Hry

O Branickém království 2011

Naše v pořadí druhá hra, která pojednává o zlých Tučňácích, kteří chtějí zabavit domeček dobrému člověku, který se vzbouří a bojuje proti nim za pomoci dobré víly Petice. Hrály také děti a premiéra byla v Branické sokolovně. Během hry vylétly pojistky, takže nfungovaly klávesy a chvíli byla strašná tma.

Na divadlo se přišel podívat i tehdejší místostarosta, který se zřejmě poznal v některé postav a vyjádřil znepokojení nad obsahem hry, dokonce se prý obával o své zdraví!


Pravý poklad 2012

Třetí hra, stále ve verších, se zpěvy a tanci celého souboru.

Poprvé hrajeme v Duncan Centre, čili pravém divadelním sále. Historicky asi nejnaplněnější představení našeho souboru.

Krásné kostýmy nám zaopatřila Jindřiška a tančil a zpíval také František Drábek, takže nemáme skoro žádné fotky!


Politik Palounek 2013

V Periferie Cafe Branické Vši odehrály kus, který pojednával o soudním procesu se známým výtečníkem Ondřejem Palounkem. Celá hra byla na P a předvedly se postavy jako prostitutka, prezident a další.

Hra byla krátká, ale zřejmě nejtěžší, co Vši hrály. Zkuste si například sami vyslovit: "platil perfektně, pětitisícovkama pod punčocháče!"


Napravený politik 2014

V roce 2013 si Branické Vši daly pauzu o vánocích, zato připravily novou hru u příležitosti letního slunovratu. Hrálo se v komunitní zahradě Zebra společně s Kubrty (jak je naším zvykem) a pojali jsme to skutečně Bolywoodsky!

Napravený politik se rovněž objevil na festivalu Braník Sobě. Poprvé Vši hrály hru 2x po sobě!


Klára 2014

Rok 2014 přinesl rovnou dvě nové hry! Po Bolywoodském trháku o politikovi, který v Indii duchovně i jinak prozřel se Vši pustili do první hry, která se nijak nedotýká politiky!

Ne že by se situace v komunální politice zlepšila, ale už to byla prostě nuda.

Klára je tedy tragikomický muzikál o vztazích mezi muži a ženami.

Branické Vši si připisují body za porod přímo na jevišti! Kláru si zopakujeme ještě na festivalu Braník Sobě.

Kočičí příběh 2015

Kočičí příběh je mystickým příběhem o síle synovské lásky, kočkách, temných zákoutích lidské duše a jednom proklatě chytrém detektivovi.

Hra je opět se zpěvy, tentokrát bez tance a jestli se v minulé hře na jevišti rodilo, nyní se spíš umírá.

E láska 2016

Herci se v souboru bouří a odmítají se učit verše. Rovněž se ozývá volání po větším prostoru pro improvizaci. Autorka souhlasí, takže se zrodí první hra, která není ve verších - E láska.

Příběh pojednává o úskalích online seznamování a o tom, že na toho pravého můžete doslova narazit třeba někde úplně jinde.

Vši se ukazují v té nejlepší formě - opět tančíme na jevišti, zpíváme a nebojíme se ani audiovizuální techniky!

Malá 2017

Hra Malá by mohla být jakýmsi prequelem ke Kláře anebo E lásce. Sledujeme postavu Malé od roku jejího narození 1976 do doby dospívání.

Neveršujeme, netančíme a nezpíváme.

Mysleli jsme si, že to bude legrační, ale lidi z toho byli trošku přepadlí, asi proto, že se ve hře trochu vzpomíná na všechny ty soudruhy a pionýrské tábory.

Malou hrajeme i na Braník Sobě 2018.

Přejímka zboží do náruče boží 2018

Tato hra je komedií inspirovanou úvahami o posmrtném životě. No spíš inspirovanou filmem Beetlejuice, který ukazuje posmrtný život jako obskurní úřad, kde se rozdělují nově příchozí do nebe a pekla ("no my tomu takhle tady neříkáme, ale pokud jste katolička, nebo si to neumíte jinak představit, tak prosím pěkně do nebe či do pekla.")

Premiéra se odehrála již tradičně v Divadle Duncan Centre v Braníku.