батькам

Виховання самостійності

Зимова прогулянка

Спостерігайте, милуйтесь і дивуйтесь разом з дитиною красі зимової пори року. Кожне ваше слово не залишить малюка байдужим. Після такої прогулянки дитина не лише загартує організм, а ще й отримає безліч насолоди від спілкування з вами.

Батьки, пам'ятайте завжди про елементарні правила безпеки під час новорічних свят! Захистіть себе, своїх рідних і близьких!

Обережно бурульки! Будьте пильними, бережіть малят!

Інформація батькам дошкільнят про зимові забави та їх безпеку

Пам′ятка для батьків щодо дій та правил задля недопущення розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID - 19

Як говорити з дитиною про covid-19, навчити її весело мити руки та правильно відпочивати - поради для батьків під час карантину від МОН та ЮНІСЕФ Україна.

Карантин_з_користю_iдеi_для_бат_кiв_i_дiтей..pdf
Пiдтримувати_й_допомагати_поради_бат_кам_на_час_пандемii.pdf

Батькам про кір

Батькам про кір.docx

Правила відвідування дошкільного закладу

Правила_вiдвiдування_дошкiл_ного_закладу..docx

Шановні батьки! Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, бо її життя знаходиться у ваших руках!

Не_залишайте_дитину_без_нагляду.docx

Поради для батьків, щоб полегшити адаптацію дитини

Іноді попри те що дитина встановила контакт із вихователем та однолітками, вільно орієнтується на території дитячого садка, вона все одно страждає через розлуку з батьками, плаче. За таких обставин важливо, щоб батьки були максимально турботливими та чуйними до неї. У жодному разі вони не мають поводитися як настирні наставники чи борці з дитячою вередливістю.

Полегшити перебіг адаптації дитини дасть змогу поступовий її «перехід» із родини до дошкільного навчального закладу. Значну увагу під час цього періоду варто приділяти дитячому режиму дня: раніше вкладати спати (за правилами здорового сну) бути біля дитини, поки вона засинає частувати улюбленою їжею. Упродовж адаптаційного періоду батьки мають створити для дитини умови для спокійного відпочинку вдома.

У цей час не бажано: ходити з дитиною в гості, адже здебільшого це пов’язано з пізнім поверненням додому влаштовувати гамірні вечірки вдома. Дитина в цей період і так переобтяжена враженнями, тож не варто перевантажувати її нервову систему. Для полегшення адаптації необхідно створити таку обстановку, щоб у дитини виникло відчуття неперервного зв’язку між життям у дитячому садку і вдома.

Якщо дорослі хочуть дізнатися, як саме дитина проводить час у дошкільному закладі, їм варто ставити їй конкретні запитання на кшталт: «Що ти намалювала сьогодні?» «Яку ти пісеньку співала?» «В яку гру ви гралися з Марією Олександрівною?». Так дитина відчує батьківську зацікавленість її життям у дитячому садку. А батькам це дасть змогу визначити справи, заняття і розваги, які найбільше подобаються дитині у садку, й ініціювати їх проведення вдома. Як знизити ризик захворювання дитини-новачка У період адаптації новачки часто хворіють. Це зумовлено функціональною незрілістю дитячого організму.

Емоційний шок різко знижує захисні сили дитячого організму. Однак такий хворобливий стан рідко спричинений безпосереднім інфікуванням або недоглядом з боку персоналу ДНЗ. Здебільшого хворіти починають саме ті новачки, які: переживають сильний стрес з відвідуванням дитсадка не можуть звикнути до змін, пристосуватися до нових умов. Захворювання новачка у період адаптації, навіть у разі інфікування, мають психосоматичну природу— це захисна реакція на психологічний дискомфорт. Нервова система дошкільника зазнає значних навантажень, тому його організм обирає інструменти «психосоматичного захисту»: підвищення температури утруднене дихання блювання шлунково-кишкові розлади висипання на шкірі. Захворівши, дитина немов «повертається» у звичну домашню обстановку, не відвідує дитячий садок. Такий «відхід у хворобу» від стресогенної ситуації може тривати доти, доки дитина: остаточно не пристосується до умов дитячого садка не відчує себе у безпечному і звичному для неї середовищі. Запобігти такому «відходу» можна, знизивши інтенсивність її навантаження, тобто скоротивши час перебування дитини в дошкільному закладі.

