Урок №4. Створення та використання форм


На цьому уроці ми познайомимось із простим та доступним сервісом для проведення опитування учнів (можна ставити оцінки чи обійтися без них).Цей сервіс цікавий тим, що можна отримувати відповіді до тестів у таблиці, виставити автоматизоване оцінювання та переглядати оцінки.

Googlе-форми в освітньому процесі

Хмарне анкетування можна розділити три етапи:

1. Створення анкети (самостійно чи разом з кимось )

2. Власне проведення самого опитування

3. Аналіз отриманих результатів

Усі ці три етапи можна провести з використанням найбільш доступного і безкоштовного сервісу Google Form. Даний сервіс дозволяє створювати анкети, розсилати запрошення до участі в опитуванні на електронні адреси респондентів, зберігати результати у форматі електронних таблиць, проводити аналіз у формі діаграм.

Отже, розглянемо технологію використання таких форм

Етап 1 «Створення анкети».

Необхідно створити обліковий запис користувача Google або скористатися наявним. Тепер можна розпочинати створювати анкету, для цього необхідно вибрати Другие сервисы Google /Для дома и офиса/Формы/ Открыть формы Google.

Далі відкривається вікно з формами. Для того, щоб створити нову форму треба натиснути кнопку «Створити форму» у правому нижньому куті екрану. Відкриється шаблон для створення анкети.

Перші два поля (Новая форма, описание) заповнюються назвою анкети та описом або коментарями до неї (при необхідності). Далі вносяться запитання, що складаються з самого питання, довідкового чи допоміжного коментаря (при необхідності) і типу запитання.

Знизу питання є три кнопки - Створити копію питання, Видалити та зробити питання обов’язковим (респондент не зможе відправити форму, не відповівши на питання). Є також можливість вставити у питання відео (можна завантажити лише з Ютубу), зображення (можна завантажити з комп’ютера, гул-диска, за посиланням в Інтернеті тощо).

Варіанти відповіді на запитання додаються введенням варіанта у відповідне поле і натисканням клавіші Enter у кінці, для створення наступного питання необхідно натиснути кнопку «Додати наступне питання». Видалити варіант можна, натиснувши хрестик проти нього.

Вибір типу запитання здійснюється за допомогою випадаючого списку.

Можливі типи запитань Google Form

  • Тип запитання

  • Пояснення

  • Текст (рядок). Дозволяє вводити слова у відповідь на запитання

  • Текст (абзац).Дозволяє вводити речення

  • Один із списку. Дозволяє здійснювати вибір одного з можливих варіантів або вводити свій варіант відповіді

  • Декілька із списку.Дозволяє здійснювати вибір декількох можливих варіантів і вводити свій варіант відповіді

  • Список, що відкривається. Дозволяє здійснювати вибір одного з варіантів у випадаючому списку

  • Шкала. Дозволяє здійснювати оцінку пропонованого запитання у вибраній шкалі ( максимально від 0 до 10). Можна також додати підписи значення кожної оцінки

  • Сітка (множинний вибір)

  • Таблиця, що складається з рядків і стовпців виключних по горизонталі виборів

  • Дата, Час.Дозволяє здійснювати вибір дати або часу

Готовий варіант анкети можна перегляти, натиснувши кнопку «Перегляд» (у правому верхньому куті екрану).

Як бачимо, гугл-форми передбачають створення всіх можливих типів питань, що робить їх ефективним інструментом створення анкет.

Етап 2 «Проведення опитування»

Після створення анкети, необхідно направити її до респондентів. Це можна зробити декількома способами:

1 Відправити запрошення для участі обраним респондентам, для цього достатньо натиснути клавішу Send і заповнити відповідну форму.

2 Скопіювати посилання на форму і відправити у листі у форматі Word .

3 Вставити анкету на сайт або блог

4 Опублікувати у соцмережах

Після закінчення термінів опитування рекомендуємо закрити анкету (натиснути «Відповіді не приймаються).

Етап 3 «Аналіз отриманих результатів»

Під час першого отримання відповіді респондента створюється електронна таблиця, поля якої відповідають заповненим і обраним полям анкети, а рядок відповідає одному респонденту. Рядки до даної таблиці додаються у міру надходження відповідей.

Google Форми автоматично побудують діаграми. Можна також використовувати MS Excel он-лайн або скачати електронну таблицю та опрацьовувати дані в звичайному MS Excel.

Отже, вибір Google Form як інструменту он-лайн опитування є оптимальним для використання у освітньому процесі(на уроках, у методичній роботі тощо).



Завдання до уроку №4

1. Ознайомитись із теоретичним матеріалом

2.Створити форму,використавши декілька можливостей та надати доступ до редагування форми

3. Заповнити звітну форму

Дедлайн 10.05.2019