «Про проведення обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2023 році» з 11 травня до 19 травня 2023 року проведено           ІІ (обласний) етап фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля», де було представлено 83 роботи.

Фестиваль-огляд фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» проведено з метою сприяння пошуку педагогічних ідей щодо модернізації та вдосконалення змісту дошкільної освіти, упровадження сучасних інноваційних моделей освітнього процесу; активізації професійного зростання, самоосвітньої та творчої діяльності педагогічних кадрів області, формування інноваційної культури педагога та ефективного розв’язання поставлених науково-методичних завдань для досягнення якості нової сучасної дошкільної освіти.

Відповідно до Положення про обласний фестиваль-огляд фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» роботу здійснено в номінаціях: «З Україною в серці» – формуємо соціально-громадську компетентність дітей дошкільного віку», «Реалізація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням дистанційного формату», «Краща методична розробка» з досвіду роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», «Універсальний дидактичний посібник – дітям дошкільного віку», «Здорове та безпечне освітнє середовище в умовах сьогодення».

У фестивалі-огляді педагоги Шосткинської міської територіальної громади стали переможцями у чотирьох номінаціях, а саме:

 

Номінація «Реалізація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням дистанційного формату» - Неселевська Ольга Володимирівна, директор, та Шалда Наталія Володимирівна, вихователь-методист Шосткинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1 «Дзвіночок» - 1 місце!

 

Номінація «Здорове та безпечне освітнє середовище в умовах сьогодення» - Кондратенко Наталія Вікторівна, в.о. директора Шосткинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок)  №11 «Казка» – 1 місце!

 

Номінація «Краща методична розробка» з досвіду роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти» - Рибачева Ольга Леонідівна, вихователь Шосткинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №7  «Горобинка» - 2 місце!

Номінація «Універсальний дидактичний посібник – дітям дошкільного віку» - Коротка Тетяна Олександрівна, вихователь Шосткинського санаторного дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №6 – 3місце!

Підсумки участі педагогів у професійних об’єднаннях

 «Методичний порадник»

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників на 2022-2023 навчальний рік з 19 грудня 2022 року по 23 травня 2023 року у змішаному форматі відбувся «Методичний порадник». 

У заході взяли участь 15 педагогів із 7 закладів дошкільної освіти. Педагогічні працівники провели для колег майстер-класи та представили презентації, на яких поширили власний педагогічний досвід, обмінялися інноваційними ідеями, технологіями, методами, прийомами та формами роботи.


Учасники заходу отримали сертифікати центру професійного розвитку педагогічних працівників.

День вишиванки

        Кожен третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. Приєднатись до святкування дуже просто: достатньо одягнути у цей день традиційну вишиту сорочку. Свято не є офіційним чи релігійним, проте воно об’єднує усю країну та українців за кордоном, що справді робить його світлим та прекрасним.
        В цей день вихованці дошкільних навчальних закладів Шосткинської міської територианьної громади також приєдналися до святкування.


Вишиванка — поема життя,

Закодована вічність в узорах.

Їй ніколи нема забуття:

Геній Роду не стерти на порох!

Ми первинні, як сонце й вода.

Колисала нас люля жар-птиці.

Україно, ти знов молода —

Невичерпна духовна криниця


Про підсумки  І (міського) етапу обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2023 році

 

У період із 21.02.2023 до 28.02.2023 року проведено І етап обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2023 році. Проведення фестивалю-огляду  сприяло пошуку педагогічних ідей щодо модернізації та вдосконалення змісту дошкільної освіти, упровадження сучасних інноваційних моделей освітнього процесу; активізації професійного зростання, самоосвітньої та творчої діяльності педагогічних кадрів області, формування інноваційної культури педагога та ефективного розв’язання поставлених науково-методичних завдань для досягнення нової сучасної якості дошкільної освіти.

До участі у І етапі обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» надійшли заявки від 22 учасників з 10 закладів дошкільної освіти. Найбільш повно відповідають критеріям оцінювання матеріали закладів освіти №1 «Дзвіночок», санаторного закладу дошкільної освіти №6, закладу дошкільної освіти №7 «Горобинка» та закладу дошкільної освіти № 11 «Казка».

Роботи вищезазначених закладів вирізняються системністю, цілісностю науковістю, застосуванням гуманістичних підходів, іноваційних технологій та нетрадиційних методичних прийомів роботи з вихованцями, доцільністю використання методів та прийомів, інформаційно-комунікаційних технологій, мультимедійних засобів, результативністю та культурою оформлення.

       Роботи переможців передані до Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для участі в ІІ етапі обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2023 році.

УЧЕНИЦЯ ІЗ ШОСТКИ ПОТРАПИЛА ДО "КНИГИ РЕКОРДІВ ОСВІТИ СУМЩИНИ"

Щиро вітаємо Дар’ю Лобунець, ученицю Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, з черговою визнаною нагородою – занесенням до "Книги рекордів освіти Сумщини"!

Кожного року компетентне журі обирає  серед найкращих учнів та студентів Сумщини п’ять кандидатур, які відзначилися значними особистими досягненнями у сфері освіти  та науки, для занесення до "Книги рекордів освіти Сумщини". Потрапити до п’ятірки найкращих дуже не просто, адже Сумщина славиться талановитою молоддю. Пишаємося, що учениця Шосткинської міської територіальної громади очолила у цьому році список найкращих учнів та студентів області. 

Цієї високої нагороди дівчинка була удостоєна за особисті вагомі здобутки у навчанні.  Уже не один рік Дар’я Лобунець  разом зі своїми наставниками, учителем хімії Шосткинської спеціалізованої школи №1 Мариною Мечик та старшим викладачем ШІ СумДУ, кандидатом технічних наук Оксаною Павленко, працює над проєктом виготовлення паперу з водоростей. Її розробка була визнана кращою на національному етапі Олімпіади геніїв «GENIUS Olimpiad Ukraine», де учениця виборола золоту медаль. А на фінальному етапі Олімпіади геніїв «GENIUS Olympiad USA», яка відбулася у США,  дівчинка отримала бронзову медаль.

Пишаємося нашою талановитою зірочкою та бажаємо подальших високих досягнень!

ПЕРЕХОДЬТЕ НА УКРАЇНСЬКУ!


З початком російської агресії проти нашої держави запит суспільства на вивчення української мови значно зріс. По всій країні створюються та функціонують розмовні клуби та курси з вивчення української мови. Наше місто, Шосткинська громада також не стали виключенням.


У червні 2022 року ми запустили в дію спільний проєкт міської влади, управління освіти, центру професійного розвитку педагогічних працівників та закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської ради - курси для дорослих з вивчення англійської та української мови. Поки що кількість бажаючих вивчати англійську мову значно більша, ніж українську. Але процес триває. З кожним днем кількість бажаючих удосконалювати знання з української мови збільшується. І це лише початок.

Мета курсів – допомогти мешканцям нашої громади подолати психологічні бар’єри та перейти на спілкування українською мовою не лише на робочому місці, у громадських місцях, але й у спілкуванні з рідними, друзями тощо. Ми прихильники лагідної українізації, тобто поступового переходу на українську мову, бо розуміємо, що це тривалий і непростий процес. Упевнені, якщо є мотивація, то будуть і результати. Переходьте на українську!

Бажаємо успішного та приємного навчання!

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ YOUTUBE У ДИСТАНЦІЙНОМУ НАВЧАННІ


Чи може бути корисним YouTube у дистанційному навчанні і як учителю використовувати свій канал? Про це під час консультації в ході Марафону цифрової грамотності розповіла Ольга Піскунова, консультант ЦПРПП.

Педагоги ознайомилися з алгоритмом дій, які необхідно виконати, щоб завантажити відео на YouTube, як вести пряму трансляцію на каналі тощо.

Навряд чи існує сервіс, здатний зрівнятися за популярністю серед здобувачів освіти з YouTube, тому використання додатку під час дистанційного навчання є актуальним.

Якщо зробити все креативно та лаконічно, то YouTube може стати  надійним та незамінним помічником для кожного вчителя, який прагне надихнути, зацікавити та вмотивувати учнів до навчання.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

«ВАЛІЗКА» ПСИХОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ


Є чудовий вислів Фрідріха Ніцше: «Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як». Що більше ви забуваєте про себе, віддаючись виконанню справи, друзям  чи коханню до іншої людини, тим повніше реалізуєте себе.  У людини можна відібрати все, окрім одного -  останньої волі  вибирати своє ставлення до будь-яких обставин, вибирати свій шлях.  Між стимулом і нашою реакцією на нього завжди є час. За цей час ми вибираємо, як реагувати. І саме тут криється наша свобода.  Прагнення знайти сенс життя є головною мотивувальною силою в людині. У світі немає більш дієвої допомоги для виживання, навіть в найжахливіших умовах, ніж усвідомлення, що твоє життя має сенс.

Під час чергового засідання Школи психологічних знань 24 травня 2022 року йшлося про збереження власного психологічного здоров’я в умовах війни.

Олена Степанова, практичний психолог ШЗШ № 5, акцентувала увагу на усвідомленні того, що є події, на які ми ніяк не можемо вплинути, не можемо їх змінити чи відмінити. Війна і все, що вона несе з собою, є саме такою подією. Ми не можемо її відмінити, можемо лише набратися терпіння, внутрішнього спокою, сили та перемогти. Як би це не було складно, сьогодні важливо зберігати  гармонію в душі, не втрачати віри в себе та людей.

Анастасія Нагуло, практичний психолог ШНВК: ЗШ № 9-ДНЗ, провела з учасниками засідання вправу «Піклування», спрямовану на дії, які дають нам енергію, збільшують нашу силу і нас наповнюють.

Крістіна Сидоренко, практичний психолог ШНВК: ЗШ № 6-ДНЗ, ознайомила з технікою-медитацією «Я в ресурсі», яка допомагає очистити свою свідомість від негативу,  збільшити відчуття безпеки та комфорту у навколишньому світі.

Разом із практичним психологом ШНВК: СШ-ліцей Анною Прокопенко учасники створили власну «валізку» психологічної безпеки, яка допоможе зміцнити психоемоційне здоров'я за допомогою сформованих навичок саморегуляції власним емоційним станом.

Любов Ходькова, психолог ЦПРПП, підсумовуючи розглянуті питання зауважила, що позитивне мислення дозволяє відновитися, додає ресурсу для подальшого життя.  Варто більше думати про майбутнє, мріяти, створювати у своїй свідомості образ бажаного життя. Нові мрії додають енергії, викликають позитивні емоції, дозволяють бути дієвим і результативним.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ: СЕРВІС QUIZIZZ


В умовах сьогодення ефективним та дієвим рішенням для вдосконалення освітнього процесу є впровадження сучасних методів та засобів навчання. Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою ознайомилися з особливостями роботи з сервісом Quizizz.

Quizizz – цікавий сервіс для створення вікторин та флеш-карток. І що значущим для багатьох педагогів – він має мультимовний інтерфейс, в тому числі український. Дуже зручний та простий у використанні, учні можуть працювати як в синхроному так і в асинхроному режимі, при цьому не створюючи власного аккаунту на платформі.

Серед сервісів, що дають змогу проводити опитування, здійснювати перевірку рівня знань з використанням мобільних пристроїв, а також автоматизують процес оцінювання, є сервіс Quizizz.

Quizizz – це Internet-інструмент для проведення оцінювання рівня знань учнів як під час занять, так і в якості домашньої роботи. Для розробки завдань необхідно перейти за посиланням https://quizizz.com та зареєструватися (або використати свій обліковий запис Google чи Microsoft).

Педагоги громади відтепер  мають ще однин дієвий інструмент для проведення оцінювання рівня знань учнів та створення уроків.

Марафон триває! Доєднуйтеся щосереди о 15.00!

ВСТУПНА КАМПАНІЯ – 2022: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ


Вступ до вищих навчальних закладів у 2022 році відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.

Чим цьогорічний НМТ відрізняється від класичного ЗНО, а також які механізми проведення тестування в умовах воєнного стану та як ефективно до нього підготувати учнів працівники ЦПРПП обговорювали з учителями української мови, математики та історії України Шосткинської міської територіальної громади під час онлайн-консультацій 5, 10 та 12 травня 2022 року.

Педагоги отримали детальні роз’яснення щодо організаційних особливостей проведення НМТ, адреси офіційних сайтів  з актуальною інформацією, корисні посилання щодо ефективної підготовки учнів до успішного проходження тестування, інші інформаційні матеріали.

Нагадуємо, що демонстраційний варіант НМТ можна завантажити у форматі pdf за посиланням bit.ly/3OCmggX або потренуватися виконувати завдання в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти https://cutt.ly/sGm3Hdo

ДИСТАНЦІЙНА РОБОТА З ДОШКІЛЬНЯТАМИ

В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ


Під такою назвою 10 травня 2022 року проведено методичний івент-онлайн для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Сталих вимог щодо реалізації дистанційного навчання для дітей-дошкільників не існує, оскільки кожен педагог творчо підходить до цього завдання відповідно до вимог освітньої програми, рівня розвитку дітей своєї групи, їхніх вікових та індивідуальних особливостей.

Модератор заходу Наталія Коновалова, консультант ЦПР ПП, акцентувала увагу на технологічних аспектах організації та алгоритмі дистанційного навчання, напрямах дистанційної роботи, особливостях підготовки  педагога до взаємодії учасників дистанційного формату в умовах воєнного стану в Україні. Були надані поради з самоорганізації педагога під час дистанційної роботи.

Учасники онлайн-зустрічі  щиро ділились власним досвідом з колегами:


Захід був насиченим та інформативним. Учасники дійшли висновку, що сутність дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти сьогодні полягає в підтримці батьків та вихованців, в налагодженні комунікації, яка є цінною для всіх учасників освітнього процесу.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ: СЕРВІС FLIPPITY


11 травня 2022 року в ході традиційного марафону цифрової грамотності ЦПР ПП педагоги громади разом з консультантом центру Ольгою Піскуновою опановували вебсервіс Flippity.

Безкоштовний вебсервіс Flippity має близько 30 типів практичних завдань та інтерактивних матеріалів на основі готових шаблонів: вікторина у формі квесту, вікторина у стилі "Своя гра", флеш-картки, настільна гра з фішками, Бінго, стрічка часу, хмари слів тощо. Окрім цього, сервіс дозволяє створювати декілька завдань, які роздруковуються на папері, а також має щоденні інструменти вчителя, які спрощують роботу в класі або під час відеозв'язку. Під час онлайн-консультації вчителі громади ознайомилися на практиці з усіма можливостями Flippity.

Cервіс дає можливість розширити набір інструментів вчителя для роботи в класі або під час відеозв'язку; створення робочих аркушів для друку на папері; створення різнотипних інтерактивних завдань для виконання в Інтернеті.

КОНСУЛЬТАЦІЯ: ЗАВЕРШЕННЯ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

 У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ


10 травня 2022 року Шосткинським центром професійного розвитку педагогічних працівників проведена консультація для заступників директорів з початкової освіти та вчителів початкових класів з питань завершення 2021/2022 навчального року в початковій школі. До онлайн-заходу приєдналось 99 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Консультант ЦПРПП Ірина Шинкаренко зупинилась на питаннях організованого закінчення навчального року та оформлення документації, відповіла на попередньо надані запитання вчителів. Педагоги активно долучились до обговорення зазначених питань.


ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

РОБОТА ЗІ СТРЕСОВИМИ РОЗЛАДАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ


Будь-який стресовий розлад не починається на порожньому місці. Йому завжди передує травма. За визначенням Томаса Хюбла «Травма – це приголомшливий наслідок і всепоглинаюче переживання, яке ми не в стані усвідомити». Травма пов’язана з відчуттям подолання болю, неподоланного болю. У болю нема національності, релігійної приналежності, мови, біль однаковий, він тільки може виявлятися в різному градусі. Травма – це факт життя, але вона не повинна бути довічним ув’язненням.

Про посттравматичні стресові розлади та їхню профілактику йшлося на черговому онлайн-засіданні Школи психологічних знань 10 травня 2022 року.

Спікер засідання Оксана Сапегіна, практичний психолог ЗДО № 10, надала учасникам інформацію про стадії, які має травмуючи подія, чим відрізняється тривожний розлад від депресії тощо.

Під час практичної частини зустрічі учасники відпрацювали на собі тілесні практики, які допомагають задіяти парасимпатичну нервову систему, впливають на наше розслаблення і на наше зміцнення.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова зазначила, що такі техніки і вправи можна застосовувати не тільки для власної профілактики стресу, але й навчити тих, хто поряд і потребує допомоги.

ОСВІТЯНИ ОПАНОВУЮТЬ НОВІ ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ


Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою ознайомилися з особливостями роботи з доповненням Slido та створенням тестових завдань на платформі Kahoot.

До Google Презентацій можна інтегрувати певні доповнення, наприклад, Slido. Доповнення Slido дає можливість додавати слайди з опитуваннями чи тестами при створенні Google Презентацій або вже в готові презентації. Учасники марафону  спробували на практиці застосувати отримані знання про доповнення. Для цього вони перейшли за посиланням і в режимі синхронної роботи відповідали на поставлені запитання.

У безкоштовній версії Slido для кожної презентації можна створювати 3 питання різного типу і запрошувати до 100 учасників. Slido підтримує такі типи в опитуваннях:

• з вибором одного або декількох варіантів

• відкритого типу (дописати свою відповідь)

• хмара слів

• рейтинг

Kahoot – це дуже популярна навчальна платформа. На ній можна створювати та проводити вікторини, складати тести. При складанні завдань можна добавляти фото та відео, щоб більше зацікавити дітей.

Найчастіше Kahoot використовую для закріплення вивченого матеріалу або в позакласній роботі. Також можна використовувати і під час дистанційного навчання.

Слід зауважити, що вікториною можна поділитися в соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+) або відправити посилання на тест електронною поштою.

Педагоги громади, що активно долучилися до заходу, змогли випробувати на собі дієві інструменти. Отримали можливість урізноманітнювати форми організації зворотного зв'язку зі здобувачами освіти під час дистанційного навчання.

Марафон триває! Приєднуйтеся щосереди о 15.00!

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ


Запрошуємо педагогів громади, які бажають удосконалити цифрові навички та отримати  інструменти для проведення дистанційного та змішаного навчання, приєднуватися до Марафону цифрової грамотності.

Приєднуйтеся щосереди о 15.00!

ПЛАТФОРМА KAHOOT- ЗРУЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ШВИДКОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ

27 квітня 2022 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою ознайомилися з особливостями створення тестових завдань на платформі Kahoot.

Переваги Kahoot: розрахована на участь у ній до 30 осіб; за кожну правильну відповідь присуджуються бали; передбачає вибір правильної відповіді з числа запропонованих. Слід зауважити, що вікториною можна поділитися в соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+) або відправити посилання на тест електронною поштою.

Педагоги громади, що активно долучилися до заходу, змогли опанувати корисний для себе сервіс. Отримали можливість урізноманітнювати форми організації зворотного зв'язку зі здобувачами освіти під час дистанційного навчання.

Марафон триває! Доєднуйтеся щосереди о 15.00!

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

ІНСТРУМЕНТИ ПОСИЛЕННЯ ОСОБИСТОГО ПОТЕНЦІАЛУ 

В КРИЗОВІ ПЕРІОДИ ЖИТТЯ


Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної психологічної допомоги людям, які зазнали впливу значних стресорів.  Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття, людяність. Важливою характеристикою першої психологічної допомоги є її простота.

Фахівцям з надання такої допомоги необхідно берегти себе,  залишатися фізично та емоційно здатними, щоб краще піклуватися про інших. Мова про наші внутрішні ресурси, які допомагають у скрутних ситуаціях.

Під час засідання Школи психологічних знань, яке відбулося  26 квітня 2022 року, учасникам було запропоновано відшукати такі ресурси в собі і навчитися їх використовувати у повсякденному житті.

Аліна Осинська, практичний психолог гімназії, ознайомила педагогів з простими психологічними  вправами на позитивне налаштування до сприйняття подій, які відбуваються навколо, які можуть допомогти  створити позитивну атмосферу під час уроку.

Наталія Самофал, практичний психолог ШЗШ № 8, ознайомила педагогів з декількома арт-техніками, які допомагають  відшукати свої внутрішні ресурси та допомагають долати стрес.