Зміни в емоційному стані, крім різкого підвищення захворюваності, призводять також до: порушення сну різкого зменшення ваги погіршення фізичного здоров’я в цілому. Характерною реакцією дитини в період адаптації є відчуття ознобу. Його можна пояснити віковими особливостями периферійного кровообігу в ситуації стресу. Якщо у дитини мерзнуть ніжки та ручки, подбайте про теплі шкарпетки й кофтинку. Одягнувши їх на дитину, можна знизити імовірність застудних захворювань До того ж навіть уразі незначного почервоніння зіву або не життю у дитини слід зробити невеличку перерву— 3-4 дні побути вдома.

Отже, в період адаптації новачка до умов дошкільного закладу його батьки, а також працівники дитячого садка мають: забезпечити психологічний та фізіологічний комфорт намагатися зменшувати навантаження на тендітну дитячу нервову систему максимально полегшити перехід маляти в новий соціальний простір.

Шановні батьки!

Ви можете чекати від нашого навчально-виховного комплексу наступне:

Доброзичливу атмосферу, яка сприяє участі Вас в якості партнерів в освіті дитини; Шанобливе і доброзичливе ставлення з боку працівників НВК; Своєчасне і грамотне реагування на хвилюючі Вас запитання; Інформацію про те, як допомогти дітям виконувати домашні завдання і підтримувати навчання вдома.

Ваша дитина і наш заклад потребують Вас!

Для того, щоб діти досягли свого потенціалу в навчанні, їм потрібні як хороші вчителі, так і повна підтримка з боку родини.

Що таке «Участь сім’ї в отриманні дітьми освіти»?

Участь сім’ї – це активна участь родин і опікунів у шкільному житті дитини. Сім’я повинна бути партнером вчителів та інших працівників школи. Самий елементарний вид участі сім’ї – це подбати, щоб дитина щодня відвідувала школу. Якщо у батьків є достатньо енергії і часу для добровільної допомоги школі або для роботи з батьківським комітетом – це цінним внеском в роботу школи.

Як краще брати участь в освіті дитини?

Існує багато способів показати дитині, яке велике значення ви надаєте освіті.

1. Щодня читайте разом з дитиною.

2. Виділіть один і той же час і місце для щоденного виконання домашніх завдань.

3. Обмежуйте перегляд телепередач, «спілкування» з комп’ютером.

4. Подбайте про дотримання дитиною режиму дня.

5. Дитина повинна знати, що ви чекаєте від неї старанності в навчанні.

Підтримуйте зв'язок з нами

1. Інформуйте вчителів, класного керівника, дирекцію про потреби Вашої дитини і про будь-які зміни в сімейних обставинах.

2. Встановіть і регулярно підтримуйте контакт з класним керівником Вашої дитини.

3. Систематично перевіряйте домашні завдання дитини, відвідуваність і успіхи в навчанні.

4. Реагуйте на всі повідомлення зі школи.

5 .Беріть участь у шкільних зборах, заходах і зустрічах із учителями.

6. Допомагайте вчителям знаходити індивідуальний підхід до Вашої дитини.

7. Цікавтесь літературою з педагогіки, психології, фізіології, що відповідає віку дитини.

Як вирішити проблемні ситуації в школі?

Батькам іноді необхідно поговорити з вчителем з приводу успішності, міжособистісних відносин або труднощів у навчанні дитини.

Вчителі будуть раді спілкуванню з батьками і допомогти успішному навчанню і вихованню вашої дитини.

Якщо Ви хочете поговорити з вчителем, класним керівником зателефонуйте до канцелярії НВК і домовтесь про зустріч з відповідним працівником школи.

Перш ніж іти на бесіду з вчителем:

Поговоріть з дитиною і намагайтеся зрозуміти, що відбувається; Задавайте питання «Чому тобі важко?, «Розкажи, що сталося?», «Яка допомога тобі потрібна?»; Вислухайте точку зору дитини; Робіть висновки і дайте оцінку ситуації тільки після бесіди з учителем.

Поговоріть з вчителем. Зберігайте спокій, навіть якщо Ви засмучені. Поясніть вчителю причину Вашого занепокоєння і точку дитини. Вислухайте точку зору і рекомендації вчителя. Розробіть план спільних з учителем дій, щоб дитина отримала однакову пораду і від вчителя і від Вас. Не поспішайте приймати рішення. Подумайте про те, що сказав учитель.Домовтеся зустрітися знову, щоб пересвідчитися в ефективності вжитих заходів.

Якщо проблема не буде вирішена, зверніться за допомогою до адміністрації.

Положення про батьківський комітет

Положення про батьк. ком..docx

Режим дня для дітей дошкільного підрозділу

У цьому розділі нашого сайту ви також дізнаєтесь про: