Квест

Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає».
А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед,
і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище.
У цьому й полягає основна місія сучасного вчителя.

Квест - це сучасна освітня технологія орієнтована на учнів, занурених у процес навчання, яка сприяє розвитку їх критичного мислення.

Освітній вебквест - проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.

Чому WebQuests?

При виконанні вебквестів учні не отримують готових відповідей чи рішень, вони самостійно вирішують поставлену перед ними задачу.

Робота над вебквестом допомагає:

• організувати активну самостійну або групову пошукову діяльність;

• сприяє розвитку творчого мислення і навичок вирішення проблем;

• дає можливість здійснити індивідуальний підхід;

• тренує розумові здібності (пояснення, порівняння, класифікація, виділення загального і приватного).

Класифікація вебквестів

Вебквести можуть охоплювати як окрему проблему, навчальний предмет, тему, так і бути міжпредметними, Берні Додж виділяє три принципи класифікації вебквестів:

1. За тривалістю виконання: короткострокові та довгострокові.

2. За предметним змістом: монопроекти і міжпредметні вебквести.

3. За типом завдань, виконуваних учнями: переказ, загадки, журналістські, конструкторські, творчі, рішення спірних проблем, переконують, самопізнання, аналітичні, оціночні, наукові.

Технологія вебквест дозволяє забезпечити реалізацію принципів, таких як наочність, мультимедійність та інтерактивність навчання.

•Наочність передбачає наявність різних видів демонстрацій, презентацій, анімацій, відео, показ графічного матеріалу в будь-якій кількості.

•Мультимедійність дозволяє поряд з традиційними методами навчання використовувати звукові, відео-, анімаційні та 3D ефекти.

•Інтерактивність поєднує наочність і мультимедійність, залучає віртуальні об’єкти інформаційного середовища, дає змогу якісно впроваджувати елементи особистісно орієнтованого навчання, дозволяє учням краще розкривати свої здібності.

Процес створення веб-квесту:

  • вибір теми;

  • вибір Інтернет-сервісу і дизайну;

  • підбір завдань, веб ресурсів, планованих результатів;

  • наповнення веб-квесту змістом.

Технологія вебквест дозволяє формуватися наступним компетенціям:

-використання ІТ для вирішення професійних завдань;

-робота в команді (планування, розподіл функцій, взаємодопомога, взаємоконтроль);

-вміння знаходити кілька способів рішень проблемної ситуації, визначати найбільш раціональний варіант, обгрунтовувати свій вибір;

-навик публічних виступів.

Процес створення вебквесту складний, творчий і не завжди вкладається в певні рамки, але є необхідні кроки, які потрібно зробити для створення власного вебквесту. Отже, при створенні вебквесту необхідно пройти кроки:

Крок1. Вибір теми. Тема вебквесту повинна відповідати наступним умовам: дотримання вимог державних стандартів до змісту навчальних програм; містити завдання для розвитку мислення учнів; змістовно оновлювати або доповнювати матеріали для роботи за темою уроку, засвоєнням яких учнями вчитель не задоволений; ефективно використовувати можливості Інтернет.

Крок 2. Створення завдань. Учні можуть отримати завдання квесту у різному вигляді та за формою, наприклад: презентація. На слайді розміщено зображення і запропоновано одне чи два запитання: можна запропонувати окрему тему; текст. Можна розмістити інформацію із зображеннями і запитання у вигляді відформатованого, креативно оформленого тексту; запропонувати візуальний матеріал. Також може виглядати як набір зображень, фотографій, карикатур.

Крок 3. Створення систем оцінювання. Вебквест є комплексним проектом, тому оцінювання його виконання Створення вебквесту вчителем повинне підлягати певним критеріям, які були б орієнтовані на тип проблемного питання та форму представленого результату.

Крок 4. Підбір джерел інформації, які будуть використовувати учні для пошуку відповідей. Створення інформаційних ресурсів для підтримки вебквесту.

Крок 5. Маючи створений план та модель майбутнього проекту, його інформаційну підтримку, можна приступати до створення вебквесту.

Створення та проведення вебквестів є не складним процесом, що не потребує завантаження додаткових програм або одержання специфічних технічних знань та навичок – необхідним є лише бажання вчителів та учнів.

Розміщення вебквестів у мережі дозволяє значно підвищити мотивацію учнів на досягнення найкращих навчальних результатів.

Впровадження технології квестів в освітній процес початкової школи сприяє підвищенню якості освіти, зацікавленості учнів, розвитку предметних компетенцій і є важливою стадією процесу реформування традиційної системи освіти.

Вебквест Новорічний