Любов Ходькова, психолог ЦПРПП, підкреслила, що за допомогою простих психологічних прийомів кожна людина може опанувати себе і подолати труднощі, сформувати стресостійкість, спираючись на внутрішні ресурси та життєві цінності.

CANVA. МАПА ДУМОК. СПІЛЬНА РОБОТА НА ОНЛАЙН-ДОШЦІ


Під час дистанційного навчання творчий вчитель завжди прагне застосувати на уроці цікаві та креативні форми роботи.

20 квітня 2022 року педагоги Шосткинської міської територіальної громади разом з консультаном Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольгою Піскуновою на власному досвіді переконалися, що використання платформи графічного дизайну Canva є інноваційним засобом мотивації та активізації самостійної та колективної роботи учнів.

Педагоги громади під час марафону цифрової грамотності оволоділи базовими навичками для створення мапи думок (ментальної карти), ознайомилися зі структурою створення, основними розділами та функціоналом платформи.

Варто наголосити, що мапа думок - це наочний, мультимедійний, інтерактивний засіб для організації колективної діяльності учнів. Важливо, що методологічною основою роботи на мапі є активне навчання, повага та толерантне ставлення один до одного.

ЯК ВЧИТЕЛЯМ ПРАЦЮВАТИ 

В УМОВАХ ВІЙНИ


Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), підготували серію відеолекцій про те, як педагогам працювати в умовах війни.

Серія відеолекцій складається з 11-ти тем, у яких психологи-практики, гештальт-терапевти, які працюють із травмами війни з 2014 року, дають відповіді на питання, як:


Перша лекція присвячена темі посттравматичного стресового розладу. У відео психологиня, когнітивно-поведінкова консультантка, голова ГО «Центр медіації “Простір Порозуміння”» Ольга Шевчук розповідає, що таке посттравматичний стресовий розлад, які його симптоми, та ділиться простими методиками і вправами для самодопомоги у стресовій ситуації та панічній атаці.

СТВОРЮЄМО ВЛАСНІ НАВЧАЛЬНІ РЕСУРСИ ЗА ДОПОМОГОЮ

СЕРВІСУ WORDWALL


13 квітня 2022 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою опановували онлайн-сервіс Wordwall, навчалися створювати  власні навчальні ресурси (інтерактивні вправи, вікторини, тести тощо), які зможуть використовувати під час дистанційного навчання.

Консультації з цифрової грамотності для всіх бажаючих педагогів відбуваються щосереди о 15.00.  

СЕРТИФІКАЦІЯ 

ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ – 2022


У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів.

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме упродовж 1‒15 серпня 2022 року  та проводитиметься у два етапи:

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів:


ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ПЕРІОД ДІЇЇ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ВОЄННОГО СТАНУ


13 квітня 2022 року консультантами ЦПР ПП Наталією Коноваловою та Ніною Гаєвою проведена онлайн-зустріч з вихователями-методистами ЗДО та заступниками директорів НВК щодо актуальних питань організації освітньої діяльності в закладах дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

У ході онлайн-спілкування розглянуті питання організації професійної комунікації між закладами дошкільної освіти та Центром професійного розвитку педагогічних працівників, формату організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, особливостей організації підвищення кваліфікації та фахової підтримки педагогів з урахуванням сучасних реалій.

РОБОТА ЗАКЛАДІВ  ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ


12 квітня 2022 року педагогічні працівники ЦПРПП провели консультативну нараду для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти з теми  «Актуальні питання роботи закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу».

Учасники заходу обговорили новітні нормативні документи, що стосуються організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, розглянули методичні рекомендації щодо завершення 2021/2022 навчального року, ознайомилися з сучасними дистанційними платформами для навчання учнів та саморозвитку вчителів.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

Запрошуємо педагогів громади, які бажають удосконалити цифрові навички та отримати  інструменти для проведення дистанційного та змішаного навчання, приєднуватися до заходу.

Марафон цифрової грамотності продовжує роботу!

Приєднуйтеся щосереди о 15.00!


ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА В УМОВАХ ВІЙНИ.

СИНДРОМ ФАНТОМНОЇ СИРЕНИ


В умовах воєнної агресії серед дітей та дорослих набувають поширення  такі прояви порушення психічного здоров’я як гострі емоційні розлади, реактивні стани, горе, переживання втрати близьких людей,  дезорієнтація, порушення сну, панічні напади.

З огляду на це, одним із важливих пріоритетів у діяльності практичних психологів і соціальних педагогів  закладів освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу.

Завдання спеціалістів психологічної служби полягає у наданні першої психологічної допомоги  та навчання цим навичкам учнів, педагогів, батьків.

Саме на цих моментах наголосила психолог ЦПРПП Любов Ходькова під час  онлайн-засідання Школи психологічних знань, яке відбулося  5 квітня 2022 року.

Юлія Корж, практичний психолог Ковтунівського НВК, ознайомила учасників зустрічі зі складовими першої психологічної допомоги та практичними вправами, які може використовувати не тільки психолог, а й звичайна людина у випадках, коли у людини присутні тривога, плач, істерика, паніка, апатія. Також був розглянутий синдром фантомної сирени, що він в себе включає та як поводитись людині у такому випадку.

Практичний психолог ШЗШ № 11 Ірина Моісеєнко зупинилася на тому, що сон в умовах війні є важливою складовою збереження фізичного і психологічного здоров’я людини. Психологом був зроблений акцент на практичних вправах під час безсоння, які допомагають заснути та відновити сили організму.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

НАВИЧКИ ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ПЕДАГОГА.

ФОРМУВАННЯ АСЕРТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ

Комунікація (від лат. сommunication — повідомлення, передача) виникла з потреб індивідів у спільному житті, а тому суспільна за своєю природою. Це спілкування між людьми, в процесі якого вони обмінюються повідомленнями, власними і чужими думками та почуттями за допомогою мови чи інших знаків.

Ефективна комунікація є цілеспрямованою взаємодією, яка орієнтована на розуміння співрозмовника, а її засоби сприяють встановленню та розвитку контактів, встановленню позитивних взаємовідносин, вивченню особистісних особливостей. При цьому, молекулою спілкування – є не вміння «відправити» вербальний або невербальний сигнал, а вміння організовувати ансамбль власних «сигналів» та сприймати ансамбль «сигналів» партнера.

Під час засідання Школи психологічних знань, яке відбулося 22 лютого 2022 року, психолог ЦПРПП Любов Ходькова ознайомила учасників із засобами, методами та способами ефективної комунікації, звернула увагу на важливість їхнього застосування в повсякденному житті та в педагогічній діяльності, зокрема.

Анна Прокопенко, практичний психолог ШНВК: СШ-ліцей, ознайомила учасників зустрічі з поняттям «асертивність», «асертивна поведінка», що включає в себе асертивна поведінка та яку має структуру.

Психологи використовують термін «асертивність» як синонім упевненості. У перекладі з англійської мови слово «assert» означає «стверджувати наполегливо, показово, упевнено». Згідно з психологічним словником, «асертивність – здатність людини упевнено і з гідністю відстоювати свої права, не зневажаючи при цьому прав інших людей».

Асертивна поведінка є прямою, відкритою, що не має на меті причинити шкоду іншим людям. Її дотримання приводить до формування самостійної та відповідальної особистості, здатної успішно вирішувати психологічні, освітні та інші проблеми.

Важливим моментом зустрічі було ознайомлення з техніками асертивної поведінки, яка допоможе педагогу в його діяльності.

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ


21 лютого  2022 року на базі Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 відбулося чергове засідання школи педагогічної майстерності   вчителів трудового навчання Шосткинської міської територіальної громади (керівник – Світлана  Лежніна).

З метою підготовки вчителів до забезпечення реалізація нового Державного стандарту базової середньої освіти  в 5 класах у наступному навчальному році Ніна Гаєва, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, проаналізувала модельні навчальні програми.

Світлана Лежніна, старший учитель трудового навчання ШЗШ №11, поділилась досвідом вибору об'єктів технологічної  діяльності для опанування вимог НУШ.

Надія Прозорова, учитель-методист трудового навчання ШНВК:СШ-ліцей, провела майстер–клас «Виготовлення виробів з фоамирану». 

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ


18 лютого 2022 року відбувся обласний семінар-практикум «Learning Apps та Google Forms у роботі вчителя початкових класів», у якому взяли участь учителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Шосткинської МТГ зі стажем роботи до трьох років та консультант Шосткинського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко.

Семінар відкрила Катерина Діхнич, доктор філософії, методист з початкової освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. З власними напрацюваннями зі створення інтерактивних вправ ознайомила Валентина Волницька, учитель початкових класів Сумської ЗОШ № 23, переможець другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020». Про можливості використання сервісів Google Forms розповіла заступник директора Грабовського НВК Краснопільської селищної ради Юлія Гудименко.

Семінар-нарада завершилася рефлексією «Креативний фідбек».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ЛАУРЕАТІВ ПЕРШОГО ТУРУ 

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2022»


18 лютого 2022 року в Сумській філармонії відбулося урочисте вшанування переможців фінального етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022». Пишаємося, що серед найкращих в області компетентне журі обрало  чотирьох шосткинських педагогів.

Переможцями та лауреатами першого туру конкуру стали:


Щиро вітаємо переможців та лауреатів конкурсу!

Бажаємо вам, шановні колеги, міцного здоров’я, миру, добра, злагоди, невичерпної творчої енергії та оптимізму! Нехай успіхи та перемоги надихають вас на нові звершення та професійні здобутки!

СТАРТУВАВ ДРУГИЙ (ФІНАЛЬНИЙ) ЕТАП 

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022»


15 лютого 2022 року в Сумській області стартував другий (фінальний) етап першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства», «Мистецтво».

Серед учасників фінального етапу – четверо шосткинських педагогів, які успішно подолали перший (відбірковий) етап та будуть змагатися за звання кращого вчителя року:


Учасників фінального етапу змагань привітали Гробова В.П., директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; Нікітін Ю.О., в.о. ректора Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. По завершенню настановчих зборів учасники занурилися у світ конкурсних випробувань.

Бажаємо нашим шановним конкурсантам упевненості у своїх силах, витримки, оптимізму, наснаги, легких завдань, успішного їх виконання та перемоги!

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

ІМІДЖ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ


Імідж - це стереотипизований образ конкретного об’єкта, що існує у свідомості мас. І, як правило, імідж відноситься до конкретної людини, але може поширюватися на певний товар, організацію, професію.

Так сталося, що вчитель завжди був поважною людиною в суспільстві, його думка була авторитетною, певним еталоном поведінки, тому сьогодні ми можемо говорити про професійний імідж вчителя.

З чого складається імідж, навіщо він вчителю, чи потрібен він взагалі, як впливає на професійну діяльність вчителя, як змінювалися вимоги до постаті вчителя у різні роки, яким бачать сучасного вчителя учні – всі ці питання були розглянуті під час чергового засідання Школи психологічних знань, яке відбулося 15 лютого 2022 року.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова зауважила, що як би не був професійно підготовлений учитель, він просто зобов’язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж.

СЕМІНАР ПСИХОЛОГІВ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ 

ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


Обговоренню питання роботи психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників щодо створення умов для професійного розвитку практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти було присвячено онлайн-семінар, проведений 15 лютого 2022 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

У заході взяли участь психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників, серед яких - Любов Ходькова, психолог Шосткинського ЦПРПП.  

Онлайн-семінар став першим у серії зустрічей, присвячених роботі психологів центрів щодо професійного розвитку педагогічних працівників. Наступну зустріч буде присвячено психологічній підтримці педагогів.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

МЕРЕЖЕВИЙ ЕТИКЕТ АБО АБЕТКА ВІРТУАЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ


Те, як ми спілкуємося може розповісти про людину майже все. Етика спілкування є найрозповсюдженішою темою для наукових праць. Лише в соціумі, постійно комунікуючи, людина може зростати та повноцінно розвиватись.

Швидкий розвиток інноваційних технологій значно полегшив процес комунікації. Комп’ютери та сучасні гаджети з підключенням до Інтернету дають можливість вільно комунікувати та обмінюватись думками з необмеженою кількістю людей, з будь-якого куточку планети, навіть, не  виходячи з дому.

З однієї сторони, Інтернет відіграє важливу роль у розвитку особистості, а також допомагає людині включитись у процес спілкування тоді, коли в реальному житті вона має певні бар’єри. Але слід пам’ятати, що віртуальний світ може полегшити життя, а може його взагалі відібрати.

8 лютого 2022 року слухачі Школи психологічних знань знайомились з певними правилами поведінки у віртуальному середовищі, культурою віртуального спілкування, яку ще називають «нетикет».

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова зазначила, що як і в реальному житті, спілкуючись віртуально, ми повинні дотримуватись певних правил, щоб створити про себе хорошу думку та уникнути конфліктних ситуацій. Формуючи позитивну думку про себе у віртуальному середовищі, ми привертаємо до себе більше друзів та просто отримуємо задоволення від віртуального спілкування.

Саме від того, який відсоток користувачів дотримується правил віртуального спілкування, залежить зручність існування в мережі всіх інших. Єдиного документу, що відображає усі правила мережевого етикету і є стандартом для усіх, досі не існує. Але існують найбільш поширені правила, які повинен знати кожен інтернетівець.

Також, був зроблений акцент на основних правилах створення середовища під час проведення онлайн-заходів.

ФЕСТИВАЛЬ ІННОВАЦІЙНИХ УРОКІВ "ДИСТАНЦІЙНИЙ УРОК - ВИМОГА ЧАСУ"


3 лютого 2022 року  вчителі-словесники закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади мали можливість відвідати  дистанційний урок з англійської мови вчителя Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Ольги Шестопал.

Педагоги ознайомилися з цікавим досвідом роботи колеги та отримали нові онлайн-інструменти для проведення власних уроків.

Дякуємо Ользі Шестопал за нові знання та корисний досвід!

WEB-КВЕСТ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ

ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ


Процес створення веб-квесту складний, творчий і не завжди вкладається в певні рамки. Сьогодні, 2 лютого 2022 року, педагоги Шосткинської міської територіальної громади разом з консультаном Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольгою Піскуновою на власному досвіді переконалися, що використання веб-квестів є інноваційним засобом мотивації та активізації самостійної роботи учнів.

Педагоги громади під час марафону цифрової грамотності оволоділи базовими навичками для створення веб-квесту з використанням Google форм,  Google сайту та блогу. Ознайомилися зі структурою створення веб-квестів, його основними розділами та історією виникнення цієї технології навчання.

Варто наголосити, що веб-квест - це наочний, мультимедійний, інтерактивний засіб для активізації самостійної діяльності учнів. Важливо, що методологічною основою веб-квесту є активне навчання, що створює передумови для перетворення нової інформації, яку одержують учні, в нові знання, які вони можуть використовувати в  житті.

РОЗПОЧАВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ІННОВАЦІЙНИХ УРОКІВ


Традиційно у лютому в Шосткинській міській територіальній громаді відбувається фестиваль інноваційних уроків. Педагоги проводять відкриті уроки, на які запрошують своїх колег, поширюють власний педагогічний досвід, обмінюються цікавими ідеями, методичними родзинками тощо.

Другий рік поспіль через карантинні обмеження захід відбувається у дистанційному форматі. 2 лютого 2022 року фестиваль розпочали Ольга Резник, учитель фізики ШЗШ №7, та Тетяна Лукашенко, учитель зарубіжної літератури ШЗШ №11. До обох уроків долучилося близько 50 педагогів закладів загальної середньої освіти.

Усіх педагогів, які виявлять бажання ознайомитися з досвідом колег, отримати цікаві ідеї для проведення власних уроків, запрошуємо приєднуватися до заходу. Графік проведення уроків надіслано до закладів освіти.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

СТРЕС ЯК РЕСУРС


Ми ведемо стресовий спосіб життя. Від самого народження ми зіштовхуємося з перешкодами та труднощами. Робота педагога – це напруження кожного дня. Це така професія, яка не дає розслабитися навіть під час сну. Життя – дуже динамічне і умови нашого проживання постійно змінюються. Дуже часто ми не готові до змін. Звичайно, є події, які ми контролюємо і живемо без напруги. Але іноді з’являється щось нове і несподіване для нас. Ми втрачаємо контроль, спокій, напружуємося, нервуємо, втрачаємо рівновагу. Саме цей період, коли з’являється нове і ми до нього не адаптувалися, і називається стресовим.

Викоренити стрес з нашого життя безглуздо. Але в наших силах адаптуватися до нього та впливати на свій душевний стан, щоб навчитися відрізняти невдачу від катастрофи. А найголовніше – перетворити стрес на ресурс для самовдосконалення.

Про це йшлося під час чергової зустрічі педагогів в Школі психологічних знань, яка відбулася 1 лютого 2022 року. Психолог ЦПРПП Любов Ходькова зосередила увагу учасників на пошуку внутрішніх ресурсів, психологічному особистісному потенціалі, характері та навичках людини, які допомагають в складних ситуаціях зсередини.

Під час виконання практичних завдань педагоги вчилися перетворювати обмежуючи думки на ресурсні, які дають змогу вирішити проблему в позитивному ключі, відшукувати в собі практичні вміння та навички, які допомагають утримувати рівновагу і пережити всі негаразди, стреси, не дати зруйнувати себе та відновитися після стресового стану.

ШКОЛА ЦИФРОВИХ НАВИЧОК


31 січня 2022 року відбулося третє засідання Школи цифрових навичок, координатор – Роман Дяченко, учитель інформатики Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1.

Під час заходу вчителі Шосткинської міської територіальної громади  поповнили свою цифрову скарбничку знаннями щодо застосування  онлайн-сервісів:  Wordwall, Mentimeter, Me-qr, Canva, LearningApps.

Дякуємо Роману Дяченко за отримані знання та корисний досвід!

ВЕРНІСАЖ ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ


Інформуємо, що з 31 січня по 4 березня 2022 року в дистанційному форматі буде проходити вернісаж педагогічних ідей «Від творчого вчителя до творчого учня», під час якого педагоги закладів загальної середньої освіти зможуть провести для колег майстер-класи, поширити власний педагогічний досвід, обмінятися інноваційними ідеями тощо.

Розпочала вернісаж педагогічних ідей керівник методичного об’єднання вчителів іноземних мов, учитель-методист Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Тетяна Правосуд. Тема її майстер-класу – «Використання малюнків та коміксів як спосіб організації продуктивного навчання» – зацікавила 30 педагогів громади, які долучилися до заходу та взяли в ньому активну участь. Сподіваємося, що знання та досвід, отриманий під час участі у майстер-класі, педагоги зможуть використати на своїх уроках.

Запрошуємо освітян Шосткинської міської територіальної громади приєднуватися до заходів. Графік з посиланнями на майстер-класи надіслано до закладів освіти.

СОЦІАЛІЗАЦІЯ  ОСОБИСТОСТІ  В  УМОВАХ  СУЧАСНОГО МЕДІАСЕРЕДОВИЩА


Інформація, яку людина отримує щодня через ЗМІ та соціальні мережі, формує її свідомість. Сучасні діти мають справу з інформаційним простором з найменшого віку (через ґаджети, телебачення, зовнішню рекламу тощо). Медіаосвіта - спосіб розвинути творчі та комунікативні здібності особистості за допомогою і на матеріалі засобів масової комунікації. У світі, яким керує інформація, дитина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій,  про роль педагогів та батьків у цьому процесі.

Саме цим питанням був присвячений онлайн-семінар практичних психологів закладів загальної середньої освіти, який відбувся 28 січня 2021 року.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова у вступі до теми семінару зазначила, що сучасна освіта без медіаосвіти - це нонсенс, тому навчати учнів працювати з медіаджерелами, критично їх сприймати й тлумачити, створювати власний контент слід якомога раніше.

Соціальний педагог ШНВК: СШ-ліцей Наталія Шарамко висвітлила питання феномену медіавпливу на особистість в умовах сьогодення, акцентувала увагу на тому, який вплив медіа та соціальні мережі мають на психічне здоров’я учнівської молоді.

Ірина Моісеєнко, практичний психолог ШЗШ № 11, зупинилася на питанні медіакомпетентності сучаного педагога та ефективних формах роботи з формування медіаграмотності  учнів, зазначивши, що саме НУШ покликана підготувати учнів до життя в суспільстві, навчити практичних навичок, які допоможуть їм у повсякденні.

Практичний психолог ШЗШ № 8 Наталія Самофал висвітлила питання ролі батьків у формуванні свідомого ставлення дітей до медіапростору, сформованості інформаційно-комунікаційної культури, яка дає змогу здійснювати захист дітей від небажаної інформації та грамотно організовувати інформаційний простір дитини в сім’ї та поза її межами, батьківського контролю за переглядом інтернет-ресурсів взаємодії сім’ї та школи в процесі медіасоціалізації особистості.

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників на лютий 2022 року, на цьому тижні заплановано та відбудуться наступні заходи:

 


31.01.2022 о 15.00   Школа цифрових навичок. Створення інтерактивних вправ: Wordwall, Mentimeter, Me-qr, Canva, LearningApps

(Відповідальні – Н. Гаєва, Р. Дяченко)

 


31.01.2022 о 15.00  Вернісаж педагогічних ідей. Майстер-клас «Використання малюнків та коміксів як спосіб організації продуктивного навчання»

Учитель – Т. Правосуд, ШЗШ №7


02-03.02.2022 о 13.00   ДСЯО  Онлайн-консультація «Як директорові та педагогам налагодити роботу в умовах дистанційного навчання».

Реєстрація триває до  16.00 28 лютого 2022 року https://forms.gle/FgSgPRTA1zJKcsQb7

Запрошення і посилання отримаєте  01 лютого 2022 року на електронні адреси, вказані у реєстрації.


 

02.02.2022 о 14.00  Фестиваль інноваційних уроків. Урок фізики у 8 класі.

«Розв’язування задач з теми «Сила струму. Електрична напруга»

Учитель – О.  Резник, ШЗШ №7

02.01.2022 о 15.00   Марафон цифрової грамотності. Web-квест як засіб активізації самостійної діяльності учнів   (Відповідальна - О. Піскунова)


 

02-03.02.2022  на базі ШСШ №1 Тренінг для педагогів за міжнародною програмою позитивного розвитку  Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття». (Відповідальні – З. Чухно, А. Кобилякова)


 

03.02.2022 о 14.00  Фестиваль інноваційних уроків. Урок англійської мови у 4 класі. «Відпочинок і дозвілля. Купуємо подарунок Buying a present»

Учитель – О. Шестопал, ШЗШ №5


 

04-05.02.2022  на базі Клишківського НВК Тренінг для педагогів за міжнародною програмою позитивного розвитку  Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття». (Відповідальні – З. Чухно, І. Чайка)

 

ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-ДОШКИ PADLET

В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ


26 січня 2022 року відбулося інтерактивне заняття в рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади. Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою ознайомилися з особливостями роботи з онлайн-дошкою Padlet.

Padlet дає змогу розміщувати найрізноманітніші види контенту: робити текстові нотатки, завантажувати файли (word, pdf, jpg, png), розміщувати гіперпосилання (лінки), знаходячи їх безпосередньо у вбудованому в онлайнову дошку пошуковику, робити миттєві фото (Snap), записувати і розміщувати відео- та аудіонотатки, додавати позначки, зроблені вручну, знаходити і додавати точки на мапі (у Padlet вмонтовано доступ до карт Google), а за потреби – поширювати пряме покликання на іншу дошку Padlet. Особливо цікавою є функція вбудованого у Padlet інструмента для запису відео з екрану, завдяки якій можна зняти короткий скрінкаст і відразу ж розмістити його на онлайн-дошці.

В освітньому процесі дошку можна використовувати для організації та проведення дистанційного уроку (на різних його етапах), під час роботи над спільним проєктом групою учнів, для налагодження швидкого зворотного зв'язку тощо.

Педагоги громади, які долучилися до марафону, мали можливість  або вдосконалити навички роботи з онлайн-дошкою, або відкрити для себе додаткові можливості використання дошки Padlet.

ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГІДНОСТІ


Вихованню патріотичної та національної свідомості учнів було присвячено засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів закладів освіти Шосткинської міської територіальної громади, яке відбулося 25 січня 2022 року.  До онлайн-заходу приєдналось 18 учасників.

Захід відкрила керівник методичного об’єднання Наталія Хорохордіна, завідувачка бібліотеки Шосткинської спеціалізованої школи № 1.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко  зупинилась на основних положеннях Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання».

Олена Митченко, бібліотекар Шосткинської ЗОШ № 4, виступила з питання «Формування в учнів національно-патріотичної гідності засобами бібліотеки та книги».

Досвідом роботи з організації заходів національно-патріотичної спрямованості поділилась бібліотекар Клишківського НВК Людмила Лебідь.

Творчі родзинки презентували бібліотекарі, які атестуються у 2021 -2022 навчальному році: Лідія Таванець (бібліотекар Шосткинського ліцею-інтернату спортивного профілю) і Ніна Шевченко (бібліотекар Шосткинської ЗОШ № 5).

Учасники заходу вдячні спікерам за змістовні виступи, яскраві презентації та надані практичні рекомендації.

ОБГОВОРЮЄМО ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ НУШ


24 січня 2022 року відбулася онлайн-нарада при Департаменті освіти і науки Сумської облдержадміністрації. Модератором заходу була методист з початкової освіти Сумського ОІППО, доктор філософії Катерина Діхнич. 

Шосткинську МТГ на нараді представляла консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко. Учасники заходу обговорили актуальні наукові і практичні аспекти Нової української школи з теми «Формуємо медіаграмотність: актуальність медіаосвіти та цікаві вправи для молодших школярів».

За результатами обговорення були прийняті спільні рекомендації щодо подальшої співпраці з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

МНЕМОТЕХНІКА У ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА


У сучасному світі людям потрібно вміти запам’ятовувати великий обсяг інформації. Сьогодні для цього розроблені різні техніки, серед яких можна виділити мнемотехнику. Мнемо́ніка або мнемотехніка (з грецької -  мистецтво запам'ятовування)  - сукупність спеціальних прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій. Заміна абстрактних об'єктів і фактів за допомогою понять та уявлень, які мають візуальне, аудіальне або кінестетичне представлення, об'єднання об'єктів з уже наявною інформацією в пам'яті різних типів для спрощення запам'ятовування.

Про застосування мнемотехніки у педагогічній діяльності йшлося під час чергового онлайн-засідання Школи психологічних знань, яке відбулося 25 січня 2022 року.

Юлія Корж, практичний психолог Ковтунівського НВК, нагадала учасникам про види пам’яті, особливості її розвитку відповідно до віку людини, ознайомила з поняттям «мнемотехніка» як технологією ефективного засвоєння інформації.

Наталія Самофал, практичний психолог ШЗШ № 8, більш детально розглянула прийоми мнемотехніки, їх практичне застосування у діяльності педагогів та провела з учасниками зустрічі вправи на запам’ятовування інформації.

Любов Ходькова, психолог ЦПРПП, зазначила, що пам'ять є одним із пізнавальних процесів, а пізнавальний процес -  це психічний процес, за допомогою якого людина пізнає світ. Тож, розвиваючи пам'ять за допомогою прийомів мнемотехніки, одночасно розвиваються і інші пізнавальні процеси – відчуття, сприймання, увага, уява, мислення і мовлення.

ГОТУЄМОСЯ ДО ФЕСТИВАЛЮ ІННОВАЦІЙНИХ УРОКІВ


Традиційно  у лютому в Шосткинській міській територіальній громаді відбувається фестиваль інноваційних уроків. Педагоги проводять відкриті уроки, на які запрошують своїх колег,  поширюють власний педагогічний досвід, обмінюються цікавими ідеями, методичними родзинками  тощо.

Другий рік поспіль через карантинні обмеження фестиваль відбувається у дистанційному форматі. Педагоги Шосткинщини не пасуть задніх, а досить упевнено оволодівають новими інструментами для дистанційного та змішаного навчання.

25 січня 2022 року  керівники методичних об’єднань Шосткинської міської територіальної громади зібралися на онлайн-консультацію щодо організації та проведення фестивалю інноваційних уроків.

Директор та консультанти ЦПРПП ознайомили педагогів з Положенням про фестиваль інноваційних уроків, метою, завданнями, термінами проведення та сучасними вимогами до уроків.

Фестиваль стартує 1 лютого  і  триватиме до 28 лютого 2022 року. Усіх педагогів, які виявлять бажання ознайомитися з досвідом колег, отримати цікаві ідеї для проведення власних уроків, запрошуємо приєднуватися до заходу. Графік проведення уроків буде надіслано до закладів освіти.

ШКОЛА ЦІФРОВИХ НАВИЧОК ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ


24 січня 2022 року відбулося друге засідання Школи цифрових навичок, координатор – Роман Дяченко, учитель інформатики Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1.

Під час заходу вчителі Шосткинської МТГ  поповнили багаж знань щодо застосування  онлайн-сервісів Google Форми, Оnlinetestpad, Kahoot, Quizalize, НаУрок  в освітньому процесі та мали можливість, виконуючи практичні завдання, закріпити отриманні знання на практиці.

Дякуємо Роману Дяченко за отримані знання та корисний досвід!

ВІРТУАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ


24 січня 2022 року  відбулося чергове засідання віртуальної майстерні вчителів іноземної мови.

Наталія Шинко, учитель англійської мови, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №11, ознайомила педагогів з можливостями використання онлайн-сервісу Kahoot для створення інтерактивних завдань для учнів.

Педагоги виявили зацікавлення новим інструментом для проведення дистанційного  та змішаного навчання.

ЕМОЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ У ДІТЕЙ. СТРАХИ.

МЕТОДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ


Емоційні розлади  характеризуються такими аномальними емоційними станами, як страх, фобія, тривога, стрес, переживання. Ці стани тісно пов’язані між собою. Страх є найбільш небезпечною з емоцій, оскільки порушує адаптаційні можливості дитини і, з часом, може призводити до  емоційної нестабільності, до переживання таких станів, як надмірна тривожність, постійне напруження,  дратівливість, агресивність, нав’язливість, депресія та ін. З.Фрейд зауважував, що: “не всі діти однаково боязкі і, що саме ті діти, які виявляють особливу лякливість перед різними об’єктами і ситуаціями, пізніше виявляються нервовими”. У сучасному світі психологам все частіше доводиться стикатися зі страхами у дітей дошкільного віку, які є наслідком певної травмуючої ситуації.

Під час засідання професійного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти, яке відбулося  21 січня 2022 року, були розглянуті питання: «Дитячі страхи у дошкільному віці. Передумови та причини» - Лариса  Петрухан, практичний психолог ЗДО № 8, «Типи страхів. Класифікація» - Тетяна Харина, практичний психолог ЗДО № 3, Марина Курченко, практичний психолог ЗДО № 5, «Ситуаціі, які викликають страхи. Опис. Наслідки» - Світлана Нагорна, практичний психолог ЗДО № 2, Оксана Сапегіна, практичний психолог ЗДО № 10, «Діагностика страхів. Корекція» - Тетяна Вітер-Єкименко, практичний психолог ЗДО № 6, Аксана Спиридович, практичний психолог ЗДО № 7, Валентина Харькова, практичний психолог ЗДО № 29, «Нічні кошмари у дітей. Що робити?» - Надія Жидиліна, практичний психолог Миронівського НВК.

Підсумовуючи виступи колег, психолог ЦПРПП Любов Ходькова зазначила, що вчасне виявлення причин дитячих страхів дозволяє віднайти найбільш ефективні методи їхньої корекції.

УЧНЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ – ОСОБЛИВІ УМОВИ НАВЧАННЯ У НУШ 


20 січня 2022 року 28 учителів та асистентів учителів інклюзивних класів, учителів спеціальної школи, індивідуальної форми навчання закладів освіти Шосткинської міської територіальної громади взяли участь в онлайн-засіданні школи передового педагогічного досвіду «Освітній простір учня з особливими освітніми потребами» (керівник Ольга Нечипоренко, старший учитель Шосткинської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 10; супервізор Ірина Шинкаренко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників).

Учитель інклюзивного класу ШЗШ № 4 Алла Кондратенко акцентувала увагу присутніх на особливостях побудови уроку  спільного викладання в інклюзивному класі. Власний досвід роботи щодо організації інтенсивної педагогічної корекції учнів з особливими освітніми потребами презентувала учитель ШСЗШ № 10 Людмила Ковальова. Ірина Газискулова, учитель Ковтунівського НВК, представила слухачам творчі наробки з формування екологічної компетентності дітей з особливими освітніми потребами. Виступи супроводжувались яскравими презентаціями.

Учасники онлайн-засідання відмітили дружню робочу атмосферу зустрічі, подякували спікерам за цікаві змістовні виступи та корисні рекомендації.

ДІТИ РОЗБУДОВУЮТЬ ГРОМАДУ


Залучення дітей та учнівської молоді до процесів розбудови місцевих громад набуває сьогодні неабиякої активності. І це невипадково. Адже молодь – це повноправні мешканці свого місця проживання і мають право бути почутими у своєму прагненні щодо створення умов для всебічного розвитку та реалізації свого бачення розбудови громади у всіх сферах життєдіяльності людини.

Саме цьому питанню була присвячена онлайн-зустріч керівників закладів позашкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади з Людмилою Висоцькою, заступником директора Сумського відділення МАН КЗ СОР «Обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю», яка відбулася 18 січня 2022 року.

Під час зустрічі були висвітлені основні вимоги до участі вихованців закладів позашкільної освіти у обласному конкурсі соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду», завдання якого залучити учнівську молодь до участі у процесах розбудови громади та сприяти розвитку життєвих компетентностей.

Ігор Лакоза, директор ДЮКФП «Патріот», презентував учасникам зустрічі відеоролик проєкту, який став переможцем ІІ (обласного) етапу зазначеного конкурсу у 2021 році.

Також були обговорені напрямки створення проєктів в закладах позашкільної освіти різного профілю – спортивного, естетичного, натуралістичного, туристичного тощо.

ЯК СПЛАНУВАТИ ДІЯЛЬНІСТЬ ІЗ ЗБЕРЕЖЕНЯМ

РОЗВИВАЛЬНИХ АКЦЕНТІВ


18 січня 2022 року проведена друга дискусія на засіданні фокус-групи «STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності» для педагогів закладів дошкільної освіти громади.

Модератор заходу  Наталія Шалда, вихователь-методист ЗДО №1 «Дзвіночок», зробила аналіз проведеного анкетування педагогів, акцентуючи увагу на основних принципах та розвивальних акцентах STREAM-освіти дошкільнят. Наталія Володимирівна звернула увагу присутніх на відповідність альтернативної програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» та Базового компонента дошкільної освіти.

Учасникам фокус-групи були надані практичні рекомендації щодо розгортання освітньої ситуації з дітьми раннього віку на прикладі теми «Сніжинчині сюрпризи», підведені підсумки освітньої діяльності з наймолодшими дошкільниками та зроблені висновки.

Дискусія виявилася жвавою щодо питань, роздумів та бачення учасниками заходу можливостей роботи за альтернативною програмою.

Учасники засідання висловили щиру вдячність керівнику фокус-групи за представлену цікаву та ґрунтовну інформацію.

ШКОЛА ЦІФРОВИХ НАВИЧОК

17 січня 2022 року розпочала роботу Школа цифрових навичок, започаткована Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади Роман Дяченко, учитель інформатики ШСШ №1,    провів перше заняття з теми «Використання онлайн-дошок Lino, Padlet, Miro, Jamboard в освітньому процесі».

Присутні вчителі (26 осіб) мали можливість розширити  знання про інструментарій для проведення дистанційного та змішаного навчання.

Друге заняття відбудеться 24 січня 2022 року о 15.00.

Приєднуйтесь до заходу. Тема  - «Використання онлайн-сервісів Google Форми, Оnlinetestpad, Kahoot, Quizalize, НаУрок  в освітньому процесі».

Інформуємо, що відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку

педагогічних працівників на січень 2022 року, на цьому тижні заплановано та відбудуться наступні заходи:


17.01.2022 о 15.00 Школа цифрових навичок. Використання онлайн-дошок Lino,

Padlet, Miro, Jamboard в освітньому процесі. (Відповідальні – Н. Гаєва, Р. Дяченко)


18.01.2022 о 15.00 Школа психологічних знань. Онлайн-консультація «Методи

психологічного впливу на учня щодо підвищення мотивації до навчання»

(Відповідальна – Л. Ходькова)


19-20.01. 2022 на базі МАН Тренінги для керівників закладів освіти та практичних

психологів за міжнародною програмою позитивного розвитку Lions Quest

«Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття» (19.01.2022 – початок о 13.00)

(Відповідальні – З. Чухно, Л. Ходькова)

19.01.2022 о 15.00 Марафон цифрової грамотності. Використання онлайн-дошки

Padlet в освітньому процесі. (Відповідальна - О. Піскунова)


20.01.2022 о 14.00 Школа підвищення педагогічної майстерності «Освітній простір

учня з ООП» (Відповідальні – І. Шинкаренко, О. Нечипоренко)


20.01.2022 о 15.00 на базі гімназії Засідання фокус-групи «Цифрові технології в

проєктній діяльності на уроках трудового навчання»

(Відповідальні – Н. Гаєва, Ю. Федоров)


21-22.01. 2022 на базі Воронізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені П.О.

Куліша та Філії Воронізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені П.О.

Куліша Тренінги для педагогів за міжнародною програмою позитивного розвитку

Lions Quest «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття».

(Відповідальні – З. Чухно, С. Касьяненко, І. Прохоровська)

НОВІ СХОДИНКИ ПРОЄКТУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

ПЕДАГОГА-ДОШКІЛЬНИКА


5 січня 2022 року для вихователів-методистів та заступників директорів навчально-виховних комплексів, які опікуються дошкільними підрозділами проведена консультація «Фестиваль інноваційних занять та вернісаж педагогічних ідей як складові проєкту професійного розвитку педагога закладу дошкільної освіти».

За ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників, створюється інформаційно-методичний майданчик  для обміну педагогічними ідеями освітян Шосткинської міської територіальної громади.

Наталія Коновалова, консультант ЦПР ПП, ознайомила присутніх з практичними форматами представлення власного досвіду використання інноваційних технологій, які можна розкрити у двох формах педагогічної взаємодії: з дошкільнятами (іннноваційне занятття) та з молодими педагогами (майстер-клас).

Учасниками відеозустрічі були визначені строки проведення Фестивалю інноваційних занять у 2022 році, унесені пропозиції щодо формату участі педагогів.

Спілкування фахівців було активним та конструктивним. Бажаємо педагогам успішного втілення власних ідей та нових творчих досягнень!!!

ОРГАНІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ

МІЖ УЧАСНИКАМИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ


5 січня 2021 року відбулося перше в новому році заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою опановували онлайн-інструменти для організації ефективного зворотного зв’язку між учасниками освітнього процесу за допомогою сервісів Mentimeter, Google Forms, Slido.

Нагадуємо, що робота марафону цифрової грамотності розпочалася в жовтні і триватиме до кінця навчального року. Запрошуємо педагогів громади, які бажають удосконалити цифрові навички та отримати  інструменти для проведення дистанційного та змішаного навчання, приєднуватися до заходу.

Марафон цифрової грамотності триває!

Приєднуйтеся щосереди о 15.00!

ЗУСТРІЧ СЛОВЕСНИКІВ ШОСТКИНЩИНИ

З ПИСЬМЕННИЦЕЮ АННОЮ КОРШУНОВОЮ


4 січня 2022 року відбулася онлайн-зустріч учителів-словесників Шосткинської міської територіальної громади з неймовірно талановитою людиною, дитячою письменницею, журналісткою, переможницею та лауреаткою численних літературних премій («Коронація слова», 2012 р., 2015 р., «Вибір дітей», 2015 р., «Книга року ВВС», 2017 р. тощо) – Анною Коршуновою.

Спілкувалися про наболіле – як привернути увагу сучасних підлітків до читання художньої літератури. Маючи  за плечима солідний досвід не лише письменницької, але й викладацької діяльності, пані Анна запропонувала власні нестандартні методи та прийоми мотивації учнів до читання, надала корисні поради педагогам  та відповіла на запитання.

Словесники Шосткинщини щиро вдячні Вам, пані Анно, за те, що віднайшли час для спілкування, за Вашу натхненну розповідь та слушні поради! Бажаємо Вам нових креативних ідей, цікавих проєктів та публікацій! Сподіваємося на нову зустріч!

