Bora serhat çelik

Hem kendin hem dünya için olabileceğinin en iyisi ol!

NE KADAR ZEKİSİN?

Zekânı tanımanı, gerçekten ne kadar zeki olduğunu bilmeni istedim. Çünkü kendine haksızlık ettiğini düşünüyorum. Bence zekânı tanırsan, potansiyelini daha iyi değerlendirebilirsin.

YATKINLIK & ADANMIŞLIK

Bu İkisi Varsa Başarırsın! ✌ Başarıyı öğrenmeden, başarmayı nasıl beklersin? Başarılı sonuçları oluşturan pek çok faktör sayabilirsin ama dikkatlice bakarsan, iki temel faktörün esas belirleyici olduğunu görürsün...

GECE BAKIŞI PROGRAMI

TRT Haber 'de Sayın Fuat Kozluklu Bey'in sunduğu @gecebakisi 'nda #YGS öncesi adaylara ve velilere önerilerde bulunduk.

HAKKIMDA

Kısaca: Kariyerimi toplum bilim, psikolojik danışmanlık, rehberlik alanlarında yaşayan, öğrendiklerini paylaşmayı seven, yazınca akış halini yaşayan bir eğitimciyim.

Uzunca: Bora Serhat Çelik 2003 yılında başladığı profesyonel meslek yaşantısında uzun yıllar liselere ve üniversitelere hazırlık alanında faaliyet gösteren kurumlarda görev yaptım, çok sayıda Türkiye derecesi başarısı elde eden öğrencilere motivasyonel çalışmalar ve grup danışmanlığıyla rehberlik ettim. Liselere ve üniversiteye hazırlık kurslarında ve özel okullarda; rehberlik hizmetleri planlaması ve organizasyonu yönetimi görevlerini yürütüyorum. Veli ve öğrencilere yönelik yayın editörlüğü, sınav koçluğu, aile danışmanlığı, uzaktan eğitim sistem (LMS) editörlüğü, web sayfası ve blog yazarlığı, sosyal sorumluluk faaliyetleri organizasyonlarını ekip arkadaşlarıyla yürütür. Eğitim - öğretim kurumlarında öğrenci, öğretmen, veli eğitimlerinde konuşmacı olup veya grup çalışmalarında eğitim liderliği yapıyorum. Yetenekleriyle öğrencilerine, ailelerine, çalışma arkadaşlarına, ülkeme, dolayısıyla insanlık ailesine hizmet ediyorum.

Bora'nın temel değeri yararlı olmaktır. İnsana, yurda ve Dünya’ya yararlı olmak için çalışır. 15 Mayıs Dünya Aile Günü kutlansın diye de çalışmalar yapıyorum. Yayınlanan kitapları; TEOG Mu? O İş Kolay!', 'Beni Heyecanlandırıyorsun SBS', 'Senin Başarı Serüveni ve Son Yara Bandı'dır. Eğitim ve gelişim alanında yeni ürünler kaleme almaya, araştırmalar yapmaya, en çok çok da öğrenmeye devam ediyorum.

İLETİŞİM

Bana sosyal medya hesaplarımdan veya e-posta ile ulaşabilirsiniz: boraserhatcelik@gmail.com

.

.

.

KİTAPLARIM


SON YARA BANDI

Bu kitap çok iyi gelecek. ‘Son Yara Bandı’ isimli eser, yüz binlerin; hem fikir - hem okur olacağı ilaç gibi. Kişisel gelişim olarak kategorize edilecek olan bu çalışma, bir tedavi fikri aslında.

Kitap okumanın yararını gerçekten görecek.

Psikoloji ve kişisel gelişim okuyucularından başka, daha ‘iyi’ olmak isteyen, kalbi ve aklı yara almış kimseler için yazıldı. Okuyucusunu yüreklendirirken iyileştiren bir eser.

Bizce bu kitabın dağıtımı eczanelere de yapılmalı. Doktorlar reçetelerine eklemeli. Hasta ziyaretine kolonya, çiçekten başka ‘Son Yara Bandı’ ile gidilmeli. Canı yanan çocuğa ‘öpeyim geçsin’ demekten başka birkaç sayfa okumalı. Tok karna, aç kafaya sayfaları karıştırılmalı. İlaç prospektüslerinin anlaşılamaz cümleleri yerine kitaptan alıntılar konulmalı.

