Hry

Chceš mě? Chci tě! 2020

Rejža: Bído, budu potřebovat pomoct s novou hrou. Bude to na téma těch vnitřních já… budou dva hrdinové, chlap, ženská a každej bude mít dva vnitřní hlasy - rodiče a dítě.

A bude tam hodně těch vnitřních dialogů. Já si umím napsat, na co všechno myslí ženská na józe, když jako na nic nemyslí. Ale u chlapa to nenapíšu. Tak mě napadlo, jestli bys mi nepomohl s těma vnitřníma mužskejma hlasama. Aby to nebylo: Sparta sice prohrála, ale dobře sme si zašukali. Takoví pitomci nejste, že ne?

Bída: No nejsme, ale bohatýmu vnitřnímu životu nikdo neuvěří a navíc by z toho byl doják. Stejně bych zašel na pivo a psal to rovnou tam. Bude to interaktivní a navíc máš lepší smysl pro humor.

Premiéru měla hra na Branickém Masopustu a zahrajeme ji i na Festivalu Braník Sobě 2020


Přejímka zboží do náruče boží 2018

Tato hra je komedií inspirovanou úvahami o posmrtném životě. No spíš inspirovanou filmem Beetlejuice, který ukazuje posmrtný život jako obskurní úřad, kde se rozdělují nově příchozí do nebe a pekla ("no my tomu takhle tady neříkáme, ale pokud jste katolička, nebo si to neumíte jinak představit, tak prosím pěkně do nebe či do pekla.")

Premiéra se odehrála již tradičně v Divadle Duncan Centre v Braníku a znovu jsme hru zahráli také na Festivalu Braník Sobě.

Malá 2017

Hra Malá by mohla být jakýmsi prequelem ke Kláře anebo E lásce. Sledujeme postavu Malé od roku jejího narození 1976 do doby dospívání.

Neveršujeme, netančíme a nezpíváme.

Mysleli jsme si, že to bude legrační, ale lidi z toho byli trošku přepadlí, asi proto, že se ve hře trochu vzpomíná na všechny ty soudruhy a pionýrské tábory.

Malou hrajeme i na Braník Sobě 2018.

E láska 2016

Herci se v souboru bouří a odmítají se učit verše. Rovněž se ozývá volání po větším prostoru pro improvizaci. Autorka souhlasí, takže se zrodí první hra, která není ve verších - E láska.

Příběh pojednává o úskalích online seznamování a o tom, že na toho pravého můžete doslova narazit třeba někde úplně jinde.

Vši se ukazují v té nejlepší formě - opět tančíme na jevišti, zpíváme a nebojíme se ani audiovizuální techniky!

Kočičí příběh 2015

Kočičí příběh je mystickým příběhem o síle synovské lásky, kočkách, temných zákoutích lidské duše a jednom proklatě chytrém detektivovi.

Hra je opět se zpěvy, tentokrát bez tance a jestli se v minulé hře na jevišti rodilo, nyní se spíš umírá.

Klára 2014

Rok 2014 přinesl rovnou dvě nové hry! Po Bolywoodském trháku o politikovi, který v Indii duchovně i jinak prozřel se Vši pustili do první hry, která se nijak nedotýká politiky!

Ne že by se situace v komunální politice zlepšila, ale už to byla prostě nuda.

Klára je tedy tragikomický muzikál o vztazích mezi muži a ženami.

Branické Vši si připisují body za porod přímo na jevišti! Kláru si zopakujeme ještě na festivalu Braník Sobě.

Napravený politik 2014

V roce 2013 si Branické Vši daly pauzu o vánocích, zato připravily novou hru u příležitosti letního slunovratu. Hrálo se v komunitní zahradě Zebra společně s Kubrty (jak je naším zvykem) a pojali jsme to skutečně Bolywoodsky!

Napravený politik se rovněž objevil na festivalu Braník Sobě. Poprvé Vši hrály hru 2x po sobě!


Politik Palounek 2013

V Periferie Cafe Branické Vši odehrály kus, který pojednával o soudním procesu se známým výtečníkem Ondřejem Palounkem. Celá hra byla na P a předvedly se postavy jako prostitutka, prezident a další.

Hra byla krátká, ale zřejmě nejtěžší, co Vši hrály. Zkuste si například sami vyslovit: "platil perfektně, pětitisícovkama pod punčocháče!"


Pravý poklad 2012

Třetí hra, stále ve verších, se zpěvy a tanci celého souboru.

Poprvé hrajeme v Duncan Centre, čili pravém divadelním sále. Historicky asi nejnaplněnější představení našeho souboru.

Krásné kostýmy nám zaopatřila Jindřiška a tančil a zpíval také František Drábek, takže nemáme skoro žádné fotky!


O Branickém království 2011

Naše v pořadí druhá hra, která pojednává o zlých Tučňácích, kteří chtějí zabavit domeček dobrému člověku, který se vzbouří a bojuje proti nim za pomoci dobré víly Petice. Hrály také děti a premiéra byla v Branické sokolovně. Během hry vylétly pojistky, takže nfungovaly klávesy a chvíli byla strašná tma.

Na divadlo se přišel podívat i tehdejší místostarosta, který se zřejmě poznal v některé postav a vyjádřil znepokojení nad obsahem hry, dokonce se prý obával o své zdraví!