Шановні друзі, колеги, освітяни!

Сердечно вітаємо вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай новий 2022 рік принесе мир, добро  та  спокій нашій країні, сімейний затишок, добробут та злагоду в ваші родини!

Нехай у серцях ніколи не згасає віра,  мерехтить чарівний вогник надії, а душа  переповнюється теплом, радістю, гармонією та любов’ю!

Наснаги, бадьорого настрою та оптимізму, нових креативних ідей, реалізації творчих  планів, цікавих подорожей та зустрічей!

ЗИМОВА СЕСІЯ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ПЕДАГОГІВ


28-29 грудня 2021 року відбулися онлайн-засідання методичних об’єднань, до участі у яких долучилися близько 800 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

У професійному колі колег-однодумців педагоги підвели підсумки роботи спільнот за півріччя, обмінялися цікавими методичними ідеями та знахідками, родзинками власного педагогічного досвіду, продемонстрували уміння та навички володіння сучасними технологіями дистанційного та змішаного навчання.

Одним із пріоритетних під час обговорення були питання готовності педагогів до реалізації Концепції «Нова українська школа», упровадження якої з 1 вересня 2022 року розпочнеться вже  у старшій школі. Найбільше педагогів цікавили питання: які програми та підручники обрати для роботи у майбутніх 5-х класах, яким чином буде відбуватися оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, які методики викладання обрати тощо.

Нові підходи до навчання та формування компетентної особистості, здатної адаптуватися до реалій сучасного життя, спонукає вчителів шукати відповіді на ці та інші питання, застосовувати кращі практики в дидактиці й методиці викладання.

УРІЗНОМАНІТНЮЄМО УРОКИ ЗА ДОПОМОГОЮ

СЕРВІСУ CLASSFLOW


22 грудня 2021 року відбулося останнє в цьому році заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою опановували хмарний сервіс для проведення уроків  Classflow.

Нагадаємо, що робота марафону цифрової грамотності розпочалася в жовтні і тривала майже три місяці. За цей час педагоги громади, що активно долучилися до заходу, змогли опанувати нові для себе онлайн-інструменти та урізноманітнити проведення уроків.

Марафон продовжить свою роботу вже у січні 2022 року!

ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ


21 грудня 2021 року відповідно до плану роботи відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів трудового навчання (керівник Михайло Кибенко, консультант ЦПР ПП Ніна Гаєва). До заходу приєдналися 10 педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

З першого питання «Проєктні технології як засіб творчого розвитку дітей» виступив Михайло Кибенко, учитель ШЗШ №5. Михайло Миколайович виділив основні принципи, якими необхідно керуватися під час виготовлення виробу, зазначивши, що при виконанні проєкту роль учителя змінюється: він спрямовує, допомагає, спостерігає, консультує.

Михайло Кибенко, у якого завершується атестаційний період, презентував  власний педагогічний досвід, поділився з педагогами методичними родзинками, акцентував увагу на результатах в професійній діяльності.

З питання  «Оцінювання, нові методики викладання трудового навчання в 5 експериментальному класі» виступив Павло Сальник, учитель гімназії.  Павло Констянтинович поділився досвідом з формувального оцінювання та відповів на запитання вчителів.

Про особливості участі у конкурсі «Учитель – року 2021» (номінація «Трудове навчання») та конкурсні випробування розповів учитель ШНВК-СШ-ліцей Олександр Стрибуль,  учасник обласного туру конкурсу. Олександр Олексійович зазначив, що участь у фахових конкурсах надає можливість ознайомитися з досвідом колег та поширити власний педагогічний досвід.

Учасники зустрічі колективно обговорили актуальні питання викладання трудового навчання у Новій українській школі.

ЗИМОВЕ ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

ВЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА


21 грудня 2021 року відбулося засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади (керівник Людмила Пелешук, консультант ЦПРПП Ірина Шинкаренко).  До онлайн-зустрічі приєдналося 11 педагогів.

Учитель Воронізької ЗОШ Ганна Синенкова представила презентацію «Використання цифрових технологій на уроках образотворчого мистецтва».

Людмила Кибенко (Шосткинський НВК: ЗОШ № 9 – ДНЗ) виступила з питання «STEM-освіта на уроках образотворчого мистецтва».

Учасники зібрання колективно обговорили питання організації роботи над розвитком умінь учнів передавати красу навколишнього світу засобами образотворчого мистецтва.

Людмила Пелешук (Шосткинська ЗОШ № 4) провела для присутніх віртуальну екскурсію експозиціями PinchukArtCentre.

Засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва проходило в активному діловому режимі, були прийняті методичні рекомендації щодо подальшої організації освітнього процесу.

ВИКОРИСТАННЯ ІКТ У ДІЯЛЬНОСТІ  ВИХОВАТЕЛЯ-МЕТОДИСТА.

CANVA: СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ


Сьогодні, 21 грудня 2021 року, до марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади, приєднались педагоги закладів дошкільної освіти.

Разом з консультантом ЦПРПП Наталією Коноваловою вихователі-методисти закладів дошкільної освіти опановували сервіс Canva як  сучасний графічний редактор, дізнавалисть про нові онлайн-інструменти для створення презентацій та неповторне візуальне оформлення для своїх проєктів.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЯК УМОВА УСПІШНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ


Правове суспільство пред'являє до громадян вимоги приймати відповідальність за власні рішення і вчинки, у взаємодії з оточуючими проявляти ініціативу, реалізовувати свої потреби, успішно досягати намічених цілей, не порушуючи права інших людей. Очікуваний тип поведінки пов'язаний з умінням людини аналізувати власні емоційні переживання, розуміти емоції оточуючих, використовувати отриману інформацію в діяльності, тобто вимагає сформованого емоційного інтелекту. Емоційно обдаровані люди володіють безцінним умінням раціонально розпоряджатися природними здібностями і освітою, у тому числі й інтелектом як таким.

Тема «Формування емоційного інтелекту у педагогів та учнів»  була розглянута під час засідання Школи психологічних знань 21 грудня 2021 року.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова ознайомила слухачів з поняттям «емоційний інтелект», його базовими складовими, які впливають на формування емоційного інтелекту особистості.

Акцент був зроблений на ролі учителя у навчанні учнів мови емоцій, розвитку емоційного інтелекту в поєднанні з освітніми технологіями на   уроках.

Рівень емоційного інтелекту є важливим засобом успішної самореалізації особистості. Перефразувавши відоме мудре висловлювання, можна зазначити: «Учні забудуть, що ви говорили, учні забудуть, що ви зробили, але вони ніколи не забудуть, які почуття ви в них викликали».

Результатом розвитку емоційного інтелекту стає особистість, що усвідомлює свої емоції і вміє ними керувати, яка вміє добре розбиратися також і в емоціях інших людей, здатна ними управляти, тобто керувати іншими людьми.

Інформуємо, що відповідно до плану роботи Центра професійного розвитку педагогічних працівників на грудень 2021 року, на цьому тижні заплановано та відбудуться наступні заходи:



21.12.2021 о 15.00   Школа психологічних знань. Онлайн-консультація для педагогів ЗЗСО «Формування емоційного інтелекту учнів та педагогів».

(Відповідальні – Л. Ходькова, ЦПРПП, А. Осинська, гімназія)

 


21.12.2021 о 15.00   Онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів технічної праці (Відповідальні – Н. Гаєва, ЦПРПП, М. Кибенко, ШЗШ №5)



21.12.2021 о 15.00    Онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва  (Відповідальні – І. Шинкаренко, ЦПРПП, Л. Пелешук, ШЗШ №4)


 22.12.2021 о 15.00     Марафон цифрової грамотності. Classflow – хмарний сервіс для проведення уроків.  (Відповідальна - О. Піскунова, ЦПРПП)

ЗАВЕРШИВСЯ ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП ПЕРШОГО ТУРУ

ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2022»


З 13 по 17 грудня 2021 року на базі Сумського ОІППО в дистанційному форматі тривали конкурсні випробування відбіркового етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022».

Цього року конкурс відбувається у чотирьох номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства» та «Мистецтво».

Для участі у конкурсі на сайті МОН України зареєструвалися 149 педагогів Сумської області. 9 педагогів Шосткинської міської територіальної громади взяли участь у конкурсних випробуваннях першого етапу: «Тестування» та «Фрагмент дистанційного уроку».

За результатами напружених змагань першого (відбіркового) етапу журі відібрало по п’ять педагогів у кожній номінації для участі у другому етапі, який відбудеться в січні-лютому 2022 року в обласному центрі.

До чотирьох п’ятірок кращих учителів Сумської області, які продовжать змагання за звання «Учитель року – 2022», увійшли також педагоги Шосткинської міської територіальної громади:

Щиро вітаємо педагогів з успішним завершенням першого етапу змагань та бажаємо упевненої перемоги на другому етапі конкурсу!

Висловлюємо щиру подяку всім учителям Шосткинської міської територіальної громади, які долучилися до всеукраїнських змагань, гідно подолали конкурсні випробування, презентували власний педагогічний досвід, продемонстрували високий рівень майстерності та професіоналізму.

Низький уклін вам, шановні колеги, за вашу титанічну працю, учительський талант, витримку та творчість! Нових високих здобутків на освітянській ниві!

Оксана ПЛАЦИНДА

Людмила ШЕВЧЕНКО

Людмила БАННА

Віта ГУСАК

УЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ОПАНОВУЮТЬ НОВІ

ОНЛАЙН-ІНСТРУМЕНТИ


16 грудня на базі ШЗШ №4 відбулося друге засідання фокус-групи вчителів початкових класів «Цифрові технології в освітньому процесі» (керівник - Алла Третьякова, учитель інформатики ШЗШ №4).

Педагоги ознайомилися з онлайн-інструментом для створення дизайнів і публіікації матеріалів – Canva. Сервіс дає змогу без зайвих зусиль створювати нове, співпрацювати з іншими та використовувати візуальну комунікацію в роботі з учнями.

ЗИМОВА СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ

ВЧИТЕЛІВ ДРУГИХ КЛАСІВ


16 грудня 2021 року відбулося онлайн-засідання методичного об’єднання вчителів других класів загальноосвітніх шкіл Шосткинської міської територіальної громади. У заході взяли участь 36 педагогів.

Зібрання педагогів відкрили Оксана Бондаренко, модератор заходу, керівник методичного об’єднання, учитель-методист Шосткинської спеціалізованої школи № 1, та  супервізор, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко.

Наталія Рикова, учитель Шосткинська ЗОШ № 11, представила присутнім огляд-презентацію «Формування когнітивної мотивації  під час дистанційного навчання».

На майстер-класі «Сучасні форми, методи, технології і засоби навчання, що сприяють розвитку власної уваги, саморегуляції, управління емоціями і порозумінню» презентували власні творчі знахідки 

Валентина Киреєва, Любов Литвинова, учителі Шосткинської ЗОШ № 11,

Світлана Кузьменко, учитель Собицького НВК,

Ольга Нечипоренко, учитель Шосткинської спеціальної школи №10,

Оксана Тупко, учитель Шосткинського НВК: СШ-ліцей,

Любов Черкай, учитель Шосткинської ЗОШ № 4.

Цікаві виступи супроводжувались яскравими презентаціями та відеоматеріалами, власноруч створеними  вчителями.

Відповідальна за ведення блогу Алла Новикова, учитель Шосткинського НВК: СШ-ліцей, розмістила на блозі методичного об’єднання презентацію спільного доступу матеріалів учителів, що атестуються у 2021-2022 навчальному році.

На зібранні панувала активна творча атмосфера, учасники ознайомилися з «родзинками» педагогічних надбань своїх колег і отримали корисні практичні рекомендації.

УРІЗНОМАНІТНЮЄМО УРОКИ ЗА ДОПОМОГОЮ

СЕРВІСУ MOZAWEB


15 грудня 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПРПП Ольгою Піскуновою опановували сервіс MozaWeb, дізнавалися про нові онлайн-інструменти для проведення уроків.

Марафон триває!

Приєднуйтеся щосереди о 15.00!

14 грудня 2021 року консультант ЦПР ПП Ніна Гаєва провела онлайн-консультацію для педагогів спеціалізованої школи №13 з теми «Актуальні питання курсової підготовки та атестації педагогічних працівників».

Консультант прокоментувала вимоги сучасного законодавства щодо підвищення кваліфікації педагогів, акцентувала увагу на важливих аспектах з означеного питання, запропонувала зручний та дієвий механізм перевірки суб’єктів підвищення кваліфікації на предмет їхньої діяльності, а також відповіла на запитання педагогів.

Консультацію проведено за запитом адміністрації  закладу освіти.

ЗИМОВА СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ПЕДАГОГІВ

ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


14 грудня 2021 року проведення онлайн-засідань зимової сесії професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської громади продовжила професійна спільнота музичних керівників.

Онлайн-засідання за темою «Упроваджуємо Державний стандарт дошкільної освіти: освітній напрям «Дитина у світі мистецтва» провела керівник професійного об’єднання Тетяна Бабичева, музичний керівник закладу дошкільної освіти №12 «Росинка».

У теоретичній частині онлайн-засідання консультант ЦПР ПП Наталія Коновалова ознайомила присутніх з особливостями змісту освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва».

У практичній частині засідання Ганна Шевченко, музичний керівник ЗДО №7 «Горобинка», представила власний досвід освітньої діяльності з найменшими дошкільнятами у форматі відеозаняття.

Олена Кудінова, музичний керівник ЗДО №11 «Казка»,  презентувала колегам майстер-клас (онлайн) «Хор рук» як засіб логоритмічної роботи»

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

«ВАЖКИЙ УЧЕНЬ» ТА УЧЕНЬ «ГРУПИ РИЗИКУ»: У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ? ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОДІЇ


Однією зі складних проблем сучасності є проблема антисоціальної поведінки дітей та підлітків. Практика стверджує, що серед учнів все більше стає важковиховуваних. Таку категорію учнів класифікують, як діти та підлітки з нестандартною поведінкою. Однак існує відмінність між «важким учнем» та учнем «групи ризику». Наявність знань про цю відмінність допоможе вчителю правильно будувати свої взаємовідносини з такими учнями. Саме про це йшла мова під час онлайн-консультації у Школі психологічних знань 14 грудня 2021 року.

Спікер зустрічі Наталія Шарамко, соціальний педагог ШНВЕ: СШ-ліцей,  ознайомила учасників засідання з поняттями «важкий» учень та учень «групи ризику», звернула увагу на відмінність між ними. Були розглянуті причини «важковиховуваності» учнів та чинники, які впливають  на негативні прояви в учнівському середовищі. Основна увага була приділена психологічним аспектам взаємодії учителя з учнями зазначеної категорії.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова звернула увагу, що гуманізація взаємин між учителем та учнем потребує позиції «партнерства», «співробітництва». Саме класний керівник має добре знати родину, у якій виховується учень, його потреби, джерела моральних поглядів, бути готовим вислухати, не відкидаючи його права на власну думку, вміти аргументувати свою думку, а не нав’язувати її. Такий підхід стимулює розвиток в учня поваги до інших людей, закріплює його позитивні риси та якості характеру, спонукає до самовиховання.

В.О. Сухомлинський наголошував: «Виховання, що спонукає до самовиховання, - це і є на моє глибоке переконання справжнє виховання».

ЗИМОВА СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ПЕДАГОГІВ

ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


13 грудня 2021 естафету проведення онлайн-засідань зимової сесії професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської громади підтримала професійна спільнота вихователів з фізичного виховання.

Модератор засідання Наталія Коновалова, консультант ЦПР ПП, ознайомила учасників з планом ІІ засідання за темою «Формуємо рухову компетенцію у дітей старшого дошкільного віку».

У теоретичній частині відеозустрічі Наталія Коновалова ознайомила присутніх зі структурою та метою використання професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».

Людмила Федоренко, вихователь ЗДО №7 «Горобинка», представила власний досвід роботи у форматі майстер-класу (онлайн) «Степ – це сила, степ – це красиво, степ – це весело!»

Людмила Стасик, вихователь ЗДО №8 «Оленка», підготувала для учасників засідання відеоролик  тренувального заняття із застосуванням вправ степ-аеробіки підготовчого рівня складності для дітей старшого дошкільного віку.

Наталія Оселедець, вихователь Воронізького ЗДО «Чебурашка», презентувала заняття з фізичного виховання для старших дошкільників, спроєктоване за програмою О. Аксьонової «Школа розумного руху».

ЗИМОВА СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ПЕДАГОГІВ

 ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


Продовжується зимова сесія засідань професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської громади. 10 грудня 2021  до онлайн-спілкування долучилися вихователі груп дітей старшого віку.

Керівник професійної спільноти Юлія Буракова, вихователь-методист закладу дошкільної освіти №12 «Росинка», зосередила увагу учасників заходу  на становленні здоров’язбережувальної та дослідницької компетентностей дошкільників у просторі освітніх ліній «Особистість дитини» та «Дитина в природному довкіллі».

Консультант ЦПР ПП Наталія Коновалова ознайомила присутніх зі структурою та метою використання професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».

Олена Буянова, вихователь ЗДО №11 «Казка», представила власний досвід освітньої діяльності з дошкільнятами у форматі відеозаняття за освітнім напрямом «Особистість дитини».

Вихователі Ольга Новик (ЗДО №9 «Десняночка») та Людмила Єпик (ЗДО №11 «Казка») підготували для учасників професійного об’єднання  майстер-класи  у форматі відеороликів за освітнім напрямом «Дитина в природному довкіллі».

Вихователі Людмила Красногор (ЗДО №2 «Іскорка»), Тетяна Бухановська (ЗДО №10 «Незабудка») та Наталія Мовчан (ЗДО №3 «Ведмежатко»)  презентувати власний досвід роботи за атестаційний період.

КОМУНІКАТИВНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ  ЯК ІНСТРУМЕНТ  УСПІШНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДИТИНИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


10 грудня 2021 року відбувся онлайн-семінар практичних психологів закладів дошкільної освіти з теми «Формування комунікативної компетентності дітей дошкільного віку: методи інтерактивної взаємодії».

На початку семінару психолог ЦПРПП Любов Ходькова зазначила, що мовленнєве спілкування є одним із перших видів діяльності, яким дитина оволодіває під час онтогенезу. Воно є універсальною умовою розвитку особистості в період дошкільного дитинства. У процесі різнобічного спілкування дитина пізнає природний, предметний і соціальний світ у його цілісності й різноманітності, формує та розкриває власний внутрішній світ, свій образ Я, засвоює та створює культурні цінності, є при цьому активним суб’єктом взаємодії. Останнім часом спостерігається багато випадків недорозвинення мовлення дитини або його порушення. Своєчасне виявлення проблеми та робота з її усунення – одне із завдань діяльності практичного психолога закладу дошкільної освіти.

Під час семінару  спікери розкрили для учасників зміст наступних питань: 

Практичний психолог ЗДО № 2 Світлана Нагорна ознайомила учасників семінару з методами інтерактивної взаємодії з розвитку комунікативної компетентності дошкільника на різних вікових етапах.

КОНСУЛЬТАТИВНА НАРАДА ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ

З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ


9 грудня 2021 року відбулася консультативна нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Працівники ЦПРПП та заступники директорів розглянули низку актуальних питань:

На нараді були розглянуті також інші важливі питання, що стосуються  освітнього процесу.

УЧИТЕЛІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ПІДВИЩУЮТЬ

ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ


8 грудня 2021 року на базі Миронівського НВК відбувся семінар-практикум «Формування національної самосвідомості школярів шляхом проєктної діяльності на уроках трудового навчання».  У заході взяли участь 14 учителів трудового навчання Шосткинської міської територіальної громади.

Під час ранкового кола «Доброго творчого дня!» Михайло Солотвинський, в. о. директора Миронівського НВК, презентував заклад освіти. Учасники семінару за допомогою тренінгової вправи налаштувалися на позитивну творчу діяльність.

Оксана Лугова, учитель трудового навчання Миронівського НВК, презентувала власний педагогічний досвід. Під час виступу зазначила, що національно-патріотичне виховання школярів – це комплексна система і, працюючи над проєктом від ідеї до її втілення, учитель формує в  учнів  ціннісне ставлення до національних ремесел та  традицій рідного краю.

