Загальна характеристика Центру

Професійна (професійно-технічна) освіта все більше орієнтується на підготовку кваліфікованого робітника, конкурентоздатного на ринку праці, який не тільки вільно володіє вибраною професією, а й орієнтується в суміжних галузях діяльності, готовий до постійного удосконалення, соціальної та професійної мобільності. Саме з цією метою на базі  Бердичівського професійного будівельного ліцею створено і діє Бердичівський  навчально-практичний центр. Центр було відкрито у 2008 році за кошти соціальних партнерів з метою впровадження в освітній  процес сучасних будівельних технологій.

 Діяльність навчально –практичного центру  направлена  на  надання якісної  професійної освіти, тому головними напрямками роботи  є:

-         оновлення навчально-матеріальної бази ліцею;

-         надання додаткових освітніх послуг;

-         організація  та проведення підвищення кваліфікації, стажування за професіями;

-         організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, тренінгів, майстер-класів, конкурсів;

-         профорієнтаційна робота;

-         надання виробничих послуг.


За підтримки соціальних партнерів у 2022 році було виділено кошти  на матеріали для проведення ремонтних робіт в приміщеннях навчально-практичного центру у сумі 471845 грн та обладнання для навчальних цілей у сумі 517375,80 грн.

За 2022 рік підготовлено та працевлаштовано 218 кваліфікованих робітників та 38 слухачів (з них, 5 майстрів виробничого навчання): 33- інших категорій слухачів. Зараз у центрі здобувають освіту 276 осіб, що складає 90% від загального контингенту учнів у закладі.

Одним із інноваційних напрямків діяльності навчально – практичного центру   є співпраця із виробничими  підприємствами, організаціями,  установами, зацікавленими фізичними особами щодо впровадження новітніх підходів у професійну підготовку кваліфікованих робітників, укладання угод про співпрацю.

У ході своєї діяльності з 2008 року були укладені угоди про співпрацю з такими виробничими підприємствами, як

ДП "Полірем" (2012 р.)

 Компанією «Caparol» ( 2014р.)

 ДП «Кнауф Маркетинг» (2016р.)

ТОВ ВК «Мега-буд» (2018р.)

 фірмою «Майстер» (2019р.)

ТОВ ВП «Полісан» ( 2020р. )

На сьогоднішній день співпраця з ТОВ ВП «Полісан» є дуже тісною. Виробниче підприємство постачає нам свої нові будівельні суміші  для опорядження поверхонь, майстри центру їх апробовують,  надають відгуки про їх якість, рекомендації щодо поліпшення роботи з цими будівельними матеріалами.

Спільно із представниками цього  підприємства на базі будівельного навчально-практичного центру постійно проводиться стажування, навчання, майстер-класи, семінари з впровадження  новітніх сумішей ВП «Полісан».

Формуванню професійних компетентностей здобувачів освіти сприяють майстер-класи,  тренінги, сертифікатні програми. У рамках функціонування центру проведено низку практичних та семінарських занять професійного спрямування для здобувачів освіти,  для педагогів  ЗП(ПТ)О області з видачею сертифікатів.

Надання освітніх послуг (підготовка, перепідготовка, підвищення

кваліфікації робітників) вимагає вивчення ринку праці, запитів і побажань населення, що бажає навчатися, підприємств, організацій, що замовляють освітні послуги, на основі цієї інформації  розробляються робочі навчальні плани та короткотермінові освітні програми підвищення кваліфікації, стажування та перепідготовки робітничих кадрів,  програми часткових компетенцій.

  З міським центром зайнятості заключені угоди на навчання дорослого населення за будівельними професіями. Налагоджені ділові контакти з підприємствами, організаціями для проведення курсів, майстер-класів з вивчення новітніх виробничих технологій.

Професійну підготовку в центрі здійснюють педагогічні працівники, які мають високий рівень професійної компетенції та відповідну кваліфікацію. 73 відсотки педагогів мають вищу категорію або 14 тарифний розряд, 46 відсотків мають педагогічні звання.

Навчально-практичний центр  має сучасну навчально-матеріальну базу, оснащений новим будівельним обладнанням. Майстерня опоряджувальних робіт облаштована 15 робочими місцями, сучасним інструментом та обладнанням,  наближена до реальних умов будівництва.

Інформаційно-методичний супровід діяльності навчально-практичного центру  проходить  на базі методичного кабінету, кабінетів професійно-теоретичної підготовки,  лабораторії будівельних матеріалів, оснащених новим будівельним обладнанням, комп’ютерною та мультимедійною технікою.