Bundan başka...Canı gerçekten sıkılan, bu hayatla ne yapacağını bilemeyen, kendisiyle uğraşan, cümlelerine sık sık: ‘Aslında ben’ diye başlayıp devamını getiremeyen, ‘acaba’sı bol konuşan, onun bunun işine koştururken kendine boş vermiş hisseden arkadaşlar da faydalanmalı. Çünkü bu kitap müthiş bir tedavi.

TEOG Mu? O İş Kolay!

Eğer TEOG hakkında bilgilenmez, onu tanımak için kafa yormazsanız sizi tedirgin edebilir. Ancak onun tabiatını anlamak için biraz daha çaba gösterirseniz ne siz rahatsız olursunuz ne de onun sizinle uğraştığını düşünürsünüz.

Sınav hazırlık yayınlarıyla uğraşanlar, kurslar, pek çok öğretmen “TEOG TEOG” deyip duruyor. Ancak milyonlarca öğrenci ve yine milyonlarca veli TEOG hakkında yeterli bilgiye sahip değil. İşte bu nedenle bu kitap yazıldı. Uzun yıllar sahada aktif çalışan, Türkiye birincilerine rehberlik ettiği kadar ortalama sınav başarısına sahip öğrencileri de olan bir eğitimcinin kaleminden ortaokullu öğrencilerin ve velilerin ihtiyacına odaklanmış özel bir eser; akıcı içeriği ile kalıcı bilgiler sunuyor.

Elma Yayınevi, TEOG mu? O İş Kolay ile sınavlara karşı olan bakış açınızı değiştirecek yol gösterici bir kitapla okuyucularıyla buluşuyor.


Senin Başarı Serüvenin

Senin de yaklaşan sınavları düşünüp endişelendiğin; seni bekleyen onca ödevi hatırlayıp vicdan azabıyla gezdiğin ve yalnızca gününü kurtarmaya çalıştığın oluyor mu? Telaşa gerek yok! İşlerini planlayıp zamanında bitirdiğinde hissedeceğin şey, tatlı bir yorgunluk olacak. Üstelik karşılığında başarılı sonuçlar alacaksın.

Moralin yükselecek ve her şey sana daha kolay gelecek.

Bütün bunlar nasıl mı olacak?

"Senin Başarı Serüvenin" sana yol gösterecek harika ipuçlarıyla dolu!

Haydi! Kim tutar seni!


Beni Heyecanlandırıyorsun SBS

Kitap, SBS’ye hazırlanan öğrencilere, anne baba ve öğretmenlere yol gösteren bir rehber.

Yazar, SBS’nin verdiği heyecanı farklı bir bakış açısıyla anlatıyor:

İnsan tanımadığı şeyden korkarken tanıdığı şeyi sevebilir. Korktuğumuz veya sevdiğimiz şeyle karşılaşmak, bizi heyecanlandırır. SBS hakkında bildiğin, sadece Seviye Belirleme Sınavı’nın kısaltması ise ondan korkabilir, bu yüzden sınav kaygısı yaşayabilirsin. Ama SBS’nin ne işe yaradığını ve senin bu süreçte neler yapman gerektiğini bilirsen, onunla tanışırsan yaşayacağın duygu tatlı bir heyecan olacaktır.

***

Sınavda işaretlediğiniz a, b, c, d ve e şıkları iş hayatında herkes tarafından biliniyor. Başarılı dediğimiz adamların hepsi “f” şıkkını bulmuş adamlar. İşin tüm sırrı “f” şıkkında.

Bu sınavların, ezberlerin ve tüm bir sistemin hayal gücünüzü öldürmesine izin vermeyin. Ve unutmayın ki o sınav sorularını hazırlayanlar, “f” şıkkını bilmedikleri için o şıkları yazdılar.

Bu kitap, SBS'de doğru şıkkı bulmanız ve kendinize özgü "f" şıkkınızı oluşturabilmeniz için iyi bir rehber.