Учасники заходу відвідали шкільний музей льону та ткацтва «Берегиня».  Сергій Макаренко, завідувач музею, провів цікаву, змістовну екскурсію та акцентував увагу педагогів на тому, яку важливу роль у  збереженні традицій, відтворенні знань та вмінь про народне ремесло відіграє шкільний музей.

Під час проведення практичної частини семінару вчителі трудового навчання долучилися до роботи творчої майстерні. Оксана Лугова провела майстер-клас з виготовлення іграшки-оберега, а Сергій Макаренко – практичне заняття з ткацтва.

Підводячи підсумки семінару-практикуму,  Ніна Гаєва, консультант ЦПР ПП, наголосила на  важливості компетентнісного потенціалу предмету трудове навчання для формування життєвих умінь та знань, які необхідні для конкурентноспроможного випускника, патріота,  громадянина  з активною життєвою позицією у ХХІ  столітті.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників та учасники семінару висловлюють щиру подяку адміністрації та педагогам Миронівського НВК за нові знання, цікавий досвід та створення творчої, доброзичливої атмосфери.

УРІЗНОМАНІТНЮЄМО УРОКИ ЗА ДОПОМОГОЮ

СЕРВІСУ MOZABOOK


8 грудня 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.


Сьогодні освітяни разом з консультантом ЦПР ПП Ольгою Піскуновою опановували сервіс MozaBook, який суттєво допомагає уріноманітнити уроки за рахунок численних ілюстраційних, анімаційних та презентаційних можливостей.

Марафон триває!

СТАРТУВАЛА ЗИМОВА СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


7 грудня 2021 року розпочалася зимова сесія професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади. Другі засідання професійних спільнот дошкілля будуть проведені у форматі відеоконференцій.

Онлайн-засідання за темою «Майстерня професійного самовдосконалення» провела керівник професійного об’єднання вихователів груп раннього віку Наталія Васильєва, вихователь-методист закладу дошкільної освіти №9 «Десняночка».

Консультант ЦПР ПП Наталія Коновалова ознайомила учасників зі структурою та метою використання професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти».

Наталія Варфоломєєва (вихователь ЗДО №2 «Іскорка») та Олена Скрипка (вихователь ЗДО №8 «Оленка») представили власний досвід освітньої діяльності з найменшими дошкільнятами у форматі відео-занять.

Наталія Макуха, вихователь СЗДО №6, підготувала для присутніх майстер-клас у форматі онлайн  «Вплив засвоєння сенсорних еталонів на розумовий розвиток дітей раннього  віку  засобами дидактичних ігор».

На жаль, якість відеозв’язку завадила ще двом педагогам презентувати власний досвід роботи за атестаційний період. Ознайомити колег з підготовленими матеріалами вихователі матимуть можливість під час весняної сесії.

ВІРТУАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ

ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ


6 грудня 2021 року завершився перший цикл занять віртуальної майстерні вчителів іноземних мов «Онлайн-інструменти  для дистанційного навчання», започаткованої Шосткинським центром професійного розвитку педагогічних працівників на замовлення педагогів.

Учасниками віртуальної майстерні стали 18 учителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади. Керівник майстерні Юлія Сігачова, учитель англійської мови  Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9-ДНЗ,  розробила цікаву програму, яка включала шість занять. Зустрічі проводились в онлайн-форматі на платформі   Google Meet.

Завершуюча зустріч була присвячена темі «Аналіз можливостей YouTube Shorts, TikTok та Instagram для навчання учнів». Юлія Миколаївна надала докладну інформацію та практичні рекомендації щодо використання відеоматеріалів відповідно до вікових особливостей та інтересів учнів початкових, середніх та старших класів.

Слухачі  віртуальної майстерні подякували Юлії Миколаївні за змістовні заняття, проведені у формі активного спілкування учасників, корисні рекомендації та посилання на цікаві Інтернет-ресурси.

АНОНС ТИЖНЯ

На улюбленій роботі і понеділки щасливі.

Продовжуємо втілювати в життя ідеї та плани.

Цього тижня на нас очікують:

06-08.12.2021 на базі СОІППО  Курси за вибором «Особливості розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти»,

06-08.12.2021 на базі СОІППО  Фахові курси «Музичні керівники закладів дошкільної освіти»

06.12.2021 о 15.00  Віртуальна майстерня  вчителів іноземних мов «Онлайн-інструменти  для дистанційного навчання». Аналіз можливостей YouTube Shorts, TikTok та Instagram для навчання учнів

07.12.2021 о 13.20 на базі ЗДО №9  Онлайн-засідання професійного об’єднання вихователів груп дітей раннього віку

 07.12.2021 о 10.00 на базі СОІППО  Обласний семінар (онлайн) для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Професійний розвиток учителя: методичні аспекти»

07.12.2021 о 15.00 Школа психологічних знань. Онлайн-консультація для педагогів закладів освіти «Адаптивне мислення - нова базова навичка 21 століття»   

08.12.2021 об 11.00 на базі Миронівського НВК Семінар-практикум для вчителів трудового навчання «Формування національної самосвідомості школярів шляхом проєктної діяльності на уроках трудового навчання»

08.12.2021 о 13.20 на базі ЗДО №11 Онлайн-засідання професійного об’єднання  вихователів груп дітей молодшого дошкільного віку

08.12.2021 о 14.00  на базі СОІППО Обласний семінар (онлайн) для вчителів фізики «Готуємося до реалізації Державного стандарту базової загальної середньої освіти: застосування принципів сталого розвитку суспільства на уроках фізики»

08.12.2021 о 15.00 Марафон цифрової грамотності. MozaBook – інструмент для урізноманітнення уроків.

09.12.2021 о 13.20  на базі  ЗДО №2 Онлайн-засідання професійного об’єднання вихователів груп дітей середнього дошкільного віку

09.12.2021 о 13.30  Консультативна нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи

10.12.2021 о 10.00 Онлайн-семінар для практичних психологів ЗДО «Формування комунікативної компетенції дітей дошкільного віку: методи інтерактивної взаємодії»

10.12.2021 о 13.20  на базі ЗДО №12  Онлайн-засідання професійного об’єднання  вихователів груп дітей старшого дошкільного віку

Посилання на заходи – у листах до закладів освіти.

Долучайтеся! Будемо раді вас бачити!

Усім міцного здоров’я та плідної праці!

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ «ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»  ЯК ТРАЄКТОРІЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ


24 листопада 2020 року наказом Мінекономіки № 2425 був затверджений професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти».

Мета професійного стандарту – визначення необхідних вимог до змісту, кваліфікації та компетентностей практичних психологів закладів освіти.


Професійний стандарт є інструментом для систематизації вмінь та навичок практичного психолога, підготовки молодих фахівців, само- оцінювання та оцінювання діяльності спеціаліста, підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

Саме про це йшлося під час онлайн-наради психологічної служби закладів освіти громади, яка відбулася 3 грудня 2021 року.

Упродовж 2020-2021 навчального року практичні психологи  мали змогу вивчити розділи професійного стандарту та намітити шляхи щодо підвищення власної професійної кваліфікації.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова зосередила увагу учасників наради на трудових функціях, загальних, професійних компетентностях, знаннях та уміннях практичного психолога, зазначених у стандарті. Основний акцент був зроблений на вмінні практичного психолога аналізувати свою діяльність та відповідно до цього планувати траєкторію власного професійного розвитку. Також було розглянуто питання оцінювання діяльності спеціаліста під час чергової атестації відповідно до вимог професійного стандарту.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

ОПАНОВУЄМО СЕРВІС WORDWALL


1 грудня 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

Метою заходу є надання вчителям інструментарію для проведення дистанційного та змішаного навчання.

Сьогодні до марафону приєдналися 36 педагогів, зацікавлених у власному професійному розвитку та в опануванні новими цифровими інструментами для проведення уроків.

Освітяни громади разом з консультантом ЦПР ПП Ольгою Піскуновою опановували Wordwall –  сервіс для створення власних навчальних ресурсів (вікторин, вправ на співставлення, ігор зі словами тощо).

Марафон триває!

Приєднуйтесь щосереди о 15.00!

ВІРТУАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ

ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ


29 листопада 2021 року відбулося чергове заняття віртуальної майстерні вчителів іноземних мов «Онлайн-інструменти   для дистанційного навчання» (керівник Сігачова Юлія Миколаївна, учитель Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9-ДНЗ).

До віртуальної майстерні приєдналось 16 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської  міської територіальної громади.

Заняття було присвячено темі «Робота з платформою Edpuzzle. Відео як інструмент оберненого навчання. Кількісні та якісні показники ефективності роботи учнів з навчальними відео».

Актуальність теми та оригінальна подача матеріалу викликали  зацікавленість слухачів та надихнули  на подальше використання отриманих знань в освітній діяльності.

АНОНС ТИЖНЯ


На улюбленій роботі і понеділки щасливі.

Продовжуємо втілювати в життя ідеї та плани.

Цього тижня на нас очікують:

29.11- 01.12.2021 на базі СОІППО Курси за вибором «Компетентнісний підхід змісту освітньої галузі «Мистецтво» в основній та старшій школі».

29.11- 03.12.2021 на базі СОІППО  Курси НУШ для вчителів, що будуть працювати у 5-х класах

29.11.2021 о 14.00 на базі СОІППО   Обласний семінар (онлайн) «Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» у 2021-2022 н. р.: організаційно-методичні аспекти».

29.11.2021 о 15.00  Віртуальна майстерня вчителів іноземних мов. «Онлайн-інструменти для дистанційного навчання». Робота з платформою Edpuzzle. Відео  як інструмент оберненого навчання. Кількісні та якісні показники ефективності роботи учнів з навчальними відео. 

01.12.2021 о 15.00 Марафон цифрової грамотності. Wordwall – простий онлайн-інструмент для створення власних навчальних ресурсів (вікторин, інтерактивних вправ, ігри зі словами тощо).

02.12.2021 о 14.00 на базі СОІППО Онлайн-вебінар «Культура добросусідства: модельна програма нового навчального курсу соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі в НУШ»

03.12.2021 о 10.00   Онлайн-нарада працівників психологічної служби.

Усім міцного здоров’я та плідної праці!

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГА – ОДИН ІЗ НАПРЯМКІВ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА


Психологічна компетентність є однією з ключових компетентностей педагога відповідно до Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Згідно з вимогами Професійного стандарту вчитель повинен володіти психологічними знаннями, здійснювати освітній процес з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів, створювати умови  формування мотивації учнів до навчання тощо.

Професійна взаємодія психолога з вчителем – важлива складова цієї діяльності, оскільки від неї залежить ефективність освітнього процесу в цілому. Скоординованість дій психолога і вчителя забезпечує єдність, цілісність психолого-педагогічного впливу як на особистість учня, так і на його батьків, що зрештою сприяє підвищенню рейтингу закладу освіти.

Практичні психологи закладів загальної середньої освіти  беруть участь у проєктуванні та конструюванні педагогічної діяльності, моделюють ситуації, сприятливі для професійного та особистісного росту, самопізнання та саморозвитку педагогів.

Основні завдання роботи практичного психолога з педколективом – створення умов для психологічної підтримки педагога, допомога в розв’язанні професійних і особистісних проблем.

Саме ці та інші питання були у центрі уваги 26 листопада 2021 року під час онлайн-засідання творчої групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти з теми «Робота психолога з педагогічним колективом».

Керівник творчої групи Світлана Крапивна, практичний психолог ШСШ № 1, звернула увагу колег на нормативні документи, якими психолог керується у роботі з педагогами. Під час засідання були розглянуті форми і методи надання психологічної допомоги та підвищення рівня психологічних знань педагогів.

Психолог ЦПРПП Любов Ходькова у своєму виступі зупинилася на моделях взаємодії психолога і педагогічного колективу.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

СТРЕС ЯК РЕСУРС


Переважна більшість людей у сучасному суспільстві знаходиться під впливом стресу. Час, у якому ми живемо, посилює психічну діяльність людей. Це пов’язано з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації. Тому і виникає проблема емоційного напруження і перенапруження фізіологічних систем організму під впливом емоційних чинників.

25 листопада 2021 року відбулося заняття у «Школі психологічних знань» з теми «Стрес як ресурс», учасниками якого стали заступники директорів закладів загальної середньої освіти.

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова акцентувала увагу на тому, що життя без стресу неможливе, оскільки саме життя – це постійне джерело змін і головне джерело стресу. Професія вчителя належить сьогодні до групи найбільш стресозагрозливих професій.

Мета заняття - сформувати вміння самоаналізу, контролю над негативними емоційними проявами, оволодіння методами, спрямованими на зменшення стану підвищеної тривожності в емоційно-травмуючих ситуаціях, підвищити рівень стресостійкості.

Учасникам була надана інформація про  ознаки стресового стану, види стресорів, їхній вплив на поведінку людини в стресовій події, стратегії поведінки в стресовому стані. Під час виконання психологічних вправ були відпрацьовані практичні навички саморегуляції і реагування на стресові ситуації.

Основний акцент був зроблений на внутрішніх і зовнішніх ресурсах особистості,   які допомагають протистояти стресовим ситуаціям  та перетворюють стрес на ресурс для самовдосконалення.

МЕТОДИЧНИЙ КЕЙС ДЛЯ

ВЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА


24 листопада 2021 року в приміщенні Малої академії наук Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено методичний кейс для вчителів образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» за темою «Сучасні тенденції в методиці викладання образотворчого мистецтва». На заході були присутні 18 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Модератор заходу, консультант ЦПР ПП Ірина Шинкаренко почала зібрання з розгляду основних положень інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу в закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році.

Керівник міського методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва Людмила Пелешук  розповіла про сучасні тенденції викладання предмету «Образотворче мистецтво».

Досвідом роботи з використання нестандартних форм проведення уроків образотворчого мистецтва поділилася Олена Курченко, учитель Шосткинського ліцею-інтернату спортивного профілю.

Учитель Шосткинської загальноосвітньої школи № 8 Юлія Новиченко презентувала учасникам використання нетрадиційних технік і матеріалів на уроках образотворчого мистецтва. Виступи супроводжувались змістовними презентаціями та цікавими відеоматеріалами.

Консультант ЦПР ПП Ольга Піскунова ознайомила слухачів з можливостями платформи графічного дизайну Canva.

Захід завершився майстер-класом зі створення осіннього пейзажу Людмили Пелешук, учителя Шосткинської загальноосвітньої школи № 4.

Методичний кейс пройшов за активною участю педагогів і отримав їх схвальні відгуки.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ 

РОЗУМНІ ЦЕГЛИНКИ-LEGO


У природі існує багато речей, які людині вдалося поєднати між собою: вітер і воду,  камінь і красу, натхнення і будівництво. Цеглинка до цеглинки, з’являються  будинок, фортеця, дитячий садок, музей. Тому не дивно, що діти  прагнуть будувати, вигадувати, створювати.

Моделі дитячого світу такі ж важливі і наповнені сенсом, як і споруди, створені дорослими. Розумні цеглинки потрапили в життя дорослих і дітей, успішно інтегрувалися в освітній простір, стали його невід’ємною частиною.  Назва «конструктор» у перекладі з данської означає «грати з задоволенням», тобто грати в LEGO. З допомогою LEGO вдається відійти від стандартних рамок мислення, позбавитися шаблонів, створити ситуацію успіху для кожної окремої особистості.

Саме цій темі було присвячено заняття в Школі психологічних знань, яке відбулося 24 листопада 2021 року для вихователів закладів дошкільної освіти.

Практичний психолог ЗДО № 1 «Дзвіночок» Світлана Лагода ознайомила педагогів з ігровими методами використання цеглинок LEGO-конструктора у роботі з дітьми. Під час виконання вправ увага учасників була акцентована на можливості цієї методики щодо формування у дітей дошкільного віку вміння співпрацювати, ставити цілі і розробляти план дій, описувати детально свої дії, виконувати завдання за інструкціями, розвивати мислення, сприймання, мовлення, увагу, пам'ять, комунікативні можливості.

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова зауважила, що цей метод дає змогу не тільки розвивати особистість дошкільника, але й вчить педагогів реалізовувати власні творчі ідеї у роботі з LEGO-конструктором.

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

МОБІНГ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ


Чергове заняття у «Школі психологічних знань», яке відбулося 23 листопада 2021 року для педагогів закладів позашкільної освіти, було присвячено актуальній темі сьогодення – мобінгу.

Мобінг - одна з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах, яка проявляється через психологічне, економічне та інше насильство з метою приниження людської гідності працівників з боку керівництва або членів колективу за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери.

Модератор зустрічі, психолог ЦПР ПП Любов Ходькова звернула увагу на те, що останнім часом явище мобінгу стало поширеним  у трудових колективах і визначається як психологічний терор, цькування щодо будь-кого з працівників з боку його колег, підлеглих або керівництва, що включають в себе постійні негативні висловлювання на адресу працівника, його соціальну ізоляцію всередині організації, поширення про працівника завідомо неправдивої інформації.

Практичний психолог Центру естетичного виховання Світлана Коновалова ознайомила учасників заняття з поняттям «мобінг», його видами, структурою, причинами, наслідками як для окремого працівника, так і для колективу в цілому. Була надана інформація про нормативно-правові акти щодо захисту прав  працівника у випадку мобінгу на робочому місці, надані рекомендації щодо протистояння випадкам мобінгу, боротьби з цим явищем.

Особлива увага була приділена ролі керівника колективу у попередженні виникнення мобінгу.

ВІРТУАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ

ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ


22 листопада 2021 року відбулося чергове засідання віртуальної майстерні вчителів іноземних мов «Онлайн-інструменти  для дистанційного навчання». У заході взяли участь 16 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Юлія Сігачова, керівник віртуальної майстерні, учитель англійської мови Шосткинського НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 – ДНЗ,  присвятила  заняття  темі  «Робота з платформою Quizlet. Аналіз схожих платформ. Огляд можливостей контролю на платформі Quizlet. Live сесії для дистанційного навчання».

Юлія Миколаївна ознайомила присутніх з прийомами активізації роботи учнів з лексикою, поділилась досвідом роботи щодо  поєднання уроків англійської мови і STEAM-освіти, розповіла про участь у проєктах eTwinning Live. Учасники виконали практичні завдання на віртуальній дошці Miro.

За відгуками слухачів, представлені матеріали були цікавими і викликали бажання використовувати  отримані знання на практиці.

Інформуємо, що відповідно до плану роботи Центра професійного розвитку педагогічних працівників на листопад 2021 року, на цьому тижні заплановано та відбудуться наступні заходи:

 

22.11.2021 15.00  Віртуальна майстерня  вчителів іноземних мов.

«Онлайн-інструменти для дистанційного навчання». Робота з платформою Quizlet. Аналіз схожих платформ. Огляд можливостей контролю на платформі Quizlet.

(Відповідальні – І. Шинкаренко, ЦПР ПП, Т. Правосуд, ШЗШ №7, Ю. Сігачова, ШНВК:ЗШ №9-ДНЗ)


23.11.2021 14.30  Консультація для педагогів ШСШ №13 «Планування траєкторії професійного розвитку відповідно до чинного Професійного стандарту»

(Відповідальні –  З. Чухно, ЦПР ПП, В. Балицька, ШСШ №13).

 

23.11.2021 10.00 СОІППО. Методичний онлайн-порадник для педагогічних працівників та адміністрації закладів освіти «Упровадження інноваційних освітніх технологій як складова передового педагогічного досвіду». (Відповідальна – О. Курган, СОІППО, З. Чухно, ЦПР ПП)

24.11.2021 15.00 на базі  МАН.  Методичний кейс для вчителів образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» «Сучасні тенденції в методиці викладання образотворчого мистецтва». (Відповідальні - І. Шинкаренко, ЦПР ПП,  Л. Пелешук, ШЗШ №4)

 

 24.11.2021 15.00 Марафон цифрової грамотності. Онлайн-консультація. «Платформа графічного дизайну Canva. Створення відео».

 (Відповідальна - О. Піскунова, ЦПР ПП)

 

24.11.2021 10.00 СОІППО. Обласна школа молодого вчителя географії  (онлайн) «Компетентнісно орієнтований урок географії та економіки в контексті вимог нової української школи» (Відповідальні - В. Попов, СОІППО, О. Піскунова, ЦПР ПП)

 

25.11.2021 09.00 на базі МАН. Школа психологічних знань. Інтерактивне заняття  для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Стрес як ресурс».

