Українська митниця: результати інтеграції до ЄС

Усі країни, які офіційно входять до складу Європейського Союзу, є невід'ємною та важливою частиною митного об'єднання ЄС. Тому всім держав діють єдині митні правила і однакові процедури. Це важливо зважати на Україну. яка вже має статус кандидата, та активно наближається до повноправного членства.


Щоб Україна змогла стати частиною ЄС, необхідно виконувати низку вимог та завдань. Вони стосуються, зокрема, і митної сфери. Для цього наша держава має виконати законодавче узгодження, забезпечити доступ до комп'ютеризованих систем і не тільки. За словами бізнес-аналітика Ігоря Вістака, який у статті https://kurs.com.ua/novost/1114391-igor-jaroslavovich-vistak-tamozhnja-evropi-otkrita-dlja-ukrainskih-tovarov розкрив потенціал українських товарів у Європі, зараз На Україну чекають серйозні випробування.


Частину вимог вдалося успішно виконати. Це підтверджують відповідні висновки Європейської Комісії. Але існує ще низка зобов'язань, які лише належить реалізувати.

Чого вдалося досягти


Насправді Україна досить активно впроваджує нові системи та рішення, а також змінює законодавство, що дає змогу виконати вимоги євроінтеграції. Якщо говорити про досягнуті результати, то варто виділити кілька основних пунктів:



Звісно, це лише початок шляху. У сфері митної служби Україна має виконати досить велику кількість завдань та вимог, щоб повноцінно інтегруватися до Європейського Союзу. Але більшість шляху пройдено. І слід зазначити, що пройшла цей шлях Україна досить успішно.