(Відповідальна - Л. Ходькова)

ПЛАНУЄМО ПРОВЕДЕННЯ ЗИМОВОЇ  СЕСІЇ

ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛЬНОТ ДОШКІЛЛЯ


Уже другий навчальний рік професійні спільноти Шосткинської міської територіальної громади використовують різні формати проведення засідань професійних об’єднань педагогів-дошкільників, враховуючи епідемічну ситуацію в Україні.

Визначити формат проведення зимової сесії засідань професійних об’єднань, надати можливість педагогам успішно продемонструвати власні підходи до формування ключових компетентностей дошкільнят – ці та інші питання обговорювали керівники професійних об’єднань та вихователі-методисти під час засідання круглого столу «Зимова сесія професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти. Формат проведення», який відбувся  19 листопада 2021 року

Наталія Коновалова, консультант ЦПР ПП, підвела підсумки засідання, враховуючи пропозиції учасників відеоконференції.

Спілкування фахівців було активним, конструктивним та плідним. 

Удалого нам старту!!!

ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ЯК ФОРМА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ


Психологічне консультування в роботі практичного психолога закладу освіти займає значне місце. Це вид професійної психологічної допомоги, який передбачає надання клієнту необхідної психологічної інформації та створення відповідних умов для пошуку шляхів вирішення проблеми.

19 листопада 2021 року було проведено засідання творчої групи практичних психологів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти з теми «Теорія і практика психологічного консультування» (керівник – Світлана Федоренко, практичний психолог ШЗШ № 7).

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова зазначила, що в умовах сьогодення індивідуальне психологічне консультування набуває особливого значення і стає основною формою роботи з учнями, педагогами, батьками.

Під час засідання були розглянуті теоретичні засади психологічного консультування, ключові поняття, етапи, принципи, процедура проведення.

Керівник творчої групи Світлана Федоренко акцентувала увагу учасників засідання на вимогах до особистості  консультанта, його професійних якостях, особливостях поведінки під час проведення консультації.

ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022»


18 листопада 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників була проведена третя онлайн-консультація для педагогів, що виявили бажання взяти участь

у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2022».

Цього року перший тур конкурсу відбуватиметься на базі Сумського ОІППО. Для участі у конкурсі на сайті МОН зареєструвалися 150 педагогів Сумської області, які будуть змагатися у чотирьох номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства» та «Мистецтво».

Перший тур конкурсу буде проходити у два етапи: перший (відбірковий) – із 13 до 23 грудня 2021 року у дистанційному форматі, другий (фінальний)  – з січня по  лютий 2022 року в очно-дистанційному форматі. Тож конкурсні випробування відбіркового етапу розпочнуться  уже за три тижні.

Оргкомітет першого туру конкурсу визначив такі випробування для відбіркового етапу:


Працівники ЦПР ПП надали учасникам конкурсу методичні рекомендації та психологічні поради щодо підготовки до зазначених випробувань.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

НАВЧАЄМОСЯ СТВОРЮВАТИ МАПУ ДУМОК


17 листопада 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади. Педагоги разом з консультантом ЦПР ПП Ольгою Піскуновою опановували платформу графічного дизайну Canva та навчалися створювати мапу думок.

Попри дефіцит вільного часу після проведення дистанційних уроків, педагоги приєднуються до онлайн-конференції та продовжують удосконалювати власні цифрові навички, так необхідні під час змішаного та дистанційного навчання.

Усім зацікавленим нагадуємо, що марафон триває.

Приєднуйтесь щосереди о 15.00!

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

ПАНІЧНА АТАКА: СПОСОБИ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ТА САМОДОПОМОГИ


17 листопада 2021 року відбулося чергове заняття в «Школі психологічних знань» з актуальної для нашого часу теми «Панічна атака: способи саморегуляції та самодопомоги»

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова зазначила, що у зв’язку з пандемією коронавірусу життя людини піддається суттєвій трансформації. Значна кількість людей відчувають зрозумілу тривогу, а деякі  -  піддаються паніці. Паніка – це певний емоційний стан, що є наслідком дефіциту інформації про будь-яку новину або надлишку цієї інформації. Тому виникає потреба у попередженні та подоланні панічних станів.

Аксана Спиридович, практичний психолог ЗДО № 7 «Горобинка», звернула увагу учасників заняття на те, що феномен паніки має складний характер, який зумовлений раптовістю її виникнення, а також складністю в ситуації паніки залишитися спостерігачем, самотнім, беззахисним, оскільки будь-яка людина, яка опинилася «всередині» групової паніки, в тій або іншій мірі піддається їй.

Під час заняття були розглянуті передумови виникнення панічних станів, динаміка виникнення та розгортання паніки,  зв’язок з різними характеристиками людей, види паніки, наслідки панічних настроїв і панічної поведінки у суспільстві.

Учасники заняття отримали рекомендації щодо збереження психічного здоров’я  та запобігання наслідкам впливу стрес-факторів у карантинних умовах, а також ознайомились з прийомами саморегуляції та психологічної самодопомоги. Такі знання дозволять уникнути чи зменшити прояв негативних психічних станів, панічних настроїв та допоможуть зробити більш контрольованими поведінкові реакції.

ВЧИТЕЛІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ОПАНОВУЮТЬ ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ


17 листопада 2021 року в режимі онлайн відбулося перше засідання фокус-групи «Цифрові технології в проєктній діяльності на уроках трудового навчання».

Ніна Гаєва, консультант ЦПР ПП, ознайомила учасників зібрання з планом роботи професійної спільноти вчителів трудового навчання, акцентувала увагу присутніх на актуальності використання цифрових технологій під час змішаного та дистанційного навчання.

Керівник фокус-групи Юрій Федоров, учитель трудового навчання Шосткинської гімназії, поділився досвідом   використання презентацій у проєктній діяльності,  можливостями їх застосування на уроках. Під час навчання ознайомив учасників групи зі способом збереження презентацій на Google диску, надання доступу до презентацій учасникам освітнього процесу з подальшим переглядом або редагуванням, акцентував увагу на додаткових функціях  Google презентацій. 

Учасники зустрічі висловили  подяку за практичні поради.

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВИХОВАТЕЛЯ – ДОРОРЖНЯ КАРТА ВЛАСНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГА


17 листопада 2021 року для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти та заступників директорів навчально-виховних комплексів, що опікуються дошкільними підрозділами, була проведена онлайн-консультація «Професійний стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти»: вивчаємо та впроваджуємо в роботу».

Наталія Коновалова, консультант ЦПР ПП, зауважила, що стандарт допоможе вихователям зробити самооцінювання власної професійної діяльності та визначити, на якій стадії кар’єрного зростання перебуває педагог, яких знань, умінь та навичок потребує.

У ході онлайн-консультації були розглянуті наступні питання:


Професійний стандарт вихователя є інструментом реалізації нової освітньої стратегії в сучасних умовах, способом підвищення якості виховання. Він сприяє виходу вітчизняної дошкільної освіти на міжнародний рівень.

СХОДИНКИ ДО МАЙСТЕРНОСТІ


16 листопада 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено друге засідання школи молодого вчителя «Сходинки до майстерності». До онлайн-конференції приєдналися педагоги Шосткинської міської територіальної громади, стаж роботи яких не перевищує 3-х років.

Молоді педагоги взяли участь в інтерактивному опитуванні щодо того, якими якостями, на їхню думку, має володіти сучасний учитель, як досягти успіху в професії, яким мріють бачити  вчителя учні, батьки, колеги та держава в цілому. Своє бачення ролі сучасного вчителя в освітньому процесі педагоги втілили за допомогою дошки Jamboard та застосунку Mentimeter.

Планування траєкторії власного професійного розвитку та якісного підвищення кваліфікації є досить актуальними для становлення молодого вчителя. Як учителю-початківцю побудувати професійну кар’єру, на що слід звернути особливу увагу, якими нормативними документами керуватися у своїй роботі, які саме напрямки підвищення кваліфікації на ринку освітніх послуг варто обрати – ці та інші питання були сьогодні у центрі уваги працівників ЦПР ПП та молодих педагогів.

УДОСКОНАЛЮЄМО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ


15 листопада 2021 року продовжила роботу віртуальна майстерня вчителів іноземних мов «Онлайн-інструменти для дистанційного навчання», запосаткована Шосткинським центром професійного розвитку педагогічних працівників. У заході взяли участь 20 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Керівник віртуальної майстерні Юлія Сігачова, учитель Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9-ДНЗ, присвятила третє заняття темі «Аналіз переваг та недоліків тестів з платформ На урок та Classtime. Генератор QR кодів, як зручний інструмент».

Проведене онлайн-анкетування показало, що найбільш використовувані серед учителів іноземних мов є платформи: На урок та Classtime. Завдяки організованим активним формам роботи педагоги мали змогу з’ясувати та висловити свої враження щодо переваг та недоліків зазначених сервісів. Також Юлія Миколаївна докладно зупинилась на питанні генерування QR кодів.

Учасники залишились задоволені проведеним заходом, подякували керівникові. Тетяна Правосуд, керівник методичного об’єднання вчителів іноземних мов, запропонувала пані Юлії виступити з окремих питань на зимовій сесії  професійної спільноти.

АНОНС ТИЖНЯ


На календарі – третій тиждень листопада.

Продовжуємо втілювати в життя ідеї та плани!

Цього тижня на нас очікують:

15.11.2021 15.00  Віртуальна майстерня  вчителів іноземних мов. «Онлайн-інструменти  для дистанційного навчання». Аналіз переваг та недоліків тестів з платформ На урок та Classtime. Генератор QR кодів, як зручний інструмент.

15.11.2021 10.00  Обласний онлайн-семінар «Формування предметної компетентності учнів з розділу «Вогнева підготовка» навчальної програми предмета «Захист України» 

16.11.2021 15.00  Школа молодого вчителя «Сходинки до майстерності». Засідання №2. «Планування траєкторії професійного розвитку». 

17.11.2021 13.30 Онлайн-консультація «Професійний стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти»: вивчаємо та впроваджуємо в роботу»

17.11.2021 15.00  Школа психологічних знань. Онлайн-практикум з теми «Панічна атака: способи саморегуляції та самодопомоги»

17.11.2021  15.00  Марафон цифрової грамотності. Платформа графічного дизайну Canva. Мапа думок.

17.11.2021 15.00  Засідання фокус-групи вчителів трудового навчання «Цифрові технології у проєктній діяльності на уроках трудового навчання»

18.11.2021 15.00  Консультація №3 для учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022». «Підготовка до відбіркового етапу першого туру конкурсу».

19.11.2021  10.00 Онлайн-засідання творчої групи практичних психологів з теми «Теорія і практика психологічного консультування»

19.11.2021 13.30  Круглий стіл (онлайн) «Зимова сесія професійних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти. Формат проведення»

Посилання на заходи – у листах до закладів освіти.

Долучайтеся! Будемо раді бачити вас на наших заходах!

ЗАСІДАННЯ ТВОРЧОЇ ГРУПИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

 ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


Одним із напрямів гуманізації системи освіти України є інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір.

12 листопада 2021 року відбулось засідання творчої групи практичних психологів закладів дошкільної освіти з теми «Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної освіти» (керівник – Тетяна Вітер-Єкименко, практичний психолог ЗДО № 6).

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова наголосила на тому, що психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами розглядається як діяльність практичного психолога, спрямована на створення комплексної системи психологічних умов, що забезпечують успішне перебування кожної дитини в конкретному освітньому середовищі.

Під час засідання керівник творчої групи Тетяна Вітер-Єкименко ознайомила учасників з останніми нормативно-правовими документами, які стосуються організації психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Практичний психолог ЗДО № 2 Світлана Нагорна звернула увагу на розширення категорій дітей з особливими освітніми потребами, збільшення кількості таких дітей у закладах дошкільної освіти та надала психологічну характеристику різним категоріям.

Катерина Компанець, практичний психолог ЗДО № 9, зупинилася на змісті діяльності психолога з дітьми з особливими освітніми потребами, їх батьками та педагогами: діагностичній, корекційно-розвитковій, просвітницькій, профілактичній. 

Вирішення цих завдань сприятиме створенню комфортних умов для максимального розвитку потенційних можливостей та ефективній організації роботи педагогічного колективу з дитиною, яка має особливі освітні потреби.

WEB WORKSHOP ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ


10 листопада 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено онлайн-воркшоп для шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади за темою «Цифрові технології та інновації в роботі шкільних бібліотек».


Захід був спрямований на надання учасникам web workshop практичних порад щодо впровадження цифрових технологій та інновацій у роботу шкільних бібліотек і мав такі завдання, як:


Модератор заходу Ірина Шинкаренко, консультант ЦПР ПП, розпочала інформаційний блок із питання щодо організації роботи шкільної бібліотеки  та впровадження цифрових технологій у освітній процес.

Спікери практичного блоку презентували власні інновації. Виступи супроводжувались яскравими та змістовними презентаціями. З  досвідом  роботи та власними наробками учасників заходу ознайомили шкільні бібліотекарі:


Наталія Шлапак, бібліотекар Шосткинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, виступила з питання «Буктрейлер – сучасна форма реклами книги» та продемонструвала цікаві відеоматеріали, що були підготовлені разом з учнями школи.

До роботи web workshop  приєдналось 25 учасників, які залишили схвальні відгуки і побажання в підсумковому блоці (фідбек) заходу.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

ПЛАТФОРМА ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ  CANVA.

СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

 10 листопада 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, започаткованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для вчителів Шосткинської міської територіальної громади.

Цього разу педагоги разом з консультантом ЦПР ПП Ольгою Піскуновою опановували платформу графічного дизайну Canva та навчалися створювати презентації.

Тішимося, що 34 педагоги закладів загальної середньої освіти доєдналися до конференції та отримали ще один онлайн-інструмент для дистанційного навчання своїх учнів.

Марафон триває! Приєднуйтесь щосереди о 15.00!

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ЯК ДОРОГОВКАЗ ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ


10 листопада 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено  онлайн-консультацію для керівників закладів загальної середньої освіти з теми «Професійний стандарт «Керівник (директор) закладу загальної середньої освіти».


Згідно зі стандартом, мета професійної діяльності керівника закладу загальної середньої освіти полягає в безпосередньому управлінні закладом і відповідальності за освітню, фінансово-господарську та інші види діяльності закладу освіти.

До трудових функцій керівника закладу загальної середньої освіти у стандарті віднесено:


На сьогоднішній день для освітян створені 5 професійних стандартів: від психолога, учителя та вихователя до керівників закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Професійні стандарти не обмежують академічну свободу педагогів,  а слугують дороговказом для формальної, неформальної та інформальної освіти, підвищення кваліфікації та саморозвитку.

ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ СЬОГОДНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ ОДИН РІК


Це був не простий рік пошуку свого місця, шляху та становлення в освіті. Головне – ми працюємо і сподіваємося, що наша праця приносить вам  користь.

10 листопада 2020 року було зареєстровано Комунальну установу «Шосткинський центр професійного розвитку педагогічних працівників Шосткинської міської ради Сумської області». Рішення про створення установи було ухвалено  ХХVІІ сесією VІІ скликання Шосткинської міської ради 15 вересня 2020 року.

САМООЦІНЮЄМО ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


Під такою назвою 9 листопада 2021 року проведено методичний івент для адміністрації закладів дошкільної освіти Шосткинської громади.

Сьогодні розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти є нагальним питанням у роботі адміністрації закладів освіти. Головне – досконало вивчити та оцінити якість освітньої діяльності й отримати інформацію про реальний стан справ у ЗДО (лист МОН України від 10.08.2021 № 1/9-106 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році)

Модератор заходу,  консультант ЦПР ПП Наталія Коновалова акцентувала увагу педагогів на критеріях та індикаторах оцінювання, методах збору інформації відповідно до вимог організації освітніх та управлінських процесів у закладі дошкільної освіти за інструментарієм електронного порадника для директора ЗДО «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти».

Наталія Кондратенко, в.о. директора ЗДО №11 «Казка», розкрила практичний аспект використання спостереження як методу збору інформації щодо самооцінювання освітнього середовища закладу.

Любов Костіна, вихователь-методист ЗДО №5 «Теремок», поділилася з колегами  досвідом залучення батьківської спільноти до опитування з питання створення безпечного та комфортного середовища та результатами анкетування.  

Захід виявився насиченим та інформативним. Учасникам надані практичні поради, інформаційні матеріали та інструментарій для самооцінювання освітнього середовища закладу.

ХХІ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ


9 листопада 2021 року, у День української писемності та мови,  педагогічні працівники ЦПР ПП приєдналися до наймасштабнішого національного  флешмобу –  ХХІ Радіодиктанту національної єдності.

Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту був культовий український письменник Юрій Андрухович.

УЧИТЕЛІ ІНОЗЕМНИХ МОВ УДОСКОНАЛЮЮТЬ

ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ


8 листопада 2021 року відбулося друге засідання віртуальної майстерні вчителів іноземних мов «Оволодіння онлайн-інструментами для дистанційного навчання».

Керівник віртуальної майстерні Юлія Сігачова ознайомила присутніх з такими можливостями середовища Microsoft Teams, як: створення тестів на платформі Teams Forms, публікація завдань та автоматичне оцінювання, функції календаря на платформі Teams.

До роботи  віртуальної майстерні приєдналися 24 учасники. Тема засідання викликала зацікавленість педагогів і надихнула на застосування отриманих знань на практиці, оскільки дистанційне навчання на сьогодні є актуальною потребою.

АНОНС ТИЖНЯ


Понеділок – день важкий, але є секрет такий:

З лівої ноги вставайте, на життя не нарікайте,

на погоду, і на справи, випийте смачної кави.

Привітайтесь, усміхніться, добрим словом не скупіться.

І минеться неодмінно тиждень тільки на відмінно!

                                                             Соломія Українець


Після теплих та сонячних вихідних, що подарував нам перший тиждень листопада,  продовжуємо втілювати ідеї та плани! Онлайн-формат дозволяє це робити успішно навіть у «червоній зоні».

Цього тижня на нас чекають:


Посилання на заходи - у листах до закладів освіти.

Долучайтеся! Будемо раді вас бачити на наших заходах!

ТРИВОЖНІСТЬ ЯК ОСНОВНА ПРИЧИНА ДЕЗАДАПТАЦІЇ УЧНІВ


Сучасний освітній простір, насичений нововведеннями, вимагає від учителя не тільки вміння мотивувати учня до розвитку,  до знання предмета,  до пізнання світу, а й знань про психологію підростаючого покоління. Удосконалення психологічної та емоційно-етичної компетентностей  – одна з вимог чинного Професійного стандарту вчителя.

У рамках надання психологічної підтримки педагогам закладів освіти Центром професійного розвитку педагогічних працівників було започатковано роботу Школи психологічних знань (координатор – консультант ЦПР ПП Любов Ходькова).

5 листопада 2021 року відбулося  перше засідання  з теми «Тривожність як основний чинник дезадаптації учнів», учасниками якого стали вчителі 5-х класів.

У вступній частині психолог ЦПР ПП Любов Ходькова акцентувала увагу педагогів на тому, що  перехід від початкової до старшої школи пов’язаний із зростанням навантаження на психіку учня. Різка зміна умов навчання, розмаїтість та якісне ускладнення вимог, що пропонуються школяру різними вчителями, і навіть зміна позиції «старшого» у початковій школі на «наймолодшого» у середній - все це є досить серйозним випробуванням для психіки дитини. Тривожність є однією з  психологічних проблем у період адаптації учнів 5-х класів до нових умов навчання. Високий рівень тривожності учня  може привести до  несприятливого розвитку особистості, подальших проблем у навчанні та спілкуванні.

Під час засідання  працівники психологічної служби розкрили для учасників зібрання зміст наступних питань:

Дякуємо нашим чудовим спікерам та запрошуємо  педагогів Шосткинської міської територіальної громади приєднуватися до засідань Школи психологічних знань, отримувати цікаву та корисну інформацію від кращих фахівців психологічної служби нашої громади, удосконалювати психологічну та соціально-етичну компетентності.

Аби не пропустити чергового засідання, слідкуйте за нашими анонсами.

НА СТАРТІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022»


4 листопада 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено онлайн-консультацію  для педагогів, що виявили бажання взяти участь у всеукраїнському  конкурсі «Учитель року – 2022».

На сайті МОН України для участі у конкурсі зареєструвалися 11 педагогів Шосткинської міської територіальної громади.

У номінації «Біологія» бере участь Оксана Плацинда, учитель біології, виконуюча обов’язки директора Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6- дошкільний навчальний заклад.

У номінації «Інформатика» беруть участь відразу шість педагогів:



У номінації «Мистецтво» беруть участь три педагоги:



У номінації «Основи правознавства»  бере участь Віта Гусак, учитель правознавства Шосткинського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9- дошкільний навчальний заклад.

 Шановні конкурсанти! Вітаємо вас з ухваленням цього  важливого рішення! Бажаємо вам оптимізму, наснаги, упевненості у своїх можливостях, реалізації креативних ідей та творчих задумів, професійної та психологічної підтримки колег та рідних!

Хочемо вас запевнити, що педагогічні працівники ЦПР ПП готові надати вам усю необхідну організаційну, методичну та психологічну підтримку. Увесь цей час ми будемо разом з вами.

Телефонуйте, пишіть, заходьте. Будемо раді поділитися з вами знаннями, досвідом, корисними порадами та практичними рекомендаціями.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ НАВЧАЄМОСЯ СТВОРЮВАТИ ІНФОГРАФІКУ


3 листопада 2021 року відбулося чергове заняття у рамках марафону цифрової грамотності, організованого Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогів Шосткинської міської територіальної громади. Цього разу вчителі опановували платформу графічного дизайну Canva та навчалися створювати інфографіку.

Зважаючи на кількість учасників, що приєдналися до конференції Google Meet, а це 65 осіб,  можна зробити висновок, що сьогодні цей напрям консультацій  є найактуальнішим для  освітян. Педагогів не зупинило ні те, що більшість з них мали у цей день власні дистанційні уроки, ні те, що цього разу були значні перебої з підключенням до мережі інтернет. У кінці конференції – ті ж 65 осіб, що й на початку. Дякуємо вам за розуміння та бажання самовдосконалюватися!

Щиро дякуємо консультанту ЦПР ПП Ользі Піскуновій за знання, досвід та витримку! Працювати з Вами приємно та комфортно!

Для всіх бажаючих продовжити навчання нагадуємо, що заняття будуть відбуватися щосереди о 15.00. Слідкуйте за нашими анонсами!

КОНСУЛЬТАТИВНА НАРАДА КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ


Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 2 листопада 2021 року на платформі Google Meet відбулася консультативна нарада керівників методичних об’єднань Шосткинської міської територіальної громади. У заході взяли участь 18 керівників методичних об’єднань та 6 працівників ЦПР ПП.

Під час консультації були розглянуті наступні питання:


Досвідом роботи з організації проведення засідання поділилася Людмила Шевченко, учитель інформатики ШНВК:СШ-ліцей, керівник методичного об’єднання вчителів інформатики.

Педагоги отримали відповіді на питання та рекомендації для подальшої роботи.

СТАРТУВАЛА ВІРТУАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ


1 листопада 2021 року розпочала роботу віртуальна майстерня  вчителів іноземних мов «Оволодіння онлай-інструментами для дистанційного навчання» (керівник - Юлія Сігачова, учитель Шосткинського НВК: ЗОШ № 9 – ДНЗ).

Програма включає 6 занять, які будуть проводитись щопонеділка  в онлайн-форматі на платформі Google Meet.

До першого засідання приєдналось 19 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади. Учасники працювали за темою: «Створенням тестів за допомогою Google Forms. Швидке сканування тексту телефоном  та робота з Google Keep, Google Calendar».

Щиро вдячні спікеру віртуальної майстерні Юлії Сігачовій за цікаво проведене заняття та надані рекомендації та посилання, що стануть у нагоді педагогам під час користування зазначеними цифровими додатками.

Робота віртуальної майстерні організована Шосткинським центром професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до запитів вчителів англійської мови та отримала схвальні відгуки слухачів.

АНОНС ТИЖНЯ


На календарі – 1 листопада 2021 року. Перший день тижня та перший день чудового осіннього місяця! До зустрічі Нового року залишилося рівно два місяці!

Після коротких вихідних продовжуємо втілювати ідеї та плани! Онлайн-формат дозволяє це успішно робити навіть у «червоній зоні».

Цього тижня на нас чекають:

ШКОЛА ПСИХОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ


З психологією можна погоджуватися або сперечатися, але її не можна ігнорувати.

Психологічна компетентність педагога - це володіння основами знань із загальної, вікової, педагогічної, соціальної психології, психофізіології, що дозволяють успішно вирішувати професійні задачі.

Психологічні знання дозволяють створити оптимальні умови для розбудови безпечного освітнього середовища у закладі освіти.

У листопаді розпочинає  роботу Школа психологічних знань (координатор – Любовь Ходькова, психолог ЦПР ПП).

Запрошуємо педагогів громади обирати актуальні для вас теми та долучатися до онлайн-консультацій.

Поликання на зустрічі  знайдете у листах, надісланих до закладів освіти.

Тривожність як основний чинник дезадаптації учнів. Психологічний аспект

Учасники - педагоги ЗЗСО, які працюють у 5-х класах


Панічна атака: способи саморегуляції та самодопомоги

Учасники - педагоги закладів освіти


Мобінг у трудових відносинах. Що варто знати?

Учасники - педагоги закладів позашкільної освіти


Розумні цеглинки LEGO

Учасники - педагоги закладів дошкільної освіти

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ



А чи вмієте ви, шановні колеги, створювати такі постери? 

А ваші учні? 

А бажаєте навчитися?


Щиро запрошуємо вас долучитися до марафону цифрової грамотності та навчитися  працювати з платформою графічного дизайну Canva. За допомогою цього застосунку ви зможете створювати інфографіку, цікаві презентації та відео для ваших учнів.

А допоможе зробити ваше навчання легким та приємним  консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольга Піскунова.

Онлайн-консультації із зазначених тем будуть відбуватися щосереди о 15.00 год.  3, 10, 17 та 24 листопада 2021 року.

Покликання на зустрічі подані в листах до закладів освіти.

Приєднуйтесь! Чекаємо на вас!

ТРИВОЖНІСТЬ ЯК ПСИХОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА


Сучасна епоха, насичена соціально-економічними перетвореннями, створила умови для збільшення тривоги й хвилювань. Як відомо, тривогу і хвилювання на емоційному і розумовому рівні дорослі передають своїм дітям.

Тривожність - це індивідуальна психологічна особливість, яка виявляється в підвищеній схильності почуватися занепокоєним за будь-яких життєвих ситуацій, у тому числі тих, які взагалі не можуть викликати тривоги.Тривожність буває ситуативною, але може стати й особистісною особливістю.

29 жовтня 2021 року тема «Тривожність як основний чинник дезадаптації учнів» була розглянута під час онлайн-засідання професійного об’єднання практичних психологів і соціальних педагогів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної, передвищої фахової освіти.

У вступі до засідання психолог ЦПРПП Любов Ходькова  розкрила поняття «тривожності» як соціально-педагогічної, психологічної проблеми учнів та зробила акцент на тому, що високий рівень тривожності дитини може привести до  несприятливого розвитку її особистості.

Під час засідання  спікери розкрили для учасників зміст наступних питань: «Погляди науковців відносно проблеми тривожності у дітей молодшого шкільного віку» – Софія Прижелудська,  практичний психолог ШЗШ № 12, «Причини та ознаки тривожності у дітей» - Оксана Кохан, соціальний педагог ШСШ № 1, «Тривожність учня під час відповіді на уроці» – Світлана Крапивна, практичний психолог ШСШ № 1, «Наслідки тривожних розладів у підлітків» - Наталія Шарамко, соціальний педагог ШНВК: СШ-ліцей, «Наслідки тривожних розладів у дітей. Психосоматика» - Юлія Корж, практичний психолог Ковтунівського НВК, практичний психолог ШСЗШ № 10 Людмила Алісіменко провела з учасниками майстер-клас з теми «Гармонізація складного емоційного стану» з використанням методики, спрямованої на подолання та зниження рівня тривожності.

Свої враження від засідання учасники залишили на віртуальній дошці Jamboard.

КОНСУЛЬТАТИВНА НАРАДА ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ

 З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ


28 жовтня 2021 року на платформі Google Meet відбулася консультативна нарада, яку провели працівники ЦПР ПП  для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Директор ЦПР ПП Зінаїда Чухно акцентувала увагу педагогів на нормативних документах, порядку та умовах проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022».


Основні меседжі виступу:

Не менш актуальним виявилося питання щодо атестації педагогічних працівників. Консультант ЦПР ПП Ніна Гаєва  детально ознайомила учасників зібрання з особливостями атестації педагогічних працівників у 2021-2022 навчальному році, зокрема акцентувала увагу присутніх на змінах, які відбулися  в  законодавстві з моменту затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Психолог ЦПР ПП Любов Ходькова ознайомила заступників директорів з особливостями атестації працівників психологічної служби відповідно до чинного законодавства.

Заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Наталія Лакоза  поділилася досвідом участі та перемоги у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»-2021.

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: СУЧАСНИЙ ПІДХІД ДО КЕРІВНИЦТВА

27 жовтня 2021 року консультант ЦПР ПП Наталія Коновалова Наталия Коновалова взяла участь в онлайн-нараді для керівників закладів дошкільної освіти, яка відбулась на базі управління освіти Шосткинської міської ради.

На заході були присутні керівники 24 закладів освіти, що опікуються вихованням дітей дошкільного віку. Учасники онлайн-наради були ознайомлені зі структурою професійного стандарту, загальними відомостями, умовами навчання та професійного розвитку, терміном дії документа.

Н. Коновалова акцентувала увагу керівників на тому, що професійний стандарт «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» втілює сучасний підхід до визначення переліку трудових функцій, опису загальних і професійних компетентностей керівника, знань, умінь та навичок, які визначають відповідність вимогам до роботи на посаді директора закладу дошкільної освіти. Також учасникам онлайн-наради були запропоновані роз’яснення іншомовних термінів, які використовуються у професійному стандарті.

РОЛЬ СПЕЦІАЛІСТІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ У СТВОРЕННІ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

26 жовтня 2021 року психолог ЦПРПП Любов Ходькова Любовь Ходькова взяла участь у науково-практичній вебконференції з теми «Напрями діяльності фахівців психологічної служби щодо попередження соціально небезпечних явищ».   Мета конференції - обмін досвідом фахівців психологічної служби Сумської та Харківської областей щодо форм та методів роботи з попередження соціально-небезпечних явищ в учнівському середовищі.

Під час конференції працівниками Харківської академії неперервної освіти були розглянуті питання профілактики підліткової агресії, інтернет-залежності підлітків, шкідливих звичок, конфліктів в учнівському середовищі, ролі спеціаліста психологічної служби у створенні безпечного освітнього середовища.

Досвідом роботи з цих напрямків роботи поділилися практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Харківської та Сумської областей.

МАРАФОН ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

Під час осінніх канікул педагоги Шосткинської міської територіальної громади мали можливість не лише відпочити  від навчальних занять, а ще й  удосконалити свої  інформаційно-цифрові компетентності, приєднавшись до марафону цифрової грамотності, започаткованому Центром професійного розвитку педагогічних працівників.


За тиждень активних навчань, що тривали  з 18 по 22 жовтня 2021 року, консультантом ЦПР ПП Ольгою Піскуновою проведено 10 онлайн-консультацій для педагогів громади. Навчання проходили в дистанційному форматі та були присвячені використанню додатків Google у педагогічній діяльності. Основною метою заходу було  надання вчителям інструментарію для проведення дистанційного та змішаного навчання.

З понеділка навчальні заняття у закладах освіти відновлюються  (в очному та дистанційному форматах), приємно, що 274 педагоги, які взяли участь у марафоні, повернуться у класи, озброївшись новими знаннями та цифровими інструментами для проведення уроків.

А тим, хто з поважних причин не зміг цього разу доєднатися до навчання, хочемо нагадати, що марафон не закінчився, він лише розпочав свою роботу. Слідкуйте за нашими анонсами!

ПЕДПРАЦІВНИКИ ЦПР ПП НАВЧАЮТЬСЯ НА ДИСТАНЦІЙНИХ КУРСАХ

Тиждень, що минає, виявився для педагогічних працівників ЦПР ПП напрочуд насиченим. 

З 18 по 21 жовтня 2021 року директор, психолог та консультанти  перебували на дистанційних курсах з питань надання консультативних послуг центрами професійного розвитку педагогічних працівників, які були організовані Сумським ОІППО (модератор заходу – Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, доцент).

Графік навчальних занять був досить щільним та напруженим: лекції, тестування, інтерактивні вправи, робота з презентаціями, відеоредакторами, онлайн-дошками, домашні завдання тощо.

Акценти уваги 1-го дня навчання:

Вітаємо Ольгу Піскунову Ольга Піскунова, консультанта Центру професійного розвитку педагогічних працівників, з успішним завершенням курсу «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти» та отриманням сертифікату від ТОВ «Академія цифрового розвитку». Бажаємо нашій молодій колезі міцного здоров’я, наснаги, невичерпної творчої енергії та нових професійних здобутків

Навчання було організоване Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна задля розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу та тривало з 04 по 18 жовтня 2021 року.

Вітаємо Наталію Лакозу, учителя української мови та літератури, заступника директора з навчально-виховної роботи Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8, з перемогою у ХІІ Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель»-2021! Бажаємо талановитому вчителю міцного здоров’я, невичерпної енергії,  нових професійних здобутків! 

З 18 жовтня 2021 року Центр професійного розвитку педагогічних працівників розпочинає марафон цифрової грамотності для педагогів Шосткинської міської територіальної громади. Мета заходу – надати вчителям інструментарій для проведення дистанційного та змішаного навчання.

Перші 10 онлайн-консультацій відбудуться під час осінніх канікул і будуть присвячені використанню додатків Google у педагогічній діяльності.

Програма 

ОБЛАСНА ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД У 2021-2022 Н. Р.

У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

13 жовтня 2021 року директор ЦПР ПП Зінаїда Чухно взяла участь в інструктивно-методичній онлайн-нараді «Особливості організації роботи відділів освіти, закладів загальної середньої освіти з проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та інтелектуальних змагань», яка відбулася на базі Сумського ОІППО.

З мотиваційним виступом до учасників заходу звернулась Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, доктор педагогічних наук, доцент, яка оголосила план спільних дій.

Сущенко А.О., методист навчально-методичного навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, розкрила питання нормативно-правового забезпечення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів; звернула увагу на особливостях (очний та  дистанційний формати) організації проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2021-2022 н.р.

Відповідно до плану заходу Сукачова Н.М., методист навчально-методичного навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, ознайомила з нормативно-правовим забезпеченням та організацією проведення конкурсів, турнірів, проєктів, нагадавши про обласних координаторів проведення міжнародних, всеукраїнських інтелектуальних змагань.

Досвідом роботи щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів поділилися учасники наради.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ЗМАГАНЬ З ФУТБОЛУ!

Завершилися традиційні щорічні змагання з футболу серед команд закладів загальної середньої освіти  Шосткинської міської територіальної громади,  які тривали з 8 по 12 жовтня 2021 року.

Цьогоріч сім закладів (ШСШ №1, ШНВК-ліцей, гімназія, ШЗШ №4, 5, 7, 11) представили свої команди. Під час змагань учасників переповнював шквал емоцій. За команди вболівали та активно підтримували своїх фаворитів не лише учні, а й педагоги.

У фіналі змагань зустрілися команди ШНВК-ліцей та ШЗШ №7. Гра тривала на рівних і завершилася рахунком 1:1. Під час пенальті фортуна посміхнулася команді ШЗШ №7. Перехідний кубок вручено командам-переможцям цьогорічних змагань: І місце – команда  ШЗШ №7; ІІ місце – команда ШНВК-ліцей; ІІІ місце – команда  гімназії.

Щиро вітаємо переможців та їх тренерів! Бажаємо нових спортивних досягнень!

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

«Один із секретів педагогічної творчості полягає в тому,  щоб збудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи.  Хто намагається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх взаєминах з вихованцями,  той уже досяг половини успіху», - вважав Василь Сухомлинський.

12 жовтня 2021 року було проведено перше засідання Школи вдосконалення педагогічної майстерності молодого педагога «Сходинками педагогічної майстерності». На засіданні були присутні 15 педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Наталія Коновалова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, керівник Школи молодого педагога, провела з молодими педагогами вправу «Знайомство», круглий стіл «Що мене надихає, а що заважає в роботі?» та інтерактив «Сучасний педагог… Який він?!».

Модератор засідання акцентувала увагу на створенні власної траєкторії професійного розвитку, способах визначення методичної теми, принципах побудови та алгоритмі розроблення індивідуального маршруту педагога.

Учасникам Школи було запропоновано пройти анкетування для планування подальшої продуктивної роботи.

ПРАЦЮЄМО НАД СТВОРЕННЯМ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ УЧНЯ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Згідно з планом роботи Шосткинського центру професійного  розвитку педагогічних працівників 12 жовтня 2021 року в приміщенні  Шосткинської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 10 відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду для вчителів та асистентів учителів інклюзивних класів, учителів спеціальної школи, індивідуальної форми навчання «Освітній простір учня з особливими освітніми потребами» (керівник – Ольга Нечипоренко, учитель вищої категорії ШСЗШ № 10). У роботі ШППД взяли участь 39 педагогів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

На початку засідання консультант ЦПР ПП Ірина Шинкаренко виступила з методичними рекомендаціями щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році. Тетяна Мозгова, директор інклюзивно-ресурсного центру, розповіла про організацію освітнього середовища дітей з особливими освітніми потребами.

Учитель інклюзивного класу Шосткинської спеціалізованої школи № 1 Наталія Бабатіна акцентувала увагу присутніх на складанні індивідуальної програми розвитку учня інклюзивного класу. Наталія Рибалко, асистент учителя ШСШ № 1, зупинилась на питанні ведення документації асистентом учителя.   Керівник ШППД Ольга Нечипоренко поділилась досвідом роботи зі створення портфоліо для дітей з особливими освітніми потребами.

Присутні взяли активну участь в обговоренні заслуханих питань та отримали  корисну інформацію, яка стане у нагоді для організації подальшої роботи.

ЯК НАЛАШТУВАТИСЯ НА РЕЗУЛЬТАТИВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

ЗА АЛЬТЕРНАТИВНОЮ ПРОГРАМОЮ «STREAM-ОСВІТА, АБО СТЕЖИНКИ У ВСЕСВІТ»

Під такою назвою проведена перша дискусія на засіданні фокус-групи «STREAM-освіта дошкільників: міжпредметна інтеграція в освітній діяльності» для педагогів закладів дошкільної освіти, яка відбулась 11 жовтня 2021року.

Модератор заходу  Наталія Шалда, вихователь-методист ЗДО №1 «Дзвіночок», акцентувала увагу учасників фокус-групи на особливостях роботи за альтернативною програмою «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт», методичному забезпеченні програми, завданнями та принципами STREAM-освіти.

Учасникам були надані практичні поради щодо можливостей завантаження електронних додатків до програми, створення карти-схеми для конструювання  та алгоритму побудови освітньої діяльності з дошкільнятами, організації STREAM-лабораторії як експериментально-дослідницького осередку.

Підсумком І засідання фокус-групи були відповіді на запитання учасників за результатами анкетування. Засідання було насиченим та інформативним.

Учасники фокус-групи висловили подяку керівнику за ґрунтовну та корисну інформацію.

ОЦІНЮЄМО РЕЗУЛЬТАТИ НАЧАННЯ УЧНІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

Оцінювання – це процес отримання даних про стан сформованості результатів навчання учнів з метою створення сприятливих умов для розвитку здібностей кожного учня. Саме цьому був присвячений тематичний івент вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти «Оцінювання учнів початкових класів Нової української школи», який відбувся 11 жовтня 2021 року. У роботі тематичного івенту (онлайн) взяли участь 88 педагогів Шосткинської МТГ.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко акцентувала увагу присутніх на основних положеннях «Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів ЗЗСО», затверджених наказом МОН України від 13.07.2021 р. № 813. Окремо зупинилась на тематичних діагностувальних роботах, оформленні результатів формувального й підсумкового оцінювання на сторінках класного журналу та у свідоцтвах досягнень учнів.

Учасники мали можливість обговорити питання, які їх зацікавили, отримати консультативну допомогу. Матеріали презентації, на запит слухачів, надіслані по закладах освіти.

ПІДВИЩУЄМО ЦИФРОВУ КОМПЕТЕНТНІСТЬ ПЕДАГОГІВ

Одним із завдань Центру професійного розвитку педагогічних працівників є сприяння підвищенню інформаційно-цифрової компетентності педагогів. Відповідно до запитів учителів початкових класів консультантом Шосткинського ЦПР ПП Іриною Шинкаренко у 2021-2022 навчальному році організовано роботу фокус-групи «Цифрові технології в освітньому процесі».

7 жовтня 2021 року на базі Шосткинської загальноосвітньої школи №5  відбулося перше засідання фокус-групи (керівник – Алла Третьякова, учитель вищої категорії ШЗШ № 4). До роботи долучилося 25 учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Засідання включало теоретичну та практичну частину. Учасники ознайомились з теоретичними матеріалами щодо використання сервісів Google в освітньому процесі. Використовуючи матеріальну базу  кабінету інформатики ШЗШ № 5, педагоги мали змогу застосувати отримані знання на практиці.

Слухачі  отримали корисні знання для використання в подальшій роботі, подякували керівнику групи Аллі Третьяковій за цікаву і змістовну подачу матеріалу, висловили бажання   продовжувати роботу у складі фокус-групи «Цифрові технології в освітньому процесі».

СУЧАСНІ ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИКИ І ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ

НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

5 жовтня 2021 року в режимі онлайн відбувся методичний кейс «Сучасні ефективні методики і технології навчання на уроках фізичної культури».

До заходу приєдналося 22 педагоги закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади.

Консультант ЦПР ПП Ніна Гаєва ознайомила присутніх з новими підходами до викладання фізичної культури поколінню Z,  акцентувала увагу на меті та завданнях,  визначених у Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року.

Світлана Хорохордіна, учитель фізичної культури ШНВ:СШ -ліцей, старший учитель, презентувала  сучасні ефективні методики і технології навчання, поділилася досвідом їх застосування на уроках фізичної культури.

Олександр Осипенко, учитель фізичної культури в початкових класах ШСШ №13, старший учитель, поділився досвідом і особливостями роботи в умовах НУШ.

Людмила Михно, учитель ШЗШ №7, учитель-методист, визначила шляхи   залучення старшокласників до рухової активності.

Учасники зустрічі висловили  подяку за організацію методичного кейсу.

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПЕДМАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ


4 жовтня 2021 року на базі ШЗШ №11 відбулося засідання школи педагогічної майстерності   вчителів трудового навчання (керівник – Світлана Лежніна).  У заході взяли участь  педагоги Шосткинської міської територіальної громади.

Консультант ЦПР ПП Ніна Гаєва ознайомила педагогів з актуальними питаннями  щодо  атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Надія Прозорова, учитель трудового навчання ШЗШ №12, учитель-методист, провела з присутніми майстер-клас «Виготовлення рослинних елементів технікою «Вишивка стрічками».

Світлана Лежніна, учитель трудового навчання ШЗШ №11, старший учитель, презентувала навчальну літературу  з технології для 5 класу програми «Інтелект України».

Педагоги поділилися досвідом проведення І етапу учнівської олімпіади з трудового навчання.

Участь у роботі школи педмайстерності виявилася продуктивною та корисною для підвищення кваліфікації вчителів.

Шановні освітяни!


Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників освіти! У цей святковий день дозвольте висловити сердечну вдячність за вашу самовіддану працю, невтомний творчий пошук, високий професіоналізм, життєву мудрість!

Бажаємо вам, дорогі педагоги, міцного здоров’я, невичерпної енергії та оптимізму, щедрих урожаїв на освітянській ниві! Нехай успіхи й перемоги окрилюють вас на нові звершення та професійні здобутки!

Дорогі бібліотекарі!


Шосткинський центр професійного розвитку педагогічних працівників  щиро вітає  вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаємо вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння та підтримки. ваша професія надзвичайно важлива для нашого суспільства і саме ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань!

НАРАДА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ


Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 29 вересня 2021 року на базі Миронівського НВК відбулася нарада шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади. З професійним святом бібліотекарів привітали директор закладу Михайло Солотвинський, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Шинкаренко.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Віктор Ніколаєнко провів для присутніх оглядову екскурсію по навчальному закладу. Бібліотекар Людмила Осипенко  презентувала роботу шкільної бібліотеки.  Надія Коробко, учитель історії, ознайомила гостей з експозицією Музею історії школи. Завідувач Музею ткацтва Сергій Макаренко представив експонати музею та провів майстер-клас зі створення тканого полотна. Оксана Лугова, учитель технологічної галузі,  розповіла присутнім про клас дитячої творчості і показала кращі вироби, виконані в техніці «Паперопластика», «Лозоплетіння» та ін.

Бібліотекарі громади висловили вдячність педагогічному колективу Миронівського НВК загостинність, залишили схвальні відгуки у шкільних музеях, отримали задоволення від відвідування школи та позитивний заряд до майбутніх професійних звершень.

ПЛАНУЄМО ТРАЄКТОРІЮ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ


28 вересня 2021 року директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Зінаїда Чухно за запрошенням адміністрації закладу провела для педагогів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 консультацію «Планування траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до чинного Професійного стандарту вчителя».

Траєкторія професійного розвитку педагогічного працівника – персональний шлях реалізації професійного потенціалу педагогічного працівника, що ґрунтується на його вільному виборі закладу освіти, установи, організації, іншого суб'єкта освітньої діяльності, видів, форм, темпу здобуття освіти та освітньої програми в межах здобуття освіти дорослих. (Постанова КМУ від 29.07.2020 №672 «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників»)

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ!

Щиро вітаємо працівників дошкілля з професійним святом!

Висловлюємо вам, шановні колеги,  щиру вдячність за вашу благородну працю, високий професіоналізм, креативні знахідки в роботі з найменшими громадянами нашої країни та незгасиму любов до дітей!

Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, добра, злагоди, тепла та затишку у ваших родинах, успішного втілення нових цікавих проєктів та творчих планів, гідного пошанування вашої праці державою та суспільством!

ШКОЛА МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ


Завтра урок... Упевненість, радість, приємні емоції домінують над хвилюваннями, які тихенько причаїлися десь біля серця й ззовні начебто непомітні. Чимало труднощів та складних ситуацій постануть перед молодими фахівцями на довгому педагогічному шляху.

Сучасна школа сьогодні нагадує бурхливий океан креативних ідей, державних нововведень, цікавих проєктів, освітніх технологій, педагогічних інновацій. Аби не втратити курсу та не збитися з правильного шляху, 23 вересня 2021 року 22 молоді педагоги закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади разом з фахівцями Центру професійного розвитку педагогічних працівників вирушили у захоплюючу освітянську подорож «Сходинки до майстерності».

Перш ніж вирушити в дорогу, молоді спеціалісти озброїлися швидкохідним кораблем,  на пурпурових вітрилах якого написали переваги власної педагогічної діяльності, сформували свою педагогічну мрію, а також намітили шляхи її досягнення. Труднощі, проблеми та перешкоди, що чекають молодих педагогів у плаванні по бурхливому шкільному океану,  були відмічені на якорях корабля. 

У ході вимушених зупинок та під час виконання складних  практичних завдань молоді педагоги  усвідомили,  що власні переваги допоможуть  кораблю плисти, незважаючи на морські шторми, а якорі нададуть можливість зупинитися для роздумів та попрацювати над недоліками та перешкодами.

Учасники подорожі висловлюють слова щирої вдячності креативному штурману корабля – психологу Центру професійного розвитку педагогічних працівників Любові Ходьковій. Подорожувати з Вами легко й приємно!

ШКОЛА МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

24 вересня 2021 року психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Л. Ходьковою було проведено засідання Школи молодого спеціаліста психологічної служби, на якому були присутні практичні психологи закладів освіти Шосткинської МТГ зі стажем роботи до 3-х років.

Під час засідання були розглянуті питання організації психологічного супроводу освітнього процесу, зокрема, раціонального розподілу робочого часу, діяльності психолога щодо створення безпечного освітнього середовища у закладі, формування стресостійкості учнів, педагогів та батьків в умовах карантинних обмежень, організація просвітницької роботи з використанням інтернет-ресурсів тощо.

ПЛАНУЄМО ТРАЄКТОРІЮ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ


22 вересня 2021 року директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Зінаїда Чухно за запрошенням адміністрації закладу провела для педагогів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 консультацію «Планування траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до чинного Професійного стандарту вчителя».

Розробники стандарту переконані, що  він надасть змогу педагогам визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігатиме необ’єктивному оцінюванню професійних компетентностей під час атестації та сертифікації.

На думку Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, учитель – це людина, на якій тримається реформа освіти, без нього будь-які зміни із забезпечення якості освіти будуть неможливими, тому одна з головних ідей сьогодення – умотивований учитель. Сприяти професійному розвитку педагогів, консультувати та надавати їм психологічну  підтримку покликані новостворені центри професійного розвитку педагогічних працівників.

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА І STEM-ОСВІТА


22 вересня 2021 року Шосткинським центром професійного розвитку педагогічних працівників проведено освітній хаб «НУШ і STEM – Нова українська школа і STEM-освіта». До заходу приєдналося 72 вчителя початкових класів закладів загальної середньої освіти Шосткинської МТГ.

Консультант ЦПР ПП Ірина Шинкаренко ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році. Світлана Нескоромна, учитель початкових класів ШНВК: СШ-ліцей, старший учитель, презентувала STEM-урок  у 3 класі «Органи дихання». 

Наступний блок освітнього хабу розпочала директор ШСШ № 13 Валентина Балицька з представлення досвіду роботи педагогічного колективу з упровадження STEM-проєктів. Більш детально на організації роботи за окремими STEM-проєктами зупинились педагоги ШСШ №13: Олена Білоуха, заступник директора з навчально-виховної роботи, Ольга Полятикіна, учитель інформатики, Світлана Онищенко, учитель початкових класів, старший учитель.

Учасники зустрічі висловили слова подяки за організацію освітнього хабу на актуальну тематику.

ОСІННЯ СЕСІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛЬНОТ ПЕДАГОГІВ 

ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


У період з 2 по 21 вересня 2021 року проведена осіння сесія професійних спільнот педагогів закладів дошкільної освіти Шосткинської міської територіальної громади.

На засіданні «Методичної студії» вихователями-методистами закладів дошкільної освіти та заступниками директорів навчально-виховних комплексів, які опікуються дошкільними відділеннями, були обговорені питання організації роботи професійних спільнот у поточному навчальному році.

Керівниками професійних спільнот проведені перші організаційні засідання для вихователів груп дітей різних вікових категорій та вузьких спеціалістів. Підведені підсумки роботи за 2020/2021 та обговорені форми участі членів професійних об’єднань на 2021/2022 навчальний рік.

Наталія Коновалова, консультант Центру ПРПП, акцентувала увагу на форматі проведення практичних засідань професійних об’єднань  відповідно до вимог сьогодення та потужних змін у нормативно-правовому полі діяльності педагогів закладів дошкільної освіти. Акцентувала увагу на продовженні вивчення  та впровадження в практику роботи нового Державного стандарту дошкільної освіти

Професійні об’єднання пройшли змістовно, активно, у доброзичливій атмосфері. Керівники професійних об’єднань привітали педагогів з початком нового навчального року та побажали нових педагогічних  досягнень.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АТЕСТАЦІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

20 вересня 2021 року Ніна Гаєва,  консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, за запрошенням адміністрації закладу зустрілася з педагогами загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 та провела  консультацію «Актуальні питання атестації, сертифікації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників».

Ніна Михайлівна надала практичні поради педагогам щодо  організації освітнього процесу та професійного розвитку, акцентувала увагу освітян на механізмі перевірки суб’єктів підвищення кваліфікації на предмет їхньої діяльності. Відповіла на запитання щодо особливостей курсової підготовки відповідно до оновленої нормативної бази.

ФОРМУВАННЯ МИСТЕЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ


16 вересня 2021 року вчителі освітньої галузі «Мистецтво» закладів загальної середньої освіти Шосткинської міської територіальної громади та консультант Шосткинського ЦПР ПП  Ірина Шинкаренко взяли участь у методичному онлай-пораднику «Формування мистецької предметної компетентності в учнів на уроках мистецтва».

Засідання проводила методист Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Сердюк, яка акцентувала увагу присутніх на основних орієнтирах навчання змісту мистецтва учнів Нової української школи. Були розглянуті питання реалізації мети і завдань мистецької освітньої галузі за предметними змістовими лініями, використання компетентнісного підходу на уроках мистецтва, особливості оцінювання досягнень учнів з мистецтва відповідно до вимог НУШ. Порадник завершився оглядом навчально-методичного забезпечення як засобу формування предметної мистецької компетентності учнів.

ОБЛАСНА НАРАДА КОНСУЛЬТАНТІВ ЦПР ПП

З ПИТАНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

16 вересня 2021 року Департаментом освіти і науки Сумської облдержадміністрації проведена онлайн-нарада для консультантів Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які опікуються початковою освітою. Від Шосткинського ЦПР ПП у нараді взяла участь консультант Ірина Шинкаренко.

Представник Департаменту Катерина Діхнич прокоментувала основні положення «Методичних рекомендацій щодо оцінювання  результатів навчання учнів 1-4 класів», що надалі були обговорені учасниками засідання. Також було розглянуто питання щодо організації роботи груп подовженого дня.

Матеріали обласної наради надіслані по закладах освіти для використання в роботі.

14 вересня 2021 року у приміщенні центру естетичного виховання «Юність» Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації було проведено   кущову нараду з питання організації роботи перших класів в умовах Нової української школи для територіальних громад Шосткинського району.

На нараді також були розглянуті й інші питання, серед яких  - функціонування новостворених центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

У нараді взяли участь представники органів місцевого самоврядування, керівники закладів освіти, працівники центрів професійного розвитку громади.

КОНСУЛЬТАТИВНА НАРАДА ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ

З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ


9 вересня 2021 року  у приміщенні  Малої академії наук відбулася  консультативна нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

На нараді були розглянуті наступні питання: особливості оцінювання учнів 1-4 класів Нової української школи (Ірина Шинкаренко, консультант ЦПР ПП), актуальні питання атестації, сертифікації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників (Ніна Гаєва, консультант ЦПР ПП), планування траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до чинного Професійного стандарту вчителя (Зінаїда Чухно, директор ЦПР ПП), оновлення посадових інструкцій практичних психологів закладів освіти відповідно до професійного стандарту  «Практичний психолог закладу освіти» (Любов Ходькова, психолог ЦПР ПП).

Педагогічні працівники ЦПР ПП надали практичні поради заступникам директорів по роботі з нормативно-правовими документами, що стосуються організації освітнього процесу та професійного розвитку педагогів,  відповіли на численні питання.

8 вересня 2021 року  директор ЦПР ПП  Зінаїда Чухно та психолог ЦПР ПП Любов Ходькова  взяли участь у нараді керівників закладів загальної середньої освіти та висвітлили такі питання: упровадження професійних стандартів учителя та практичного психолога в роботу закладів загальної середньої освіти та особливості атестації працівників психологічної служби у 2021-2022 навчальному році. 

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ


7 вересня 2021 року у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулося засідання методичного об’єднання бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Шосткинської територіальної громади. У заході взяли участь 27 шкільних бібліотекарів.

Засідання відкрила керівник міського методичного об’єднання Наталія Хорохордіна, яка проаналізувала роботу спільноти за минулий навчальний рік і презентувала проєкт плану роботи на 2021-2022 навчальний рік.

Консультант ЦПР ПП Ірина Шинкаренко ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо організації діяльності бібліотеки закладу загальної середньої освіти  у 2021-2022 н .р.

Наталія Шлапак (ШЗШ № розповіла про календар знаменних та пам’ятних дат на новий навчальний рік, Людмила Осипенко (Миронівський НВК) поділилась досвідом роботи з планування відповідних заходів.

Сьогодні успішною діяльністю бібліотек у просуванні читання є співіснування та взаємодія з новітніми технологіями, правильне розуміння свого місця і ролі в сучасному інформаційному просторі. При цьому місія бібліотеки – залучення до читання підростаючого покоління – не змінюється, а знаходить нову форму і зміст, отримує новий потенціал.

Цікавий досвід роботи представили бібліотекарі: Ніна Шевченко (ШЗШ № 5) з поповнення фонду шкільної бібліотеки сучасною літературою та Анастасія Нагуло (ШНВК: ЗОШ № 9 – ДНЗ) з організації роботи сайту шкільної бібліотеки.

Засідання завершилося питанням щодо стану забезпечення підручниками на 2021-2022 навчальний рік, перерозподілом навчальної літератури відповідно до потреб шкіл.

Зустріч пройшла у діловому активному форматі. Присутні висловили побажання отримати матеріали засідання в електронному вигляді.

1 вересня 2021 року  у приміщенні Шосткинського Арт-центру  відбувся IT teacher-fest «Сучасні цифрові технології – рушійна сила соціально-економічного прогресу».

Роль інформатики в розвитку сучасного суспільства важко переоцінити. Саме з нею пов’язаний початок принципових змін у галузі накопичення, передавання, опрацювання й використання інформації. Постійне зростання можливостей комп’ютерної техніки, розвиток інформаційних мереж, створення нових інформаційних технологій призводять до значних змін в усіх сферах суспільства: у науці, техніці, виробництві, освіті, медицині тощо. Заклади освіти Шосткинської міської територіальної громади мають свій напрацьований досвід у використанні сучасних технологій в освітньому процесі, серед яких - участь у проєктах:    


На сьогодні учитель інформатики – одна із перспективних та затребуваних професій в освіті. Тепло привітали освітян з початком нового навчального року міський голова Микола Нога, заступниця міського голови Марина Харламова, керуюча справами виконкому Олена Кравченко, головний спеціаліст управління освіти Сергій Семенистий, директор МАН Сергій Запівахін, керівник методичного об’єднання вчителів інформатики, учитель ШНВК:СШ-ліцей Людмила Шевченко.

Педагоги отримали подяки міського голови, цінні подарунки та  музичні вітання від вихованців зразкового театру естрадної пісні «Мікс» (керівник – Ірина Легейда).

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ-ОГЛЯДУ "СВІТ ДОШКІЛЛЯ"


Центр професійного розвитку педагогічних працівників Шосткинської міської територіальної громади щиро вітає переможців обласного етапу  фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2021 році!

Номінація «Інноваційний світ дошкілля» – практика використання сучасних технологій в освітньому процесі закладів дошкільної освіти»

ІІ місце – Марія Осадча, директор, Наталія Васильєва, вихователь-методист Шосткинського дошкільного  навчального закладу (ясла-садок) № 9 «Десняночка»;

Номінація «Краща методична розробка» з досвіду роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти»

ІІІ місце –  Світлана Саприкіна, вихователь Шосткинського дошкільного  навчального закладу (ясла-садок) № 5 «Теремок»;

Номінація  «Практичні аспекти впровадження інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти»

ІІІ місце –  Алла Пирогова, директор, Світлана Данченко, вихователь-методист Шосткинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 10 «Незабудка».

Радіємо разом з вами!!! Бажаємо подальших успіхів закладам дошкільної освіти на педагогічній ниві!!!

ЗМАГАННЯ ЮНИХ ФУТБОЛІСТОК


1 червня 2021 року, у Міжнародний день захисту дітей, з метою пропаганди здорового способу життя, організації змістовного дозвілля, згуртування дітей Шосткинської міської територіальної громади  на базі Ковтунівського навчально-виховного комплексу відбулися змагання з міні-футболу серед команд дівчат закладів загальної середньої освіти. На спортивному майданчику змагалися 5 команд під керівництвом своїх учителів фізичної культури.

Якісне та неупереджене  суддівство було організоване Пилипковим Сергієм Анатолійовичем, учителем фізичної культури Ковтунівського НВК

Результати змагань:

І місце - Ковтунівський НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів –ЗДО;

ІІ місце - Івотський  НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів –ЗДО;

ІІІ місце – Клишківський НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів –ЗДО;

4 місце – Шосткинський НВК:  ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – ДНЗ;

5 місце – Воронізька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вітаємо переможців та їх наставників.